Pęknięta obudowa

  • 15 Odpowiedzi
  • 15925 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline darkiz

  • *
  • 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3 Dual
Pęknięta obudowa
« dnia: Luty 23, 2013, 10:50:54 »
Dzisiaj zauważyłem pęknięcie obudowy /małe, pionowe / nad gniazdem ładowania. SIII zakupiony w lipcu 2011r. Serwis uwzględni taką usterkę w ramach gwarancji?

*

Offline robix1999

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • KRK
  • Sprzęt: Kaiser,TG01,LE0, SGS2, SGSIII, SGS4 Exynos Octa
Odp: Pęknięta obudowa
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2013, 11:35:03 »
to zależy od  osoby przyjmującej telefon - obudowa w SGS3 to śmiech na sali - mnie trzeszczy u samej góry
____________________________________________
ROM :   ≈≈≈  Crash ROM 10 ≈≈≈

*

Offline cegla66

  • 39
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pęknięta obudowa
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2013, 09:56:12 »
Witam.

Po pierwsze temat poruszony już w tym dziale
http://pdaclub.pl/forum/galaxy-s-iii/pekniecia/

po 2. chyba kupiłeś w 2012 a nie 2011 :)  chyba że masz niezłe wtyki w Samsungu hje hje

po 3. mam to samo na moim s3, telefon oddałem na gwarancję i nie uznano, koszt naprawy 500 PLN. skandal.

*

Offline darkiz

  • *
  • 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3 Dual
Odp: Pęknięta obudowa
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2013, 13:14:26 »
Oczywiście, że kupiłem w 2012r , mała pomyłka. Trzeba chyba będzie dać sobie spokój z serwisem. Gdybym znalazł te części obudowy wymieniłbym sam, ale nigdzie nie ma. Ktoś na aledrogo proponuje sprzedaż atrap SIII - sugerując, że części obudowy są zamienne z oryginalnym SIII. Nie wiem czy jest tak naprawdę? 1. Czy będzie to pasować, 2. jakość materiałów?

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Pęknięta obudowa
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2013, 21:11:07 »
Na 99% nie będą pasować. Tańszych części zamiennych szukaj na eBayu.
Z tymi pęknięciami różnie bywa, sam rozmawiałem z 2 serwisami i nie dali mi jednoznacznej odpowiedzi. U konkurencji jest wielki wątek o przygodach użytkowników z serwisem w tym temacie...

*

Offline darkiz

  • *
  • 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3 Dual
Odp: Pęknięta obudowa
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 27, 2013, 09:27:26 »
Po rozmowie telefonicznej z serwisem wysłałem telefon poprzez salon PLUSA. Powiedziano powiedziano mi, że "każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie". W sumie niczym nie ryzykuję. Przywróciłem fona do stanu fabrycznego /PLUSa/ i pojechał. W międzyczasie poszukam obudowy na EBAYu. O finale usterki poinformuję.

*

Offline darkiz

  • *
  • 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3 Dual
Odp: Pęknięta obudowa
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2013, 15:04:39 »
Telefon wrócił z serwisu. Reklamacja uwzględniona. Wada fabryczna. Wymieniona ramka wraz z wyświetlaczem.  :ok:

*

Offline cegla66

  • 39
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pęknięta obudowa
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 05, 2013, 08:26:26 »
No to ja tego  nie rozumumiem. Probowalem jeszcze raz zareklamowac to mi powiedzieli ze gwarancha nie obejmuje obufowy.najwyrazniej jest to zalezne od tego do ktorego serwisu trafi telefon. Darkiz masz moze foty pekniecia przed naprawa i czy mozesz tez podac nuner sprawy w serwisie?

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Pęknięta obudowa
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 05, 2013, 08:47:26 »
Na innym forum pisali, że to ewidentnie zależy od widzimisię serwisu. Dużo też zależy od tego gdzie składasz telefon do reklamacji. Jeśli oddajesz u operatora i przekonasz sprzedawcę, że to nie Twoja wina, to szanse powodzenia są sporo większe...

*

Offline darkiz

  • *
  • 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3 Dual
Odp: Pęknięta obudowa
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 05, 2013, 21:11:35 »
Niestety zdjęć nie robiłem. Zalecam oddanie telefonu w dobrym salonie i tak jak pisze Vonski-"popracować" nad sprzedawcą...

*

Offline Komandosik

  • ****
  • 830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem jednym z tych, którzy pamiętaja przyszłość
    • Mój FB :)
  • Sprzęt: I9300
Odp: Pęknięta obudowa
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 06, 2013, 14:09:00 »
Mhm, sam sprzedawca nic nie ma (pracowalem pare lat w plusie) Wszystko zalezy od serwisu i samego serwisanta... oraz ewentualnie od tego czy da sie w łape komus z salonu :]

wtedy koles wysyla to jako SWÓJ telefon... i gwarantuje że nawet rozbity ekran naprawią jako gwarancje :)
Byłem posiadaczem: 106 telefonów
Ostatni telefon: S2 z NFC i9100P
Aktualnie posiadam: S3 White i9300
W razie chęci kontaktu: https://www.facebook.com/dawid.lubinski

*

Offline eomaciu

  • 40
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: Pęknięta obudowa
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 24, 2013, 14:42:28 »
wtedy koles wysyla to jako SWÓJ telefon... i gwarantuje że nawet rozbity ekran naprawią jako gwarancje :)

gwarantuję że nie zawsze bo sam i wielu kolegów z pracy było dokładnie w takiej sytuacji :)

*

Offline Komandosik

  • ****
  • 830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem jednym z tych, którzy pamiętaja przyszłość
    • Mój FB :)
  • Sprzęt: I9300
Odp: Pęknięta obudowa
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 24, 2013, 19:45:48 »
no nie wiem ;) pracowałem w salonie firmowym plusa :) wysyłałem e52, s5610, kilka razy s2, bo np gniazdo nie działało, ekran pękł, czy obudowa sie zniszczyla :) dla kuriera oczywiscie flaszka + flaszka dla serwisanta ... ;))  DZIAŁAŁO ZAWSZE :)
Byłem posiadaczem: 106 telefonów
Ostatni telefon: S2 z NFC i9100P
Aktualnie posiadam: S3 White i9300
W razie chęci kontaktu: https://www.facebook.com/dawid.lubinski

*

Offline Paniki

  • ***
  • 337
  • Płeć: Mężczyzna
  • [...] Jestem Ja i nie ma lepszych [...]
    • Audio SPA
  • Sprzęt: Chwilowo Spica :)... już po uff ;)
Odp: Pęknięta obudowa
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 24, 2013, 20:03:44 »
A takie info Ci nie zaszkodzi? :D
Typhon > G500 > Wizard > Trinity > 5300 XM (Przejściowo) > Blue Angel > G900 > TyTN II > Diamond > Hero > Diamond 2 > Wildfire S > Milestone > Desire > Desire Z > HD2 > Desire HD > V970 > Evo 3D > Evo 3D > Galaxy S II > Galaxy Spica :E > Galaxy S II >

*

Offline Komandosik

  • ****
  • 830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem jednym z tych, którzy pamiętaja przyszłość
    • Mój FB :)
  • Sprzęt: I9300
Odp: Pęknięta obudowa
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 24, 2013, 21:27:15 »
nie pracuje juz w plusie :) pozatym to dosc powszechne w serwisach. Wystarczy byc miłym dla nich ;) tym bardziej jak salony maja podpisane PRYWATNE umowy z danymi serwisami. I to samsung/nokia/ inni płaci za naprawy. Czyli im wiecej telefonów naprawionych tym oni maja wieksza prowizje :)  przypominam iż serwisy NIE maja wypisanych IMEI wiec liczy sie data na paragonie.

Jeśli np S2 ma 3lata (tak juz bbaardzo stary) i teoretycznie po gwarancji, wysyłamy go (jako pracownik) z FV wypisana np 3msc temu :) albo 5...  i od tej pory faktyczna gwarancja wazna jest od wystawienia faktury ;)

czyli jesli trafi DZIS do serwisu to dopiero jest wpisywana w system informacja od kiedy do kiedy ma gwarancje (2 lata) i wlasciwie tyle :)  ważne by tel nie był wczesniej w serwisie, jesli był no to po ptakach bo czas sie skonczył i tyle ;))
Byłem posiadaczem: 106 telefonów
Ostatni telefon: S2 z NFC i9100P
Aktualnie posiadam: S3 White i9300
W razie chęci kontaktu: https://www.facebook.com/dawid.lubinski

*

Offline eomaciu

  • 40
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: Pęknięta obudowa
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 24, 2013, 21:54:01 »
pisałem tylko że nie zawsze

dla odmiany kolega prywatnie wysłał s2kę z pękniętym lcd i uznali

nigdy nic nie wiadomo