Dodoawanie objectow do mapy

  • 3 Odpowiedzi
  • 2407 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dodoawanie objectow do mapy
« dnia: Marzec 03, 2006, 07:04:47 »
Mam taki pytanie czy moge do GPMapy dodawac wlasne "objecty" ? tzn chcialbym zaznaczyc np na mapie jakis obszar powiedzmy koncesji i zakolorowany i chcialbym aby on byl wyswietlany w na tej mapie lub np linie proste o roznych odcinkach (ktore nie koniecznie sa drogami, maja ona znaczenie z punktu widzenia mojej profesji) i chcialby widziec ich przebieg na mapie.
Czyli moje pytanie sprawadza sie czy moge w pewnien sposob robic edycje GPMapa. Chyba ze nalezy to wykonac inaczej ?

*

Offline bar7ek

  • ***
  • 291
    • http://gps.geosolutions.info
Dodoawanie objectow do mapy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2006, 14:57:26 »
Fizycznie nie ma takiej możliwości w samej GPMapie. Można np. obejść dany obszar i wyświetlić ślad w Que ale to raczej marne rozwiązanie.
Jeśli to musi być z GPMapą a dany obszar jest stały (tzn. nie zmienia się często) to można zrobić własną minimapkę z danym obszarem i wyświetlić razem z GPMapą (jak zrobić mapkę --> www.gpsmaniak.com).
Kolejne rozwiązanie to zmiana programu (chyba że musi być GPMapa to wtedy odpada) np. Esri ArcPad (pozwala na tworzenie i edycję mapy w terenie), ostatnio wyszła też wersja c-geo na ppc ( www.soft.xgeo.pl - do ściągniecia jest wersja beta działająca do maja 2006), z mniej geodezyjnych to np. oziexplorer ce i jeszcze pewnie kilka innych programów.

Re: Dodoawanie objectow do mapy
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2006, 21:04:20 »
Cytat: "amprnet"
Chyba ze nalezy to wykonac inaczej ?

Można i to bez problemu. Wykorzystując tę właściwość Garmina, że podczas wyświetlania sumuje obiekty z różnych map. Ten system nazywamy "nakładkami".

Krótko: robisz swoją mapę IMG z tymi obszarami, które chcesz widzieć, a potem wysyłasz to do odbiornika razem z GPMapą.

I tu wykorzystując właściwości odbiornika Garmin (lub PDA z QUE) możesz:
- wyłączyć wszystkie mapy
- włączyć tylko GPMapę
- włączyć tylko Twoją nakładkę
- włączyć obie mapy - wówczas będziesz widział, to o co Tobie chodzi - czyli obie mapy razem  :lol:

Garmin the Best  :wink:

*

Offline yax

  • 23
Dodoawanie objectow do mapy
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2006, 16:34:01 »
Do robienia własnej mapy w terenie (lub edycji obiektow mapy) można też uzyć programiku PTGMAP.