Skradziony telefon, szansa na wgranie czegoś?

  • 11 Odpowiedzi
  • 9831 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Barmanix

  • **
  • 195
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tekst osobisty
  • Sprzęt: HTC HD2, Galaxy SIII
Skradziony telefon, szansa na wgranie czegoś?
« dnia: Sierpień 18, 2012, 00:38:20 »
Czy istnieje jakaś szansa namierzenia SIII? Pytam w tym dziale, bo podobno jest w nim jakaś możliwość włączenia zdalnie GPS, ale nie jestem tego pewien, tylko słyszałem.
Nie miałem żadnej aplikacji która powiadomiła by mnie w jakikolwiek sposób o jakichkolwiek zmianach w telefonie.
Leon i Antek w jednym stali domu.

*

Offline soulscythe

  • ***
  • 379
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 2, iPhone 4 (32 GB)
Odp: Skradziony telefon, szansa na wgranie czegoś?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 18, 2012, 09:31:22 »
Wspolczuje... jest cos takiego, jak Samsung Dive, ale trzeba to najpierw wlaczyc i minimalnie skonfigurowac (acz nie jest to trudne).
Ogolnie uzywasz konta Samsunga (te, ktorego uzywasz do logowania do Samsung Apps) i hasla do niego.
Calosc opisana jest tutaj: http://v2.samsungdive.com/help/guideRemoteControls.do

Potem ze strony internetowej mozesz sprawdzic lokalizacje GPS (ktora obchodzi nawet wylaczona opcje GPS w telefonie) - roznie z tym bywa w pomieszczeniach (namiary moga byc albo GPS, albo nadajnik operatora (wtedy nieprecyzja jest wieksza), albo zalogowany (najblizszy?) WiFi (wtedy srednia nieprecyzja), ale ogolnie to dziala. Mozna tez np. ustawic telefon zeby podawal informacje, kiedy jest zmieniany w nim SIM (i wysylal SMSa na inny numer telefonu). Sa jeszcze i inne opcje w sporej ilosci - no ale trzeba to wlaczyc wpierw...

Jesli tego nie miales wlaczonej tej opcji, to idz na Policje i nie blokuj IMEI (zdaje sie, ze nie jest to najlepszy pomysl). Zglos sprawe u operatora. Im szybciej tym lepiej. W ten sposob masz szanse namierzenia jeszcze, tymbardziej jesli byl to amator.

Ogolnie wiekszosc metod da sie obejsc, nawet IMEI mozna zmienic, tylko wymaga to wiedzy i zdaje sie juz jakiegos hardware'u. W niektorych przypadkach wystarczy twardy reset, albo nieco glebiej, wgranie ROMu (czy tam inny wipe PDA, CSC czy MODEMu). No i wtedy juz trudniejsza sprawa.
Wiec jak widac, czas jest priorytetem. Powodzenia...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2012, 09:44:00 wysłana przez soulscythe »

*

Offline Spili

  • **
  • 236
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blue Angel, N95 8GB, HTC HD2, SGSII, SGSIII, SGSIV
Odp: Skradziony telefon, szansa na wgranie czegoś?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2012, 11:49:03 »

*

Offline r6team

  • *
  • 89
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skradziony telefon, szansa na wgranie czegoś?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2012, 13:33:52 »
Koniecznie spróbuj aplikacji "Plan B" - dostępna jest ona w google Play
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lookout.labs.planb

Jest to jedyna znana mi aplikacja (chociaż pewnie inne też są), która może pomóc w Twojej sytuacji.
A na przyszłość polecam jak Kolega powyżej - program "Cerberus"
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2012, 13:39:25 wysłana przez r6team »

*

Offline Barmanix

  • **
  • 195
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tekst osobisty
  • Sprzęt: HTC HD2, Galaxy SIII
Odp: Skradziony telefon, szansa na wgranie czegoś?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 27, 2012, 09:24:19 »
Wczoraj wróciłem z wyjazdu, nie było mnie pod kompem...
Dzięki za odpowiedzi.
DIVE znam, ale jak wiadomo wymaga jak cała ogromna większość instalacji w telefonie przed zgubieniem...
PLAN B - próbowałem zainstalować, ale nie przyszedł żaden mail potwierdzający, więc nie wiem czy się zainstalowało czy nie.
Z samsunga dostałem odpowiedź, aby wejść na stronę www.google.com/latitude , wszedłem i pokazała mi się jakaś lokalizacja telefonu, włączyłem jakąś opcję, nie pamiętam jaką, bo było to przed wyjazdem na szybko, coś z zapytaniem o lokalizację, zezwoliłem i zamiast tamtej domniemanej lokalizacji telefonu pokazała się lokalizacja mojego kompa...  :O
Leon i Antek w jednym stali domu.

*

Offline unperson

  • **
  • 193
  • Płeć: Mężczyzna
  • Confidence this not product - This a process
  • Sprzęt: Galaxy S4 + zawsze fajny romik ;-)
Odp: Skradziony telefon, szansa na wgranie czegoś?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 02, 2012, 10:23:50 »
a czy czasem kolega nie wszedł w posiadanie "kradziaka" i teraz wymięka ? ;-)
... Nothing is stronger from destination ...

*

Offline Barmanix

  • **
  • 195
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tekst osobisty
  • Sprzęt: HTC HD2, Galaxy SIII
Odp: Skradziony telefon, szansa na wgranie czegoś?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 02, 2012, 11:18:01 »
Taaaa z playa dostałem walony i nie wiem co zrobić... facepalm... i jeszcze kupuję drugi żebym miał dwa takie...  :shocked:
Leon i Antek w jednym stali domu.

*

Offline Simon

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S3, Nokia Lumia 620
Odp: Skradziony telefon, szansa na wgranie czegoś?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 02, 2012, 17:55:11 »
Jeśli jeszcze nie jest telefon wyczyszczony i jest Twoje konto gmail ustawione to możesz też spróbować tej aplikacji https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androidlost&feature=search_result
Pozdrawiam wszystkich maniaków PDA
Simon

*

Offline Barmanix

  • **
  • 195
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tekst osobisty
  • Sprzęt: HTC HD2, Galaxy SIII
Odp: Skradziony telefon, szansa na wgranie czegoś?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 02, 2012, 20:50:01 »
No właśnie nie wiem czy jest wyłączony czy nie.
Zainstalowałem już plan B i to co mi zaproponowałeś, co do planu B nie dostałem jeszcze maila, że się zainstalowało, więc zakładam, że ktoś jeszcze nie połączył się z netem lub przywrócił ustawienia fabryczne.
Apropo planu B zainstalowałem go na HD2 w taki sam sposób czyli poprzez zaznaczenie na kompie i połączenie się w telefonie z netem, od razu dostałem maila, że się pobrało i zaraz dostanę drugiego z informacją na temat lokalizacji, ale niestety lokalizacja była bardzo nie dokładna, pomyłka o jakieś 500m... :/
Leon i Antek w jednym stali domu.

*

Offline soulscythe

  • ***
  • 379
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 2, iPhone 4 (32 GB)
Odp: Skradziony telefon, szansa na wgranie czegoś?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 03, 2012, 06:20:27 »
W sumie wczesniej wspomniales, ze telefon skradziony, a po drodze ze zgubiony, wiec ktos mogl miec watpliwosci ; )

Ale tak na serio, to probowales jeszcze raz z tym Planem B tej (zdalnej) instalacji? Co oni tam pisza w wypadku, gdy mail nie dochodzi?

Co do Google Latitude nigdy bym nie pomyslal, ze moze lokalizowac zgubione telefony : o
Raczej odwrotnie, mozna udostepniac swoja lokacje - i pewnie ta opcja wlaczyles.. (takze nieistotne).

*

Offline Barmanix

  • **
  • 195
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tekst osobisty
  • Sprzęt: HTC HD2, Galaxy SIII
Odp: Skradziony telefon, szansa na wgranie czegoś?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 03, 2012, 09:51:55 »
W sumie wczesniej wspomniales, ze telefon skradziony, a po drodze ze zgubiony, wiec ktos mogl miec watpliwosci ; )

Fakt, niespójność moich zeznań mogła wywołać u śledczego takie podejrzenia, ale nie umknęło mu to i mi wypomniał haha choć wiadomo, że pisząc:
"...telefonie przed zgubieniem..." - popełniłem oczywistą pomyłkę pisarską (mea culpa) i miałem na myśli utracenie jako takie, co nie zmienia faktu, że odpowiedź jego była nie na temat.   :mysli:
EOT


PLAN B próbowałem i wgrać parę razy, ale nie otrzymuję maila z informacją, że coś się pobrało, a już wiem jak to wygląda gdyż jak pisałem wcześniej sprawdziłem jak to działa na HD2.
Co do google latidue, pokazał mi po wgraniu stronki jakąś lokalizację, obcą dla mnie, więc może to była lokalizacja telefonu, nie wiem tego, po wybraniu jakiejś opcji, wskazał mi lokalizację komputera, a nie chce mi się już kombinować ze zmianą konta gmail w HD2, aby sprawdzić jak to jest i jak to działa. Samsung dał taką odpowiedź, nie ja. :)
No cóż trzeba szukać SIII, ale nowego, ten już zrobił papa :( i na nowym instalować wszelkiego rodzaju aplikację typu cerberus i to powinna być jedna z pierwszych aplikacji zainstalowanych na nim.


Leon i Antek w jednym stali domu.

*

Offline soulscythe

  • ***
  • 379
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 2, iPhone 4 (32 GB)
Odp: Skradziony telefon, szansa na wgranie czegoś?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 03, 2012, 14:03:35 »
Standardowo Latitude (np. na wylogowanym koncie) pokazuje ogolny widok Stanow. Niespecjalnie pomocne.. u mnie w ogole ta opcja nie zadzialala, nie wiem czemu Samsung mialby to sugerowac.

Szkoda wielka, ze to sie tak skonczylo, chociaz na przyszlosc czlowiek madrzejszy bedzie i nauczy paru innych tez : (

Warto miec i Cerberusa i Dive'a, ogolnie kiedys nie do pomyslenia takie mozliwosci, ale biorac te drozsze komorki, szczegolnie jesli maja taka opcje (np. Apple ma to namierzanie przez Find my iPhone obslugiwane przez MobileMe) zawsze warto pomyslec o tym. W T-Mobile jest opcja ubezpieczenia od kradziezy, kosztuje jakies parenascie zl miesiecznie, w zaleznosci od planu. No i pozniej mozna dostac taki sam ponoc.. nie znam szczegolow. A co do kupna, to moze warto pomyslec o Note 2? Nie jest szerszy duzo, bo inny design ekranu, kolor jakby bardziej stonowany, jest jednak troche lepszy od S III w paru aspektach. Cena nie powinna byc diametralnie inna, choc to nowe, nieco drozsze urzadzenie, a S III mial okazje juz troche staniec.
Pozdrawiam i zycze wiecej szczescia na przyszlosc!