Problem z zasięgiem

  • 5 Odpowiedzi
  • 4375 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline swiro84

  • 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung GT-I9300 S III
Problem z zasięgiem
« dnia: Lipiec 13, 2012, 00:01:12 »
Witam.
Dręczy mnie pewna sprawa i nie wiem, czy to jest normalne w SIII, czy może jakiś problem z softem bądź anteną, a mianowicie:
Od nabycia SIII w Play (2 tyg. temu) męczy mnie zasięg. Przełączałem ręcznie na Plus tylko, że tam gdzie wcześniej miałem na poprzednim telefonie pełny zasięg na Plusie (wcześniej byłem w Plusie) teraz w SIII mam kreskę, dwie albo wcale... Troszkę lepiej odbiera na nadajnikach Orange, ale też bez rewelacji, a na nadajnikach Play różnie... "Moja" też jest w Play i po przełączeniu na Plusa ma pełny zasięg tam gdzie ja mam kreskę bądź wcale (ona ma Wave533)
Albo są jeszcze jakieś opcje o których nie wiem albo coś jest zwalone fabrycznie. Dzisiaj przeprowadziłem aktualizację oprogramowania do XXALF2 (możliwe, że nastąpiła po tym zabiegu delikatna poprawa, ale głowy nie dam).
Reszta chodzi jak powinna (przynajmniej to co zdążyłem do tej pory posprawdzać, bo nie wszystkim się jeszcze bawiłem).
Czy możliwe, by antena była uszkodzona czy coś, a mimo to jakiś tam zasięg pokazuje? A może to wina oprogramowania? Spotkał się ktoś z takim problemem?
P.S miałem Widget - Signal booster - czy jakoś tak, ale różnicy nie zauważyłem więc go usunąłem jeszcze przed aktualizacją...

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Problem z zasięgiem
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 17, 2012, 16:09:30 »
Mogę tylko napisać, że u mnie z zasięgiem nie ma kłopotów. Co prawda jestem w T a nie w Playu, ale wszystko działa jak trzeba. Zasięg jest podobny a może nawet ciut lepszy jak w SII. Nie jest to tak dobra antena jak np. w Xperii S, ale daje radę.
Mogę Ci poradzić tylko upgrade softu (najnowszy LFB- piolecam) i wipe.

*

Offline swiro84

  • 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung GT-I9300 S III
Odp: Problem z zasięgiem
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2012, 16:58:42 »
Mogę tylko napisać, że u mnie z zasięgiem nie ma kłopotów. Co prawda jestem w T a nie w Playu, ale wszystko działa jak trzeba. Zasięg jest podobny a może nawet ciut lepszy jak w SII. Nie jest to tak dobra antena jak np. w Xperii S, ale daje radę.
Mogę Ci poradzić tylko upgrade softu (najnowszy LFB- piolecam) i wipe.
Zrobiłem już kilka dni temu update ale bez wipe (aktualizacje przez smartfon z neta). Trzeba po aktualizacji robić wipe? Tel dziś poszedł do serwisu.

*

Offline soulscythe

  • ***
  • 379
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 2, iPhone 4 (32 GB)
Odp: Problem z zasięgiem
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2012, 18:41:27 »
Wipe sie przydaje.

Nie kazdy ROM czysci wszystko.
Na przykladzie wgrywanych przez Odina: tzw. jednoplikowe nie czyszcza nic (albo zdecydowanej wiekszosci) z danych z /SDcard, natomiast TRZYplikowe - robia czystke. Ale zalecany jest wipe i po wgraniu tych drugich. Zreszta, chyba przed wgraniem tez : D (ja robie dopiero wtedy, kiedy cos sie dzieje z telefonem, stad tez rzadko kiedy ; )

*

Offline swiro84

  • 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung GT-I9300 S III
Odp: Problem z zasięgiem
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 20, 2012, 07:12:18 »
Wipe sie przydaje.

Nie kazdy ROM czysci wszystko.
Na przykladzie wgrywanych przez Odina: tzw. jednoplikowe nie czyszcza nic (albo zdecydowanej wiekszosci) z danych z /SDcard, natomiast TRZYplikowe - robia czystke. Ale zalecany jest wipe i po wgraniu tych drugich. Zreszta, chyba przed wgraniem tez : D (ja robie dopiero wtedy, kiedy cos sie dzieje z telefonem, stad tez rzadko kiedy ; )
Ja robiłem 2 update-y z poziomu telefonu (w ustawieniach) najpierw na tego ALF2, a później na LFB (odinem się nie bawiłem i na razie wolę tego nie robić póki jest gwarancja). Żebym wiedział, że trzeba robić wipe to bym zrobił, a tak to tel już w drodze do Warszawy albo i w wawie :/. Czyli wychodzi na to, że nie trzeba robić aktualizacji wszystkich jakie są dostępne? No bo jak po każdym wipe (jak rozumiem wszystkie ustawienia się kasują) trzeba robić, to nie uśmiecha mi się za każdym razem na nowo wszystko ustawiać...
P.S Lepiej robić wipe (kombinacja klawiszy), czy wystarczy w ustawieniach machnąć ustawienia fabryczne? Czym to się różni jeśli w ogóle jest różnica?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2012, 07:15:16 wysłana przez swiro84 »

*

Offline soulscythe

  • ***
  • 379
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 2, iPhone 4 (32 GB)
Odp: Problem z zasięgiem
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 21, 2012, 01:16:01 »
Jak sie nie chce bawic w Odina czy robic roota i utrudniac sobie zycie, to trzeba skorzystac z Kiesa, zgrac manualnie (albo z pomoca jakiegos programu, polecam Total Commandera) te dane, do ktorych ma sie dostep - no a potem po wipe'ie odzyskac z Kiesa co trzeba, zainstalowac wszystkie soft z GP/SA/innych zrodel od nowa i dograc ewentualne dane, o ile wie co sie robi.

Inaczej mozna by uzyc Titanium Backupa i zrobic to szast prast, ale co kto lubi...

Aktualizacje raczej trzeba robic. Przewaznie nowsze sa lepsze, a wychodza jeszcze czesto, bo to swiezy model.

Co do metody wipe'a, jakas tam roznica jest, m.in. w czyszczeniu SDcard... jest tez np. kod wybierany z poziomu dialera, ktory czysci naprawde mocno, nie pomne go teraz, mozna wyszperac tu i owdzie (choc FAQ do SGSa2).