Mapa turystyczna na PDA

  • 24 Odpowiedzi
  • 28371 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Gaara

  • *
  • 96
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard --> HTC Kaiser
Mapa turystyczna na PDA
« dnia: Maj 09, 2008, 10:58:57 »
Jest może mapa na PDA coś w stylu automapy ale żeby były zaznaczone tam szlaki turystyczne?
Nie sztuką jest nie popełniać błędów, sztuką jest sie na nich uczyć.

*

Offline makhi

  • **
  • 195
  • Sprzęt: eten m700
Odp: Mapa turystyczna na PDA
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 09, 2008, 11:02:59 »
tak np osiexplorer  na ktory wgrywasz sobie skany dowolnych map ja uzywam sztabowych np albo gpstuner na niego tez mozna wgrac mapy w postaci pliow graficznych a dodatkowo mozna korztsrac z map googla

*

Offline Gaara

  • *
  • 96
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard --> HTC Kaiser
Odp: Mapa turystyczna na PDA
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 09, 2008, 11:07:35 »
na mapach googli nie widzialem szlaków turytycznych... mozna jakoś właczyć pokazywanie tych szlaków?
Nie sztuką jest nie popełniać błędów, sztuką jest sie na nich uczyć.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Mapa turystyczna na PDA
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 09, 2008, 13:38:31 »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline serek

  • ***
  • 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note + EEE 1215N
Odp: Mapa turystyczna na PDA
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 09, 2008, 14:37:04 »
Russa. Trochę ciężko znaleźć aktualne mapki, ale w Bieszczadach dobrze się sprawował.
MDA III->SPV M3000->Dell Axim x50v->SE P990i->O2 Exec->HTC Kaiser->HTC Diamond->HTC Leo->Samsung Galaxy Note

*

Offline Yankee

  • ***
  • 256
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note II N7100
Odp: Mapa turystyczna na PDA
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 18, 2008, 20:49:49 »
Jest może mapa na PDA coś w stylu automapy ale żeby były zaznaczone tam szlaki turystyczne?

Kup sobie mapy cyfrowe compassa , skalibruj i będziesz bardzo zadowolony.
Sam tak robię. (używam GPSTunera)

Pozdrawiam.

*

Offline noise

  • ***
  • 383
    • VirtualStudy.pl
  • Sprzęt: HTC ONE S
Odp: Mapa turystyczna na PDA
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 21, 2009, 14:07:51 »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Mapa turystyczna na PDA
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 21, 2009, 14:49:56 »
UMP to tylko mapa, zadziała na każdym programie obsługującym format map Garmina, a GMXT chodzi na WM.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: Mapa turystyczna na PDA
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 08, 2009, 11:59:21 »
Jestem zupełnie zielona w temacie :(
Chciałam sobie załadować tracki, które sobie ściągnęłam z Bezdroży za free http://www.bezdroza.com/trasy_gps.html , bo sa spojne z trasami z przewodnika, który mam
Gdzieś czytałam, że są dobrze zrobione - ale nie do końca wiem jak to ugryźć na PDA.
Te tracki są w .gpx. Ogólnie informacja mówi że to format na Garmina. Nie mozna tego czytac innym oprogramowaniem? Znalazłam cosik takiego jak EasyGPS (??). Garmina się trochę obawiam, bo wszędzie się czyta o problemach z uruchmieniem tego

Odp: Mapa turystyczna na PDA
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 08, 2009, 22:05:14 »
Jestem zupełnie zielona w temacie :(
Chciałam sobie załadować tracki, które sobie ściągnęłam z Bezdroży za free http://www.bezdroza.com/trasy_gps.html , bo są spójne z trasami z przewodnika, który mam
Gdzieś czytałam, że są dobrze zrobione - ale nie do końca wiem jak to ugryźć na PDA.
Te tracki są w .gpx. Ogólnie informacja mówi że to format na Garmina. Nie mozna tego czytac innym oprogramowaniem? Znalazłam cosik takiego jak EasyGPS (??). Garmina się trochę obawiam, bo wszędzie się czyta o problemach z uruchmieniem tego.
EasyGPS'a raczej nie uruchomisz na PDA - z tego co wiem to jest to raczej soft działający pod XP lub Vistą. Chyba jednak poleciłbym Ci Garmin'a Mobile XT, do którego powinnaś bez problemu zaimportować trasy z Bezdroży.
Swoją drogą, jestem ciekaw jak PDA będzie się sprawdzał jako narzędzie do nawigacji po górach :-). Czy ktoś zna to z autopsji?

*

Bilunia

Odp: Mapa turystyczna na PDA
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 08, 2009, 22:25:16 »
Jestem zupełnie zielona w temacie :(
Chciałam sobie załadować tracki, które sobie ściągnęłam z Bezdroży za free http://www.bezdroza.com/trasy_gps.html , bo są spójne z trasami z przewodnika, który mam
Gdzieś czytałam, że są dobrze zrobione - ale nie do końca wiem jak to ugryźć na PDA.
Te tracki są w .gpx. Ogólnie informacja mówi że to format na Garmina. Nie mozna tego czytac innym oprogramowaniem? Znalazłam cosik takiego jak EasyGPS (??). Garmina się trochę obawiam, bo wszędzie się czyta o problemach z uruchmieniem tego.
EasyGPS'a raczej nie uruchomisz na PDA - z tego co wiem to jest to raczej soft działający pod XP lub Vistą. Chyba jednak poleciłbym Ci Garmin'a Mobile XT, do którego powinnaś bez problemu zaimportować trasy z Bezdroży.
Swoją drogą, jestem ciekaw jak PDA będzie się sprawdzał jako narzędzie do nawigacji po górach :-). Czy ktoś zna to z autopsji?
PDA z zainstalowanym Garmin Mobile XT będzie się w górach sprawował dobrze, pod warunkiem, że załadujemy mu porządne mapy i mamy procesorek w granicach >400. Obsłuży nam wtedy wszystkie mapki przygotowane dla Garmina

Odp: Mapa turystyczna na PDA
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 29, 2009, 09:24:09 »
Ma ktoś może Topo_PL_100, bo ze strony głównej nie da się pobrać, brak pliku.

*

Bilunia

Odp: Mapa turystyczna na PDA
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 29, 2009, 13:04:24 »
Jak skorzystasz z Google i wpiszesz:
Topo_PL_100
to otrzymasz sporo propozycji.
Jako, że jest to mapa darmowa, chyba nie stanowi różnicy, z jakiego linku skorzystasz.

Jak już znajdziesz coś takiego:
http://ump.waw.pl/wszystkie.html
 i doczytasz do dołu strony, będziesz szczęśliwy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2009, 13:29:50 wysłana przez Bilunia »

Odp: Mapa turystyczna na PDA
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 17, 2010, 22:33:34 »
Jak skorzystasz z Google i wpiszesz:
Topo_PL_100
to otrzymasz sporo propozycji.
Jako, że jest to mapa darmowa, chyba nie stanowi różnicy, z jakiego linku skorzystasz.

Jak już znajdziesz coś takiego:
http://ump.waw.pl/wszystkie.html
 i doczytasz do dołu strony, będziesz szczęśliwy.

Fajnie...ale jak to zainstalować do Garmina Mobile XT. Ściągnołem np.UMP-Szlaki
i jak widać jest to wersja do instalacji na PC. W środku jest jakiś 48000010.img i podobno można to zainstalować jako dodatek (nakładkę) do mapy podstawowej. Ktoś wie jak to zrobić na WM ?

*

Zachu

Odp: Mapa turystyczna na PDA
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 18, 2010, 12:32:36 »
Szlaki instalujesz do MapSource.
Pobierz wersję topo (B6). Będziesz miał gotową mapę ze szlakami.

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: Mapa turystyczna na PDA
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 18, 2010, 15:20:07 »
Russa. Trochę ciężko znaleźć aktualne mapki, ale w Bieszczadach dobrze się sprawował.
AFAIK Russa obsługuje mapy w formacie Garmina (*.img), można też je skonwertować do jej własnego formatu.
NB. Russa jest teraz za darmochę.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Mapa turystyczna na PDA
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 19, 2010, 13:46:31 »
Dokładnie - ja też polecam Russę. Darmowa, szybka (w porównaniu z nią aplikacja Que to nieporozumienie) i prosta w obsłudze. Do turystyki spokojnie wystarcza.

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: Mapa turystyczna na PDA
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 19, 2010, 21:06:59 »
GpsMapEdit jest polecany jako "lżejsza" alternatywa MapSource'a. Czy jest jednak metoda ominięcia MS jeśli chce się użyć map turystycznych (np. ze strony GPSManiaka), które są dostępne w formacie EXE do bezpośredniej instalacji w MS? A jeśli nie, to czy po uruchomieniu takiego instalatora plik IMG gdzieś się "wypakowuje"?

*

Zachu

Odp: Mapa turystyczna na PDA
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 19, 2010, 22:35:06 »
GpsMapEdit jest polecany jako "lżejsza" alternatywa MapSource'a.
Gdzie to tak wyczytałeś? Dłuższa droga i bardziej skomplikowana aby osiągnąć efekt z MapSource.
Cytuj
Czy jest jednak metoda ominięcia MS jeśli chce się użyć map turystycznych (np. ze strony GPSManiaka), które są dostępne w formacie EXE do bezpośredniej instalacji w MS? A jeśli nie, to czy po uruchomieniu takiego instalatora plik IMG gdzieś się "wypakowuje"?
Po co tak kombinować?

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: Mapa turystyczna na PDA
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 19, 2010, 23:22:45 »
GpsMapEdit jest polecany jako "lżejsza" alternatywa MapSource'a.
Gdzie to tak wyczytałeś? Dłuższa droga i bardziej skomplikowana aby osiągnąć efekt z MapSource.
Cytuj
Nie chcesz instalować całego wielkiego Mapsource? Ściągnij MapEdit.
http://ump.fuw.edu.pl/wiki/FAQ :)

Cytuj
Cytuj
Czy jest jednak metoda ominięcia MS jeśli chce się użyć map turystycznych (np. ze strony GPSManiaka), które są dostępne w formacie EXE do bezpośredniej instalacji w MS? A jeśli nie, to czy po uruchomieniu takiego instalatora plik IMG gdzieś się "wypakowuje"?
Po co tak kombinować?
a) instalacja MS nie jest trywialna, jeśli się nie ma GPS Garmina (i softu do niego). Jakieś manipulacje w rejestrze itp.
b) o ile dobrze rozumiem, MS nie potrafi zapisać mapy na dysku, tylko ją wysłać do Garminowego GPSu. A ja nie mam, używam Russy na PDA.
Napisane: Styczeń 19, 2010, 23:20:33
Zauważyłem, np. na mapach UMP-pcPL, że ulice dwujezdniowe mają zduplikowane opisy, które b. często nakładają się w taki sposób, że stają się nieczytelne. Czy można na to coś poradzić?

*

Zachu

Odp: Mapa turystyczna na PDA
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 20, 2010, 10:06:27 »
FAQ ;)
a) MapSource zainstaluj bez kombinowania z rejestrem. Jest parę opcji, czytaj od tego postu: http://www2.garniak.pl/viewtopic.php?p=34244#p34244
Można też pobrać jakąś mapę, zainstalować. Będzie zablokowana, instalujesz topo 100, nie potrzebne odinstalowujesz.
b) Niby nie potrafi ;) Zainstaluj wersję 6.13.7 i poprawkę do niej: http://www2.garniak.pl/viewtopic.php?f=9&t=2012

W UMP trzeba pobawić się TYPem. http://ati.land.cz/gps/typdecomp/editor.cgi

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: Mapa turystyczna na PDA
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 20, 2010, 20:59:54 »
W UMP trzeba pobawić się TYPem. http://ati.land.cz/gps/typdecomp/editor.cgi

O rety, to jest zabawa dla zaawansowanych. Zuploadowalem nawet do tego edytora UMP-topo.typ, wyświetliło kilkaset typów/podtypów, z którymi oczywiście nie mam pojęcia co by należało zrobić. Na początku wyświetlił na czerwono dwa znalezione problemy:

   1. File contains multiple definitions of point type=0x013/0x10.
   2. File contains unsorted elements (point) and this causes problem with visibility in GPS. Solution is simple: just save this TYP file in editor, and it will produce correct order of elements.

Punkt 2. wygląda (potencjalnie) obiecująco w kontekście mojego problemu i jak rozumiem wymaga tylko ściągnięcia pliku "z powrotem". Zrobiłem to, ale nie wiem co dalej - jak informacje z tego nowego TYPu wstawić do poszczególnyych plików NNNNNN.img których używam w Russie (ewentualnie skonwertowanych do jej natywnego formatu RUS).

BTW, czy to możliwe, żeby tylko mnie przeszkadzały nakładające się duplikaty nazw ulic? Wielu ulic, to nie jest pojedynczy przypadek.

PS. Dzięki za hints do MS. Właściwie to już miałem MS zainstalowany wcześniej, ale jeszcze bez tej "poprawki". Jak się zresztą okazało, MapEdit też wprost do formatu IMG nie chce zapisywać, wymaga cGPSmappera, łańcuszek się wydłuża. Chyba rzeczywiście MS jest prostszym rozwiązaniem.

*

Zachu

Odp: Mapa turystyczna na PDA
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 20, 2010, 21:44:34 »
Nikt nie powiedział że będzie łatwo ;)
Teraz żeby zainstalować nowy TYP musisz się zapoznać z MapSetToolkit.
W Garminie jakoś nie są upierdliwe. Sam Garmin jest oszczędny w zbędne informacje jak i niezbędne dla niektórych użytkowników.
Popytaj na Garniaku, sporo osób bawiło się Russą.

Odp: Mapa turystyczna na PDA
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 20, 2012, 20:04:55 »
Na Garmina Mobile XT jest mapa topo Polski i nie tylko + Topo100 od Lecha GPSManiaka
 :)
Regulamin -warn

*

Offline adak

  • 22
Odp: Mapa turystyczna na PDA
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 14, 2012, 18:44:33 »
sprawdź sobie też .pl/aplikacje][SPAM], są tam różne podkłady mapowe, w tym rowerowe, fizyczne - na którejś powinny być szlaki zaznaczone :)