Google Earth+OziExplorer=wakcje z GPS?

  • 22 Odpowiedzi
  • 7836 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Markzal

  • 15
  • Sprzęt: ASUS 636
Google Earth+OziExplorer=wakcje z GPS?
« dnia: Kwiecień 15, 2007, 13:01:28 »
Witam,
zbliżają się wakacje i tak sobie myślę, że można by na Google Earth znaleźć obszar wypoczynku  ;D i przerzucić go do OziExplorera.  To banalne, ale jak do diaska skalibrować potem obrazek? ktoś ma jakiś pomysł?
Co prawda w wątku hxxp: pdaclub. pl/forum/index. php?topic=56361. 0 podano przepis, ale niestety NH-Top50Trans jest nie do zdobycia. . .  a może ktoś ma? to bym poprosił  ;)
Pozdrawiam
Marek

Odp: Google Earth+OziExplorer=wakcje z GPS?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 15, 2007, 14:36:52 »
przerzucić go do OziExplorera.  To banalne, ale jak do diaska skalibrować potem obrazek? ktoś ma jakiś pomysł?
Jak to potem ? "Obrazek" w OziExplorerze jak rozumiem to już obrazek skalibrowany ?
A skalibrowane "obrazki" do Oziego pobierasz z Google Earth programem GoogleMV.

*

Offline t_e_d

  • ***
  • 478
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://stc.org.pl
  • Sprzęt: PalmV/Asus 716/HP iPAQ214/Magellan315/HI-303E/G_Rays2
Odp: Google Earth+OziExplorer=wakcje z GPS?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 16, 2007, 08:18:07 »
Witaj Lechu :)

Zajrzalem na strone GoogleMV (http://www.silber2004.narod.ru/trevel.htm) a tam niestety  taki komunikat:
По техническим причинам распространение программы временно приостановлено.
Czy jest gdzies jeszcze do sciagniecia nowa wersja (na stronie autora jest napisane ze to версия 2.9

Pozdrawiam - Ted
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2007, 08:20:35 wysłana przez t_e_d »

*

Offline sdsi

  • ****
  • 807
  • Sprzęt: Dell x30 High 2GB, GPS Wintec WBT-201, iOMNIA 8GB Black
Odp: Google Earth+OziExplorer=wakcje z GPS?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 16, 2007, 08:33:09 »
http://gpsmaniak.com/ ? :)

ps. sciagnalem; dzialalo mi ladnie 5 minut (sciagaly sie mapy) - potem juz wogole. Czyzby Google blokowalo automatycznie IP, kiedy pobiera sie tym programem mapy (gdzies czytalem o tym w sieci)?

Moze da sie to skonfigurowac pod mapy z zumi.pl? Te mapy (np Krakow i okolice) sa dokladniejsze niz w Googlach? Albo z geoportal.gov.pl :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2007, 09:25:25 wysłana przez sdsi »

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Odp: Google Earth+OziExplorer=wakcje z GPS?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 16, 2007, 09:52:43 »
http://gpsmaniak.com/ ? :)

ps. sciagnalem; dzialalo mi ladnie 5 minut (sciagaly sie mapy) - potem juz wogole. Czyzby Google blokowalo automatycznie IP, kiedy pobiera sie tym programem mapy (gdzies czytalem o tym w sieci)?

Moze da sie to skonfigurowac pod mapy z zumi.pl? Te mapy (np Krakow i okolice) sa dokladniejsze niz w Googlach? Albo z geoportal.gov.pl :)


Ba, ale co zrobić z mapami spoza Polski?
Ja mam podobny objaw jak Ty, z tym że u mnie przestało działać przy przeglądaniu map
Poza tym jest tam problem z siatką drogową, po przemianowaniu numerków (info z forum GpsPasSion: http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=80827 ) zaczęło działać hybrid, ale sama mapa drogowa nie. No i oczywiście, jak wspomniałem, po chwili przestało działać całkowicie
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

Odp: Google Earth+OziExplorer=wakcje z GPS?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 16, 2007, 09:58:59 »
.
Czy jest gdzies jeszcze do sciagniecia nowa wersja (na stronie autora jest napisane ze to версия 2.9
Cześć !! Kopę lat  :D  Wersja 2.9.0.50 jest na mojej www. Info o tym jak to skonfigurować aby zasysało nie tylko fotki, ale także mapy jest tu:
http://www.garniak.pl/viewtopic.php?p=2150#2150

sdsi - dokładnie tak. Przy pobieraniu zbyt dużej ilości danych IP użytkownika jest czasowo blokowane.

Znów odchodząc trochę od tematu. Kwieto - nie szukałem idealnych warunków. Fotka 60CS pochodzi z mojego pierwszego artykułu na temat tego odbiornika. Sprzęt poznwałem przez 30 minut u gościa, który już miał taki odbiornik i nie zamawiałem specjalnie pogody. W tym dniu było słonecznie, ale ja faktycznie stałem na zacienionym terenie.

Spójrz jednak na to:



Tu widać w czym rzecz. Otóż pocket ze swoim wielowarstwowym ekranem zachowuje się jak myśliwiec nowej generacji. Po prostu pochłania światło, podczas gdy turystyczny Garmin ma tak skonstruowany ekran, że światło jest odbijane od "tła". Dodam, że MIO miał full light a Garmin podświetlenie miał wyłączone.

I jeszcze coś: nie neguję tego że wśród samych PDA mogą być różnice w jakości i to znaczne. Ja znam z autopsji akurat modele niskobudżetowe, i te niestety - co do zasady -są "na wolnym powietrzu" nieznośnie mało czytelne.

*

Offline sdsi

  • ****
  • 807
  • Sprzęt: Dell x30 High 2GB, GPS Wintec WBT-201, iOMNIA 8GB Black
Odp: Google Earth+OziExplorer=wakcje z GPS?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 16, 2007, 10:02:12 »
gpsmaniak - nie siedzialem nawet 5 minut, kiedy program przestal mi pobierac mapy...  :(

Odp: Google Earth+OziExplorer=wakcje z GPS?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 16, 2007, 10:09:47 »
Nie wiem. Może trafiłeś w jakąś dziurę ?  :-[  Ponadto nie chodzi tu o czas tylko o ilość danych. Jeżeli masz szybkie łącze, a zaznaczyłeś do ściągnięcia w formacie Ozi od razu pół Polski przy znacznym powiększeniu, to oczywiście nie masz żadnych szans żeby to ściągnąć.

No i nie wiem jak masz skonfigurowany program ?
Skonfiguruj program tak jak poleca Frasun:
http://www.garniak.pl/viewtopic.php?t=252

U mnie i u Frasuna działa takie ustawienie.

*

Offline sdsi

  • ****
  • 807
  • Sprzęt: Dell x30 High 2GB, GPS Wintec WBT-201, iOMNIA 8GB Black
Odp: Google Earth+OziExplorer=wakcje z GPS?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 16, 2007, 10:16:41 »
no wlasnie nie - zaznaczylem maly obszar Krakowa; zajrzalem tu i tu i - i koniec.... lacze wcale nie szybkie - 1Mb

Cytuj
Ustawienia / Źródła / Żądanie pobierania warstw hybrydowych:
http://mt.google.com/mt?n=404&v=w2t.90&x=
Żądanie pobierania mapy:
http://mt.google.com/mt?n=404&v=w2.90&x=

niestety - nie dziala. wogole te linki nie dzialaja - nawet w przegladace - w tym glowna domena: http://mt.google.com/

Odp: Google Earth+OziExplorer=wakcje z GPS?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 16, 2007, 10:44:41 »
niestety - nie dziala. wogole te linki nie dzialaja
Nigdy nie działał ten link. Do tego linku soft dokłada odpowiednie informacje.

Zaznaczyłęm mały kawałek Krakowa przy powiększeniu 17. Soft zaanonsował że to 720 kawałków. Już ciągnę. Dam znać za parę minut czy działa .....
Napisane: Kwiecień 16, 2007, 10:26:45
hehe, oczywiście w pośpiechu ściagnąłem SAT  ;D

Poprawiłem i mapkę składającą się 560 kawałków też zassałem. Znów przy powiększeniu 17. Obie "produkcje" są tu: http://gpsmaniak.com/A/GMV_K.zip

Jak zatem widać, działa - chociaż może faktycznie obszar nie jest zbyt duży. O ile pamiętam - największy kawałek jaki ciągnąłem za jednym razem to było coś ok. 3000 kawałków, przy powiększeniu 14.

*

Offline Markzal

  • 15
  • Sprzęt: ASUS 636
Odp: Google Earth+OziExplorer=wakcje z GPS?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 16, 2007, 10:57:15 »
Witam,
Cytat: GPS maniak link=topic=65433. msg429359#msg429359 date=1176640612
Jak to potem ? "Obrazek" w OziExplorerze jak rozumiem to już obrazek skalibrowany ?
Kombinowałem nieco inaczej, ściągnąć kilka map (obrazków np.  z Goole Earth) - chodzi mi o sczegóły np.  świątyni, połaczyć w jedną mapkę jakimś programem graficznym i dopiero kalibrować pod Ozim. 
Próbowałem tej sztuki na wycinku Bemowa, ale ni czorta nie mogę skalibrować tak powstałeego skanu  >:(
Dzięki za wskazówkę z GooleMV, spróbuje. 
Ogólnie chodzi mi o wycinki (i to naprawdę nieduże) obszrów w Grecji i w Egipcie.  I oczywiśćie to musi działać bezbłędnie, bo inaczej usłyszę od swojej lepszej połowy: "znowu zabrałeś zabawkę, która nie działa"  ;D
Pozdrawiam
Marek

*

Offline sdsi

  • ****
  • 807
  • Sprzęt: Dell x30 High 2GB, GPS Wintec WBT-201, iOMNIA 8GB Black
Odp: Google Earth+OziExplorer=wakcje z GPS?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 16, 2007, 11:09:18 »
gps maniak - dzieki. no moze faktycznie mi przyblkowali IP - sprawdze to pozniej

czyli Ty masz w tym programie wpisane te linki z forum garniaka?

*

Offline Markzal

  • 15
  • Sprzęt: ASUS 636
Odp: Google Earth+OziExplorer=wakcje z GPS?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 16, 2007, 12:37:27 »
Witam,
Cytat: sdsi link=topic=65433. msg429755#msg429755 date=1176714558
czyli Ty masz w tym programie wpisane te linki z forum garniaka?
Też skunks (GoogleMV  ;D ) zawiesił się, ale po podaniu ustawieniach; obrazy . . . =90&n=. . .  i warstwach hybrydowych oraz mapy . . . =w90&x= ruszyło.  Nie wiem na jak długo, ale narazie zasysa.
Pozdrawiam
Marek

*

Offline sdsi

  • ****
  • 807
  • Sprzęt: Dell x30 High 2GB, GPS Wintec WBT-201, iOMNIA 8GB Black
Odp: Google Earth+OziExplorer=wakcje z GPS?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 16, 2007, 13:58:01 »
sprawdzielm na innym laczu (innym IP) ; dzialal - ale proba zapisania zdjecia z ok. 500 elementow zakonczyla sie fiaskiem - i potem program przestal scigac... :(

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Odp: Google Earth+OziExplorer=wakcje z GPS?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 16, 2007, 16:18:04 »
Otóż pocket ze swoim wielowarstwowym ekranem zachowuje się jak myśliwiec nowej generacji. Po prostu pochłania światło, podczas gdy turystyczny Garmin ma tak skonstruowany ekran, że światło jest odbijane od "tła". Dodam, że MIO miał full light a Garmin podświetlenie miał wyłączone.
I jeszcze coś: nie neguję tego że wśród samych PDA mogą być różnice w jakości i to znaczne. Ja znam z autopsji akurat modele niskobudżetowe, i te niestety - co do zasady -są "na wolnym powietrzu" nieznośnie mało czytelne.

Myślę, że prawda leży pośrodku. Akurat Mio do najbardziej jakościowych palmtopów nie należy. Za to Palm zawsze miał świetne wyświetlacze (a jeszcze lepsze ekrany miały pono palmtopy Sony) - stąd być może różnica (to też jest jeden z powodów dlaczego Palm a nie PPC).
BTW, sprawdziłem skąd padało słońce w momencie robienia zdjęcia w samochodzie - ten cień na połowie ekranu to od kierownicy (palmtop jest umieszczony przy skrzyni biegów), więc kąt padania słońca możesz sobie wyobrazić :")
Ekran był ustawiony na połowie podświetlenia, ale to nie ma znaczenia - przy intensywnym świetle słonecznym podświetlenie praktycznie nie ma wpływu na obraz.
W to że jakieś znaczenie ma warstwa dotykowa również nie bardzo chce mi się wierzyć. Natomiast poszukałem trochę po specyfikacjach, i wynika z tego, że ekran Garmina oferuje tylko 256 kolorów - a to oznacza zupełnie inne możliwości fabrycznego ustawienia kontrastu w porównaniu z ekranem palmtopa (65 tys. kolorów). I to moim zdaniem cała tajemnica - prawdopodobnie palmtop z ekranem o kontraście podciągniętym do tego stopnia, że miałby 256 kolorów (pamiętajmy że wraz ze wzrostem kontrastu spada tonalność) miałby prawdopodobnie identyczne walory jak turystyczny Garmin. Tyle że takiego palmtopa nikt by nie kupił :"P

Generalnie uważam, że dalsza dyskusja nie ma większego sensu - jakbym wybierał się na Kamczatkę, kupiłbym odbiornik turystyczny - ale wtedy czytelność ekranu w słońcu jest dla mnie cechą najmniejszej ważności.

Natomiast do zastosowań do jakich używałbym go teraz, to poza wielkością i poręcznością (konieczność pamiętania o zapasowym zasilaniu), akurat palmtop ma z mojego punktu widzenia więcej przewag (elastyczność w doborze map, ekran zapewniający większą czytelność map rastrowych - 256 kolorów to troche mało - oraz to, że nawigacja jest tylko jednym z zastosowań, i akurat nie najważniejszym). Każdemu według potrzeb.

Co do GoogleMV - dzięki, działa :")
Co prawda okazało się, że tutaj nie wiedzieć czemu nie mogę ściągnąć zdjęć satelitarnych a tylko siatkę drogową, ale generalnie wszystko się ściąga bez większego problemu (trzy próby zakończone sukcesem). Teraz właśnie rzecz się przerabia do formatu PathAway i będziemy patrzeć co dalej :")

Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

Odp: Google Earth+OziExplorer=wakcje z GPS?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 16, 2007, 20:00:44 »
czyli Ty masz w tym programie wpisane te linki z forum garniaka?
Tak. Pamiętaj, że na Garniaku pisują ludzie, którzy mają kontakt z autorem softu, którzy robili spolszczenie GoogleMV i którzy załatwili zgodę na legalną publikację softu w na moim serwerze. Czyli w sprawie GoogleMV - Garniak jest najważniejszym źródłem informacji.


OT Kwieto ! Jasne - masz rację. Kończymy ten temat ......

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Odp: Google Earth+OziExplorer=wakcje z GPS?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 16, 2007, 21:20:15 »
No niestety, też się załapałem na blokadę IP, a mam od jakiegoś czasu stałe :/
Nie wie ktoś po jakim czasie IP jest odblokowywane (czy w ogóle?)

Przez proxy w każdym razie działa, bez proxy jest dostępna tylko mapa drogowa - bez info satelitarnego
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Google Earth+OziExplorer=wakcje z GPS?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 17, 2007, 01:04:14 »
Cytat: kwieto
  :")
 :"P
 :")
 :")
To jakiś tik nerwowy?  ;D
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Odp: Google Earth+OziExplorer=wakcje z GPS?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 17, 2007, 06:50:46 »
Cytat: kwieto
  :")
 :"P
 :")
 :")
To jakiś tik nerwowy?  ;D

"Kurze łapki"...
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline Markzal

  • 15
  • Sprzęt: ASUS 636
Odp: Google Earth+OziExplorer=wakcje z GPS?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 17, 2007, 08:05:57 »
Witam,
Bardzo interesujące,  w pracy ściąga mapki (łącze z netii) nie ruszajac zdjęć, w domu odwrotnie, przy tych samych ustawieniach ciągnie zdjęcia nie ruszając map (łącze z neostrady).  Niestety przy większej ilości zalicza dziury  :(
Może jednak jest sposób, aby z Google Earth posklejać, to co interesujące i jakoś skalibrować??
Pozdrawiam
Marek

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Odp: Google Earth+OziExplorer=wakcje z GPS?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 17, 2007, 09:42:51 »
Witam,
Bardzo interesujące,  w pracy ściąga mapki (łącze z netii) nie ruszajac zdjęć, w domu odwrotnie, przy tych samych ustawieniach ciągnie zdjęcia nie ruszając map (łącze z neostrady).  Niestety przy większej ilości zalicza dziury  :(
Może jednak jest sposób, aby z Google Earth posklejać, to co interesujące i jakoś skalibrować??
Pozdrawiam
Marek

Obawiam się, że tylko ręcznie. Ale w przypadku map z google powinno być to stosunkowo proste, przypuszczam że wystarczy kalibracja "lewy-górny<>prawy-dolny" róg ekranu. Przypuszczam, że jako układ odniesienia można przyjąć WGS 84

----

Update, czyli pytanie z mojej strony - orientuje się ktoś na czym polegają "warstwy" w google MV? nie mogę nic znaleźć w sieci :/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2007, 12:03:23 wysłana przez kwieto »
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline Markzal

  • 15
  • Sprzęt: ASUS 636
Odp: Google Earth+OziExplorer=wakcje z GPS?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 18, 2007, 11:42:45 »
Witam,
Cytat: kwieto link=topic=65433. msg430223#msg430223 date=1176795771
Update, czyli pytanie z mojej strony - orientuje się ktoś na czym polegają "warstwy" w google MV? nie mogę nic znaleźć w sieci :/
Jest to chyba zapis obrazków składowych w pamięci podręcznej.  Zobacz zawartość podkatalogu Cashe.
A tak na marginesie, jednym ze sposobów uzyskania całego obrazka jest właśnei włączenie pamięci podręcznej, zaznaczeniu obszaru do ściągnięcia i ściąganiu tego samego obrazka (nadpisywania) aż do uzyskania całkowitego wypełnienia - oczywiście jeśli coś "leci" z internetu.   ;D
Pozdrawiam
Marek

Odp: Google Earth+OziExplorer=wakcje z GPS?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 25, 2007, 11:05:51 »
A zastanawiał się ktoś co zrobić żeby google nie banował adresów IP? Myślałem czy nie pomogło by zainstalowanie NetLimitera i przycięcie mu prędkości download'u, tylko do ilu? 5 KB/s powinno wystarczyć żeby się znowu nie zbanował?