Porównanie AutoMapy i Que - przygotowanie

  • 48 Odpowiedzi
  • 11868 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline bazi22

  • ****
  • 913
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR411 | iPhone 3GS 16GB
Porównanie AutoMapy i Que - przygotowanie
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 09, 2006, 19:46:56 »
Cytat: "GPS maniak"

A jak to klikasz, to masz w tym czasie uruchomioną aplikację QUE ?


 :oops: Na to nie wpadłem - a to tak oczywiste. No zaczyna działać, ale koślawo bo:
- problem z pl literkami w nazwach
- problem z kodami pocztowymi (jak wykasuje to znajduje lokalizacje)
- nie uwzględnia nazwy miasta (wywala mi wszystkie ulice Hubalczyków 8)
- problem jeśli adres jest w stylu Hubalczyków 8/11
Bartek Chyba :: bazi22
Dell X30=>HTC Wizard=>HTC Hermes=>iPhone 3GS

Porównanie AutoMapy i Que - przygotowanie
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 09, 2006, 20:53:33 »
Cytat: "bazi22"
No zaczyna działać, ale koślawo bo:

???  U mnie jest odwrotnie !

Firma:  "Stelmaszyk spółka jawna" mieści się w Poznaniu na ulicy Strzeszyńskiej. I tak mam to w Kontaktach - z ogonkami. Mam też wpisany kod pocztowty i opcja Locate in Garmin QUE wskazuje mi dokładnie ten adres. Automatycznie przerabiając Strzeszyńska na Strzeszynska.
Na wszelki wypadek sprawdziłem jeszcze jeden kontakt na ulicy Leśnowolskiej - 60-452 Poznań. Też jest OK !
Natomiast adresy zapisane w jakiś niepełny sposób nie bardzo działają.

Ale:  ja używam GPMapa 4.o  - być może tu są różnice w bazie adresowej  :?:

*

Offline bazi22

  • ****
  • 913
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR411 | iPhone 3GS 16GB
Porównanie AutoMapy i Que - przygotowanie
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 09, 2006, 23:16:00 »
U mnie po wyborze kontaktu i opcji Locate in Que, przenosi mnie do Que, do menu Find/Adresses i ma uzupełnione numer, kod pocztowy i ulicę. Nazwy przerabia, ale nie znajduje z wpisanym kodem. Po jego wykosaowaniu znajduje wszystkie ulice z numerem

Może problem w tym, że ja mapę (GPMapę 3.0) "wysyłałem" sendmapem  :shock:
Bartek Chyba :: bazi22
Dell X30=>HTC Wizard=>HTC Hermes=>iPhone 3GS

Porównanie AutoMapy i Que - przygotowanie
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 09, 2006, 23:55:25 »
Cytat: "bazi22"
U mnie po wyborze kontaktu i opcji Locate in Que, przenosi mnie do Que, do menu Find/Adresses i ma uzupełnione numer, kod pocztowy i ulicę.

Dokładnie.  Sądzę jednak że "pies jest pogrzebany" w tym, że 3.o nie ma kodów pocztowych, a pewnie tym kryterium QUE kieruje się przy danych z "Contacts". Zwróć uwagę, że przy tej współpracy nie jest przenoszona nazwa miejscowości. A właśnie kod pocztowy, który jednoznaczniej określa lokalizację.

No cóż - na pełną funkcjonalność tej opcji musisz poczekać aż do momentu kiedy staniesz się posiadaczem 4.o.

*

Offline bar7ek

  • ***
  • 291
    • http://gps.geosolutions.info
Porównanie AutoMapy i Que - przygotowanie
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 09, 2006, 23:55:30 »
Cytat: "bazi22"
U mnie po wyborze kontaktu i opcji Locate in Que, przenosi mnie do Que, do menu Find/Adresses i ma uzupełnione numer, kod pocztowy i ulicę. Nazwy przerabia, ale nie znajduje z wpisanym kodem. Po jego wykosaowaniu znajduje wszystkie ulice z numerem

Może problem w tym, że ja mapę (GPMapę 3.0) "wysyłałem" sendmapem  :shock:


U mnie jest tak samo, tzn po wybraniu Que sie samo uruchamia tylko GPMapa 3.0 nie "kuma" kodów. Gpmapa wysyłana MapSource'm więc sposób wysyłki nie ma chyba znaczenia po prostu w GPMapie 3 nie ma obsługi kodów.

Porównanie AutoMapy i Que - przygotowanie
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 09, 2006, 23:58:16 »
Cytat: "bar7ek"
po prostu w GPMapie 3 nie ma obsługi kodów.

Na to wychodzi.

*

Offline bar7ek

  • ***
  • 291
    • http://gps.geosolutions.info
Porównanie AutoMapy i Que - przygotowanie
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 10, 2006, 00:08:26 »
Cytat: "GPS maniak"
...Zwróć uwagę, że przy tej współpracy nie jest przenoszona nazwa miejscowości. A właśnie kod pocztowy, który jednoznaczniej określa lokalizację.
....


u mnie przenosi również nazwę miejscowości. w zasadzie wszystko przenosi tak jak trzeba w que

UPDATE

Po dłuższej zabawie stwierdzam że nie wszystko przenosi i jest to zależne od adresu (kod, spacje w miejscowości, itp) i od wersji mapy jaką posiadamy (w gpmapie 3 działa to losowo - np. przy wgraniu tylko jednego obszaru gpmapy po wybraniu miejscowości spoza tego obszau w QUE miałem wypełniony tylko numer ulicy - reszta pusta).

*

Offline bazi22

  • ****
  • 913
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR411 | iPhone 3GS 16GB
Porównanie AutoMapy i Que - przygotowanie
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 13, 2006, 08:45:59 »
Ostatecznie artykuł bedzie miał następujacą konstrukcję:
  • Wprowadzenie
  • Instalacja
  • Wygląd i konfiguracja - szczegółowość mapy, ustawienia gps
  • Wyszukiwanie - czego i jak można szukać
  • Nawigacja - wyznaczanie trasy, wyświetlanie, komunikaty głosowe, ustawienia nawigacji
  • Dodatki Que - dostępność innych map, MapSource, nRoute
  • Dodatki AutoMapy - poi.mobilne.net
  • Podsumowanie
I poniżej cytat z gotowego już wprowadzenia

Cytuj
W niniejszym artykule postaram się porównać obydwa programy mawigacyjne, zwracając uwagę na ich interfejs, funkcjonalność, możliwości konfiguracji. Nie zamierzam nawet pobieżnie omawiać stopnia dokładności map oraz szybkości działania programów. Uważni czytelnicy forum z pewnością wiedzą już, iż dokładność map jest porównywalna - no i jak ją sprawdzić - należałoby zrobić parę tysięcy kilometrów z włączonymi obydwoma programami, na co nie mam czasu ani możliwości. Szybkości działanie programów nie porównuję z kolei z powodu braku możliwości zapewnienia optymalnych warunków tandemowi Que/GPMapa, tj. brak dedykowanego odbiornika (sygnał konwertowany za pomocą aplikacji GPSProxy) i najnowszej wersji GPMapy (w chwili pisania artykułu dysponowałem wersją 3.0), która znacznie przyśpiesza kalkulację tras.


Serdeczne dziękuję za wszelkie uwagi i okazaną pomoc, zwłaszcza przez Adama i Lecha - jeszcze nie raz będę Wam zawracał głowę, zanim skończę :P
Bartek Chyba :: bazi22
Dell X30=>HTC Wizard=>HTC Hermes=>iPhone 3GS

*

Offline julekjulek

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG G3
Porównanie AutoMapy i Que - przygotowanie
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 13, 2006, 12:07:41 »
Nie jestem (niestety) posiadaczem ani AutoMapy 3.9.3, ani QUE z GPMapa 4.0.
Mialem natomiast mozliwosc sprawdzenia funkcjonowania (goscinnie, przez pewien czas) obu tych produktow - AutoMapa 3.9.3 oraz QUE z tym ze w polaczeniu z GPMapa 3.0.

W zwiazku z tym, ze nie uzywalem wczesniej zadnego z tych programow, to nie mialem zadnych przyzwyczajen mogacych 'wypaczyc' ocene jakosci ich dzialania.

Roznica w graficznej prezentacji map (wygladzie na ekranie PDA) wypada na korzysc AM. Mapy sa ladniej prezentowane. Jednak, wedlug mnie, w praktycznym uzytkowaniu nie ma to wielkiego znaczenia i jest to 'parametr' pomijalny.

Jakosc wyznaczania tras, bardzo podobna w AM i QUE&GPMapa i zalezna glownie od aktualnosci samych map.
Lekko na korzysc QUE przemawia wieksza mozliwosc personalizacji paramtrow wyznaczania trasy.

Prowadzenie po wyznaczonej trasie drogowej:
a) komunikaty glosowe
- AM zdecydowanie bardziej 'gadatliwa', moze to niektorym uzytkownikom przeszkadzac, dla innych moze byc zaleta
- QUE komunikaty o odleglosci od punktu podawane w formie 'za piec sto metro' itd. sa zabawne i niezbyt po polsku, ale nie przekszkadza to w rozumieniu tresci
b) pokazanie punktu rozjadu, skrzyzowania itd. przy zblizaniu sie do niego:
- AM, rozwiazanie z dynamicznym zwiekszaniem skali mapy, bez wylaczania widoku mapy, uwazam za bardzo udane
- QUE, przelaczanie na 'schematyczny' widok obszaru, wedlug mnie jest gorszym i mniej czytelnym rozwiazaniem
- jednak odmienne rozwiazania, zastosowane w AM i QUE, pozwalaja prawidlowo i bezproblemowo przejechac, przez takie charakterystyczne punkty
c) zjechanie z wyznaczonej trasy
- w przypadku ewidentnego zjechania z trasy, algorytmy obydwu programow, przeliczaja trase prawidlowo
- AM w porownaiu do QUE reaguje szybciej na zjechanie z trasy
- z tego co zauwazylem, czasami, przyczyna ponownego przeliczania trasy jest zaklocenie sygnalu GPS. Dzialanie obydwu programow sprawdzalem na tych samych trasach i czesto owo 'zaklocenie' nastepowalo w tych samych miejscach. Wskazuje to ewidentnie, na podanie przez odbiornik GPS nieprawidlowej pozycji, przez co 'zmusza' algorytm do ponownego przeliczenia trasy.
- inna przyczyna ponownego przeliczenia moze byc nastepujaca sytuacja: przejezdzajac przez wiadukt, pod ktorym jest inna droga, algorytm programu interpretuje nasza pozycje na tej 'innej drodze' zamiast na wiadukcie
- obydwie wspomniane wyzej 'przyczyny zjechania z trasy' powinny byc, wedlug mnie, skorygowane w algorytmie programow na podstawie zaleznosci czasowo-kierunkowo-odleglosciowych

Wyszukiwanie:
- uwazam, ze pomimo odmiennej realizacji sposobu wyszukiwania punktow, efekty wyszukiwania sa podobne i porownywalne
- wyszukiwanie w QUE jest jednak bardziej funkcjonalne, w AM brakuje np. wyszukania najblizszych punktow dla danej pozycji GPS (punktu docelowego itp.). Wedlug mnie producent AM powinien koniecznie dodac taka funkcjonalnosc

Wspolpraca z kontaktami:
- QUE jest i ma sie bardzo dobrze
- AM brak

Obydwa programy, wedlug mnie, sa dobrymi produktami do nawigacji po drogach naszego kraju. Nie znaczy to oczywiscie, ze idealnymi (jakie programowanie jest idealne, pytanie retoryczne - nie ma takiego).
Nawigacja po drogach - programy, mapy porownywalne.

Inne zastosowania:
a) AM jak nazwa wskazuje, w zasadzie tylko nawigacja po drogach
b) QUE
- mozliwosc uzycia innych map
- w tym przeznaczonych do turystyki w terenie i tworzonych przez 'zapalencow'
- wada QUE, w celu wykorzystania pelnej funkcjonalnosci programu, koniecznosc zakupu odbiornika GARMIN

Pozdrawiam
julek

Porównanie AutoMapy i Que - przygotowanie
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 13, 2006, 12:27:04 »
Cytat: "julekjulek"
Obydwa programy, wedlug mnie, sa dobrymi produktami do nawigacji po drogach naszego kraju.

Twoje słowa są jak miód na moje serce  :lol:
Ponieważ czytelnicy tego forum wiedzą, że jestem miłośnikiem Garmina przyznam szczerze, że żeby nie być posądzonym o stronniczość, czytając opinie typu: AM jest the Best, jedyna, wspaniała itp. czasem aż się boję napisać że nie jest to jedyny profesjonalny produkt na Polskę i że obok funkcjonuje równie dobry.

To co robi Bartek, Twoja wypowiedź no i moja skromna opinia może w końcu przełamią mit, że AM jest jedna jedyna. Podobnie jak Ty, uważam że AM oraz QUE + GPMapa 4.o to porównywalne w pełni profesjonalne systemy.

Wszystkim potencjalnym "testującym", którzy z wiadomych przyczyn raczej sięgną po GPMapę 3.o zwracam jednak uwagę, że pod względem mapowym GPMapa 3.o - to grudzień 2004. Ta wersja mapy posiadała niemałą ilość błędów dotyczących kategoryzacji dróg i restrykacji zakazu skrętu (w zasadzie poza Warszawą w ogóle tego nie miała).  

GPmapa 4.o to jakościowo zupełnie inny produkt niż GPMapa 3.o. Pod każdym względem.

*

Offline julekjulek

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG G3
Porównanie AutoMapy i Que - przygotowanie
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 13, 2006, 13:58:24 »
Cytat: "GPS maniak"
Twoje słowa są jak miód na moje serce  :lol:
Ciesze sie tym 'modem' ;)
Kiedy zainteresowalem sie GPS, to Twoje strony byly jednymi z pierwszych, na ktore trafilem. Szukalem wlasnie, mozliwosci zastosowan czysto turystycznych ...
Cytuj
...
Wszystkim potencjalnym "testującym", którzy z wiadomych przyczyn raczej sięgną po GPMapę 3.o zwracam jednak uwagę, że pod względem mapowym GPMapa 3.o - to grudzień 2004. Ta wersja mapy posiadała niemałą ilość błędów dotyczących kategoryzacji dróg i restrykacji zakazu skrętu (w zasadzie poza Warszawą w ogóle tego nie miała).  

GPmapa 4.o to jakościowo zupełnie inny produkt niż GPMapa 3.o. Pod każdym względem.

Przygladajac sie, porownujac nowa AM i QUE (GPMapa 3.0) zdawalem sobie oczywiscie sprawe z faktu istnienia nowszej wersji GPMapa.  Dlatego m.in. napisalem
Cytuj
Jakosc wyznaczania tras, bardzo podobna w AM i QUE&GPMapa i zalezna glownie od aktualnosci samych map.
Osobiscie nie watpie w rzetelnosc oceny jakosci map wykonanej przez Ciebie i nie posadzam Ciebie o stronniczosc. Przykladem innej jakosci danych zawartych w GPMapa 4.0/3.0 jest chocby wspomniane wyzej uzycie kodow pocztowych w adresach ...

Jesli chodzi o moje prywatne zdanie, wybralbym najprwadopodobniej GPMapa 4.0

W moim przypdaku jest jedno ALE, przy takim wyborze :(
Posiadam Palmax z wbudowanym GPS. Odbiornik GPS nie jest odbiornikiem GARMIN.
Czytajac instrukcje instalacji  GPMapa 4.0 dochodze do uzyskania klucza odblokowujacego na podstawie m.in. ID odbiornika GARMIN. Nie bedac wlascicielem GARMINA, nie mam owego ID.
Zapewne, podajac jakis 'wydumany' ID uzyskalbym klucz potrzebny do odblokowania map.
Uzywajac GPSProxy, owego klucza, plus 'wydumany' ID uzyskalbym najprawdopodobniej pelna funkcjonalnosc.
Czy takie postepowanie byloby zgodne z prawem, raczej chyba nie.

Reasumujac:
- posiadajac PDA z wbudowanym odbiornikiem GPS (nie GARMIN)
- majac chec zakupu GPMapa 4.0, doceniajac jej zalety oraz mozliwosci dodatkowe
- nie mam niestety mozliwosci zakupu zgodnego z prawem :(

Pozdrawiam
julek

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Porównanie AutoMapy i Que - przygotowanie
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 13, 2006, 18:11:49 »
Cytat: "GPS maniak"
GPmapa 4.o to jakościowo zupełnie inny produkt niż GPMapa 3.o. Pod każdym względem.

Lechu, bo zaraz się okaże, że znów nie można mówić o ciągłości produktu... :D

Przecież wyprowadzenie poza Warszawę restrykcji dla zakazów skrętu, to wymóg elementarnej przyzwoitości w programie nawigacyjnym. Podobnie, jak prawidłowa kategoryzacja dróg i uwzględnianie ich w routingu.
Gdzie tu przełom?

A kody pocztowe? - poza Wlk. Brytanią i Holandią są używane wyłącznie w spedycji. Ja pamiętam tylko dwa - dla obecnego adresu zamieszkania (stałego) i domu rodzinnego. Ciężko mi będzie nawigować wg. tych kodów. Abstrahując od tego, że np. 50-tysięczne Starachowice (podobnie jak wiele innych tego typu miast) mają jeden kod pocztowy. O Radomiu nie wspomnę...

Nie ma mowy o przełomie, jest znacznie poprawiona kontynuacja, zaś jedyną bardzo istotną zmianą jest dostosowanie produktu do metody kompresji w technologii NT.

Bartek testuje tyko funkcjonalność. A tu Que ma wyraźną przewagę nad AM w kwestii unikania dróg nieutwardzonych, więc Bartek z pewnością podniesie to jako atut Que. I słusznie...

*

Offline bazi22

  • ****
  • 913
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR411 | iPhone 3GS 16GB
Porównanie AutoMapy i Que - przygotowanie
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 13, 2006, 18:17:22 »
Cytat: "julekjulek"

Reasumujac:
- posiadajac PDA z wbudowanym odbiornikiem GPS (nie GARMIN)
- majac chec zakupu GPMapa 4.0, doceniajac jej zalety oraz mozliwosci dodatkowe
- nie mam niestety mozliwosci zakupu zgodnego z prawem :(


Kupic możesz, lecz używać już nie - ale wystarczy ID chocby od Geko 101
Bartek Chyba :: bazi22
Dell X30=>HTC Wizard=>HTC Hermes=>iPhone 3GS

Porównanie AutoMapy i Que - przygotowanie
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 13, 2006, 21:59:23 »
Cytat: "Moi"
Gdzie tu przełom? .......... Nie ma mowy o przełomie

Słusznie. Dlatego też ja niczego takiego nie pisałem, ale Ty w swoim fanatyźmie AutoMapowym widocznie czytasz .... w moich myślach  :wink:

.... wiem że Bartek robi test samego softu i słusznie. Natomiast moja wypowiedź była skierowana do tych, którzy mogą w swoim fanatyźmie do AM (a jak widać po Tobie - takich ludzi na grupie nie brakuje) zacząć porównywać nie tyle soft ile produkty mapowe używając produktów "ogólnie dostępnych" czyli aktualnej AM "r" i mocno już leciwej "GPMapy 3.o". Nie mówię, że GPMapa 4.o nie ma błędów. Oczywiście ma ! Dużo i to całkiem poważnych. Ale ewentualne wypominanie błędów GPMapy 3.o podczas gdy istnieje znacznie lepsza wersja 4.o przypominałoby trochę krytykę AM w wersji 2.x, na którą żaden user AM na pewno dziś by się nie zgodził. O to i tylko o to mi chodziło.

Wiesz Adam, ja czasem mocno żałuję że nie pracujesz dla AM. Wówczas przynajmniej rozumiałbym Twoje alergiczne zachowanie, a tak ni cholery nie rozumiem - jak tak oczytany i inteligentny gość może tak nerwowo reagować na w sumie prostą i oczywistą wypowiedź.

Zdaję sobie sprawę, że dla Ciebie najlepiej byłoby zrobić test produktów wg takiego oto schematu: AutoMapa 4.o (!) i QUE + GPMapa 3.o Wiem, że taki test byłby dla Ciebie ideałem, bo potwierdziłby z góry ustaloną teorię. OK ! Rób co chcesz, pisz co chcesz. Mi to powiewa. Tak jak słusznie zauważył Julek: ponieważ są pewne problemy licencyjne z GPMapą bez Garmina to ja się wycofuję. Nie było rozmowy, nie było pomysłu. JEDYNYM SŁUSZNYM SOFTEM NA PL JEST AM. Zadowolony ?

Bartek + inni  - przepraszam, ale biorę tu na Forum urlop. Aż do czasu ukazania się AM 4.o, która na pewno będzie lepsza niż obecne QUE + GPMapa 4.o. To nie jest złośliwe twierdzenie - to moje przypuszczenie.
Czego zresztą wszystkim userom AM życzę.

Wówczas Adam i inni nawiedzeni userzy AM będą mogli uczciwie ujeżdżać po mnie i Garminie jak po łysej kobyle. Póki co, póki AM swoimi zaletami nie jest w stanie zmiażdżyć konkurencji i muszą to robić jej userzy, odmeldowuję się. Idę bawić się swoją "przełomową" i o ileż gorszą od "jedynego słusznego softu" GPMapą.  Oczywiście w wersji 4.o :lol:

Sorry.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Porównanie AutoMapy i Que - przygotowanie
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 13, 2006, 23:16:47 »
Cytat: "GPS maniak"
Cytat: "GPS maniak"
GPmapa 4.o to jakościowo zupełnie inny produkt niż GPMapa 3.o. Pod każdym względem.

Cytat: "Moi"
Gdzie tu przełom? .......... Nie ma mowy o przełomie

Słusznie. Dlatego też ja niczego takiego nie pisałem, ale Ty w swoim fanatyźmie AutoMapowym widocznie czytasz .... w moich myślach  :wink:

Zapomniałeś zacytować jeszcze jednej linijki, więc uzupełniłem. Teraz bardziej przejrzyście i... bardziej oczywiste.
Faktycznie z mojej wypowiedzi zionie fanatyzmem automapowym. Lechu, czytasz czasami to, co piszesz?
Chyba, że uważasz za nadużycie z mojej strony utożsamianie "zupełnie innej jakości pod każdym względem" z "przełomem"? To mi to napisz, a nie wyjeżdżaj z "fanatyzmem automapowym".
Zwracam uwagę po raz kolejny, że nie używam w stosunku do Ciebie określeń, które mógłbyś odebrać jako wycieczkę osobistą. Ty czynisz to wobec mnie stale.
Ponieważ jestem (wbrew temu co twierdzisz na pl.rec.gps) wyluzowany, to nie daję się sprowokować.

Cytat: "GPS maniak"
.... wiem że Bartek robi test samego softu i słusznie. Natomiast moja wypowiedź była skierowana do tych, którzy mogą w swoim fanatyźmie do AM (a jak widać po Tobie - takich ludzi na grupie nie brakuje) zacząć porównywać nie tyle soft ile produkty mapowe używając produktów "ogólnie dostępnych" czyli aktualnej AM "r" i mocno już leciwej "GPMapy 3.o". Nie mówię, że GPMapa 4.o nie ma błędów. Oczywiście ma ! Dużo i to całkiem poważnych. Ale ewentualne wypominanie błędów GPMapy 3.o podczas gdy istnieje znacznie lepsza wersja 4.o przypominałoby trochę krytykę AM w wersji 2.x, na którą żaden user AM na pewno dziś by się nie zgodził. O to i tylko o to mi chodziło.

Sugerujesz, że ja wypominam jakiekolwiek błędy GPMapy?
Na poprzedniej stronie wątku przyznałem rację Tomaszowi, że użycie GPMapy 3 zamiast 4 nie jest dobrym pomysłem.
Czemu przypisujesz mi cechy i zachowania, które nie mają zastosowania do mojej osoby?

Cytat: "GPS maniak"
Wiesz Adam, ja czasem mocno żałuję że nie pracujesz dla AM. Wówczas przynajmniej rozumiałbym Twoje alergiczne zachowanie, a tak ni cholery nie rozumiem - jak tak oczytany i inteligentny gość może tak nerwowo reagować na w sumie prostą i oczywistą wypowiedź.

Lechu, gdzie tu nerwowa reakcja? Uważasz, że każde zdanie odmienne, nawet najdelikatniej sformułowane, jest spowodowane neurozą?

Cytat: "GPS maniak"
Zdaję sobie sprawę, że dla Ciebie najlepiej byłoby zrobić test produktów wg takiego oto schematu: AutoMapa 4.o (!) i QUE + GPMapa 3.o Wiem, że taki test byłby dla Ciebie ideałem, bo potwierdziłby z góry ustaloną teorię. OK ! Rób co chcesz, pisz co chcesz. Mi to powiewa. Tak jak słusznie zauważył Julek: ponieważ są pewne problemy licencyjne z GPMapą bez Garmina to ja się wycofuję. Nie było rozmowy, nie było pomysłu. JEDYNYM SŁUSZNYM SOFTEM NA PL JEST AM. Zadowolony ?

Nie, nie jestem zadowolony, bo nigdy podobne rzeczy nie przyszły by mi do głowy. Nigdy czegoś takiego nie mówiłem i nie pisałem. Za każdym razem imputujesz mi coś, co według Ciebie twierdzę, posiadam, mam w charakterze, a co nie jest prawdą.

Kto tu ma alergię?

Cytat: "GPS maniak"
Bartek + inni  - przepraszam, ale biorę tu na Forum urlop. Aż do czasu ukazania się AM 4.o, która na pewno będzie lepsza niż obecne QUE + GPMapa 4.o. To nie jest złośliwe twierdzenie - to moje przypuszczenie.
Czego zresztą wszystkim userom AM życzę.

Lechu, wiesz podobnie jak ja, że bez PDAclubu żyć się nie da. Tak samo jak bez paru innych miejsc w internecie. Wrosły w nas, jak paznokieć w palucha u prawej stopy piłkarza.

Cytat: "GPS maniak"
Wówczas Adam i inni nawiedzeni userzy AM będą mogli uczciwie ujeżdżać po mnie i Garminie jak po łysej kobyle. Póki co, póki AM swoimi zaletami nie jest w stanie zmiażdżyć konkurencji i muszą to robić jej userzy, odmeldowuję się. Idę bawić się swoją "przełomową" i o ileż gorszą od "jedynego słusznego softu" GPMapą.  Oczywiście w wersji 4.o

Nie czuję się nawiedzonym userem. Jestem zwykłym użytkownikiem, który za własne pieniądze kupił trzy nie najtańsze licencje programu (czwartą niedawno dostał) i jest z niego umiarkowanie zadowolony.
Czy to jest fanatyzm? Raczej: nie oderwane od rzeczywistości wymaganie od softu tego, co od wszystkich pozostałych programów dla GPS. Przynajmniej w podstawowym zakresie, niezbędnym do nawigacji.

Na koniec pytanie: czemu nie atakujesz na forum.garmin.pl zachowań wskazujących na (delikatnie mówiąc) nadmierną fascynację softem, czy specyficznym sprzętem Garmina?  Dlaczego w pełni akceptujesz podobne zachowania na jednym forum, a na drugim już stają się one dla Ciebie zbrodnią przeciwko ludzkości?
Zapomniałem jak się taka postawa nazywa...

Obaj piszemy (i nie tylko my) teksty, które często zawierają w sobie jakąś dawkę marketingu i promocji. Jednak nigdy nie są to efekty zamierzone, wypływają z naszego przekonania co do jakości produktu.
Ale to nie powód, żeby sobie za to wskakiwać wzajemnie kolanami na brzuchy.

Porównanie AutoMapy i Que - przygotowanie
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 14, 2006, 00:34:02 »
Cytat: "GPS maniak"
Wszystkim potencjalnym "testującym", którzy z wiadomych przyczyn raczej sięgną po GPMapę 3.o zwracam jednak uwagę, że pod względem mapowym GPMapa 3.o - to grudzień 2004. Ta wersja mapy posiadała niemałą ilość błędów dotyczących kategoryzacji dróg i restrykacji zakazu skrętu (w zasadzie poza Warszawą w ogóle tego nie miała).  

GPmapa 4.o to jakościowo zupełnie inny produkt niż GPMapa 3.o. Pod każdym względem.


Adam, przeczytaj powyższy tekst. Przeczytaj ! Nie przelatuj wzrokiem. Potem postaraj się zastanowić do jakiej grupy osób był adresowany i w jakim celu. Jeżeli to zrozumiesz (a mam lekkie obawy, że być może nie) to potem sam się zastanów co właściwie miał oznaczać Twój tekst o przełomie ? Po co on był ? Czy był w temacie ? Czy może był jednak OT ? Czy było to rozwinięcie tematu ?Czy może to była "osobista wycieczka" pod moim adresem ? Dla mnie była. Jak zwykle - w Twoim stylu - lekko szydercza i cholernie inetligentna.

Wracając do gry słów, którą tak kochasz ....
Nie wiem co Ty rozumiesz przez słowo przełom, ale (pomijając NT) GPMapa 4.o nie wnosi żadnych nowatarskich rozwiązań, zatem nie ma mowy o przełomie i dlatego o przełomie nie pisałem.

W GPMapie 3.o były POI (mapowe) ? Były !
Były plany miast ? Były !
Były restrykcje ? Były !
To niby gdzie tu widzisz przełom ?

Jednak jeżeli ilość planów miejscowości ulega zwiększeniu z 317 do 1000, baza POI z 36000 do 48000 a restrykcje dotarły na pewno do Poznania (reszty nie sprawdzałem) to mam chyba prawo napisać, że jest to jakościowo zupełnie inny produkt ?

Oczywiście ! Moim psim obowiązkiem jest zwrócić Tobie grzecznie uwagę że to ".... nadużycie z Twojej strony utożsamianie "zupełnie innej jakości pod każdym względem" z "przełomem" .... " Grzecznie i na kolanach. Bo złośliwości i drwina to Twoja specjalność.

Tyle, że ja już przestałem bawić się w takie wyrafinowane i szydercze podchody. Napisałem coś, coś co Ciebie nie dotyczyło Ty dałeś jak zwykle uszczypliwy komentarz, chociaż przypominam tekst był adresowany do innych. Zatem napisałem co myślę, a Twój fantyzm dotknął na tej grupie już zbyt wiele osób, żebym musiał bawić się tu z Tobą w jakieś podchody.

Rozumiem, że martwi Ciebie, że ostatnio zacząłem lansować inny niż AM soft. Trudno. Prędzej czy później spodziewałem się ataku z Twojej strony. A że nastąpił na obu grupach równolegle - stąd moja reakcja. Ponieważ ja jednak za bardzo szanuję swój czas i swoją wiedzę na temat GPS-ów - nie mam zamiaru dłużej tu pisywać, póki Ty każdego myślącego inaczej będziesz wdeptywał w trawnik.

W zasadzie to powinienem Tobie podziękować. Przy założeniu, że grubo ponad 90% softu nawigacyjnego w Polsce to soft piracki, to dobrze że lansujesz AM. Po co ludzie mają okradać Garmina ? Niech okradają AM  :lol:

*

Offline jacol

  • ***
  • 400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: całe pudło złomu
Porównanie AutoMapy i Que - przygotowanie
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 14, 2006, 00:50:28 »
Koledzy GPS maniak i Moi!

Jako że czytam forum dla przyjemności i dla zdobycia dodatkowej wiedzy, a nie dla podniesienia poziomu adrenaliny, nie będę się wtrącał w Waszą dyskusję.

Proponuję jedynie ograniczenie wycieczek osobistych i komentarzy nt personalnych preferencji, a skupienie na merytorycznym wątku dyskusji.
Obaj macie dziecięce lata już za sobą i jak się wydaje z Waszej internetowej aktywności obaj macie racjonalne i logiczne podejście do rzeczywistości. Nie widzę więc powodu do dezawuowania poglądów drugiej strony, nawet jeżeli są nieco odmienne od własnych.

Bazi - mam najnowsze wersje AM i Que z GPMapą 4.0, dodatkowo jeszcze TTN5 z najnowszymi mapami. To wszystko zainstalowane na hp5550.

Mam również wolny weekend.

Jeżeli chcesz jakieś testy daj znać na maila. Testy niestety tylko na sucho, bo do kraju trochę daleko (no i dostęp do netu też mam średniawy).

I chwała Ci za dobre chęci, mam nadzieję, że próba tego porównania pójdzie lepiej (dalej) niż poprzednia Maku.
Przygotuj się też na pewne emocje, bo to porównanie to może być całkiem spory kawałek marketingu, który może przynieść lub zabrać co poniektórym trochę kasy.
Więc odzew może być dość gwałtowny... :wink:

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Porównanie AutoMapy i Que - przygotowanie
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 14, 2006, 00:57:14 »
Lechu,
cytowany przez Ciebie tekst przeczytałem w całości i zlokalizowałem we właściwym kontekście.
Ponieważ jednak nijak miał się do testu i jego specyfiki (tylko funkcjonalność Que, w oderwaniu od map i ewentualnych w nich błędów), to uznałem go za marketing i odpowiedziałem swoim.

Gdybyś napisał np. coś podobnego, co ja wcześniej w tym wątku:
Cytat: "Moi"
Myślę, że Tomasz ma sporo racji. Na Forum Garmina jest przecież kilka relacji liczbowych o poprawie szybkości liczenia tras w GPMapa 3.0 vs. 4.0.
[...]
Sposób upakowania danych i ich szybka dostępność, mimo że są elementem obcego softu/bazy, wpływa jednak na ocenę funkcjonalności podstawowego programu (tym bardziej, że jest to jeden z elementów tej oceny).

uznałbym to za wypowiedź "w temacie".

A tak, to cytowane kolorowe boldy są IMHO niczym innym, niż promocją nowego produktu.
Do czego masz przecież pełne prawo (choć innym takiego odmawiasz), musisz się jednak liczyć z próbami dyskusji o zawartych w takiej treści tezach.

Porównanie AutoMapy i Que - przygotowanie
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 14, 2006, 10:10:46 »
Cytat: "jacol"
Koledzy GPS maniak i Moi!

Jako że czytam forum dla przyjemności i dla zdobycia dodatkowej wiedzy, a nie dla podniesienia poziomu adrenaliny, nie będę się wtrącał w Waszą dyskusję.

Proponuję jedynie ograniczenie wycieczek osobistych i komentarzy nt personalnych preferencji, a skupienie na merytorycznym wątku dyskusji.
Obaj macie dziecięce lata już za sobą i jak się wydaje z Waszej internetowej aktywności obaj macie racjonalne i logiczne podejście do rzeczywistości. Nie widzę więc powodu do dezawuowania poglądów drugiej strony, nawet jeżeli są nieco odmienne od własnych.

Bazi - mam najnowsze wersje AM i Que z GPMapą 4.0, dodatkowo jeszcze TTN5 z najnowszymi mapami. To wszystko zainstalowane na hp5550.

Mam również wolny weekend.


jacol dzięki za tego posta, czytam forum od dość dawna, i taka postawa wobec naszej społeczności jest godna naśladowania, koledzy Adam vel Moi oraz Lechu vel GPS Maniak - czy chcecie wspólnie poszerzać i gromadzić wiedzę na tym forum, czy chcecie być współczesnymi gladiatorami którzy na oczach widowni (1081 obejżeń tylko tego wątku) będą walczyć w imię garmina i automapy? Po co? Osoba przeglądająca za pół roku forum w poszukiwaniu informacji porównujących am z gpmapą zobaczy "przepychankę" rodem spod sklepu spożywczego - owszem używacie słów i zwrotów kulturalnych, ale przecież nie szata ...

Nie chcę żebyście potraktowali mnie jako mentora, ale jako życzliwego czytelnika.

pozdrawiam
Sebastian[/url]