Garmin NUVI 250 wide

  • 3 Odpowiedzi
  • 3558 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Garmin NUVI 250 wide
« dnia: Czerwiec 18, 2008, 20:10:39 »
Witam! Zastanawiam się nad kupnem prezentu w postaci tegoż garmina mojemu ojcu, w związku z tym mam pytania:
- czy jest on prosty w użyciu (to jest element kluczowy ;) )
- czy można zainstalować w nim np. automapę ( bo nie wiem jak dokładna jest mapa polski z tego urządzenia )
- czy może polecacie coś innego?


*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Garmin NUVI 250 wide
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2008, 21:01:05 »
To jest bardzo dobry wybór, pod warunkiem, że nie będzie potrzebne planowanie trasy z więcej niż jednym punktem pośrednim (via). To jest jedyny IMHO niedostatek tego urządzenia, patrząc z punktu widzenia przeciętnego użytkownika.
AutoMapy nie wgrasz, ale GPMapa w zupełności wystarczy, jest porównywalna z AM co do pokrycia i szczegółowości.
Aktualne fotoradary wgrasz z www.ump.waw.pl przy pomocy POI Loadera.
Obsługa jest bardzo prosta, po polsku. Czułość odbiornika GPS zadowalająca.
Polecam, jako zadowolony użytkownik.

Odp: Garmin NUVI 250 wide
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 22, 2008, 16:33:19 »
Sorry nie wiem czy to taki dobry wybór.
Byłe teraz w Czechach i w ciągu 50 km
trzy razy skierowało mnie w ślepą uliczkę, notorycznie kazało skręcać w drogi polne ( pomimo włączonego unikania dróg nieutwardzonych )
W cieszynie kazał skręcać w drogę która nie istnieje
w Warszawie np z ul podchorążych ( przy ul gagarina i czerniakowskiej ) i ustawieniu jako punktu docelowego M1 w Markach nie wrzucił mnie na czernikowską/wisłostradę/trasę toruńską. Co jest zarówno najszybsze jak i najkrótsze
tylko wskazywał drogę Marszałkowska/koszykowa/JPII/ PAL Wilsona  i dopiero Trasa toruńska... ....
Być może jest tam źle zrobiona prioryteryzacja dróg...
może trzeba wgrać rzeczywiście GP Mapę bo ja miałem wgrana standardową...
Ale kolega który jechał do Chorwacji również skarżył się że non stop prowadziło go jakimiś bocznymi drogami...

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Garmin NUVI 250 wide
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 22, 2008, 17:04:54 »
Należy rozróżniać samo urządzenie (hardware i firmware) od zainstalowanej w nim mapy. Prawidłowość wyznaczanych tras jest ściśle związana z jakością aktualnie używanej mapy.
Absolutnie każda mapa na świecie ma błędy i/lub niedostatki. Ale jedne mają ich więcej, inne mniej.
Na Polskę najczęściej polecana jest GPMapa(.pl). Ja jestem z niej zadowolony.