PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Nawigacja GPS => GPS: turystyka/off road => Wątek zaczęty przez: 3dlestat w Marzec 05, 2008, 17:28:04
-
Witam jakis czas temu znalazlem na jakiejs rosyjskiej www prografik do konwertowania plikow *.jpg *.bmp na mapy gps
programi byl po rosyjsku, wiec srednio zrozumialy :|mialbym pytanko czy ktos kiedys robil cos takiego ???? tak by to dzialalo na ppc ???? :-?
-
a nie łatwiej wrzucić bmp do oziexplorera?
-
Albo do GPSTunera :-) tylko ważne jest CO TO JEST ZA MAPA. Sam program nie przerabia jpgów na mapy gps - trzeba do tego odpowiedniej mapy (w skali i najlepiej z opisaną siatką geograficzna). W najgorszym wypadku trzeba albo kalibrować w terenie albo na podstawie googlearth tyle że nie zawsze jest to dokładne.
Yankee
-
Temat zdecydowanie nie jest prosty.
Na http://gpsmaniak.com znajdziesz sporo informacji na ten temat.
Wiele praktycznych porad i wskazówek znajduje się także na forum http://www.garniak.pl w części poświęconej tworzeniu map.