GPMapa i inne mapy Garmina z dowolnym odbiornikiem GPS !!!

  • 39 Odpowiedzi
  • 23088 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GPMapa i inne mapy Garmina z dowolnym odbiornikiem GPS !!!
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 02, 2006, 00:34:24 »
Powiem szczerze, że nie bardzo czuję o co chodzi. Ale postaram się pacnąć parę słów. ...

Generalnie produkty komercyjne na Garmina są tak zaprojektowane, że współpracują z mapą bazową, która w gruncie rzeczy jest mapą poglądową. Zatem np. przy GPMapie 4.o przy zoomie=2km widzimy GPMapę, ale przy zoomie=3 km widzimy już tylko mapę bazową.

Jednak w przypadku mapek amatorskich (np. na MapCenter) nie obowiązują żadne standardy, zatem może się okazać że ustawienie poszczególnych warstw mapy czy też inne nie znane mi przyczyny mogą powodować nieprawidłową współpracę mapy szczegółowej z mapą bazową.

Co do jakości map freewarowych. W zasadzie poza mapami dotyczącymi Polski nie używam map freewarowych, ale można raczej założyć że są one zdecydowanie dokładniejsze pod względem lokalizacyjnym niż - było nie było -poglądowa mapa bazowa. Zatem, jeżeli widzisz w odbiorniku obie mapy, a jakaś szosa jest na jednej z map przesunięta o 300m to głowę bym dał, że to wina bazówki. Błędy na amatorskich mapach raczej nie mogą być tak duże, nawet jeżeli to mapa zrobiona nie bazie tracków, lecz na podstawie map papierowych.

Sam robię mapy w oparciu o "papier" i błędy rzadko sięgają 100m. Raczej są to błędy rzędu 30-50m.

GPMapa i inne mapy Garmina z dowolnym odbiornikiem GPS !!!
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 12, 2006, 00:18:48 »
Czy mogę prosić podpowiedź. Zrobiłem wszystko wg. wytycznych ze stron GPSManiaka i Bartka - instalnełem GPSProxy+Que,sparowałem porty, ściągnąłem sobie mapkę WJM i obrobiłem sendmapem do mapsupp, wgrałem na kartę do katalogu Garmina - i nic... znaczy się w map setupie w detailed maps widzi tą mapę (jest zaznaczona itd.) ale mapy defacto nie ma - gdzie popełniłem błąd?

GPMapa i inne mapy Garmina z dowolnym odbiornikiem GPS !!!
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 12, 2006, 01:53:09 »
Cytat: "Navigare"
znaczy się w map setupie w detailed maps widzi tą mapę  ........  - gdzie popełniłem błąd?

Nigdzie !

Skoro program widzi mapę, ale jej nie wyświetla to najprawdopodobniej z mapką coś jest nie tak. Może nazwa nieprawidłowa  ? Gdy nazwa nie składa się z 8-miu cyfr to zwykły odbiornik ją "łyka", ale PC-etowy MapSource już niekoniecznie. Zatem może Garmin QUE też tej nazwy nie widzi prawidłowo ? A może układ warstw ? Może jeszcze coś innego ?

Trudno wyczuć. W każdym bądź razie miałem u siebie na dysku dwie mapki WJM (chyba nawet różnych autorów) -  sądzę, że jedna z tych mapek to ta sama (może inna wersja) co Twoja - i przed chwilą wygenerowałem z nich pliczek:
http://www.gpsmaniak.com/A/GMAPSUPP.IMG
Sprawdziłem w MIO. Działają obie ! Oczywiście jedną z mapek wypada wyłączyć !  ;)
Pojedyńcze mapki są tu:
http://www.gpsmaniak.com/A/WJM.zip
 

GPMapa i inne mapy Garmina z dowolnym odbiornikiem GPS !!!
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 20, 2006, 12:52:35 »
Właśnie wróciłem z rejsu po WJM podczas którego prowadziłem 11 metrowego Dreamera 32 między kamieniami Śniardw dzięki... Automapie z zaznaczonymi POI. Całkiem nieźle się sprawdziła. Choć naprewno graminowska mapa byłaby lepsza (bo np. są podane głębokości). Niestety, nawet pliki zarzucone przez GPSManiaka nie działają - próbowałem obydwie wersję QUE tą najnowszą ze strony Garmina i tą straszą ze strony GPSManiaka. Co by tu jeszcze zaordynować?

GPMapa i inne mapy Garmina z dowolnym odbiornikiem GPS !!!
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 20, 2006, 14:21:51 »
Nie mam najmniejszego pojęcia na czym może polegać błąd. Miałeś wgrany tylko mój plik gmapsupp.img ? A może w pamieci PDA masz mój plik, a na karcie masz inny i jest jakaś kolizja między mapami ? Nie wiem. Jak wspomniałem wyżej - sprawdziłem te mapki na swoim MIO i u mnie się wyświetlają. Zatem błąd nie leży w samych mapkach lecz zapewne w konfiguracji softu/map na Twoim PPC  :(

*

Offline bar7ek

  • ***
  • 291
    • http://gps.geosolutions.info
GPMapa i inne mapy Garmina z dowolnym odbiornikiem GPS !!!
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 20, 2006, 19:14:30 »
Cytat: "Navigare"
Właśnie wróciłem z rejsu po WJM podczas którego prowadziłem 11 metrowego Dreamera 32 między kamieniami Śniardw dzięki... Automapie z zaznaczonymi POI. Całkiem nieźle się sprawdziła. Choć naprewno graminowska mapa byłaby lepsza (bo np. są podane głębokości). Niestety, nawet pliki zarzucone przez GPSManiaka nie działają - próbowałem obydwie wersję QUE tą najnowszą ze strony Garmina i tą straszą ze strony GPSManiaka. Co by tu jeszcze zaordynować?


Dziwne, u mnie i na garminie i na ppc z QUE Mazury (WJM) działają bez problemu. Możesz mi podesłać swój plik z mapką Mazur i sprawdzę u siebie. Jak zadziała to znaczy, że problem jest gdzieś indziej.

A tak poza tematem to Tes ma 9,7536 m a nie 11 :) i silnik zabudowany dyskwalifikuje go do parkowania w fajnych miejscach (no chyba że na redzie).

GPMapa i inne mapy Garmina z dowolnym odbiornikiem GPS !!!
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 21, 2006, 13:10:51 »
Dzięki za pomoc - niestety na wydaje mi się, że problem leży u mnie. Co do Tes'a 32 - istotnie ma on niecałe 10m, a nie jak napisałem 11m.

GPMapa i inne mapy Garmina z dowolnym odbiornikiem GPS !!!
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 23, 2006, 20:22:23 »
Z góry przepraszam że wcinam się w temat, ale mam pytanie gdyż używam GPSProxy 2.2 + Que i chciałbym zapisany w QUE track przenieść do jakiegoś programu, który pokaże mi przekrój wysokościowy przebytej drogi i jej długość najlepiej w formie graficznej. Niestety nie mam MapSourca wiec nie wiem czy jest jakaś możliwość skopiowania tracka z Pocketa na PC i dalszej jego obróbki.
Czy ktoś wie w jakim pliku na Pockecie zapisany jest track z programu QUE?
Słyszałem że GPSProxy ma jakąś możliwość zapisu tracka ale niewiem jak to włączyć?

*

Offline bar7ek

  • ***
  • 291
    • http://gps.geosolutions.info
GPMapa i inne mapy Garmina z dowolnym odbiornikiem GPS !!!
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 30, 2006, 18:32:56 »
Bez Mapsource będzie ciężko ściągnąć ślad z QUE. QUE większość swoich plików trzyma w katalogu \Garmin. Są tam jakieś wpt i trk w nazwie ale informacje nie są w formie jawnej (tzn. tekstowej) tylko binarnie albo tego typu. W GPSProxy jest opcja Log input (wprawdzie u mnie nie przynosi żadnego efektu ale jest). Druga opcja to utworzyć drugi wirtualny port i odpalić na nim jakąś aplikację co robi loga np. w formacie NMEA (chyba VirtualGPSCe). Następnie takiego loga w NMEA można przekonwertować do normalnej postaci jak *.gpx programem GPSBabel.

*

Offline julekjulek

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG G3
GPMapa i inne mapy Garmina z dowolnym odbiornikiem GPS !!!
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 08, 2006, 10:28:40 »
Cytat: "Navigare"
Czy mogę prosić podpowiedź. Zrobiłem wszystko wg. wytycznych ze stron GPSManiaka i Bartka - instalnełem GPSProxy+Que,sparowałem porty, ściągnąłem sobie mapkę WJM i obrobiłem sendmapem do mapsupp, wgrałem na kartę do katalogu Garmina - i nic... znaczy się w map setupie w detailed maps widzi tą mapę (jest zaznaczona itd.) ale mapy defacto nie ma - gdzie popełniłem błąd?

Cytuj
...Choć naprewno graminowska mapa byłaby lepsza (bo np. są podane głębokości). Niestety, nawet pliki zarzucone przez GPSManiaka nie działają - próbowałem obydwie wersję QUE tą najnowszą ze strony Garmina i tą straszą ze strony GPSManiaka. Co by tu jeszcze zaordynować?

Prawdopodobnie, w momencie jak sprawdzales, nie funkcjonowalo Ci polaczenie GPS.
Z tego co u siebie zaobserwowalem, to pierwszy 'odczyt' map musi byc przy zlapanym fix.

Pozdrawiam
julek