PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Nawigacja GPS => GPS: turystyka/off road => Wątek zaczęty przez: Markzal w Kwiecień 15, 2007, 13:01:28
-
Witam,
zbliżają się wakacje i tak sobie myślę, że można by na Google Earth znaleźć obszar wypoczynku ;D i przerzucić go do OziExplorera. To banalne, ale jak do diaska skalibrować potem obrazek? ktoś ma jakiś pomysł?
Co prawda w wątku hxxp: pdaclub. pl/forum/index. php?topic=56361. 0 podano przepis, ale niestety NH-Top50Trans jest nie do zdobycia. . . a może ktoś ma? to bym poprosił ;)
Pozdrawiam
Marek
-
przerzucić go do OziExplorera. To banalne, ale jak do diaska skalibrować potem obrazek? ktoś ma jakiś pomysł?
Jak to potem ? "Obrazek" w OziExplorerze jak rozumiem to już obrazek skalibrowany ?
A skalibrowane "obrazki" do Oziego pobierasz z Google Earth programem GoogleMV.
-
Witaj Lechu :)
Zajrzalem na strone GoogleMV (http://www.silber2004.narod.ru/trevel.htm) a tam niestety taki komunikat:
По техническим причинам распространение программы временно приостановлено.
Czy jest gdzies jeszcze do sciagniecia nowa wersja (na stronie autora jest napisane ze to версия 2.9
Pozdrawiam - Ted
-
http://gpsmaniak.com/ ? :)
ps. sciagnalem; dzialalo mi ladnie 5 minut (sciagaly sie mapy) - potem juz wogole. Czyzby Google blokowalo automatycznie IP, kiedy pobiera sie tym programem mapy (gdzies czytalem o tym w sieci)?
Moze da sie to skonfigurowac pod mapy z zumi.pl? Te mapy (np Krakow i okolice) sa dokladniejsze niz w Googlach? Albo z geoportal.gov.pl :)
-
http://gpsmaniak.com/ ? :)
ps. sciagnalem; dzialalo mi ladnie 5 minut (sciagaly sie mapy) - potem juz wogole. Czyzby Google blokowalo automatycznie IP, kiedy pobiera sie tym programem mapy (gdzies czytalem o tym w sieci)?
Moze da sie to skonfigurowac pod mapy z zumi.pl? Te mapy (np Krakow i okolice) sa dokladniejsze niz w Googlach? Albo z geoportal.gov.pl :)
Ba, ale co zrobić z mapami spoza Polski?
Ja mam podobny objaw jak Ty, z tym że u mnie przestało działać przy przeglądaniu map
Poza tym jest tam problem z siatką drogową, po przemianowaniu numerków (info z forum GpsPasSion: http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=80827 ) zaczęło działać hybrid, ale sama mapa drogowa nie. No i oczywiście, jak wspomniałem, po chwili przestało działać całkowicie
-
.
Czy jest gdzies jeszcze do sciagniecia nowa wersja (na stronie autora jest napisane ze to версия 2.9
Cześć !! Kopę lat :D Wersja 2.9.0.50 jest na mojej www. Info o tym jak to skonfigurować aby zasysało nie tylko fotki, ale także mapy jest tu:
http://www.garniak.pl/viewtopic.php?p=2150#2150
sdsi - dokładnie tak. Przy pobieraniu zbyt dużej ilości danych IP użytkownika jest czasowo blokowane.
Znów odchodząc trochę od tematu. Kwieto - nie szukałem idealnych warunków. Fotka 60CS pochodzi z mojego pierwszego artykułu na temat tego odbiornika. Sprzęt poznwałem przez 30 minut u gościa, który już miał taki odbiornik i nie zamawiałem specjalnie pogody. W tym dniu było słonecznie, ale ja faktycznie stałem na zacienionym terenie.
Spójrz jednak na to:
(http://gpsmaniak.com/Nowy-95.jpg)
Tu widać w czym rzecz. Otóż pocket ze swoim wielowarstwowym ekranem zachowuje się jak myśliwiec nowej generacji. Po prostu pochłania światło, podczas gdy turystyczny Garmin ma tak skonstruowany ekran, że światło jest odbijane od "tła". Dodam, że MIO miał full light a Garmin podświetlenie miał wyłączone.
I jeszcze coś: nie neguję tego że wśród samych PDA mogą być różnice w jakości i to znaczne. Ja znam z autopsji akurat modele niskobudżetowe, i te niestety - co do zasady -są "na wolnym powietrzu" nieznośnie mało czytelne.
-
gpsmaniak - nie siedzialem nawet 5 minut, kiedy program przestal mi pobierac mapy... :(
-
Nie wiem. Może trafiłeś w jakąś dziurę ? :-[ Ponadto nie chodzi tu o czas tylko o ilość danych. Jeżeli masz szybkie łącze, a zaznaczyłeś do ściągnięcia w formacie Ozi od razu pół Polski przy znacznym powiększeniu, to oczywiście nie masz żadnych szans żeby to ściągnąć.
No i nie wiem jak masz skonfigurowany program ?
Skonfiguruj program tak jak poleca Frasun:
http://www.garniak.pl/viewtopic.php?t=252
U mnie i u Frasuna działa takie ustawienie.
-
no wlasnie nie - zaznaczylem maly obszar Krakowa; zajrzalem tu i tu i - i koniec.... lacze wcale nie szybkie - 1Mb
Ustawienia / Źródła / Żądanie pobierania warstw hybrydowych:
http://mt.google.com/mt?n=404&v=w2t.90&x=
Żądanie pobierania mapy:
http://mt.google.com/mt?n=404&v=w2.90&x=
niestety - nie dziala. wogole te linki nie dzialaja - nawet w przegladace - w tym glowna domena: http://mt.google.com/
-
niestety - nie dziala. wogole te linki nie dzialaja
Nigdy nie działał ten link. Do tego linku soft dokłada odpowiednie informacje.
Zaznaczyłęm mały kawałek Krakowa przy powiększeniu 17. Soft zaanonsował że to 720 kawałków. Już ciągnę. Dam znać za parę minut czy działa .....
Napisane: Kwiecień 16, 2007, 10:26:45
hehe, oczywiście w pośpiechu ściagnąłem SAT ;D
Poprawiłem i mapkę składającą się 560 kawałków też zassałem. Znów przy powiększeniu 17. Obie "produkcje" są tu: http://gpsmaniak.com/A/GMV_K.zip
Jak zatem widać, działa - chociaż może faktycznie obszar nie jest zbyt duży. O ile pamiętam - największy kawałek jaki ciągnąłem za jednym razem to było coś ok. 3000 kawałków, przy powiększeniu 14.
-
Witam,
Jak to potem ? "Obrazek" w OziExplorerze jak rozumiem to już obrazek skalibrowany ?
Kombinowałem nieco inaczej, ściągnąć kilka map (obrazków np. z Goole Earth) - chodzi mi o sczegóły np. świątyni, połaczyć w jedną mapkę jakimś programem graficznym i dopiero kalibrować pod Ozim.
Próbowałem tej sztuki na wycinku Bemowa, ale ni czorta nie mogę skalibrować tak powstałeego skanu >:(
Dzięki za wskazówkę z GooleMV, spróbuje.
Ogólnie chodzi mi o wycinki (i to naprawdę nieduże) obszrów w Grecji i w Egipcie. I oczywiśćie to musi działać bezbłędnie, bo inaczej usłyszę od swojej lepszej połowy: "znowu zabrałeś zabawkę, która nie działa" ;D
Pozdrawiam
Marek
-
gps maniak - dzieki. no moze faktycznie mi przyblkowali IP - sprawdze to pozniej
czyli Ty masz w tym programie wpisane te linki z forum garniaka?
-
Witam,
czyli Ty masz w tym programie wpisane te linki z forum garniaka?
Też skunks (GoogleMV ;D ) zawiesił się, ale po podaniu ustawieniach; obrazy . . . =90&n=. . . i warstwach hybrydowych oraz mapy . . . =w90&x= ruszyło. Nie wiem na jak długo, ale narazie zasysa.
Pozdrawiam
Marek
-
sprawdzielm na innym laczu (innym IP) ; dzialal - ale proba zapisania zdjecia z ok. 500 elementow zakonczyla sie fiaskiem - i potem program przestal scigac... :(
-
Otóż pocket ze swoim wielowarstwowym ekranem zachowuje się jak myśliwiec nowej generacji. Po prostu pochłania światło, podczas gdy turystyczny Garmin ma tak skonstruowany ekran, że światło jest odbijane od "tła". Dodam, że MIO miał full light a Garmin podświetlenie miał wyłączone.
I jeszcze coś: nie neguję tego że wśród samych PDA mogą być różnice w jakości i to znaczne. Ja znam z autopsji akurat modele niskobudżetowe, i te niestety - co do zasady -są "na wolnym powietrzu" nieznośnie mało czytelne.
Myślę, że prawda leży pośrodku. Akurat Mio do najbardziej jakościowych palmtopów nie należy. Za to Palm zawsze miał świetne wyświetlacze (a jeszcze lepsze ekrany miały pono palmtopy Sony) - stąd być może różnica (to też jest jeden z powodów dlaczego Palm a nie PPC).
BTW, sprawdziłem skąd padało słońce w momencie robienia zdjęcia w samochodzie - ten cień na połowie ekranu to od kierownicy (palmtop jest umieszczony przy skrzyni biegów), więc kąt padania słońca możesz sobie wyobrazić :")
Ekran był ustawiony na połowie podświetlenia, ale to nie ma znaczenia - przy intensywnym świetle słonecznym podświetlenie praktycznie nie ma wpływu na obraz.
W to że jakieś znaczenie ma warstwa dotykowa również nie bardzo chce mi się wierzyć. Natomiast poszukałem trochę po specyfikacjach, i wynika z tego, że ekran Garmina oferuje tylko 256 kolorów - a to oznacza zupełnie inne możliwości fabrycznego ustawienia kontrastu w porównaniu z ekranem palmtopa (65 tys. kolorów). I to moim zdaniem cała tajemnica - prawdopodobnie palmtop z ekranem o kontraście podciągniętym do tego stopnia, że miałby 256 kolorów (pamiętajmy że wraz ze wzrostem kontrastu spada tonalność) miałby prawdopodobnie identyczne walory jak turystyczny Garmin. Tyle że takiego palmtopa nikt by nie kupił :"P
Generalnie uważam, że dalsza dyskusja nie ma większego sensu - jakbym wybierał się na Kamczatkę, kupiłbym odbiornik turystyczny - ale wtedy czytelność ekranu w słońcu jest dla mnie cechą najmniejszej ważności.
Natomiast do zastosowań do jakich używałbym go teraz, to poza wielkością i poręcznością (konieczność pamiętania o zapasowym zasilaniu), akurat palmtop ma z mojego punktu widzenia więcej przewag (elastyczność w doborze map, ekran zapewniający większą czytelność map rastrowych - 256 kolorów to troche mało - oraz to, że nawigacja jest tylko jednym z zastosowań, i akurat nie najważniejszym). Każdemu według potrzeb.
Co do GoogleMV - dzięki, działa :")
Co prawda okazało się, że tutaj nie wiedzieć czemu nie mogę ściągnąć zdjęć satelitarnych a tylko siatkę drogową, ale generalnie wszystko się ściąga bez większego problemu (trzy próby zakończone sukcesem). Teraz właśnie rzecz się przerabia do formatu PathAway i będziemy patrzeć co dalej :")
-
czyli Ty masz w tym programie wpisane te linki z forum garniaka?
Tak. Pamiętaj, że na Garniaku pisują ludzie, którzy mają kontakt z autorem softu, którzy robili spolszczenie GoogleMV i którzy załatwili zgodę na legalną publikację softu w na moim serwerze. Czyli w sprawie GoogleMV - Garniak jest najważniejszym źródłem informacji.
OT Kwieto ! Jasne - masz rację. Kończymy ten temat ......
-
No niestety, też się załapałem na blokadę IP, a mam od jakiegoś czasu stałe :/
Nie wie ktoś po jakim czasie IP jest odblokowywane (czy w ogóle?)
Przez proxy w każdym razie działa, bez proxy jest dostępna tylko mapa drogowa - bez info satelitarnego
-
:")
:"P
:")
:")
To jakiś tik nerwowy? ;D
-
:")
:"P
:")
:")
To jakiś tik nerwowy? ;D
"Kurze łapki"...
-
Witam,
Bardzo interesujące, w pracy ściąga mapki (łącze z netii) nie ruszajac zdjęć, w domu odwrotnie, przy tych samych ustawieniach ciągnie zdjęcia nie ruszając map (łącze z neostrady). Niestety przy większej ilości zalicza dziury :(
Może jednak jest sposób, aby z Google Earth posklejać, to co interesujące i jakoś skalibrować??
Pozdrawiam
Marek
-
Witam,
Bardzo interesujące, w pracy ściąga mapki (łącze z netii) nie ruszajac zdjęć, w domu odwrotnie, przy tych samych ustawieniach ciągnie zdjęcia nie ruszając map (łącze z neostrady). Niestety przy większej ilości zalicza dziury :(
Może jednak jest sposób, aby z Google Earth posklejać, to co interesujące i jakoś skalibrować??
Pozdrawiam
Marek
Obawiam się, że tylko ręcznie. Ale w przypadku map z google powinno być to stosunkowo proste, przypuszczam że wystarczy kalibracja "lewy-górny<>prawy-dolny" róg ekranu. Przypuszczam, że jako układ odniesienia można przyjąć WGS 84
----
Update, czyli pytanie z mojej strony - orientuje się ktoś na czym polegają "warstwy" w google MV? nie mogę nic znaleźć w sieci :/
-
Witam,
Update, czyli pytanie z mojej strony - orientuje się ktoś na czym polegają "warstwy" w google MV? nie mogę nic znaleźć w sieci :/
Jest to chyba zapis obrazków składowych w pamięci podręcznej. Zobacz zawartość podkatalogu Cashe.
A tak na marginesie, jednym ze sposobów uzyskania całego obrazka jest właśnei włączenie pamięci podręcznej, zaznaczeniu obszaru do ściągnięcia i ściąganiu tego samego obrazka (nadpisywania) aż do uzyskania całkowitego wypełnienia - oczywiście jeśli coś "leci" z internetu. ;D
Pozdrawiam
Marek
-
A zastanawiał się ktoś co zrobić żeby google nie banował adresów IP? Myślałem czy nie pomogło by zainstalowanie NetLimitera i przycięcie mu prędkości download'u, tylko do ilu? 5 KB/s powinno wystarczyć żeby się znowu nie zbanował?