W UMP trzeba pobawić się TYPem. http://ati.land.cz/gps/typdecomp/editor.cgi
O rety, to jest zabawa dla zaawansowanych. Zuploadowalem nawet do tego edytora UMP-topo.typ, wyświetliło kilkaset typów/podtypów, z którymi oczywiście nie mam pojęcia co by należało zrobić. Na początku wyświetlił na czerwono dwa znalezione problemy:
1. File contains multiple definitions of point type=0x013/0x10.
2. File contains unsorted elements (point) and this causes problem with visibility in GPS. Solution is simple: just save this TYP file in editor, and it will produce correct order of elements.
Punkt 2. wygląda (potencjalnie) obiecująco w kontekście mojego problemu i jak rozumiem wymaga tylko ściągnięcia pliku "z powrotem". Zrobiłem to, ale nie wiem co dalej - jak informacje z tego nowego TYPu wstawić do poszczególnyych plików NNNNNN.img których używam w Russie (ewentualnie skonwertowanych do jej natywnego formatu RUS).
BTW, czy to możliwe, żeby tylko mnie przeszkadzały nakładające się duplikaty nazw ulic? Wielu ulic, to nie jest pojedynczy przypadek.
PS. Dzięki za
hints do MS. Właściwie to już miałem MS zainstalowany wcześniej, ale jeszcze bez tej "poprawki". Jak się zresztą okazało, MapEdit też wprost do formatu IMG nie chce zapisywać, wymaga cGPSmappera, łańcuszek się wydłuża. Chyba rzeczywiście MS jest prostszym rozwiązaniem.