PDAclub.pl

Samodzielne Nawigacje GPS - PNA / PND (Windows CE) => Garmin => GPMapa => Wątek zaczęty przez: radoskur w Listopad 25, 2007, 17:58:26

Tytuł: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: radoskur w Listopad 25, 2007, 17:58:26
Wreszcie wyszedł na rynek posiada także nowe mapki NAVTEQ w tym Polski (100% siatka, 50% adresacja) obsługuje praktycznie każdą platformę (Symbian, Windows mobile, PalmOS). Czy ktoś może już testował - warto kupić? Na zachodnich forach piszą że obsługuje telefony z wbudowanym GPS m.in Nokia N95  :P
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: student2 w Listopad 26, 2007, 08:25:26
Jeżeli chodzi o soft to na platformach PalmOS czy S60 jest on alternatywą dla TT. Najnowsza wersja umożliwia wreszcie współpracę z GPS innym niż Garmin ale jedynie przez zastosowanie karty Garmina (klucz). Jeżeli chodzi o produkty mapowe to najlepiej poczytać na dwóch największych forach garmina (oficjalnym i alkternatywnym GPS Maniaka). Generalnie na Treo 650 działa ok (używam garminowskiego GPS 10)
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: misdorota w Listopad 27, 2007, 19:50:58
http://www8.garmin.com/mobile/mobilext/ (http://www8.garmin.com/mobile/mobilext/)
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: dariusz-s w Listopad 30, 2007, 11:57:11
Wreszcie wyszedł na rynek posiada także nowe mapki NAVTEQ w tym Polski (100% siatka, 50% adresacja) obsługuje praktycznie każdą platformę (Symbian, Windows mobile, PalmOS). Czy ktoś może już testował - warto kupić? Na zachodnich forach piszą że obsługuje telefony z wbudowanym GPS m.in Nokia N95  :P


Testowałem Garmina Mobile XT na xda Orbit i działa dosyć płynnie. Prosta obsługa programu typowa dla Garmina. Interfejs użytkownika oraz komunikaty głosowe w różnych językach (również polski). Wyznaczanie tras stosunkowo szybkie. Możliwość wyboru rodzaju trasy;najszybsza, najkrótsza, terenowa oraz możliwość wyboru obliczania trasy dla różnych pojazdów; samochód/motocykl, ciężarówka, autobus, uprzywilejowane, taxi, dostawczy,rower,piesza. Jakość wyznaczanych tras prawidłowa.
Komunikaty głosowe prawidłowo zsynchronizowane z mapą. Za pomocą Garmin Online możliwość ściągnięcia informacji o ruchu drogowym, pogody,radarów itp.

Przy cenie programu 150€ (z mapami Europy) Garmin Mobile XT może być alternatywą dla AutoMapy oraz TomTom Navigatora

 :mrgreen:

Pozdrawiam

Dariusz-s
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: bikekowal w Grudzień 01, 2007, 09:54:46
szkoda, że nie wypuścili wersji demo.
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: smiodus w Grudzień 09, 2007, 10:27:34
szkoda, że nie wypuścili wersji demo.


nie wiem czy o to Ci chodzi, ale jeśli ściągniesz wersję dostępną na stronie i wrzucisz do niego mapę (wybraną przez Ciebie, może być również w wersji DEMO) to wszystko będzie działało po za nawigacją więc możesz sobie zobaczyć czy Ci pasuje, dopiero po wgraniu klucza odblokowuje się nawigacja itd.

pozdr
S
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: marksimus w Grudzień 11, 2007, 10:39:56
mam to w Nokii N73 mam tez TomTom więc mogę porównać oba programy
Garmin jest:
minusy:
1. duuuzo wolniejszy
2. obsługa menu tragicznie mało logiczna i dziwna (TT to czysta intuicja - nie potrzeba instrukcji)
3. usługi on line w naszym ciemnogrodzie niedostępne (poza pogodą)
plusy
1. ładna grafika
2. jak mi wyznaczył pierwsza trasę z domu do roboty to mi szczena opadła...
to była trasa jaka jeżdżę - skąd program na to wpadł? tej trasy nie da sie logicznie wytłumaczyć - to trzeba po prostu wiedzieć że tam są najmniejsze korki o tej godzinie... albo to był przypadek albo może faktycznie Garmin świetnie wytycza trasy - dlatego program nadal będę testować...
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: dariusz-s w Grudzień 11, 2007, 13:10:18
@marksimus

Ja niestety nie do końca mogę się zgodzić z twoją opinią na temat Garmina Mobile XT.
Posiadam nawet wszystkie 3 podstawowe programy nawigacyjne tz. AM 4, TomTom oraz Garmin Mobile XT. Testowałem na swoim xda Orbit wszystkie te programy i również mam skalę porównawczą.
1. Jeśli chodzi o szybkość działania programu nie mogę się z tobą zgodzić, nawet na moim xda Orbit (pomimo słabego procesora OMAP 850 < 201 Mhz) Garmin Mobile XT działa bardzo szybko, wcale nie gorzej porównywnaniu z AM oraz TomTom-em i umożliwia sprawną nawigację

2. Również jeśli chodzi o menu  w Garmin Mobile XT tak jak pisałem, posiada typowe menu stosowane w urządzenia Garmina, ale nie mogę sie zgodzić z twiom twierdzeniem, że jest nie logiczne. Uważam, że Garmin mobile XT posiada bardzo proste, przejżyste menu i obsługa nawet dla laika nie powinna stanowić żadnego  problemeu (oczywiście po przejściu z AM lub TomTom-a trzeba się z nim najpierw zapoznać i przyzwyczaić), według mnie w porównaniu z AM dużo prostsze i łatwiejsze w obsłudze.

3. W Polsce usług Online (np. ruch drogowy) nie oferuje jeszcze żadnen z tych programów.
natomiast uważam, że dużą zaletą programu Garmin Mobile XT jest fakt, że usługi Online (ruch drogowy, radary, itd) oferowane przez ten program w Europie Zachodniej  są bezpłatne (tylko koszt przesyłu danych np. GPRS). Natomiast TomTom oferuje usługi Online (ruch drogowy, radary również tylko w Europie Zachodniej) za dodatkową opłatą (rocznie ok. 40 €) subskrypcyjną.
AM na chwilę obecną nie oferuje wogóle takich usług.

Podsumowanie:
Głównym atutem AutoMapy jest obecnie posiadanie najbardziej aktualnych map na terenie Polski, niewątpliwą wadą zbyt wysoka cena programu (AM 4 Europe > cena det. ok 850 zł w promocji 680 zł)
oraz dość skomplikowane menu, wymagające przyzwyczajenia.
Według mnie zaletą TomToma jest proste przejżyste menu, przyjazne dla użytkownika. Wadą jest dodatkowa opłata subskrypcyjna za usługi Online(ruch drogowy, radary). Cena det. programu ok. 550 zł (karta pamięci + mapa Europy Zachodniej)
Zaletą Garmina XT jest również proste menu oraz oferowanie usług Online bez dodatkowej opłaty.
Za umiarkowaną cenę ok. 550 zł użytkownik otrzymuje sprawnie działający  program  wraz z mapami Europy Wschodniej i Zachodniej)
Aktualność map oraz wyznaczanie tras w Europie Zachodniej we wszystkich 3 programach jest porównywalna, natomiast w Polsce przoduje (narazie) Automapa, ale myśle, że w ciągu 1 półrocza 2008 może się to zmienić z korzyścią dla pozostałych programów.
Ja osobiście po przetestowaniu (wszystkich trzech) programów preferuje TomToma, ze względu na bardzo proste i łatwe w obsłudze menu, aczkolwiek uważam, że również Garmin Mobile XT jest programem nawigacyjnym godnym zainteresowania i może być alternatywą dla pozostaąych programów.
Niestety najmniej z tych programów podoba mi się AutoMapa ze względu na dość skomplikowane rozwiązanie interfejsu urzytkownika.
Ale oczywiście za pomocą każdego z tych programów można dojechać bez problemu do celu  :mrgreen:

 :smile:

Pozdrawiam

Dariusz-s
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: detkaina w Grudzień 11, 2007, 18:40:39
Czy można liczyć na jakąś "szerszą :grin:" recenzję tego programu?
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: marksimus w Grudzień 12, 2007, 10:25:23
@ Dariusz-s
moja ocena była baaardzo subiektywna - napisałem jak ja widze ten program a jego parametry porónałem wyłacznie do TT na mojej N73
zgadzam sie z toba, że Garmin Mobile XT to bardzo ciekawa propozycja ja na pewno bede z niego korzystać bo program wyglad na taki co to ma spory potencjał i warto go poznać pomimo kilku niedogodności
pozdro
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: radoskur w Grudzień 12, 2007, 11:28:14
Jeśli chodzi o platformę symbiana to na dzień dzisiejszy nie ma co porównywać, Garmin mapami 2007.3 bije na głowę TomTom'a ze swoimi 51% siatka dróg i 24% adresacji. Plany adresowe ponad 1800 miast (około 50% populacji polski) + 100% siatki dróg
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: detkaina w Grudzień 15, 2007, 18:51:25
Miałem okazję przez kilka dni używać tego programu na Ausie 636 z mapą Gpmapą 2007.3 i mam mieszane uczucia- z jednej strony program fajny,ładny ,wg. mnie ergonomiczny , funkcjonalny i zachęcająco tani - na ebay'u można go kupić łącznie z anteną GPS poniżej 120$.Z drugiej strony, rekalkulacja trasy trwa tak długo,że bałbym się wypuścić z nim do nieznanego miasta. Udało mi się jechać ok. 1 km ulicą równoległą do wyznaczonej trasy o ok. 100-150 m, garminowi to nie przeszkadza :S i nie wyznaczył nowej trasy.Zabawiłem się z jednoczesnym uruchomieniem XT i AM  v 4.5(oczywiście na dwóch różnych urządzeniach Asus a 636) - rekalkulacja i wyznaczenie nowej trasy po zjechaniu nastąpiła po ok 70m w AM ,w XT po ok.150-170m ,różnica więc zdecydowana. Byłem już zdecydowany na zakup , ale chyba jeszcze poczekam , może w nowych wersjach zostanie to poprawione.
Istnieje oczywiście możliwość,że nie potrafię odpowiednio ustawić programu, :E ale ma on tak ubogie menu ustawień ,że raczej nie wchodzi to w rachubę.
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: emowu w Grudzień 16, 2007, 20:52:15
A ja myslalem, ze to problem wewnetrznego GPS'a w Kaiserze...
Tez mnie przeraza refleks garmina - rekalkulacja trasy to jakas pomylka - przy tomtom'ie to zolw-emeryt...
Mam wrazenie ze program czeka, az uzytkownik sie sam poprawi i dojedzie to wlasciwej drogi...
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: jacol w Grudzień 17, 2007, 16:20:49
I chyba Cię to wrażenie nie myli - prawdopodobnie taki był zamiar programistów.  :)

Mnie natomiast irytuje inna rzecz - brak wyświetlania odległości do celu.
Jako że moje autko ma całkiem spory apetyt na paliwo, dość często pojawia się kwestia - starczy do celu czy trzeba szukać stacji po drodze.
No i o ile komputer pokładowy potrafi oszacować ilość km do przejechania na zawartości baku, to z Mobile XT muszę wyczyniać jakieś dziwne sztuczki żeby zobaczyć ile to jeszcze drogi zostało do celu.
Przyznam się, że jest to jedyny znany mi software nawigacyjny, który nie ma tej informacji wyświetlanej na ekranie głównym. :-|

Poza tym mankamentem należy jednak przyznać, że software jest całkiem udane, a dzięki temu że pracuje również na platformie Symbiana, umożliwia praktycznie za darmo (używam GPS10) uzupełnienie możliwości telefonu o funkcję powiedzmy "awaryjnego systemu nawigacyjnego" ;)
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: Moi (Adam Kubicki) w Grudzień 17, 2007, 16:31:11
Jacolu,
też mnie to (brak odległości do celu) początkowo irytowało w nuvi 250. Ale, z czasem, doszedłem do wniosku, że to informacja potrzebna raz na jakiś czas, więc może i szkoda zaśmiecać nią ekranu głównego. W nuvi'm wystarczy pacnąć w ikonkę (cholera, nie pamiętam którą - mam już automatyzm), by wyświetlił się panel pilota, w którym jest duże info w tej sprawie (i paru innych). By powrócić do ekranu nawigacji trzeba wcisnąć przycisk (AFAIR) "Wróć".

Może w XT jest podobnie?
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: detkaina w Grudzień 17, 2007, 18:39:09
W tym wątku na SymbianOs jest opisany sposób na edycję i zmianę dźwięków ostrzeżeń:

http://forum.[url=http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6656][color=red][b][u][PIRACTWO][/u][/b][/color][/url]/viewtopic.php?t=14962&postdays=0&postorder=asc&start=525&sid=8f532f8ad29ba64c656018e9f42806f9
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: jacol w Grudzień 19, 2007, 12:52:47
Jacolu,
też mnie to (brak odległości do celu) początkowo irytowało w nuvi 250. Ale, z czasem, doszedłem do wniosku, że to informacja potrzebna raz na jakiś czas, więc może i szkoda zaśmiecać nią ekranu głównego.


Ja tam się nie upieram, ale możliwość wyboru zawartości pól (jak w starym Que) byłaby warm welcome.
Zrezygnowałbym wtedy na przykład z pokazywania prędkości właśnie na rzecz dystansu do celu.
Wszak do prędkości mam osobny przyrząd w aucie, często też spotykam usłużnych panów policjantów którzy szczegółowo zaznajamiają mnie z ich pomiarami tego parametru.
Również moja żonka bardzo dobrze sobie radzi z odczytem i recytacją wartości wskazywanych przez prędkościomierz, pocket się tu więc niejako dubluje z pozostałymi źródłami informacji i nie ma co ukrywać - przegrywa jeżeli chodzi o wyrazistość przekazu. :]

Cytuj
W nuvi'm wystarczy pacnąć w ikonkę (cholera, nie pamiętam którą - mam już automatyzm), by wyświetlił się panel pilota, w którym jest duże info w tej sprawie (i paru innych). By powrócić do ekranu nawigacji trzeba wcisnąć przycisk (AFAIR) "Wróć".

Może w XT jest podobnie?


W wersji pocketowej Mobile XT niestety nie znalazłem panelu pilota.
Ja radzę sobie cisnąc paluchem w górną część ekranu (gdzie wyświetlana jest wskazówka o najbliższym manewrze), pojawia się okno z informacją o trasie, teraz szybciutko strzałka w dół, i po przewinięciu całej listy manewrów mam już upragniony dystans do celu...
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: Moi (Adam Kubicki) w Grudzień 19, 2007, 13:06:23
pocket się tu więc niejako dubluje z pozostałymi źródłami informacji i nie ma co ukrywać - przegrywa jeżeli chodzi o wyrazistość przekazu. :]


Agreed. Z pewnością aktualna prędkość jest mniej potrzebną/przydatną info, niż odległość do celu.

Ja radzę sobie cisnąc paluchem w górną część ekranu (gdzie wyświetlana jest wskazówka o najbliższym manewrze), pojawia się okno z informacją o trasie, teraz szybciutko strzałka w dół, i po przewinięciu całej listy manewrów mam już upragniony dystans do celu...


No, to kiszkowato. I niebezpiecznie. A może jest gdzieś jednak aktywne pole, w które można pacnąć, wywołując ekran pilota?
Mam duży szacunek dla ergonomii Garmina i aż mi się wierzyć nie chce...
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: kwieto w Grudzień 19, 2007, 13:21:38
Niech mi ktoś powie - współpracuje toto z dowolnym GPS, czy nadal jest uwiązane do odbiorników Garmina?
No i czy jest miejsce skąd można by ściągnąć demo? Nawet bez map, muszę sprawdzić czy mi się w ogóle uruchomi na TX'sie
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: dariusz-s w Grudzień 19, 2007, 15:47:53
Niech mi ktoś powie - współpracuje toto z dowolnym GPS, czy nadal jest uwiązane do odbiorników Garmina?
No i czy jest miejsce skąd można by ściągnąć demo? Nawet bez map, muszę sprawdzić czy mi się w ogóle uruchomi na TX'sieNajlepiej ze strony producenta

http://www8.garmin.com/support/collection.jsp?product=010-00579-00 (http://www8.garmin.com/support/collection.jsp?product=010-00579-00)

 :mrgreen:

Pozdrawiam

dariusz-s
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: kwieto w Grudzień 20, 2007, 07:50:14
Heh, opis jest jednoznaczny:

"Garmin Mobile XT for Palm OS with GPS 10x Ver. 4.10.30p "

Słabo...
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: bazi22 w Grudzień 20, 2007, 18:14:25
Heh, opis jest jednoznaczny:
"Garmin Mobile XT for Palm OS with GPS 10x Ver. 4.10.30p "
Słabo...Z dyskusji na Garniaku (http://www.garniak.pl/viewtopic.php?t=1258&highlight=mobile) wynika, że Garmin Mobile XT współpracuje z dowolnym odbiornikiem gps, czy to na BT, czy to wbudowanym. W takim wypadku licencja nie jest przypisana do odbiornika, a do karty pamięci.
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: xpablo w Grudzień 24, 2007, 00:32:28
Heh, opis jest jednoznaczny:

"Garmin Mobile XT for Palm OS with GPS 10x Ver. 4.10.30p "

Słabo...


Kwieto a zapraszm Cię do siebie, chętnie zweryfikuję RÓZNE informacje jak to naprawdę współpracuje z nowym garminem i PalmOS. Bo z różnych przyczyn mam taki zestaw niemal fabrycznie nowy na sprzedaż ... :D a i ciekoawość została ...

Kontakt mam nadzieję że jeszcze masz...
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: kwieto w Grudzień 27, 2007, 14:32:06
Heh, opis jest jednoznaczny:

"Garmin Mobile XT for Palm OS with GPS 10x Ver. 4.10.30p "

Słabo...


Kwieto a zapraszm Cię do siebie, chętnie zweryfikuję RÓZNE informacje jak to naprawdę współpracuje z nowym garminem i PalmOS. Bo z różnych przyczyn mam taki zestaw niemal fabrycznie nowy na sprzedaż ... :D a i ciekoawość została ...

Kontakt mam nadzieję że jeszcze masz...


Powinienem - odezwę się do Ciebie na priv :")

Jak na razie próby zainstalowania tego ze strony skończyły się dość opłakanie:

- wymaga odbiornika Garmina do współpracy
- usiłuje się instalować od nowa każdorazowo po włożeniu karty (twierdzi, że na palmtopie jest zainstalowana "starsza wersja")
- po kilku takich zabawach system stanął mi dęba i pierwszy raz od dłuuuuuuugiego czasu musiałem robić HR (a właściwie sam się zrobił, nie czekając na moją decyzję).

Dobrze że przytomnie zrobiłem backup przed instalacją...
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: r1u0d2y w Styczeń 05, 2008, 15:30:31
A czy ktos moze wie w jaki sposob dodac POI do tego garmina? Mam POI w CSV i probowalem je dodac przez program Garmin (http://sklep.gps.wroclaw.pl/garmin.html)a POILoader, ale niestety nie idzie. Czy ktos ma jakis pomysl?
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: maniu2113 w Styczeń 13, 2008, 18:15:01
a mozna go uruchomic na Mio p550?
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: KeriM36 w Styczeń 14, 2008, 08:24:17
a mozna go uruchomic na Mio p550?


a mozna
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: maniu2113 w Styczeń 14, 2008, 10:04:30
ktora wersje???
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: KeriM36 w Styczeń 14, 2008, 10:22:22
ktora wersje???


np. wersja Garmin Mobile XT,Europe

ponoc byly problemy z komunikacja z wbudowanym w mio gps, ale gdzies znalazlem info ze problem juz zostal rozwiazany
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: maniu2113 w Styczeń 14, 2008, 12:21:39
4.10.60

4.10.40

4.10.20


?????
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: Krakus w Styczeń 14, 2008, 14:28:20
a mozna go uruchomic na Mio p550?


Można, ale dopiero po zarejestrowaniu (czytaj kupieniu) widzi wbudowany w MIO odbiornik GPS.
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: bronek w Styczeń 21, 2008, 02:36:43

Jak na razie próby zainstalowania tego ze strony skończyły się dość opłakanie:

- wymaga odbiornika Garmina do współpracy
- usiłuje się instalować od nowa każdorazowo po włożeniu karty (twierdzi, że na palmtopie jest zainstalowana "starsza wersja")
- po kilku takich zabawach system stanął mi dęba i pierwszy raz od dłuuuuuuugiego czasu musiałem robić HR (a właściwie sam się zrobił, nie czekając na moją decyzję).

Dobrze że przytomnie zrobiłem backup przed instalacją...


u mnie (na Treo 680 i GPMapa 2007.3) jest trochę lepiej, tzn:

- MobileXT działa z dowolnym GPS na BT
- usunięcie programu start.prc z folderu PALM na karcie likwiduje nużące pytanie o ponowną instalację
- HR jeszcze nie miałem  :ok:Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: Michel w Styczeń 23, 2008, 22:09:00
W Garminie podoba mi się MapSource. Jeśli ktoś ma małą kartę, albo nie chce mieć kolosa na całą Europę to można sobie na PC zaplanować trasę, program policzny i potem zbudować swoją mapę. Dzięki temu z Walii do Polski na śląsk taka custom mapa zabiera mi tylko 250MB, jadąc przez kilka krajów. I tu dodam, że dodałem po troszku terenu, by w wypadku blokad itp. można było mieć jakąś alternatywę.
Niemniej jednak najnowsze mapy Navigona (niestety większe niż TT), są tak samo dokładne (w tym Polska), a sam program wydaje mi się najładniejszy z wyglądu plus renderowane POI, a wytycza trasy tak samo jak Garmin. Dla przykładu jadąc z Dunkierki na Śląsk Navigon i Garmin jadą przez Brukselę, a TomTom przez Antwerpię. Efekt do polskiej granicy oszczędzam w stosunku do TT 20km :)
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: janc w Styczeń 25, 2008, 12:52:19
Witam

Mam pytanie ,czy ktoś próbował uruchomić demo Garmin MobileXT na Palm Tungsten T3 , moje próby zakończyły się negatywnie ,tz. uruchamia sie plansza (logo) programu i na tym koniec ,czyli wyskakuje jakis błąd i reset Tungstena .Chyba że ten soft nie jest kompatybilny z tym modelem palma ?
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: KeriM36 w Styczeń 25, 2008, 13:48:39
Witam

Mam pytanie ,czy ktoś próbował uruchomić demo Garmin MobileXT na Palm Tungsten T3 , moje próby zakończyły się negatywnie ,tz. uruchamia sie plansza (logo) programu i na tym koniec ,czyli wyskakuje jakis błąd i reset Tungstena .Chyba że ten soft nie jest kompatybilny z tym modelem palma ?


na 99% nie bedzie dzialac z powodu niezgodnosci OS
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: radoskur w Styczeń 25, 2008, 16:34:22
A czy na Nokii N70 pójdzie? Tam jest starsza wersja symbiana. Pytam z ciekawości bo np TomTom 6 nie działał na N70
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: WojtekN w Styczeń 27, 2008, 00:06:32
A czy na Nokii N70 pójdzie? Tam jest starsza wersja symbiana. Pytam z ciekawości bo np TomTom 6 nie działał na N70

Garmin twierdzi, że tak.

Wojtek
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: Konrad Radwan w Styczeń 27, 2008, 00:15:45
KeriM36, Garmin Mobile XT działa na Palm OSie, kolega wyżej napisał zresztą że działa na Treo 680.
Osobiście byłem świadkiem jak kolega odpalił na Tungstenie T|X. Co do T|3 to nic nie wiem.
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: Dino_Zaurus w Styczeń 27, 2008, 00:29:30
nie probowalem Garmina na TT3, ale zapewne moze brakowac mu pamieci... choc nie powinno... UDMH moze pomoc :P

KeriM36...poszukaj w google, na jaka platforme byl wczesniej Garminowski software na Palm OS czy na WM? ja znam odpowiedz...
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: bazi22 w Styczeń 27, 2008, 12:20:07
Na stronie Garmina ze specyfikacji Mobile 10 (https://buy.garmin.com/shop/store/assets/pdfs/010-00579-00/garminmobile10_0706.pdf) wynika że wymaga conajmniej PalmOS 5.4. Nie sądze, aby nowszy Mobile XT miał mniejsze wymagania.
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: Nedd w Maj 04, 2008, 01:15:59
Jak ustawić widok 3d - taki jak w screenach na stronie pierwszej tego wątku ma dariusz-s?
W ustawieniach -mapa- orientacja mam 3 opcje: perspektywa, północą ku górze, według kursu. Czy któraś z tych opcji jest odpowiedzialna za widok 3d?
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: gsmphone w Maj 10, 2008, 14:08:16
Czy ktoś może już testował - warto kupić?


Ja również testowałem i uważam że lepiej kupić sobie zwykła nawigacje. Ale mam takie odczucie bo nie używam tego na N95 z wbudowanym gps tylko łącze się przez Bluetooth i mi zżera baterie dość szybko:-( Poza tym bardzo prosto się obsługuje tak jak inne Garminy. Łatwo i szybko wyznacza się trasy Komunikaty głosowe po polsku  B)
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: maniu2113 w Maj 10, 2008, 17:13:15
na moim MIO P550  chodzi wolno "skokowo"    jest na to jakies lekarstwo?
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: Krakus w Maj 11, 2008, 10:15:14
Chyba nie. Generalnie soft Garmina chodzi najlepiej na sprzęcie Garmina.
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: radoskur w Maj 15, 2008, 16:46:54
No dokładnie - ostatnio bawiłem się nawigatorem garmina i chodził jak złoto - kalkulacja i rekalkulacja trasy tak szybka jak w iGO  :mrgreen:
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: Krakus w Maj 15, 2008, 17:43:35
Myślę, że to kwestia polityki Garmina, a nie rzeczywistch problemów z oprogramowaniem.
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: frend11 w Wrzesień 07, 2008, 18:23:53
Witam Kolegów.
Cztery dni temu zainstalowałem GMXT na HTC TyTnII z orginalnym romem Orange,
Wgrałem najnowszą mapę polski 2008.1z czerwca tego roku i wszystko pięknie działa.
Satelity łapie max do 20s
To wszystko za friko
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: Moi (Adam Kubicki) w Wrzesień 07, 2008, 19:52:19
Witam Kolegów.
Cztery dni temu zainstalowałem GMXT na HTC TyTnII z orginalnym romem Orange,
Wgrałem najnowszą mapę polski 2008.1z czerwca tego roku i wszystko pięknie działa.
Satelity łapie max do 20s
To wszystko za friko


Kaiser też za friko?  :O
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: Radiorama w Luty 09, 2009, 08:09:53
Witam, a ja zaistalowałem Garmin XT na SE X1i Xperia ( Win 6.1) i jestem baaardzo przeciętnie zadowolony z aplikacji.
Współpracuje z GPMapą Topo i ... lipa totalna!
Brak cieniowania jak na przykładowych screenach, brak możliwości przesuwania mapy w pozycji wyjciowej, brak możliowości wejścia w menu po wybraniu pokaż na mapie, nawiguj...
Brak kolorowych szlaków
Nie wspomne o dokładności bo to już zakrawa na kpinę :-(
Moim zdaniem totalna lipa.
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: Prezes Klubu w Marzec 08, 2009, 00:48:01
Na moim Treo 650 Garmin Mobile XT chodzi całkiem płynnie (mapa Polski 2007.3)
Mam pytanko do tych "zadowolonych" z Garmina dla PalmOS. Skąd można "zapodawać" jakieś aktualne paczki z radarami, czy innymi POI? Z góry Many Thanks :ok:
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: Moi (Adam Kubicki) w Marzec 08, 2009, 18:12:38
http://www.ump.waw.pl/

Prawa kolumna, na dole. Trzeba ściągnąć i rozpakować. Bardzo często uaktualniane.
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: Prezes Klubu w Marzec 10, 2009, 22:55:46
Czy wielką robotą będzie dla Ciebie  jakbyś mi wskazał Voicec? dla GMXT???
Sama Twoja odpowiedź już mnie zajefajnie oświeciła;)
Pozdro z kabat!!
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: robix1999 w Marzec 10, 2009, 23:20:04
jest najnowsza wersja mapy GPMapa 2008.4
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: Prezes Klubu w Marzec 12, 2009, 14:24:31
To już czysta kosmetyka (w tej chwili mam wgraną 2008.2 i tak mi pasuje) :ok:
Ja się pytałem o głosy przy manewrach (skręć w lewo/prawo/na rondzie). Bo paczki z radarami "Jacek/Agatka" to jeszcze nie wszystko. Czy trzeba założyć folder Voices? Bo tamto wrzuciłem na razie do POI.

Ps. Przypadkowo odszukałem na stacjonarnym pliki Garmina: Firmware, Help, Voices. Dorzuciłem na kartę i po krzyku  B)
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: Joker87 w Marzec 26, 2009, 13:51:02
Mój poprzednik zahaczył o temat związany z głosami.

Czy jest możliwość wgrania alternatywnych głosów? Chodzi mi o takie jak np w AM
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: kmarkot w Kwiecień 23, 2009, 23:08:06
data type misalignment at program address 0x0032ebd0 in backgraund thread

taki komunikat wyskakuje mi przy uruchomieniu. Czym to może być spowodowane?
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: Becker w Styczeń 13, 2010, 17:39:34
Witam.
Dawno nikt tu nie zaglądał widzę.

Miałem telefon w serwisie. Straciłem wszystkie dane. POtem minelo z 5 miesięcy i chiałbym na nowo zainstalować Garmina.

Pytanie
Jaka obecnie jest najnowsza wersja na Windows Mobile ? oraz jaka mapa Polski?
Moze ktoś posiada jakieś linki.

Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Garmin Mobile XT
Wiadomość wysłana przez: Zachu w Styczeń 14, 2010, 11:35:24
Stara karta nie działa?