świąteczna promocja GPMapy

  • 19 Odpowiedzi
  • 4965 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

świąteczna promocja GPMapy
« dnia: Kwiecień 13, 2006, 12:47:24 »
Cześć

Właśnie zerknąłem na stronę producenta, a tutaj promocja świąteczna: http://www.gpmapa.pl/gps/ceny.php

Może ktoś będzie zainteresowany. Upust znaczny - 499zł brutto za licencję. Niestety, ważne do jutra, ale może podtrzymają tą cenę?

Poprawcie mnie, jeśli się mylę, zakup GPS10 OEM oraz GPMapy oddzielnie daje w rezultacie zestaw a'la GPS10 Deluxe pozbawiony map Europy (City Select)?

Pozdrawiam

Jacek

Re: świąteczna promocja GPMapy
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2006, 23:15:55 »
Cytat: "jjankow"
Poprawcie mnie, jeśli się mylę, zakup GPS10 OEM

Potwierdzić lub zaprzeczyć może tylko Tomek (gps-y).
Po prostu nie wiadomo czy wersja OEM jest rozprowadzana z aplikacjami QUE (PPC, PalmOS).

W przypadku PPC można oczywiście użyć upgrade dostępnego na Garmin.pl, jednak w przypadku PalmOS póki co (chyba że się mylę) nie można nigdzie oficjalnie pobrać aplikacji QUE.

Jeżeli chodzi o ten upgarde dla PPC - są drobne wątpliwości licencyjne. W związku z publikacjami na mojej www miałem dyskusję na ten temat z jednym z przedstawicieli Excela i w sumie ... do niczego nie doszliśmy. Fakt jest faktem, że w założeniu soft nie jest freewarowy, ale skoro w pełni funkcjonalny upgrade jest oficjalnie publikowany na stronach wszystkich przedstawicieli Garmina ..... ?
Ponieważ jest publikowany jako współpracujący z GPS 10, zatem ja nie miałbym żadnych oporów przy jego używaniu z tym właśnie odbiornikiem.

W takim układzie odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: Tak
Z drobnymi "ale". Nie dysponując instalką QUE, a tylko upgradem - będziesz musiał zrobić dwie rzeczy:
- "ręcznie" dłubnąć jeden pusty (!) wpis w rejestrze Windows, żeby MapSource widział Pocketa jak .... Garmina.
- gdybyś chciał mieć bazową mapę świata musisz ją pobrać z garmin.com (normalnie jest na płycie instalacyjnej QUE)

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
świąteczna promocja GPMapy
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 13, 2006, 23:33:02 »
A o co tu chodzi, z tą promocją? Na stronach Excela nie ma o tym ani słowa. Czy wiadomo kiedy się zaczęła?

Może wreszcie walka cenowa...?

świąteczna promocja GPMapy
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 13, 2006, 23:52:09 »
Cytat: "Moi"
Na stronach Excela nie ma o tym ani słowa.

No właśnie  :lol: Dzisiaj na Forum Garmin.pl kiedy pisałem o cenach, Archon (dla niewtajemniczonych: Admin Forum i pracownik Excela) zwrócił mi uwagę że jest nowa cena GPMapy (!), ale pomimo że natychmiast odbiłem piłeczkę iż ja podaję ceny za Excelem, a u nich jest po staremu (!) - widzę teraz, że w cenniku jest nadal bez zmian. Archon też nabrał wody w usta :twisted:  Cholera wie, o co chodzi.

Generalnie jednak idzie ku lepszemu  :lol:   :lol:

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
świąteczna promocja GPMapy
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 14, 2006, 00:27:31 »
Oby to było tak, jak z AM - cena zalecana na stronach www: 950, kupujesz w Sieci za 650; cena zalecana: 700, kupujesz za 450.

Tyle, że GPMapa jest w swojej niszy bezpieczna, Garminowcy są na nią skazani. Póki nie pojawi się CNE dla Central & Eastern EU z prawdziwego zdarzenia (pierwsza wersja wcale nie taka zła), to zamiennika dla GPM absolutnie brak.
Jednak porywczość Navteqa w opracowywaniu map naszych terenów jest tragiczna.

Mam nadzieję, że MapaMap faktycznie zrobi niebawem dobry soft, bo to ona może spowodować prawdziwą wojnę cenową z AM (soft + mapy).
W szybką rewolucję mapową w TomTomie dla PL (ani żadnym innym zachodnim) jakoś nie bardzo wierzę - nic na to nie wskazuje, prócz szeptanej od września propagandy.

A jeśli się upowszechni jeszcze NaviExpert dla Symbiana (coś się chyba nie może przebić), to jesteśmy w domu.
W odwodzie jest ponadto Navigo Pro+ - gdyby poprawił soft i utrzymał cenę, to lekkie zamieszanie na rynku. A stać ich na to.

Oj, może ten rok być przełomowy w navi.pl...

świąteczna promocja GPMapy
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 14, 2006, 00:39:34 »
Cytat: "Moi"
(pierwsza wersja wcale nie taka zła)

No i cena "normalna" - przynajmniej jak na Garmina  :lol:
Zwłaszcza przy założeniu, że do tej pory tyle trzeba było płacić za 1 kraj byłych Demo_Ludów. Jeżeli przy zwiększającym się pokryciu Garmin nie zmieni ceny, to te wszystkie GPMapy, AdriaRoute itp. pójdą w odstawkę. Chyba że obniżą cenę do 30 USD  :lol:   :lol:   :lol:

Zresztą podobny los czeka AM. Albo 30-40 USD albo: żegnaj .....

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
świąteczna promocja GPMapy
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 14, 2006, 02:12:02 »
Garmin jest w tej chwili nie do zabicia jeśli chodzi innowacyjność w sprzęcie. Nikt mu do pięt nie dorasta.
Szkoda, że jest taki sztywny w produktach mapowych - bierze tylko to, co daje mu Navteq.

TomTom bierze prawie wszystko, co mu pod rękę podejdzie. Nie ma TeleAtlas (lub ten chce za drogo), weźmie od National Survey'ów, czy zmusi TeleAtlasa do przerobienia obcych źródeł. Ba!, weźmie też od Navteqa (mapy do motocyklowego TomTom Rider'a).

Navteq ma chyba zbyt duży udział w rynku fabrycznej nawigacji samochodowej. Dlatego woli zrobić dokładne mapy Japonii, Korei i Chin, bo tam się "trochę" tego sprzedaje. Z pewnością więcej, niż w Eastern Eu. Sądzę, że "ręczna" nawigacja trochę mniej ich rajcuje.

Z dawnych Demoludów, bez dobrych map została juz tylko Albania, Bułgaria i część dawnej Jugosławii (Serbia, Czarnogóra, Macedonia). Z tego co wiem, Bułgaria "się robi".

Gorzej jest z republikami poradzieckimi. Pomijając Pribałtykę (przelotowo wystarczająca nawet w nowym CNE C&EE) i Ukrainę oraz rejony metropolitalne (Moskwa, Peter), to reszta leży. Mam wrażenie, jakby Ruscy blokowali takie inicjatywy, forsując swojego przyszłego Glonassa. Nie na darmo Iwanow od Minoborony zrobił już trzecią konferencję w ciągu pół roku, naciskany przez Wołodię P. o ciągłe skracanie terminu udostępnienia systemu. Już się z roku 2009 zrobił przełom 2007/2008.
Jakby się namnożyło aplikacji pod zwykłe GPSy, to kto interesowałby się później nawigacją dedykowaną pod Glonassa?
Ale to tylko taka moja spekulacja. Być może przyczyną jest zwykły postsowiecki burdel w kartografii, skojarzony z utrzymującą się nadal antyszpionowską tajnością.
A jest to kawałek świata, w którym nawigacja szalenie by się przydała (sam wiem coś o tym).
Cóż, jak nie da Putin, pewnie będziemy jeździć wg. jakichś Google Maps.

Tak czy inaczej, już niedługo będziemy mieli w autach komplecik mapek i w którą stronę by się człowiek nie wybrał, to jakaś Jadzia go zaprowadzi do celu.
Jak sobie przypomnę kilkutysiąckilometrowe eskapady maluchem sprzed 20-30 lat, z mapą papierową 1:5 000 000 w ręku, to łezka się w oku kręci.

Jak mawiał Lothar - czasy mutują, a my mutujemy wraz z nimi. Szybciej nawet, niż H5N1...

świąteczna promocja GPMapy
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 14, 2006, 02:41:42 »
Cytat: "Moi"
Ruscy blokowali takie inicjatywy, forsując swojego przyszłego Glonassa.

Nie sądzę, aby ten rynek był jeszcze tak mocno sterowany.
Np. firma rozprowadzająca GisRussę dogadała się z TeleAtlasem:
http://allsoft.ru/new_vokrug.php?id=2456
Zakładając że różnice pomiędzy formatem GisRussy a Garmin są niewielkie (oba formaty można wygenerować z tych samych źródeł) można domniemać że jeżeli chodzi o Garmina, to na rynek rosyjski może próbować wejść TeleAtlas. Co prawda nie sądzę aby mogli liczyć na zakup licencji Garmin, ale w końcu GPS Nawigator czy GPMapa 3.o też tej licencji nie miały. Wystaczy się dogadać z Kozickim  :lol:

Re: świąteczna promocja GPMapy
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 14, 2006, 09:20:09 »
Cytat: "GPS maniak"
W przypadku PPC można oczywiście użyć upgrade dostępnego na Garmin.pl, jednak w przypadku PalmOS póki co (chyba że się mylę) nie można nigdzie oficjalnie pobrać aplikacji QUE.

Na garmin.com jest do ściągnięcia wersja dla PalmOS: http://www.garmin.com/support/collection.jsp?product=010-00378-00
Wygląda na to, że powinna zadziałać na dowolnym Palmie, bo po odpaleniu instalki zapytał mnie, czy chcę instalować na Tungsten-ie T3... Jeszcze nie mam sprzętu, więc nie mogłem sprawdzić :(
Cytat: "Moi"
Może wreszcie walka cenowa...?

Oby. Może jest to odpowiedź GPMap-y na ostatnie obniżki cen na AM? Aczkolwiek, jeśli podany na www.gpmapa.pl termin promocji jest wiążący, to od po-świętach cena wróci do starej wartości :(

*

Offline majki2

  • ***
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS A636, Samsung Galaxy SII, SE P1i
świąteczna promocja GPMapy
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 14, 2006, 11:22:19 »
Ale właściwie ta obniżka AM to tylko teoretycznie, bo przecież od dawna można było kupić w sklepach internetowych czy na Allegro AM w takiej samej cenie.  No chyba że teraz jeszcze taniej się uda kupić. Jedynie przedłużenie aktualizacji faktycznie potaniało.

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
świąteczna promocja GPMapy
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 19, 2006, 13:47:21 »
Cytat: "Moi"
Garmin jest w tej chwili nie do zabicia jeśli chodzi innowacyjność w sprzęcie. Nikt mu do pięt nie dorasta.


Wybacz, ale uważam, że raczysz sobie żartować. W outdoroowych owszem, ale wystarczyło spojrzeć na rozpaczliwość reklamy i promocji w Barcelonie i Hanowerze, żeby widzieć, że w dziedzinie samochodowych nawigacji Garmin obudził się z ręką w nocniku i usiłuje gonić konkurencję.

Bo jakby nie patrzeć, to w dziedzinie nawigacji all-in-one to wyznacznikiem są wszelkie odmiany TomTom Go, a reszta to naśladownictwo. Te z logiem Garmina również. Streetpiloty niestety trącą potężnie myszką, w miarę nowoczesne odbiorniki zaprezentowano de facto dopiero w tym roku, czyli za późno.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
świąteczna promocja GPMapy
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 19, 2006, 16:27:57 »
http://www.garmin.com/mobile/products.html#automotive

21 sztuk. Stwierdzenie, że StreetPiloty są przestarzałe jest równoważne opinii, że TomTom GO to mocno wiekowy produkt. Po prostu - wszystkie serie się rozwijają. W obu markach.
Nuvi stał się klasą sam dla siebie.
SP 7200/7500 jest chyba jedynym takim "telewizorem" na rynku. Truckerzy biorą go jak ciepłe bułki.

Nie jestem fanem Garmina, ale muszę przyznać, że nie goni on konkurencji, bo dawno ją już złapał.
Gdyby nie tragiczna IMHO polityka cenowa Garmina, powodująca że ten sam odbiornik z tymi samymi mapami jest w Europie droższy o 20-30% niż w Stanach, co ludzi wkurza okrutnie, to Garmin mógłby być #1 nie tylko w USA.

BTW - znasz firmę oferującą 21 modeli do nawigacji samochodowej?

świąteczna promocja GPMapy
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 19, 2006, 23:39:52 »
Cytat: "WaldekGo"
Bo jakby nie patrzeć, to w dziedzinie nawigacji all-in-one to wyznacznikiem są wszelkie odmiany TomTom Go, a reszta to naśladownictwo. Te z logiem Garmina również.

Nie przesadzaj. Trendy w systemach nawigacji są znane wszystkim producentom sprzętu dedykowanego i jest tak, że czasem ten producent, a czasem tamten wyskoczy z jakąś nowinką przed szereg.
Takiej reguły, że wszystkie nowinki są zarezerwowane dla TomTomGo jakoś nie zauważyłem  :lol:

*

Offline tagor

  • ***
  • 264
Re: świąteczna promocja GPMapy
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 21, 2006, 10:31:36 »
Cytat: "jjankow"
Cytat: "GPS maniak"
W przypadku PPC można oczywiście użyć upgrade dostępnego na Garmin.pl, jednak w przypadku PalmOS póki co (chyba że się mylę) nie można nigdzie oficjalnie pobrać aplikacji QUE.

Na garmin.com jest do ściągnięcia wersja dla PalmOS: http://www.garmin.com/support/collection.jsp?product=010-00378-00
Wygląda na to, że powinna zadziałać na dowolnym Palmie, bo po odpaleniu instalki zapytał mnie, czy chcę instalować na Tungsten-ie T3... Jeszcze nie mam sprzętu, więc nie mogłem sprawdzić :(


Instalowałem na T5. Po przeskoczeniu tej opcji (zapewne chce wrzucić pliczek odpowiedzialny za obracnie ekranu na t3) instaluje sie bez problemów.  Mapa bazowa i mapy nieprzypisane numerem seryjnym do odbiornika (GPMapa v3, PDA Nawigator) widoczne są od razu. Próba otwarcia (załadowania) GPMapy v4 bez podpiętego BT z _właściwym_ numerem seryjnym kończy się komunikatem o niemożności odblokowania.

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
świąteczna promocja GPMapy
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 21, 2006, 11:17:35 »
Cytat: "Moi"
21 sztuk. Stwierdzenie, że StreetPiloty są przestarzałe jest równoważne opinii, że TomTom GO to mocno wiekowy produkt. Po prostu - wszystkie serie się rozwijają. W obu markach.


Kiedy pokazały się na rynku Garminy w obudowach tomtom-like ;-) ??
Jakoś dosyć niedawno, czyli w zeszłym roku, rajt?

Cytat: "Moi"
Nuvi stał się klasą sam dla siebie.


klasą w czym?

Cytat: "Moi"
BTW - znasz firmę oferującą 21 modeli do nawigacji samochodowej?


W czynie pierwszomajowym wykonają 300% normy!!!!!
BP, NMSP.

A poważnie - podasz jakiś sensowny powód, poza czysto marketoidową chęcią zamącenia klientowi w oczach? Bo mnie prywatnie wydaje się, że nawet TomTom ma za dużo modeli, ja tu widziałbym z trzy albo cztery:
- totalny entry level, navi i to wszystko
- standardowa navi plus parę użytecznych funkcji typu bluetooth handsfree, tmc, synchronizacja POI.
- dla motocyklistów
- dla ciężarówek.
koniec, tyle. Po co więcej? Ja wiem po co - żeby typowy użyszkodnik miał mętlik w oczach i głowie, po czym przerażony kupił droższe, bo pewnie będzie lepsze od tańszego. Tylko, że ja brzydzę się takim podejściem do klienta.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
świąteczna promocja GPMapy
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 21, 2006, 12:11:47 »
Cytat: "WaldekGo"
Kiedy pokazały się na rynku Garminy w obudowach tomtom-like ;-) ?? Jakoś dosyć niedawno, czyli w zeszłym roku, rajt?

Odpowiem tak - pół roku po TT GO (SP 3xx).
A w jakim czasie po pierwszym odbiorniku samochodowym Garmina pokazał się TT GO? Dwa i pół roku po pierwszym StreetPilocie.
Obudowa nie jest sprawą kluczową.

Cytat: "WaldekGo"
Cytat: "Moi"
Nuvi stał się klasą sam dla siebie.
klasą w czym?

- pamięć,
- ekran,
- kształt.
Dla mnie wystarczy.

Cytat: "WaldekGo"
Cytat: "Moi"
BTW - znasz firmę oferującą 21 modeli do nawigacji samochodowej?

A poważnie - podasz jakiś sensowny powód, poza czysto marketoidową chęcią zamącenia klientowi w oczach? Bo mnie prywatnie wydaje się, że nawet TomTom ma za dużo modeli, ja tu widziałbym z trzy albo cztery:
- totalny entry level, navi i to wszystko
- standardowa navi plus parę użytecznych funkcji typu bluetooth handsfree, tmc, synchronizacja POI.
- dla motocyklistów
- dla ciężarówek.
koniec, tyle. Po co więcej? Ja wiem po co - żeby typowy użyszkodnik miał mętlik w oczach i głowie, po czym przerażony kupił droższe, bo pewnie będzie lepsze od tańszego. Tylko, że ja brzydzę się takim podejściem do klienta.

A czy nie jest to wytarczający powód? Przecież (niemal) każda firma istnieje po to, aby tłuc kasę. Na kim? Na użyszkodnikach, of course.
A poważnie - bezmyślny nabywca postąpi tak, jak piszesz. Świadomy nabywca ucieszy się z możliwości wyboru właściwej konfiguracji, skojarzonej z poziomem cenowym dostępnym dla jego kieszeni. Ktoś nie liczący się z kasą - weźmie full wypas. Biedny - weźmie i2.

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
świąteczna promocja GPMapy
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 21, 2006, 13:11:53 »
Cytat: "Moi"

A w jakim czasie po pierwszym odbiorniku samochodowym Garmina pokazał się TT GO? Dwa i pół roku po pierwszym StreetPilocie.
Obudowa nie jest sprawą kluczową.


Obudowę podałem jako wyróżnik urządzeń o pewnej filozofii konstrukcji. U Tomtoma była to nowa jakość po PDA z których wyrósł, u Garmina również, bo długo ciążyło na ich produktach myślenie projektantów z urządzeń oudoorowych - tu podałem (nie za dokładnie niestety) przykład Street Pilota II/III, które były tylko lekko dostosowanymi odbiornikami outdoorowymi (koncepcja obudowy/ubsługi)

Cytat: "Moi"

- pamięć,
- ekran,
- kształt.
Dla mnie wystarczy.


eee... przez "bycie klasą" rozumiem:
- wprowadzenie jakichś nowych, niespotykanych do tej pory rozwiązań
- rozwiązania te muszą być wyraźnie jakościowo lepsze od wcześniejszych rozwiązań tej firmy oraz rozwiązań konkurencji.
Pokaż proszę, co w tych kategoriach które podałeś, jest istotnie lepsze niż u Tomtoma? Bo patrzę i naprawdę nie widzę.
Chyba, że masz na myśli rozwiązania wyraźnie lepsze niż wcześniejsze własne produkty, to się zgodzę. Zgodzę się na tyle, że dokładnie jest to zgodne z moją pierwszą opinią w tym wątku.


Cytat: "Moi"
A czy nie jest to wytarczający powód? Przecież (niemal) każda firma istnieje po to, aby tłuc kasę. Na kim? Na użyszkodnikach, of course.
A poważnie - bezmyślny nabywca postąpi tak, jak piszesz. Świadomy nabywca ucieszy się z możliwości wyboru właściwej konfiguracji, skojarzonej z poziomem cenowym dostępnym dla jego kieszeni. Ktoś nie liczący się z kasą - weźmie full wypas. Biedny - weźmie i2.


No właśnie. Może jestem staroświecki, bo tego czego oczekuję praktycznie już się dziś nie spotyka. Mam na myśli oferowanie tego co klient potrzebuje a nie tego na czym można go wydymać na możliwie największą kasę.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
świąteczna promocja GPMapy
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 21, 2006, 13:44:27 »
Cytat: "WaldekGo"
Obudowę podałem jako wyróżnik urządzeń o pewnej filozofii konstrukcji. U Tomtoma była to nowa jakość po PDA z których wyrósł, u Garmina również, bo długo ciążyło na ich produktach myślenie projektantów z urządzeń oudoorowych - tu podałem (nie za dokładnie niestety) przykład Street Pilota II/III, które były tylko lekko dostosowanymi odbiornikami outdoorowymi (koncepcja obudowy/ubsługi)

Nawet SP III jest o rok starszy od TT GO. W podobnym kształcie (pomijając antenę) Questy sprzedają się do dziś. Nie każdy musi kochać mini-telewizorki.

Cytat: "WaldekGo"
eee... przez "bycie klasą" rozumiem:
- wprowadzenie jakichś nowych, niespotykanych do tej pory rozwiązań
- rozwiązania te muszą być wyraźnie jakościowo lepsze od wcześniejszych rozwiązań tej firmy oraz rozwiązań konkurencji.
Pokaż proszę, co w tych kategoriach które podałeś, jest istotnie lepsze niż u Tomtoma? Bo patrzę i naprawdę nie widzę.
Chyba, że masz na myśli rozwiązania wyraźnie lepsze niż wcześniejsze własne produkty, to się zgodzę. Zgodzę się na tyle, że dokładnie jest to zgodne z moją pierwszą opinią w tym wątku.

Proszę bardzo:
- pamięć - 700MB dodatkowej pamięci, poza preinstalowanymi mapami,
- ekran - zobacz ekran nuvi w pełnym słońcu, potem spójrz na TT GO,
- kształt - pokaż mi drugiego takiego kompakta.
Czytelność ekranu nuvi to kwestia powłoki i doboru barw. Myślę, że przewyższa go tylko seria SP 27xx Garmina (WQVGA). I nie mówię wyłącznie o produktach Garmina.

Cytat: "WaldekGo"
No właśnie. Może jestem staroświecki, bo tego czego oczekuję praktycznie już się dziś nie spotyka. Mam na myśli oferowanie tego co klient potrzebuje a nie tego na czym można go wydymać na możliwie największą kasę.

Chcesz zadowolić wszystkich klientów jednym modelem? Nie da się. Niemal każdy potrzebuje czego innego, także w tym samym segmencie.

świąteczna promocja GPMapy
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 21, 2006, 15:43:19 »
Cytat: "WaldekGo"
Zgodzę się na tyle, że dokładnie jest to zgodne z moją pierwszą opinią w tym wątku.

No to może zacznij podawać jakieś konkrety ?

W branży nawigacji samochodowej jestem dość zielony, zatem chętnie bym zobaczył coś takiego - porównanie dla TomTomGO v Garmin:
1. Data wprowadzenia na rynek pierwszego odbiornika samochodowego
2. Data wprowadzania na rynek pierwszego odbiornika z routingiem
3. Data wprowadzenia pierwszego ekranu dotykowego
4. Data wprowadzenia lokalnych języków komunikatów głosowych
5. Data wprowadzenia SiRF III
6. Data wprowadzenia ......
7. Data ....

Resztę wymyśl sam. Ale konkrety i to znaczące. Jeżeli wygra TomTomGo wcale mnie to nie zmartwi. Ale niech TomTomGO wygra faktami, a nie tylko dlatego że Ty tak uważasz  :lol:

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
świąteczna promocja GPMapy
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 24, 2006, 10:43:20 »
Cytat: "GPS maniak"
. Jeżeli wygra TomTomGo wcale mnie to nie zmartwi. Ale niech TomTomGO wygra faktami, a nie tylko dlatego że Ty tak uważasz  :lol:



Zauważ, że NIE napisałem, że Garmin przegrał, tylko, że przespał trochę zmian na rynku i teraz rozpaczliwie goni konkurencję. Ale ponieważ jak wiadomo nie od dziś, duży może więcej, więc będzie się jeszcze dużo ciekawego działo, a my (klienci)  możemy tylko zyskać.
Napisałem natomiast, że PRAWDOPODOBNIE (i to tylko moim skromnym zdaniem), gdyby nie TT Go, to nie byłoby tyle i takich funkcjonalnych odbiorników samochodowych Garmina.