[oziexplorer] mapy topograficzne - skalibrowane, posklejane

  • 14 Odpowiedzi
  • 27034 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[oziexplorer] mapy topograficzne - skalibrowane, posklejane
« dnia: Sierpień 24, 2006, 21:27:58 »
http://ozi.swps.edu.pl/ - tu zeskładowałem wyniki swojego dłubania przy mapach topograficznych - skompletowane, uzupełnione, poprawione, skalibrowane i posklejane "topograficzne mapy Polski 50k".

Oryginalne skany map są wykonane w skali 4.22 metra/pixel do 4.26 metra/pixel.

Pliki g_POLSKA_TOPO_50k_OZI_4* mają skalę 4.25 metra/pixel (razem zajmują 7 gigabajtów).

Pliki g_POLSKA_TOPO_50k_OZI_8* mają skalę 8.00 metrów/pixel (razem zajmują nieco ponad 2 gigabajty).

*

Offline drivex

  • **
  • 167
    • http://drivex.no-ip.info
[oziexplorer] mapy topograficzne - skalibrowane, posklejane
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 26, 2006, 13:11:24 »
mozesz zarzucic jakimis skrinami ?? :)) bo nie wiem czy sciagac tyle GB :D

[oziexplorer] mapy topograficzne - skalibrowane, posklejane
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 26, 2006, 14:59:35 »
sceenshoty oziexplorera masz na stronie oziexplorera.
Przykladowe mapy (w obu rozdzielczosciach) masz na stronie http://ozi.swps.edu.pl/.

Nie sciagaj. Te gigabajty Tobie akurat nie sa potrzebne.

*

Offline maon

  • **
  • 104
[oziexplorer] mapy topograficzne - skalibrowane, posklejane
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 08, 2006, 16:56:50 »
Czesc, wyrzuca mi "You are not authorized to view this page" - cos z tym mozna zrobic ?
Szukam map okolic Warszawy.

Pozdrowienia
Maciek

*

Offline prosiakt

  • **
  • 100
  • Loox 720 , SE K850i , HTC HD2
    • www.prosiakt.fotosik.pl
[oziexplorer] mapy topograficzne - skalibrowane, posklejane
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2007, 15:20:58 »
Jest tak sprawa:
ściągnąlem sobie jeden plik: g_POLSKA_TOPO_50k_OZI_4_N34_0.zip
Mapke wrzucilem do palmtopa i próbowalem otworzyć go oziexplore 'm
ale nie moge jej otworzyc, wyskakuje że plik"map" nie zostal znaleziony...
Nie wiem co zrobic , bo umieścilem i plik map i OZFX3 w jednym folderze, a Oziexplorer nie chce dzialac poprawnie.
Cos robie nie tak ?? trzeba je jeszcze jakos konwertować czy zmieniac cos ??
tak samo próbowalem otworzyc mapy z wersji 3 płytowej nic z nimi nie robilem .wrzuciłem na palmtop plik z mapą JPG i odpowiedni do niego plik " map" i też nic . w tym przypadku to myslę ze trzeba wcześniej je jakos skonwertowac żeby byly odczytywane przez oziexplorer w palmtopie .
 Ale te mapki co są podane przez użytkownika baniaczek na stronce są już gotowe na palmtopa - tak mi sie wydaje.
moze ktoś mi pomóc ??
bede wdzieczny

[oziexplorer] mapy topograficzne - skalibrowane, posklejane
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 07, 2007, 15:38:13 »
Musisz zrobić coś takiego
Konwertowanie map.
pobierz program img2ozf
1.Zainstaluj  img2ozf_setup_302 na komputerze.
2. Stwórz 2 katalogi  - 1(mapy do przeróbki) i 2 ( mapy przerobione)
3. Wybierz z płyt mapy które chcesz przekonwertować i wrzuć plik jpg oraz odpowiadający mu plik o tej samej nazwie cyfrowej z rozszeżeniem map do katalogu - mapy do przeróbki ( pamiętaj że musza być to dwa pliki plik jpg i odpowiadający mu kalibracyjny .map )
4. uruchom Img2ozf i wybierz katalogi - źródłowy ( source Map Folder - czyli mapy do przeróbki i Destination folder - mapy przerobione ) następnie przy pierwszym katalogu naciśnij żółtą strzałkę. Załadują się mapy wrzucone do katalogu - mapy do przeróbki.
5. W głównym oknie pojawią sie nazwy map z kwadracikami po lewej stronie- zaznacz [v] w tych kwadracikach przy mapach które chcesz przerobić.
6.Naciśnija przycisk Convert Maps
7. Wejdz do katalogu mapy przerobione zaznacz przerobione pliki i skopiuj do jakiegoś katalogu w palmtopie np. mapy, możesz kopiować przez czytnik kart lub przez ActiveSync ( Eksploruj - wybierz SdCard i wrzuć pliki)

[oziexplorer] mapy topograficzne - skalibrowane, posklejane
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 07, 2007, 15:44:16 »
Konwertowac nic nie trzeba. Mapy sa gotowe do uzycia.
Poszukaj w opcjach oziexplorera - tam sie wskazuje katalogi, w ktorych sa mapy i oddzielnie katalogi, w ktorych sa kalibracje do map. Z pamieci nie podpowiem, gdzie, bo nie mam pod reka ozieplorera.

*

Offline prosiakt

  • **
  • 100
  • Loox 720 , SE K850i , HTC HD2
    • www.prosiakt.fotosik.pl
[oziexplorer] mapy topograficzne - skalibrowane, posklejane
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 07, 2007, 16:53:31 »
Dzieki za podpowiedzi
- fachowa i szybka odpowiedź , na pewno mi sie przyda przy konwersji innych map .
A pozatym juz znalazlem dlaczego mi sie nie wyświetlaly juz gotowe mapy w palmtopie - po prostu mam starą wersje oziexplorera , a te mapki chodzą na OziExplorerCE 1.12 i OziExplorer 3.95.4i i nowsze - jeszcze raz dzieki za podpowiedzi. dały mi one do myslenia i znalezienia przyczyny problemów.

*

Offline DAAMOOK

  • *
  • 98
  • Sprzęt: loox n560
[oziexplorer] mapy topograficzne - skalibrowane, posklejane
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 09, 2007, 21:13:50 »
Strona lezy.
Gdzies jeszcze mozna je sciagnac????

[oziexplorer] mapy topograficzne - skalibrowane, posklejane
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 10, 2007, 15:57:23 »
Ja mam wszystkie ( około 1100 mapek ) wypalone na dvd ;-) Jak ktoś chce zapraszam na priv.

*

Offline srwe

  • **
  • 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N50 Premium
Odp: [oziexplorer] mapy topograficzne - skalibrowane, posklejane
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 02, 2007, 15:21:20 »
Pewnie ktoś się zaraz przyczepi, żem górnik :D
Ma ktoś może te mapy w DVDku lub ewentualnie w RS lub innym uploadzie. Bo ściągnięcie czegoś z tej strony to jest wręcz kara. Nie wspominając o transferze rzędu 10kb/s. Najgorsze jest to, że nie można wznawiać przerwanego wątku ściągającego. Wtedy wywala błąd.
Chodzi oczywiście o te mapy z powyższej stronki.
Ten wirus to posiadacz PDA inaczej nazywany użyszkodnik - coś zawsze namota i zwala na wirusy komputerowe.
PDAclub=syfbiany, wółemy i palmzłoschy :P
omnia złomnia :P

Odp: [oziexplorer] mapy topograficzne - skalibrowane, posklejane
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 02, 2007, 15:56:44 »
http://ozi.swps.edu.pl/ - tu zeskładowałem wyniki swojego dłubania przy mapach topograficznych - skompletowane, uzupełnione, poprawione, skalibrowane i posklejane "topograficzne mapy Polski 50k".

Oryginalne skany map są wykonane w skali 4.22 metra/pixel do 4.26 metra/pixel.

Pliki g_POLSKA_TOPO_50k_OZI_4* mają skalę 4.25 metra/pixel (razem zajmują 7 gigabajtów).

Pliki g_POLSKA_TOPO_50k_OZI_8* mają skalę 8.00 metrów/pixel (razem zajmują nieco ponad 2 gigabajty).

Witam

Pierwsze pytanie - czy to aktualna wersja, czy krążące po necie z lat 70-80 "sztabówki"
Drugie pytanie - (właściwie prośba) - jeżeli nowsza to proszę o wystawienie tego gdzieś na "normalnym" serwerze plikowym

Pozdr.
ZiBIi

*

Offline srwe

  • **
  • 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N50 Premium
Odp: [oziexplorer] mapy topograficzne - skalibrowane, posklejane
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 13, 2007, 21:45:58 »
Widzę, że nikt nie posiada wyżej wymienionych "obiektów pożądania" :D
A tak poza tym, to czy "takie dystrybuowanie" takimi mapami jest w pełni legalne. Tzn., czy można je ściągać, udostępniać czy sprzedawać? Ponoć po okresie 1- lub 25 lat "przechodzą" na "użytek społeczny".
Ten wirus to posiadacz PDA inaczej nazywany użyszkodnik - coś zawsze namota i zwala na wirusy komputerowe.
PDAclub=syfbiany, wółemy i palmzłoschy :P
omnia złomnia :P

Odp: [oziexplorer] mapy topograficzne - skalibrowane, posklejane
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 15, 2007, 10:26:00 »

A tak poza tym, to czy "takie dystrybuowanie" takimi mapami jest w pełni legalne. Tzn., czy można je ściągać, udostępniać czy sprzedawać?

A tak poza tym, to co sie glupio pytasz. Zapytaj allegrowiczow ktorzy zarabiaja krocie na tym.
Nie sciemniaj.

Zdrowko
DorotaM.

*

Offline srwe

  • **
  • 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N50 Premium
Odp: [oziexplorer] mapy topograficzne - skalibrowane, posklejane
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 15, 2007, 14:45:50 »
No na allegro to chyba obecnie nie więcej niż jedna trwa taka aukcja, droga ładna pani Dorotko.
Ten wirus to posiadacz PDA inaczej nazywany użyszkodnik - coś zawsze namota i zwala na wirusy komputerowe.
PDAclub=syfbiany, wółemy i palmzłoschy :P
omnia złomnia :P