Garmin z USA

  • 4 Odpowiedzi
  • 3397 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Garmin z USA
« dnia: Kwiecień 25, 2008, 23:01:35 »
Witam
Wybieram sie do stanow i mam zamiar kupic tam garmina bo samo urzadzenie duzo tansze. Czy znajde w polsce shaczone mapy i bez problemu je zainstaluje czy jest problem oraz czy moge kupic same mapy europy + polski a jak tak to w jakich kwotach to sie miesci? Prosze o pomoc.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Garmin z USA
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2008, 23:20:35 »
Czy znajde w polsce shaczone mapy i bez problemu je zainstaluje czy jest problem

O to musisz spytać na innych forach, bo tu zabrania tego regulamin. I słusznie.
oraz czy moge kupic same mapy europy + polski a jak tak to w jakich kwotach to sie miesci? Prosze o pomoc.

GPMapa Polska - 333 PLN
City Navigator Europe - 699 PLN

*

Offline Stacja1

  • 29
  • Sprzęt: Asus A636N
Odp: Garmin z USA
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2008, 23:43:21 »
Tak się składa ,że ,że przez trzy lata używałem różnych sprzętów Garmina i sprzęt z USA jest dwa razy gorszy od europejskiego.
Amerykanom da się wcisnąć każdy kit i już na starcie okazuje się , że urządzenia z USA mają dwa razy mniej pamięci.
Możesz się domyśleć  jak ważny jest każdy kb  w mapach.
Ale to nie wszystko . Na stałe , nie do ruszenia wgrane mapy obu Ameryk. W systemie europejskim jest cała Europa , nawet po hard resecie masz wszystko co trzeba.
Ogólnie sprzęt z USA sprowadza się tylko na handel dla ludzi nie mających pojęcia o GPS a którzy chcieliby mieć coś tanio i powiedzieć "mam GPS"





*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Odp: Garmin z USA
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 28, 2008, 07:56:38 »
Tak się składa ,że ,że przez trzy lata używałem różnych sprzętów Garmina i sprzęt z USA jest dwa razy gorszy od europejskiego.
Amerykanom da się wcisnąć każdy kit i już na starcie okazuje się , że urządzenia z USA mają dwa razy mniej pamięci.
Możesz się domyśleć  jak ważny jest każdy kb  w mapach.
Ale to nie wszystko . Na stałe , nie do ruszenia wgrane mapy obu Ameryk. W systemie europejskim jest cała Europa , nawet po hard resecie masz wszystko co trzeba.
Ogólnie sprzęt z USA sprowadza się tylko na handel dla ludzi nie mających pojęcia o GPS a którzy chcieliby mieć coś tanio i powiedzieć "mam GPS"


Przesadzasz. Po pierwsze mapy bazowe można wymienić, przynajmniej w większości modeli.
Po drugie, ostatnie modele (np. Colorado) nie różnią się niczym - wgrana jest mapa bazowa świata i już (no chyba że specjalnie kupisz wersję z mapami USA). Ciekawiej, bo w USA można kupić Colorado 400 które ma kilka GB pamięci (bodaj 3GB), podczas gdy w Europie dostępny jest tylko 300T, z pamięcią raptem 384MB.
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline bazi22

  • ****
  • 913
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR411 | iPhone 3GS 16GB
Odp: Garmin z USA
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 28, 2008, 18:32:36 »
Tak się składa ,że ,że przez trzy lata używałem różnych sprzętów Garmina i sprzęt z USA jest dwa razy gorszy od europejskiego.
Amerykanom da się wcisnąć każdy kit i już na starcie okazuje się , że urządzenia z USA mają dwa razy mniej pamięci.

Jakieś konkrety, które konkretne typy urządzeń miały w wersji amerykańskiej mniej pamięci niż europejskie

Cytat: Stacja1
Ale to nie wszystko . Na stałe , nie do ruszenia wgrane mapy obu Ameryk. W systemie europejskim jest cała Europa , nawet po hard resecie masz wszystko co trzeba.

Od dawna nie ma problemu ewentualną podmianą mapy bazowej - sam 60CSx w wersji USA z mapą bazową europejską. Po drugie w większości obecnie sprzedawanych mapowych gpsów Garmina po Hardresecie nic się nie traci, bo dane mapowe są na ....... karcie.

No a poza tym nie wiem co trzeba by zrobić, żeby być zmuszonym do HardResetu Garmina
Bartek Chyba :: bazi22
Dell X30=>HTC Wizard=>HTC Hermes=>iPhone 3GS