CF que i/lub GPS 10 - ktoś tego używa?

  • 8 Odpowiedzi
  • 3474 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
CF que i/lub GPS 10 - ktoś tego używa?
« dnia: Marzec 29, 2005, 16:48:10 »
Problem jest taki:
- do nawigacji używam 5550
- czasowo chciałbym testować GPS 10 na innym iPAQ
- jeśli zainstaluję cały soft do obsługi GPS10 + MapSource + GPMapa + City na tym drugim, to czy nie będę miał później problemu z przeniesieniem (po okresie testów) całego tego interesu na 5550?

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
CF que i/lub GPS 10 - ktoś tego używa?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2005, 17:03:16 »
Z tego co wiem to numer licencji na GPmape / MapSource przypisany jest do danego odbiornika, a nie palmtopa.

*

Offline Maku

  • **
  • 187
    • http://maku.avx.pl
CF que i/lub GPS 10 - ktoś tego używa?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 29, 2005, 17:08:29 »
Zgadza się, licencja wiąże soft z danym odbiornikiem GPS - więc będzie można zainstalować na innym PDA.

CF que i/lub GPS 10 - ktoś tego używa?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2005, 22:18:56 »
Nie byłbym taki pewny do końca - w przypadku City Select i GPMapy jest klucz odblokowujący mapy przypisany do konkretnego odbiornika GPS Garmina (najczęściej z możliwością wykorzystania jeszcze na drugim posiadanym Garminie), natomiast sam MapSource ma limit 5 "instalacji" -związanych z jakimś sobie znanym ID komputera, czyli można na tym samym kompie reinstalować wiele razy, ale przy 5 zmianie sprzętu trzeba wykupić dodatkowy klucz!
Nie wiem czy dotyczy to również PDA, lecz radzę najpierw spytać sprzedawcy!

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
CF que i/lub GPS 10 - ktoś tego używa?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 29, 2005, 23:31:59 »
Moje PDA dziedziczą po kolei funkcję obsługi nawigacji. Więc, jeśli zainstaluję (użyję klucza) MapSource'a do hx4700, to i tak kiedyś to ten egzemplarz przejmie obowiązki nawigatora. Na razie trochę mi go szkoda. No i chyba nie ma chwilowo nic rozsądniejszego na rynku do klasycznych zastosowań.

Ale nasunęło mi się inne pytanie - czy w tych 5 instalacjach limit zawiera także klucz dla desktopa PC?

CF que i/lub GPS 10 - ktoś tego używa?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 30, 2005, 10:18:24 »
Szczerze mówiąć, jeśli chodzi o PDA nie mam pojęcia - moje doświadczenie z MapSource ogranicza się do zestawu "desktop PC + GPSmap 76CS".

To ograniczenie 5 reinstalacji dotyczy na 100% GPMapy na PC, co z samym MapSource i PDA - nie wiem ... :(
IMHO PDA jest tu traktowane jako zamiennik odbiornika GPS - nieważne czy jest to PDA z wbudowanym GPS (iQue 3600, M5) czy PPC + GPS 10 BT czy PPC + cf Que 1620 - zawsze instalacja programu i map jest dokonywana na komputerze PC (na to jest 5 reinstalacji GPMapy) a odblokowanie kodem dotyczy map i jest związane z ID urządzenia Garmina (można bez ograniczeń wielkokrotnie wgrywać mapy do tego samego odbiornika, ale nie mozna zmienić odbiornika - czyli GPS) .

Ponownie proponuję - spytaj sprzedawcę, najlepiej mailem - zebyś miał to na pismie

BTW - zajrzyj tu:
http://forum.garmin.pl/viewtopic.php?t=220
może też się przyłączysz i sam zapytasz?

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
CF que i/lub GPS 10 - ktoś tego używa?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2005, 12:49:24 »
Cytat: jacek_wo
Ponownie proponuję - spytaj sprzedawcę, najlepiej mailem - zebyś miał to na pismie

Właśnie wysłałem zapytanie. Myślę jednak, że najpierw dotrze do mnie GPS 10 niż właściwa odpowiedź. A dotrze (wg. mailowego oświadczenia) w piątek. Wczytam się w licencję, to będę wiedział. A i tak (post factum) już nic nie zrobię...

Cytat: jacek_wo
BTW - zajrzyj tu:
http://forum.garmin.pl/viewtopic.php?t=220

Śledzę ten wątek od kiedy pojawiła się zajawka o nim na stronie głównej Excela.

Cytat: jacek_wo
może też się przyłączysz i sam zapytasz?

Nie chciałbym buszować po tematycznym forum, zanim nie nabędę choć trochę "garminowskiej ogłady" (cokolwiek by to nie znaczyło :) ).

*

Offline perpetum

  • *
  • 51
  • A716,MDA3 ,MDA4 , HTC HDmini
  • Sprzęt: ROM billyj80 2.03.530.2
CF que i/lub GPS 10 - ktoś tego używa?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 30, 2005, 23:16:09 »
Witam
Kolega zainstalował na swoim MDA3 pakiet garminowy , sam używa garmina od kilku lat teraz docenił PDA ale do auta ma streetpilota2610 z gpmapą 3.0 i tak po instalacji na PC wgrać soft może do wielu PDA i działają tzn. odpalają się mapy nawigacja etc. z Bt10 działa , wgraliśmy mapy z tego samego PC jak pisali koledzy wcześniej ważny jest PCet z którego wgrywa się mapy , do mojego A716 i też przyjął odpalił wyszukiwanie działa inne opcje też ALE niestety NIE WIDZI mojego GPS BT Holux Gr-230 , automapa widzi Holuxa i działa garminowy soft NIE. Nie testowalimy tego w drugą stronę tzn uruchomić automapę moją a jego BT10.
Ale pewnie niedługo to przećwiczymy.

*

Offline Maku

  • **
  • 187
    • http://maku.avx.pl
CF que i/lub GPS 10 - ktoś tego używa?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 30, 2005, 23:33:33 »
Holux nie wysyła unikalnego numeru ID w sekwencji NMEA, więc na 100% nie zadziała z softem Garmina. Natomiast wszystkie programy do obslugi GPS, które posiadam na PPC działają z Garminem 10, notomiast z CF Garmina działa tylko jego własny soft.

[Dodano: 2005-03-30 23:36:13]
Ograniczenia ilości instalacji dotyczą tylko Gpmapy, ale garminowcy znaleźli już i tak sposób żeby poprawić tą niedogodność :D