Automapa czy Garmin - pomozcie wybrac amatorowi

  • 20 Odpowiedzi
  • 29257 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Automapa czy Garmin - pomozcie wybrac amatorowi
« dnia: Listopad 06, 2004, 18:14:48 »
Nie mam zadnego pojecia. Sprzedawcy zachwalaja Mio168 z Automapa XL lub iQue 3600 z wchodzaca GPMapa 3.0.
Co wybrac???

Automapa czy Garmin - pomozcie wybrac amatorowi
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2004, 19:20:36 »
Wiesz, na tak postawione pytanie nie da się odpowiedzieć. Za mało informacji.

Np.
1. Czy już w 100% podjąłęś decyzję, że musi to być nawigacja oparta na PDA ? Nie zastanawiałeś się nad zakupem "normalnego" odbiornika GPS ??? Np. QUEST

2. Czy Twoje podróże (jeżeli już założymy że to samochód) to głównie Polska czy także (a może przede wszystkim Europa)

Pytania mozna by mnożyć, ale dopiero po pełnej informacji z Twojej strony można próbować uczciwie Tobie doradzić.

Poza tym: dlaczego Mio 168, a nie Yakumo Delta 300 (to samo urządzenie, tylko firmowane inną naklejką). Czy czasem Yakumo nie jest tańsze ? Nówkę możesz już kupić za 1420,- zł brutto !

Aha, i taka porada ogólna: zanim poradzisz się sprzedawcy  (90% z nich to ludzie, którzy przede wszystkim chcą sprzedać-zarobić, a zadowolenie klienta mają w d..., a tylko 10% to "fajne chłopaki") poczytaj duuuuużo w necie.

Lechu

Automapa czy Garmin - pomozcie wybrac amatorowi
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2004, 20:26:25 »
Dzieki za odpowiedz.
Uzupelniajac moje pytanie:
- PDA poza funkcja "nawigatora" przynosi tez inne korzysci, a wobec faktu, ze dotad radzilem sobie bez nawigacji, te inne funkcje wydaja sie nie mniej atrakcyjne - stad wybor PDA, ale sie nie upieram;
- Mio zaproponowal dealer, dzieki za sugestie w sprawie Yakumo;
- moje sluzbowe podroze - czyli pierwszoplanowy cel - to Polska, ale ze dwa razy do roku chcialbym wyskoczyc za granice - to cel drugoplanowy; oczywiscie dla 2 wyskokow nie warto inwestowac tysiecy w mapy regionow Europy, ale podobno w podstawowym zestawie iQue'a sa takie mapy, co by przemawialo za tym rozwiazaniem... pod warunkiem, ze te mapy sa cos warte.
Krotko - poszukuje w miare prostego, sprawdzonego, skutecznego systemu, bez cudow i fajerwerkow, do 3500 PLN brutto.

Bede wdzieczny za poswiecenie mi jeszcze odrobiny czasu i chociaz krotka sugestie, bo w sprawie sprzedawcow masz 100% racji...

Dziekuje i pozdrawiam,
Yaro


Automapa czy Garmin - pomozcie wybrac amatorowi
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 06, 2004, 21:21:05 »
Dlatego właśnie prosiłem o sprecyzowanie. Bo jeżeli komuś nie zależy na mapie Europy, to jak najbardziej stawiałbym na Yakumo.
Z drugiej strony zaletą IQUE jest to, że w cenie są mapy Europy z routingiem. To bardzo dobre mapy. Tyle tylko, że odbywa się to kosztem ok. 1600,- zł :(

Sam jestem wielkim fanem Garmina (mam już 3-ci odbiornik tej firmy), ale do samochodu, jeżeli komuś nie zależy na mapach Europy polecam Yakumo, ze względu na cenę. Znam (wirtualnie) kilka osób, które są bardzo zadowolone z tego sprzętu. Oczywiście Pocket z niego zupełnie przeciętny, ale za 1400,- z haczykiem to i tak warto.

Niestety w takim układzie (Yakumo) jesteśmy skazani na AutoMapę, od której podobno GPMapa Garmina jest zdecydowanie lepsza (i tańsza).

Osobiście, nigdy nie miałem w ręku PDA z systemem PalmOS, więc na temat innych niż nawigacja zastosowań IQUE nie wiele powiem.

Jak będziesz miał wolną chwilkę zajrzyj na moją www. Akurat o nawigacji samochodowej tam niewiele, ale ze dwa artykuły na temat Pocket+Mapy+GPS się znajdą.

Zapraszam:  http://www.gps.akcja.pl

Lechu  

*

Offline gps-y

  • **
  • 125
    • GPS-y
Automapa czy Garmin - pomozcie wybrac amatorowi
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 07, 2004, 00:59:41 »
Cytat: yaro.s
Krotko - poszukuje w miare prostego, sprawdzonego, skutecznego systemu, bez cudow i fajerwerkow, do 3500 PLN brutto.
Jeżeli zrezygnujesz z fajerwerków (np. dyktafon, mp3) to z podanej kwoty zostanie coś jeszcze w kieszeni. ~~ 3199 PLN wystarczy na iQue 3200 z GPMapą 3.0, mapami Europy zach. (pokrycie oraz dokładność można sprawdzić na: http://tinyurl.com/5u6oh  ) oraz zestawem samochodowym. IQue 3200 posiada mniejszy wyświetlacz (320 x 320) ale i tak jest to większa rozdzielczość niż w Yukumo (240 x 320). Skoro wspominasz o podróżach służbowych to idealnym rozwiązaniem jest integracji książki adresowej z nawigacją. Tutaj iQue z GPMapą 3.0 jest na dzień dzisiejszy bezkonkurencyjne. Bazę adresowa można uzupełniać odpalają mapy na PC !

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Automapa czy Garmin - pomozcie wybrac amatorowi
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 08, 2004, 09:19:37 »
Alternatywnym rozwiązaniem jest Pocket Optimusa z wbudowanym GPS-em i AM POlski za 2199. Po tyle kilka tyg temu byl w Media Markt.
Zastanów sie czy zalezy Ci na autoroutingu, wyznaczaniu i prowadzeniu trasy, nawigacja 'głosowa' itp.

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Automapa czy Garmin - pomozcie wybrac amatorowi
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 08, 2004, 09:25:36 »
Cytat: perla
Zastanów sie czy zalezy Ci na autoroutingu, wyznaczaniu i prowadzeniu trasy, nawigacja 'głosowa' itp.
Akurat to są cechy wspólne obu produktów, chociaż w przypadku Garmina jest to nawigacja głosowa tylko po angielsku.

*

Offline Maku

  • **
  • 187
    • http://maku.avx.pl
Automapa czy Garmin - pomozcie wybrac amatorowi
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 08, 2004, 10:17:01 »
Ale już niedługo będzie po Polsku ;)

Automapa czy Garmin - pomozcie wybrac amatorowi
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 08, 2004, 19:39:24 »
Panowie,
dziekuje za informacje i podpowiedzi.
Zdecydowalem sie na iQue3200 Garmina.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich zyczliwych,
Yaro

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: Automapa czy Garmin - pomozcie wybrac amatorowi
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 18, 2007, 00:16:31 »
Panowie,
dziekuje za informacje i podpowiedzi.
Zdecydowalem sie na iQue3200 Garmina.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich zyczliwych,
Yaro


I co? Warto było?
Nie sądzę...
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Automapa czy Garmin - pomozcie wybrac amatorowi
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 18, 2007, 00:25:22 »
Prozor,  a Ty co?  :o
W IPN robisz albo w Archeo?  ;D
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: Automapa czy Garmin - pomozcie wybrac amatorowi
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 27, 2007, 09:28:34 »
 :E
Prozor,  a Ty co?  :o
W IPN robisz albo w Archeo?  ;D

Hłehłe... Archeo - jak nic. Z perspektywy minionych lat, po dokonaniu takiego wyboru, chyba bym sobie pluł w brodę. ;)
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

Odp: Automapa czy Garmin - pomozcie wybrac amatorowi
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 29, 2007, 21:10:05 »
Czasem warto poczytać stare tematy i jak się świat zmienił  :grin: Navi za 3,5 klocka brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Odp: Automapa czy Garmin - pomozcie wybrac amatorowi
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 04, 2009, 22:01:23 »
odświeże temat,no bo własnie jest tak że uzytkownicy Garmina zachwalają GP Mape a Ci co mają AM to Automapę a ja jako  laik w tej sprawie chciałem się zapytac jaka jest wyższość GP Map nad AM?

Idrugie pytanie nie z tym tematem związane ale co daje / jaka jest róznica w tym że lepiej się zdecydować na typowe urządzenie do navi a nie PDA?

*

Zachu

Odp: Automapa czy Garmin - pomozcie wybrac amatorowi
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 05, 2009, 09:02:56 »
Generalnie nie ma wyższości jednej nad drugą.
O Garminach polecam poczytać: Garniak

Odp: Automapa czy Garmin - pomozcie wybrac amatorowi
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 05, 2009, 09:37:47 »
ok - poczytam zapoznam się z tematyką

*

Bartek1987

Odp: Automapa czy Garmin - pomozcie wybrac amatorowi
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 06, 2009, 14:16:32 »
Miałem do czynienia z AM i Garminem. Osobiście polecam Garmina. Mapa nie jest gorsza od tej w AM / jeżeli mówimy o Polsce/. Z POI nie będzie problemów. Poza tym AM potrafi wariować. Z garminem nigdy nie miałem problemów. Jedyny minus to taki, że w garminie nie możesz zablokować jakiegoś odcinka drogi.

Odp: Automapa czy Garmin - pomozcie wybrac amatorowi
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 06, 2009, 15:37:13 »
Dzięki.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Automapa czy Garmin - pomozcie wybrac amatorowi
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 07, 2009, 14:04:28 »
http://niusy.onet.pl/niusy.html?t=artykul&group=pl.rec.gps&aid=86450848
GPSManiak zdecydowanie wie wie o czym pisze.
Z kolei przed zakupem prostego modelu lepiej sprawdź, czy sztucznie ograniczona funkcjonalność
tych modeli nie będzie dla Ciebie utrapieniem (np. brak obsługi tras, tylko 1 via ...).
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: Automapa czy Garmin - pomozcie wybrac amatorowi
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 07, 2009, 15:05:29 »
No własnie  prostota tez moze byc utrapieniem.
Ale teraz juz zakupiłem Navroad 360 z AM  5.5.3 zobaczymy jak bedzie sie urzadzenie + mapa spisywać mam nadzieje że sę nie zawiode i bedzie OK.
Tak czy inaczej dzieki wszystkim za wszelkie porady i info.

*

Zachu

Odp: Automapa czy Garmin - pomozcie wybrac amatorowi
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 07, 2009, 17:03:30 »
1 via
W zasadzie w żadnym nowym Nuvi nie ma już takiego ograniczenia. Tylko najnowsze Nuvi z serii 1xxx mają jak kiedyś 1 via. Prawdopodobnie to poprawią ale ...