Rejestracja trasy na WM z interwałem i przerywaną transmisją BT

  • 2 Odpowiedzi
  • 11362 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam.

Posiadam HTC P3350 (wykastrowany z GPS Artemis), z nim używam modułu GPS na BT. Interesuje mnie rejestrowanie trasy którą przebywam w formie pobieranych współrzędnych co określony czas. Jako iż BT ciągnie trochę prądu, wielkie aplikacje nawigacyjne także:
* program uruchamia BT na moment by pobrać współrzędne
* współrzędne idą do loga, BT jest wyłączany,
* momenty pobierania definiowane - ustawiany interwał czasowy, może ilość próbek współrzędnych na interwał dla zwiększenia precyzji.

Chodzi mo o to by móc rejestrować do loga długie piesze wędrówki nie nosząc w plecaku akumulatora do zasilania PDA. Lekki programig mógłby uruchamiać BT na czas transmisji potem wyłączać BT i w ten sposób minimalizować użycie energii. Dla przykładu AutoMapa wszamuje mi baterię w 3 godzinki - program jest ciężki i nie potrzebuję wtedy nawigowania.
Pięknie by było gdybym dane z tego loga mógł sobie nanieść na Google Earth i tam analizować swoje wyprawy czy też po prostu prezentować.

Ktoś zna takowy programik? Będę wdzięczny
Pozdrawiam
upalony - HTC P3350 + GPS BT :/, wybuchła łaowarka - PDA działa poza ładowanie przez USB (sam port z wyciętym w kablu zasilanie działa) - chętnie sprzedam na części...
2011.05 - MDA Compact V

Odp: Rejestracja trasy na WM z interwałem i przerywaną transmisją BT
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2010, 22:59:58 »
Witam. Temat chyba mało popularny. Wałkuje temat - ale chyba nic nie ma takiego - przestudiowałem już GPS Tuner - fajny ale też ciężkawy - poza tym nie umie sobie wyłączyć BT dla oszczędności baterii. Inne programiki obczytałem, dema potestowałem ale konkretnie brak lekkiej aplikacji - wystarczy by była małym programikiem tekstowym bez zbędnych informacji.
upalony - HTC P3350 + GPS BT :/, wybuchła łaowarka - PDA działa poza ładowanie przez USB (sam port z wyciętym w kablu zasilanie działa) - chętnie sprzedam na części...
2011.05 - MDA Compact V

Odp: Rejestracja trasy na WM z interwałem i przerywaną transmisją BT
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 01, 2010, 07:33:05 »
Wątpię czy znajdziesz program, który sam zarządza pracą modułu BT.
Myślę, że w Twoim przypadku najlepiej będzie 'zrujnować' się na datalogger (to taki odbiornik GPS z pamięcią). Za jakiegoś Pentagrama nie trzeba chyba będzie dać więcej niż 150 zł.
Jeśli chodzi o programy do zapisu tracków, to trzeba sobie wyguglać "sport tracker", "activity tracker" lub podobne. Ja mam symbiana i korzystam z NokiaSportsTracker, Endomondo, SportyPal lub np. SmartRunner. Aplikacje występują na różne platformy, być może jest wśród nich także WM. No i z pewnością nie zżerają prądu jak 'prawdziwa' nawigacja.
Acha, i oczywiście wszystkie mają możliwość uploadu na stronkę www gdzie można sobie przeglądać zapis, mapkę, statystyki i parę innych danych odnośnie przebytej trasy (eksport też.)