Ktoś używał map i softu Kompass na PDA ?

  • 6 Odpowiedzi
  • 3012 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Yankee

  • ***
  • 256
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note II N7100
Ktoś używał map i softu Kompass na PDA ?
« dnia: Maj 11, 2007, 18:53:17 »
Witam!

Czy ktoś z Was przypadkiem używał cyfrowych map austriackiej? firmy kompas z oryginalnym (załączonym na płycie) softem do PDA ? Ja mam płytę Tyrolu ze starszym oprogramowaniem (bez opcji eksportu map do PDA) i po zainstalowaniu aktualizacji i softu do PDA co nie bardzo mi to chce działac tak jak należy. Nie da się zainstalować automatycznie programu i eksportować wycinka mapy. Wywala jakiś błąd a na ich forum to nie bardzo potrafię coś znaleźć bo tam wszystko po niemiecku:-) Może macie jakieś doświadczenia w tej kwestii ?

http://miniurl.pl/29752 - nawiasem mówiąc bardzo fajna propozycja jak za tak stosunkowo niewielką cenę

Pozdrawiam, Yankee

Odp: Ktoś używał map i softu Kompass na PDA ?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2007, 20:52:17 »
Mam tego typu nr K4025 - Zugspitze - obszedłem z nim 2 tygodnie całą okolicę Garmish - bez żadnych problemów, mogę coś podpowiedzieć, ale nie bardzo widzę z czym może być problem? Owszem trzeba przejść drogę przez mękę i zamianę na format "małego" Oziego, ale to raczej standard. Daj znać jak chcesz jakiejś konkretniejszej informacji - możemy to zrobić na privie! :D

*

Offline Krzychu Blues

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GPSMap60CS, 60CSx, Colorado 300, FS Loox N560
Odp: Ktoś używał map i softu Kompass na PDA ?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2007, 08:58:26 »
Jeśli nie było przekształcenia na "małego Oziego" , to trudno by mapki w PDA działały.
Informacje i linki: http://gpsmaniak.com/new/mapy.htm

a prawdopodobnie musisz zrobić to: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=48526.msg394288#msg394288
tak jak napisał "jasiek" w tym wątku

Krzysztof.



ETrexLegend, GPSMap60CS, 60CSx, Colorado 300.
Yakumo Delta X5, FS N560.

*

Offline Yankee

  • ***
  • 256
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note II N7100
Odp: Ktoś używał map i softu Kompass na PDA ?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2007, 23:22:57 »
Jeśli nie było przekształcenia na "małego Oziego" , to trudno by mapki w PDA działały.
Informacje i linki: http://gpsmaniak.com/new/mapy.htm

a prawdopodobnie musisz zrobić to: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=48526.msg394288#msg394288
tak jak napisał "jasiek" w tym wątku

Krzysztof.

Wydaje mi się że się nie zrozumieliśmy - ja nie mam zeskanowanej mapy tylko program komputerowy z mapą w ich własnym formacie, którego nie da się do oziego a do nieczego innego przenieść/przekonwertowac/itp. W programie Firmy Kompass jest aplikacja do pocketa i opcja eksportu zaznaczonego przez nas fragmentu mapy do pocketa. Problem w tym że u mnie to nie działa, tzn nie potrafie zaeksportować mapy jak i zainstalować automatycznie tego softu na PDA. Ręcznie można niestety tylko poradzić sobie z softem ale z mapami niestety nie. Nie wiem gdzie tkwi problem.

Yankee

*

Offline Krzychu Blues

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GPSMap60CS, 60CSx, Colorado 300, FS Loox N560
Odp: Ktoś używał map i softu Kompass na PDA ?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 01, 2007, 15:24:10 »
Na podanej przez Ciebie stronie jest napisane:
Cytuj
Die digitalen KOMPASS-Karten sind mit vielen Garmin-Handgeräten nutzbar und mit Fugawi, TTQV (Pathaway), OziExplorer oder MagicMaps auch auf Palm bzw. Pocket-PC zu verwenden.
podkreślenie moje.
Skoro tak, a są trudności z programem "oficjalnym", to trzeba obrobić te mapy pod Ozim i już.
Krzysztof
ETrexLegend, GPSMap60CS, 60CSx, Colorado 300.
Yakumo Delta X5, FS N560.

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Odp: Ktoś używał map i softu Kompass na PDA ?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 01, 2007, 15:46:40 »
W programie Firmy Kompass jest aplikacja do pocketa i opcja eksportu zaznaczonego przez nas fragmentu mapy do pocketa. Problem w tym że u mnie to nie działa, tzn nie potrafie zaeksportować mapy jak i zainstalować automatycznie tego softu na PDA.

A kiedy eksportujesz, masz pocketa podłączonego do komputera?
Ostatnio miałem taką akcję z Fugawi, z którego potrzebowałem wyeksportować kilka map. Bez wcześniejszego podłączenia pocketa i zainstalowania na nim softu (w tym przypadku: PathAaway) nie chciało nic skonwertować.

Musiałem specjalnie od kumpla pożyczać pocketa :"P
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline Yankee

  • ***
  • 256
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note II N7100
Odp: Ktoś używał map i softu Kompass na PDA ?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 01, 2007, 22:38:59 »
Włączam soft, podłączam pocketa kabelkiem do komputera, daję "instaliere software fur PDA" - i zakłada tylko katalogi nie przerzucając softu ... ale to akurat mało istotne bo sam go sobie przerzuciłem tam gdzie trzeba (jeden plik). Problem pojawia się gdy eksportuję mapę. Zaznaczam jakiś tam fragment, program na PC coś tam liczy, przelicza, składa, dzieli i po konwersji fragmentu mapy wywala błąd że nie może exportować (błąd komunikacji ? ).
No i dlateo własnie pytałem czy ktoś tego używał bo może ja coś źle robię? Chętnie bym sobie kupił tego typu mapy kilku regionów tyle że jak ma to tak działać jak u mnie to dziękuję :-)
Yankee