Autor Wątek: Piewsze wrażenia z używania GPMapy 4.0  (Przeczytany 1715 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jacol

  • Clubowicz
  • ***
  • Wiadomości: 400
  • Sprzęt: całe pudło złomu
Piewsze wrażenia z używania GPMapy 4.0
« : Grudzień 25, 2005, 02:18:52 »
No więc doszła  :)

Zamówienie aktualizacji złożone w poniedziałek 19 w południe, a w piątek rano kurier zapukał do drzwi. Jak na okres przedświąteczny to wynik jak dla mnie doskonały i należy pogratulować zespołowi EXCELA sprawności działania.

Pierwsza instalacja na PC - przejście przez numery licencji jeszcze jako tako, natomiast dalsze odblokowanie map jest nieco utrudnione przez charakterystykę GPS10. Jeżeli nie zna się ID odbiornika, to do odblokowania mapy na PC należy do PC podłączyć PDA, do PDA podłączyć GPS, uruchomić Que i dopiero wtedy (przy odrobinie szczęścia - u mnie za drugim razem) instalator jest w stanie sczytać ID odbiornika. Oczywiście jeżeli ktoś ma zanotowany ten numer i jest pewny jego poprawności to cała sprawa jest prosta.

Przejechałem z nową GPMapą jakieś 200 km, więc nie ma jeszcze wystarczającego materiału na jednoznaczne oceny, ale:

+ poprawa aktualności i szczegółowości map na pierwszy rzut oka całkiem wyraźna. POI jest cała masa, zastanawia mnie jedynie dlaczego na mapie dalej nie ma tak fundamentalnych punktów jak Pogotowie Ratunkowe...

- coś się Que małomówne zrobiło. Jechałem z Krakowa przez Skawinę do Wadowic i na raczej krętej drodze program radośnie oznajmił 22 km prosto mimo istnienia kilku całkowicie równorzędnych rozjazdów. Jeżeli to norma, to preferujący wyłącznie nawigację głosową będą mieli niejakie trudności. :wink:

Ogólnie jednak pierwsze wrażenie jest ok.  :D


PDAclub.pl

Piewsze wrażenia z używania GPMapy 4.0
« : Grudzień 25, 2005, 02:18:52 »
R E K L A M A: