S3 kilka pytan przed zakupem:)

  • 6 Odpowiedzi
  • 12262 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline DannyDog

  • **
  • 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC ONE & SG-NOTE 3
S3 kilka pytan przed zakupem:)
« dnia: Maj 30, 2013, 12:45:02 »
1. wyczytałem że romy w samsungach zmienia się np. odinem (to niby ten lepszy prog) ... jest gdzieś jakiś tutorial? ... chciałbym se coś poczytać o zmianie romów przed zakupem

2. czy da się tego tela zrootować i zmienić rom na gotowany (no chyba ze gotowane romy w telach są bez sensu), a następnie przywrócić go do stanu gwarancyjnego w razie konieczności?

3. czy to prawda ze ten tel występuje w różnych opcjach jeśli chodzi o procesor? jeśli tak to który jest lepszy i dlaczego?

z góry dzięki za jakieś konkrety, pozdrawiam:)
SG-NOTE3 rom: x-note v18
HTC ONE (m7_ul) rom: InsertCoin

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: S3 kilka pytan przed zakupem:)
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2013, 12:50:52 »
1. wyczytałem że romy w samsungach zmienia się np. odinem (to niby ten lepszy prog) ... jest gdzieś jakiś tutorial? ... chciałbym se coś poczytać o zmianie romów przed zakupem

google: galaxy s3 wgrywanie romu odinem

2. czy da się tego tela zrootować i zmienić rom na gotowany (no chyba ze gotowane romy w telach są bez sensu), a następnie przywrócić go do stanu gwarancyjnego w razie konieczności?

Tak.

3. czy to prawda ze ten tel występuje w różnych opcjach jeśli chodzi o procesor? jeśli tak to który jest lepszy i dlaczego?

Mylisz S3 z S4.

*

Offline DannyDog

  • **
  • 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC ONE & SG-NOTE 3
Odp: S3 kilka pytan przed zakupem:)
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2013, 01:38:37 »
co sadzicie o Samsung GT-i9305 Galaxy S III LTE EU

http://pdadb.net/index.php?m=pdacomparer&id1=3534&id2=3789

czy warto ? czy zabawa z rootem i romami jest taka sama jak w zwykłej wersji, czy ta wersja coś komplikuje?

czy będzie mi działał tradycyjny internet 3G? (to chyba głupie pytanie, ale w świecie elektroniki nic mnie nie zdziwi)

czy są jakieś wady techniczne lub serwisowe specyficznie związane z tym modelem?

wszelkie sugestie mile widziane

te 2 GB ramu mnie bardzo kusi
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2013, 01:40:29 wysłana przez DannyDog »
SG-NOTE3 rom: x-note v18
HTC ONE (m7_ul) rom: InsertCoin

*

Offline Komandosik

  • ****
  • 830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem jednym z tych, którzy pamiętaja przyszłość
    • Mój FB :)
  • Sprzęt: I9300
Odp: S3 kilka pytan przed zakupem:)
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 04, 2013, 09:25:32 »
romy są inne - przystosowane do odbioru lte :)  mialem taka sama sytuacje z s2 i s2 z NFC. Romy niby takie same, dzialaly na obydwóch romach ALE... musialy byc specjalne dodatki w romie aby np NFC ( w Tym przypadku LTE) dzialalo...

Zabawa z romami jest taka sama :) wgrywanie itd polega na tym samym ;)

tak, działa normalny internet takze :) on ma poprostu dolozone LTE :)

wady techniczne i serwisowe ->> GOOGLE :) poczytaj np na xda ;)

Pamietaj ze lte nie koniecznie musi dzialac w polsce - na dzien dzisiejszy tylko PLUS i cyfrowy polsat to ma... i znajac syttuacje z iphona 5 - zeby wlaczyc LTE musisz sie nameczyc i ustawic go pod danego uslugodawcy

--> google: jak uruchomić LTE samsung s3 <--
Byłem posiadaczem: 106 telefonów
Ostatni telefon: S2 z NFC i9100P
Aktualnie posiadam: S3 White i9300
W razie chęci kontaktu: https://www.facebook.com/dawid.lubinski

*

Offline JedJur

  • **
  • 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sky is the limit!
  • Sprzęt: LG G2 D802
Odp: S3 kilka pytan przed zakupem:)
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2013, 16:12:01 »
Co do LTE, mam i9305 i powiem szczerze, że samo LTE jako takie na codzień mam wyłączone. LTE pożera w tak zastraszającym tempie baterię, że włączam ten tryb tylko, żeby szybko rozładować telefon  :-| Coś w okolicy minuty na 1% baterii. Za to prędkości nie mogę odmówić, na LTE działa szybciej, niż na jakimkolwiek wifi. Oprócz tego i9305 ma przewagę względęm zwykłej eS Trójki pamięcią RAM, ma 2gb, z czego po odpaleniu zostaje Ci jakieś 1,25gb ramu wolnego - naprawdę wystarczy do codziennego użytkowania. ROMy różnią się od tych dla i9300, ale szczerze - od 2 miesięcy siedzę na stocku i ani myślę coś zmieniać, jest naprawdę okej. Root, wywalisz niepotrzebne aplikacje i można spokojnie używać.

*

Offline DannyDog

  • **
  • 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC ONE & SG-NOTE 3
Odp: S3 kilka pytan przed zakupem:)
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 04, 2013, 17:19:06 »
no szczerze mówiąc to gdzieś mam to LTE, myślę nad tym modelem właśnie ze względu na te 2 GB ramu ...
JedJur a powiesz mi może gdzie go kupiłeś, ile dałeś i czy brałeś do tego ubezpieczenie przy zakupie? (ja chce go kupić nie brandowanego poza salonem sieci) ...
czy on naprawdę jest taki delikatny jak o nim gadają?
SG-NOTE3 rom: x-note v18
HTC ONE (m7_ul) rom: InsertCoin

*

Offline JedJur

  • **
  • 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sky is the limit!
  • Sprzęt: LG G2 D802
Odp: S3 kilka pytan przed zakupem:)
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 04, 2013, 18:29:11 »
Wziąłem go w przedłużeniu umowy w Plusie.
Szczerze mówiąc - nie jest. Co prawda tylna klapka jest beznadziejna, już pierwszego dnia była porysowana, mimo, że traktowałem go delikatniej, niż rozbite jajko. Szybko kupiłem org. plecki w MM za jakieś niewielkie pieniądze i od tego czasu czuję się bezpieczny. Co jakiś czas wyjmuję go na czyszczenie, nie widać żadnych nowych rysek. Z tego, co czytałem, użytkownicy s3 narzekają głównie na ram i jakość wykonania. W s3 lte nie mogę złego słowa powiedzieć o wydajności. A obudowa jest myślę, że do przeżycia. Powiem Ci natomiast, że przez jeden dzień miałem note'a 2, i dziś s3 wydaje się taki... mały. Liczyłem na to lte, a teraz na codzień nie korzystam właśnie przez tą baterię, za to powoli kombinuję, jakby tu zmienić na note'a.
A, nie brałem do niego żadnego ubezpieczenia.