sgs3 a Ubuntu

  • 5 Odpowiedzi
  • 2264 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline t0m3k6

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 3
sgs3 a Ubuntu
« dnia: Listopad 05, 2012, 20:11:47 »
Witam. Czy zna ktoś z was sposób, jeżeli taki istnieje aby uruchomić ubuntu z pendriva na sgs3? Da się ustawić bootowanie na zewnętrzną pamięć? 

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: sgs3 a Ubuntu
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 05, 2012, 20:16:31 »
A dlaczego z Pendrive? Możesz wrzucić do pamięci wewnętrznej obraz wirtualnej partycji, i dostać się do niej po chroocie z terminala, odpalić serwer VNC i połączyć się z klienta. W efekcie masz działające Ubuntu w trybie graficznym bez wyłączania Androida (może działać lepiej niż natywny port, bo korzysta ze sterowników z jądra Androida). Masz więc nawet androidową klawiaturę dotykową, przy której wymięka ta ubunciakowa.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline t0m3k6

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 3
Odp: sgs3 a Ubuntu
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 05, 2012, 20:28:17 »
Niestety miałem z tym mały problem, bo VNC nie chciał się połączyć z serwerem ale możliwe że coś źle zrobiłem. Obraz ściągnięty był z ubuntu installer, tylko gdzieś wyczytałem że do działania tego ubuntu jest wymagany kernel obsługujący loop czy jakoś tak. Masz może jakiś dobry poradnik jak to ruszyć?

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: sgs3 a Ubuntu
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 05, 2012, 21:22:15 »
Aha, Loop devices musi być zaimplementowane w jądrze. Boot z pendrive'a odpada, zostaje albo obraz z karty pamięci (o ile ktoś taką metodę spreparował, bez roota ani rusz) albo właśnie chrootowane środowisko. Prawdopodobnie będziesz musiał zainstalować alternatywny ROM albo przynajmniej inny kernel.

Przepisz co wyskakuje w terminalu po odpaleniu skryptu (bo odpalasz skryptem jak się domyślam).
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline t0m3k6

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 3
Odp: sgs3 a Ubuntu
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 05, 2012, 23:04:35 »
Z tego co widzę większość kerneli na xda jest bez loopa a zmiana romu mnie nie interesuje więc jeżeli nie uda się bez tego to chyba odpuszczę ale dzięki za info. Jeszcze się z tym pobawię. A więc w terminalu sprawa wygląda tak: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d016ae7468f6516a.html
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2012, 23:41:45 wysłana przez t0m3k6 »

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: sgs3 a Ubuntu
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 06, 2012, 20:25:31 »
Poszukam Ci czegoś jak będę miał chwilę. A wklejka z terminala wygląda właśnie tak jak powinna (brak loop devices).
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E