Update - GPMapa 2007.4 / 5.0a4 (marzec 2008)

  • 9 Odpowiedzi
  • 19731 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Update - GPMapa 2007.4 / 5.0a4 (marzec 2008)
« dnia: Marzec 20, 2008, 22:30:58 »
GPMapa 2007.4 (marzec 2008) zawiera:

- 1867 miast objętych szczegółowym planem z nazwami ulic i numerami domów (2100272 punktów adresowych),
- 424 plany miast i miejscowości z nazwami ulic
- plany wszystkich miast powiatowych i miejscowości powyżej 20tyś mieszkańców
- 8 miast z obrysami budynków  :mrgreen: :ok: :grin:
- dokładną mapę drogową: złożoną z kompletnej siatki dróg numerowanych (krajowych i wojewódzkich) oraz dróg lokalnych utwardzanych (gminnych i powiatowych), łącznie 401 400 kilometrów dróg umożliwiających dotarcie do każdej miejscowości w Polsce, w tym 303820 km dróg asfaltowych i 97580 km dróg gruntowych.
- Tereny zielone, zbiorniki wodne, linie kolejowe, granice administracyjne.
- Bazę 135600 obiektów użyteczności publicznej (POI) takich jak: stacje benzynowe, restauracje, hotele, warsztaty samochodowe, parkingi, banki i bankomaty, centra handlowe oraz wiele innych. Opisy obiektów zawierają nazwę, informacje adresową, telefon. Dodatkowo do obiektów POI dodane zostały stałe fotoradary oraz tzw. "czarne punkty" umieszczone razem pod kategoria "niebezpieczeństwo na drodze". Baza fotoradarów została udostępniona dzięki uprzejmości Komendy Głównej Policji natomiast lista "czarnych punktów" dzięki Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

www.gpmapa.garmin.pl

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Update - GPMapa 2007.4 / 5.0a4 (marzec 2008)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2008, 23:21:44 »
Brzmi bardzo marketingowo, więc do kompletu dorzucę krótką recenzję z Garniaka:
Cytat: GPS Maniak
Podsumowując: IMAGIS nie rozczarował. Nadal robi nas w jajo  :D
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Update - GPMapa 2007.4 / 5.0a4 (marzec 2008)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 21, 2008, 00:51:59 »
Przyznam, że trochę szokująco wygląda GPMapa z obrysami budynków. Szokująco w sensie zaskoczenia.
Niestety, w Warszawie tylko (chyba?) Śródmieście ma obrysy z numeracją, w innych dzielnicach są same obrysy, a w jeszcze innych tylko siatka dróg. Pojawiły się adresy typu 3A, jednak nie są wyszukiwalne. Widnieją tylko na obrysach.
W innych miastach jeszcze nie sprawdzałem, bo wysyłam mapy do nuviego, a trzeba wysłać cały komplet (GPMapa, UMP_PL (nb. już nie tylko PL), TOPO100 i różne inne Kampinosy oraz świętokrzyskie okolice), więc trochę idzie.
Czekam jeszcze na City Navigatora Europe 2008 (już jest wydany), bo to też must have do kompletu.

Trudno się dziwić Lechowi, że sarka na Imagis, tak jak i my często zżymamy się na niedostatki AutoMapy.
Byłoby gorzej, gdyby powiedział: no, wreszcie jest wszystko. Uznałbym, że zmysły postradał. Zatem, to oznaka dobrego zdrowia.  :ok: :grin:

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Update - GPMapa 2007.4 / 5.0a4 (marzec 2008)
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2008, 13:59:31 »
No nie ma zbyt pochlebnych opinii - robią to co emapa - dodają obrysy, kilka adresów i prawie 0 poprawiania zgłaszanych błędów...

Ale na dzień dzisiejszy dla "Symbianowców" z Garmin Monile XT lepszej mapki nie ma.

*

Offline Krakus

  • ****
  • 632
Odp: Update - GPMapa 2007.4 / 5.0a4 (marzec 2008)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2008, 22:42:58 »
No nie ma zbyt pochlebnych opinii - robią to co emapa - dodają obrysy, kilka adresów i prawie 0 poprawiania zgłaszanych błędów...

Chyba przesadzasz - Emapa jednak zdaje się reaguje na zgłoszenia. Czy Imagis reaguje, czy nie - nie wiem, bo nie mam Garmina.

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Update - GPMapa 2007.4 / 5.0a4 (marzec 2008)
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 25, 2008, 17:57:21 »
Może i poprawia ale do szybkości poprawek Geosystems sporo im brakuje...
Napisane: Marzec 25, 2008, 17:54:51
Mnie natomiast irytuje w tej Mapie (jak i poprzednich wersjach) wraz z Garmin Mobile XT - że wyszukuje tylko i wyłącznie miasta, które są z adresacją. Wpisz jakąś wioche typu Radowice, Zawada itp. To program ci zakomunikuje że nie ma takiej miejscowości. Natomiast jeżeli wybierzesz jedź do a następnie miasta wokół aktualnejk pozycji - w/w to miasta się pojawiają... bez sensu

*

Offline Krakus

  • ****
  • 632
Odp: Update - GPMapa 2007.4 / 5.0a4 (marzec 2008)
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 25, 2008, 19:09:27 »
Może i poprawia ale do szybkości poprawek Geosystems sporo im brakuje...

Pewnie masz rację - sądząc po forum wyznawców Automapy poprawiają błędy w mapach szybko. Inna sprawa, że wielu ludzi woluntarystycznie bardzo im pomaga

Mnie natomiast irytuje w tej Mapie (jak i poprzednich wersjach) wraz z Garmin Mobile XT - że wyszukuje tylko i wyłącznie miasta, które są z adresacją. Wpisz jakąś wioche typu Radowice, Zawada itp. To program ci zakomunikuje że nie ma takiej miejscowości. Natomiast jeżeli wybierzesz jedź do a następnie miasta wokół aktualnejk pozycji - w/w to miasta się pojawiają... bez sensu

A masz pewność, że to wina mapy, a nie Garmina?

*

Offline bar7ek

  • ***
  • 291
    • http://gps.geosolutions.info
Odp: Update - GPMapa 2007.4 / 5.0a4 (marzec 2008)
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 25, 2008, 19:16:03 »
...Mnie natomiast irytuje w tej Mapie (jak i poprzednich wersjach) wraz z Garmin Mobile XT - że wyszukuje tylko i wyłącznie miasta, które są z adresacją. Wpisz jakąś wioche typu Radowice, Zawada itp. To program ci zakomunikuje że nie ma takiej miejscowości. Natomiast jeżeli wybierzesz jedź do a następnie miasta wokół aktualnejk pozycji - w/w to miasta się pojawiają... bez sensu

Takie uroki garmina. Samego miasta szuka się przez: szukaj-->miasto a adresu: szukaj-->adres. Trzeba sie przyzwyczaić i pamiętać, że się tak szuka bo po dłuższym czasie nieużywania też mi nie wyszukiwało miasta jak szukałem przez adres :)

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Update - GPMapa 2007.4 / 5.0a4 (marzec 2008)
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 25, 2008, 23:30:22 »
Najprościej sprawdzić w MapSource na PC-cie. Jest niezależny od firmware odbiornika. Nie wiem, jak to działa w Mobile XT.
Bo są Radowice, a Zawady w samym lubuskiem są dwie.

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Update - GPMapa 2007.4 / 5.0a4 (marzec 2008)
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 26, 2008, 13:06:00 »
Jest tak jak napisał bar7ek.

Dokąd - Adres - wyszukuje tylko miejscowości z adresacją.
Dokąd - Miasto - wyszukuje wiochy i małe mieściny.

Ma to niby swoją logikę ale w przypadku wybrania opcji "Dokąd - Miasto" nie da rady wpisać adresu gdy wpiszemy większe miasto np. Zielona góra. Moim zdaniem jest to permanentny babol  :mrgreen:.

Co ciekawe w mapie Navteq CNE 2008 jak wybierzemy Dokąd - Adres - wyszukuje wszystko - i wiochy i większe miasta, w przypadku tych pierwszych nie ma możliwości wpisania adresu więc kieruej domyślnie gdzieś do "centrum".

Tak więc to chyba babol mapowy  :E