PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Samodzielne Nawigacje GPS - PNA / PND (Windows CE) => Garmin => Wątek zaczęty przez: wiitek w Maj 07, 2006, 18:11:59
-
Witam!
Mam problem z mapą warszawa zachód oraz warszawa wschod - OZI pokazuje położenie palma jakieś 500 - 600m od celu - odchył na zachód , północny zachód. Mapy Łodzi oraz inne w których okolicach sprawdzałem działają poprawnie, dodam że mapa warszawy skaloibrowana jest prawidłowo - tzn. współrzędne narożników sa tożsame z tymi wyświetlanymi przez OZI - może ktoś potrafi pomóc lub cos podpowiedzieć.
Witek
-
A wiesz jakie jest odwzorowanie na tych mapach z 3CD?
Kalibrowałeś wg. prawidłowego układu siatki?
Czytałeś poradnik GPS Maniaka?
http://gps.astronet.pl/PRADY-OZI.htm ; http://www.gpsmaniak.com
(chyba odwrotna kolejność pytań)
-
Moi właśnie przed chwilą opublikowałem nowszą wersję strony o kalibracji: http://gps.astronet.pl/PRADY-OZI.htm
Obecnie moje opisy będzie można dopasować do 99% map Polski - tych w miarę aktualnych i będących zarazem w obiegu. Pokazałem też - na razie na przykładzie map topograficznych z siatką UTM - jak sobie radzić w przypadku braku ramki przy korzystaniu ze "szczątkowych" opisów siatki.
Witek. To, że współrzędne narożników odpowiadają opisom mapy niczego nie zmienia. Jak słusznie zauważył Moi - również układ i odwzorowanie mają wpływ na poprawność kalibracji. Przyznam szczerze, że kalibracja mapek 3CD nigdy mnie nie zadowalała i zawsze dla własnych potrzeb wykonywałem ją od nowa. Inna rzecz, że 600m to dość poważny błąd. Na płytach (przynajmniej tych, które były w obiegu 3-4 lata temu) aż tak dużych błędów nie było.
------------------
PS. Adam, otrzymałeś wczoraj mojego maila ?
-
PS. Adam, otrzymałeś wczoraj mojego maila ?
Odpowiedź wysłałem 17.21 (na icp). Dzięki :wink: :D
Zresztą i tak posyłam Ci jutro odrębnego maila w tej sprawie.
-
Niestety icp nie chodzi u mnie od dobrych 4-ech miesięcy :-(
Proszę o tego jutrzejszego maila na gps@gpsmaniak.com
-
a co zrobić z mapami czeskimi w systemie S-42,
to już czarna magia, czy jeszcze chleb z masłem?
-
a co zrobić z mapami czeskimi w systemie S-42,
to już czarna magia, czy jeszcze chleb z masłem?
Bułka z masłem. S-42 kalibrujsze tak samo jak 3CD w Pułkowo 1942, tyle że:
- w MapDatum dajesz S-42
(http://gps.astronet.pl/Image10/Nowy-019.jpg)
- no i jeżeli to mapka Shocartu to zamiast długości i szerokości geograficznej wprowadzasz dane z siatki kilometrowej przeliczone na metry (dodane 3 zera).
(http://gps.astronet.pl/Image10/Nowy-020.jpg)
UWAGA: Niektóre programy nie obsługują S-42 (np. MapEdit), wówczas nie można zastosować MapDatum S-42. Należy użyć Pulkowo 1942. Różnice są praktycznie niezauważalne. Jeżeli mapa ma być wykorzystywana tylko w Ozim to oczywiście stosujemy S-42.
-
pięknie dziękuję za podpowiedź, ale screeny naprowadziły mnie na kolejne pytanie - jeśli jest zbyt brutalne - proszę je skreślić i zapomnieć o nim,
a mianowicie podpatrzyłem, iż na screenach jest mapa nr 1 SHOCARTU, a właśnie 1 i 2 muszę zeskanować do końca miesiąca i skalibrować, robię to skanerem A4, więc jest nieco mordęgi, stąd pytanie:
czy ta mapa zeskanowana jest gdzieś do podebrania - moje lenistwo byłoby szczęśliwe - oczywiście w zamian mogę zaoferować coś co posiadam - nie jest to zbyt brutalne pytanie?
pozdrawiam GPS MAniaku - nauczyłeś mnie wiele i zmieniłeś moje spojrzenie na GPS, choć z pewnymi twoimi uwagami nie mogę się niestety zgodzić.
-
GPS MAniaku - nauczyłeś mnie wiele i zmieniłeś moje spojrzenie na GPS, choć z pewnymi twoimi uwagami nie mogę się niestety zgodzić.
Cholercia ! Skoro wybierasz się w teren z pocketem to chyba za mało zmieniłem Twoje spojrzenie na GPS :wink: Słaby ze mnie nauczyciel :cry:
Co do map. Sorry.
Co do zasady - nie publikuję skanów, ani prywatnie ich nie użyczam osobom, które dopiero co poznałem. Mam nadzieję, że zrozumiesz.
Pozdrawiam, Lechu
-
jak w temacie - rozumiem i szanuję, a nawet uważam takie decyzje jako wychowawcze!
co do nauczenia mnie, to miałeś okazję przekonać się, iż chodzę dużo - swego czasu, choć nieco bez składu, ładu i sensu, podesłałem ci około 300 tracków - to wszystko było z gór i 90% tego z pocketem!!!
taki już jestem - chyba na tym małym ekraniku widzę więcej - a może tylko chcę widzieć więcej? poza tym - raczej chodzi mi o to by dostać to co chcę, a to dostaję właśnie z pocketa!
[dla spokoju ducha - wychowywałem się na etrexie]
pozdrawiam