ekran w niskiej temperaturze nie swieci sie

  • 3 Odpowiedzi
  • 2672 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Kilg

  • ***
  • 292
  • Sprzęt: Galaxy SIII
ekran w niskiej temperaturze nie swieci sie
« dnia: Styczeń 20, 2013, 23:15:49 »
witam,
wlasnie wrocilem z weekendowego wypadu na narty, (czarna gora) gdzie probowalem zrobic pare fotek poczatkujacemu narciarzowi. Niestety pojawil sie problem, mianowicie ekran nie chcial sie podswietlic. trzymalem fona w kieszeni kurtki na piersi - na pewno sie przemrozil, ale bez przesady, max -9 bylo. ogolnie objawy byly takie, ze swiecily sie klawisze dotykowe, ekran pozostawal ciemny, telefon dzwonil na polaczenia przychodzace, raz mi sie udalo odebrac, raz nie (ekran ciagle byl ciemny) . przy wylaczeniu bocznym przyciskiem podswietlal sie napis koncowy, i to wszystko. innego obrazu nie bylo.  pomoglo przelozenie telefonu do wew. kieszeni blizej ciala. czyli ewidentnie temp. w sumie to drugi raz mi sie to zdarza, ale dopiero teraz skojarzylem to z niska temp.
diagnoze wstepna mam. pytanie - czy to normalne wlasciwosci ekranu amoled, czy raczej jakas usterka?
(stockowy 4.1.2 bez roota, na 4.1.1 tez mi tak zrobil)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2013, 23:25:57 wysłana przez Kilg »
WYGIWYGAINGW
What You Get Is What You're Given and It's No Good Whining
(The Science of Discworld by Terry Pratchett)

*

Offline robix1999

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • KRK
  • Sprzęt: Kaiser,TG01,LE0, SGS2, SGSIII, SGS4 Exynos Octa
Odp: ekran w niskiej temperaturze nie swieci sie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2013, 09:18:00 »
zadzwoń do nich że masz taki problem - ale to raczej nie jest normalne i pewnie serwis zaliczysz
____________________________________________
ROM :   ≈≈≈  Crash ROM 10 ≈≈≈

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: ekran w niskiej temperaturze nie swieci sie
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2013, 09:32:08 »
albo wypną się na problem jeśli występuje on tylko w ujemnych temperaturach - w instrukcji producent zaleca użytkowanie w zakresie temp. 5-35 stopni Celsjusza

*

Offline tomsiw

  • ***
  • 271
  • Płeć: Mężczyzna
    • Data Optics - Technologie Światłowodowe
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note3 LTE 32GB + 64GB microSDXC
Odp: ekran w niskiej temperaturze nie swieci sie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2013, 13:31:59 »
Ja również dwukrotnie miałem ten sam problem. Z tym, że ja spanikowałem i uznałem, że telefon w ogóle nie odpowiada i od razu wyjąłem baterię. Nie wiem czy świeciły przyciski ale S3 wyglądał jakby nie reagował na nic.
Pierwszy raz wystąpiło tak na dużym mrozie, gdy wyjąłem go z zewnętrznej kieszeni kurtki a drugi raz w nieco cieplejszej okoliczności ale również telefon był wymrożony i uznałem, że to z winy niskiej temperatury.
Jeśli faktycznie temp eksploatacji zalecana przez Samsunga wynosi powyżej +5 stopni to pewnie nie ma się co martwić, chociaż nieco to dziwne, bo oczekiwałbym co najmniej -5 :)
Samsung Galaxy Note3 LTE 32GB + 64GB microSDXC (KitKat 4.4.2)