jak wgrać rSAP do Galaxy S3

  • 11 Odpowiedzi
  • 11991 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jak wgrać rSAP do Galaxy S3
« dnia: Lipiec 27, 2012, 13:34:56 »
witam
prosze o jasne i proste wytłumaczenie czy mozna zainstalowac protokól rSAP to I9300 .
Jak zrobić root ( aby byl superuzytkownik) -gdzie to się wgrywa,zapisuje? prosze krok po kroku lub jesli ktos z warszawy to potrafi zreobic to jest w stanie nawet zaplacic za ta "usługe" bo czytam juz tyle i nie mam pojecia o co chodzi a telefon ma od 2 dni brandowany w t-mobile.
Chłopaki pomóżcie bo mnie juz h...... trafia

*

Offline soulscythe

  • ***
  • 379
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 2, iPhone 4 (32 GB)
Odp: jak wgrać rSAP do Galaxy S3
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2012, 14:02:38 »
Mam nadzieje, ze to pomoze:

http://www.jayceooi.com/2012/06/09/how-to-root-samsung-galaxy-s3-with-cf-root-video/

Jesli dalej za skomplikowane, daj znac - postaramy sie cos z tym zrobic : )

Pozdrawiam.

Odp: jak wgrać rSAP do Galaxy S3
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2012, 20:04:33 »
ok. w miare. jasne .ale skad wziac własciwy ROM. i czy bedzie w jezyku polskim?telefon pozniej działal?
jak juz mi sie uda zrobic to  co bylo widac w tym pliku to skad dalej wziac rSAP aby dzialal z systemem glosnomowiacym
czytalem na forum ze pojawilo sie jakies angielski upgrade czy to mam wgrac czy wgrac tylko ta wersje dotyczaca bluetooth?
i znowu jak to zrobic
dziekuje za pomoc i prosze dalej

*

Offline soulscythe

  • ***
  • 379
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 2, iPhone 4 (32 GB)
Odp: jak wgrać rSAP do Galaxy S3
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2012, 21:29:15 »
Roota juz w takim razie zakladam, ze masz, moze teraz wgrywac takze nieoficjalne ROMy - o ile jest taka potrzeba. Moze wystarczy dograc jakis kawalek softu, ktory potrzebowal wlasnie rootowania telefonu (zakladam, ze pytales nie bez przyczyny).

Co do ROMu, ja generalnie jestem bardzo zachowawczy i jade na oficjalnych ROMach Samsunga (bez brandu). Ale nie zawsze tych, co sa na Polske :D

Polecam stronke www.sammobile.com - sekcja firmware. Trzeba sie zarejestrowac. Tylko oficjalne ROMy, zadnych gotowanych etc.

Jesli potrzebujesz ROMu nieoficjalnego, zmienionego.. wtedy najlepiej na XDA-Developers, ale to temat-rzeka.
Najlepiej, jesli doprecyzujesz tutaj o co Ci chodzi (wybacz, nie kojarze tego rSAP za dobrze oprocz tego, ze dotyczy sluchawek BT.. ale tylko pobieznie), rzucisz jakims linkiem, a ktos ze stalych bywalcow juz predzej Ci pomoze. Ja niestety nie kojarze tego tematu za dobrze.

Ale na poczatek sprobowalbym oficjalnego ROMu w mozliwie najnowszej wersji.

Co do jezyka polskiego - tak, w menu wyboru jezykow (albo po wgraniu nowego ROMu - tylko uwazaj, zaleznie od wersji czyszcza badz nie dane telefonu) bedzie nasz rodzimy, nie powinno byc z tym problemu.

Odp: jak wgrać rSAP do Galaxy S3
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 30, 2012, 09:03:54 »
ok. to teraz z innej beczki. Jak juz wgram zgodnie z instrukcja powyzej tego superuzytkownika i ten Cwm. to jak teraz mam wgrac ten dodatek bluetooth. jak go normalnie zapuszczam to pojawia sie informacja ze moj telefon musi byc rooted. wiec teraz musze rozumiem wgrac te powysze 2 aplikacje, potem uruchomic superuzytkownika i potem wlaczyc jeszcze raz ten dodatek bluetooth? czyy zrobic to trzeba inaczej?
link do wgrania rSAP to: www.android-rsap.com/instalation.html
prosze o pomoc co dalej



*

Offline soulscythe

  • ***
  • 379
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 2, iPhone 4 (32 GB)
Odp: jak wgrać rSAP do Galaxy S3
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 30, 2012, 12:39:13 »
No, to jestesmy w domu jak doprecyzowales :)

Telefon chce roota = robimy go.. i po sprawie :) Potem wystarczy tylko uruchomic tamten program, ktory podales.
Nie musisz wgrywac zadnego innego ROMu.

No ale do rzeczy, opisze co i jak. Moze nieco przydlugo, proces jest naprawde prosty, ale wszystko powinno byc jasne : )
Poza tym kiedy bedziesz chcial wgrac jakis inny oficjalny albo i nieoficjalny ROM bedziesz mial juz podstawy opanowane ; )

A zatem:

0. Upewnij sie (choc wiadomo, ze u nas w dystrybucji jest tylko i9300 zwykly ; ), ze w Ustawieniach masz GT-I9300. Najprosciej - z ekranu glownego lewy soft key (Menu), Ustawienia, na sam dol, O urządzeniu - i tam upewnic sie, ze jest GT-I9300.

1. Sciagnij Odin: http://file.jayceooi.com/2012/05/Odin3-v3.04.zip (najnowsza wersja) (jesli nie uda Ci sie sciagnac bezposrednio (trzeba z posta ze strony Jayce'a najpierw), to sciagnij ode mnie: http://planet.net.pl/Odin3-v3.04.zip ). Zreszta mirrorow na necie jest mnostwo, mozna takze zdaje sie uzyc starszych wersji (np. 1.83 albo 1.85).
2. Sciagnij CF-Roota (czyli Root od Chainfire'a - slynny facet z XDA-Developers): http://download.chainfire.eu/196/CF-Root/SGS3/CF-Root-SGS3-v6.4.zip?retrieve_file=1 (jesli nie sciagnie bezposrednio tak, to wejdz na http://download.chainfire.eu/196/CF-Root/SGS3/CF-Root-SGS3-v6.4.zip i po srodku na dole jest link do downloadu) (najnowsza wersja, aktualnie 6.4) (w razie czego takze mirror ode mnie: http://planet.net.pl/CF-Root-SGS3-v6.4.zip )

3. Upewnij sie, ze masz zainstalowanego Kiesa od Samsunga, jesli nie, sciagnij najnowsza wersje do S III (potrzebne sa sterowniki, ktore wlasnie Kies zapewnia, mozna je zainstalowac oddzielnie, ale tak jest ciut prosciej).
4. Upewnij sie, ze Kies jest WYLACZONY.
5. Upewnij sie, ze proces w trayu Kiesa jest TAKZE wylaczony. (mozna poszukac w pasku w prawym dolnym rogu ALBO dla pewnosci, przez menedzer urzadzen)

6. Rozpakuj Odina i Roota (dla wygody) do jednego katalogu, powinien miec 4 pliki Odina i 1 plik Roota.
7. Odpal Odina.

8. Na telefonie wlacz download mode (tryb ściągania), tj.: przycisnij i przytrzymaj jednoczesnie klawisze Głośności w Dół, "Domowy" (ugh.. Home, czyli glowny sprzetowy na froncie urzadzenia) oraz Zasilania. Polecam na koncu ten wcisnac i trzymac ten ostatni, w innym przypadku telefon moze sie po prostu normalnie wylaczyc ; ) Dosyc niezrecznie wyszlo to tlumaczenie, wiec innymi slowy: nacisnac i przytrzymac jednoczesnie Volume DOWN, Home i Power. Aha - nie trzeba do tego wylaczac telefonu, ale oczywiscie wylaczyc najpierw go tez mozna.
9. Po pewnym czasie (pare sekund) trzymania tych klawiszy wlaczy sie zapytanie, jak dalej postapic. Mozna puscic dotychczasowe klawisze ; )
10. Nacisnij klawisz Głośności w Górę (ekhem... Volume UP), zeby potwierdzic wejscie w download mode. Na ekranie pokaze sie zielony Droid ; )

11. Podlacz kabel USB z zestawu od S III do kompa, a nastepnie do telefonu.
12. Na ekranie Odina w statusie (Message) powinien wyswietlic sie Added! oraz jak pamietam, zapalic ktorys z portow COM na gorze (acz nie cale jego 'okno').

13. Kliknij na przycisk PDA i wybierz/zaakceptuj plik .tar Roota ( CF-Root-SGS3-v6.4.tar ).
14. No i jedziemy ... nacisnij Start w Odinie, zeby zaczac ; )

15. Chwila czekania i .. gotowe! Powinien wyswietlic sie zielony PASS nad portem telefonu i pare komunikatow oznajmiajacych pomyslne zakonczenie procesu w statusie.
16. Odepnij kabel USB od telefonu. Od kompa tez juz mozna, jak i zamknac Odina.

17. Teraz z kolei chwila czekania na zainstalowanie sie Roota na telefonie i restart urzadzenia oraz chwila czekania po samym wlaczeniu.

Gotowe!

Powinienes miec w menu teraz dwie nowe ikony, SuperSU i CWM. Nie musisz ich uruchamiac, niemniej bedziesz mial potwierdzenie, ze sie udalo.

---

Teraz mozesz wbic na Google Play, zeby sciagnac program instalujacy profil BT, ktory chciales: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.android_rsap.rsapinstall . Z tego co czytam, warto zrobic backupy, mimo ze to ogolne formulki, to czasami jednak cos warte ; ) Po zainstalowaniu/uzyciu programu zdaje sie mozesz go zdeinstalowac, bo on tylko wgrywa nowy profil. Chyba, ze bedziesz chcial potem usunac te pliki (i profil BT), ktore zainstalowales.

Z ciekawosci, bez tego profilu BT wspomniany przez Ciebie system glosnomowiacy faktycznie nie wspolpracuje z urzadzeniem?

Pozdrawiam,
Kamil

Odp: jak wgrać rSAP do Galaxy S3
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 01, 2012, 09:30:21 »
soulscythe wielkie dzieki pieknie opisane. zaraz bioe sie za robote. na taki opis wlasnie czekalem.
co do twojego pytania to tak bez tego BT nie dziala a nawet nie chce sie w moim przypadku w ogile polaczac nie widza sie ani zestaw ani telefon. Mam nadzieje ze ten BT pomoze - na forach angielskich u wiekszosci chodzi.
Zamelduje sie juz jak bedzie wszystko chodzilo.
a mam jeszcze jedno pytanie jak to zrobic aby z KIESA zainstalowaly sie sterowniki. Jak juz zainstaluje ten CF i SU mam wlaczyc KIESA i zrobić backup to on sobie sam pobierze sterowniki?
pozdrawiam

Połączone: Sierpień 01, 2012, 12:54:49
udało się wszystko. Rzeczywiście wgranie tego SU jest proste. wczytałem protokół rSAP i wszystko działa. POLECAM. od razu znalazł zestaw głosnomówiacy w VW RNS510.
jeszcze jedno pytanie. Jak i skad mozna teraz brac aktualizacje do Galaxy S3 zeby mozna je bylo wrywac Odinem? bedzie sam mnie informowal jak juz wgralem SU czy brac skąd indziej
dziekuje za pomoc
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2012, 12:54:49 wysłana przez robal13 »

*

Offline soulscythe

  • ***
  • 379
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 2, iPhone 4 (32 GB)
Odp: jak wgrać rSAP do Galaxy S3
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 01, 2012, 13:05:22 »
Nie, Kiesa instalujesz tylko raz a dobrze, moze byc najnowsza wersja.
Chodzi o to, ze WRAZ z instalacja Kiesa system otrzymuje potrzebne sterowniki do urzadzenia!

Dla pewnosci czy dziala - po zainstalowaniu Kiesa podepnij telefon pod komputer dolaczonym kablem i zobacz, czy jest widoczny w Kiesie.
Mozesz przy okazji zrobic backupy swoich kontaktow, danych etc. zreszta, ale NIE jest to potrzebne (nie zmieniasz w koncu ROMu).

Bardzo wazne jest to, zeby wylaczyc Kiesa przed odpaleniem Odina, poniewaz procesy Kiesa w tle moga w pewien sposob zaklocic calosc operacji. Stad nalezy zamknac caly program JAK i jego proces w trayu systemowym (prawy dolny rog pulpitu).


No i slowem komentarza, CF to slynny developer na XDA (nazywa sie ChainFire), CF-Root wyszedl jak widac spod jego reki, natomiast SuperSU (SuperUser) i CWM (ClockWorkMode(recovery)) to sa 2 programy, ktore beda widoczne w menu PO wykonaniu roota, nie musisz ich wlaczac.

Jedynie dodam, ze jak juz zrobisz roota (zajmie to pare malych minut, nie liczac sciagania/instalki Kiesa), to po zainstalowaniu a przy odpaleniu programu instalujacego wspomniany profil BT, SuperSU moze sie Ciebie zapytac, czy dajesz tej aplikacji uprawnienia roota. Potwierdz pozytywnie ; )

---

No dobra, widze ze sie udalo - ciesze sie, ze moglem pomoc : )

Anyway, co do uaktualnien...
Root czy SU (SuperUser) nie wplywa na to w zadnym stopniu. Zalezy natomiast, z jakiego zrodla masz telefon. Od operatora? Czy tez ze sklepu?
W tym drugim przypadku latwiej dostaniesz uaktualnienia (operatorzy modyfikuja oprogramowanie poprzez branding (nie liczac Plusa i chyba Playa), wiec to dodatkowy krok, w przypadku sklepowych tego nie ma).
Mozna wgrywac przez Kiesa (beda informacje po podpieciu telefonu albo uruchomieniu odpowiedniej funkcji sprawdzenia dostepnosc nowego oprogramowania w Kiesie), albo OTA, o ile aktualizacja jest tego typu. (Over The Air, czyli przez Internet z samego urzadzenia bez podpinania do komputera - wtedy w ustawieniach w bodaj O urzadzeniu trzeba znalezc odpowiednia funkcje, odpalic i zobaczyc, czy telefon "twierdzi", czy sa dostepne nowe uaktualnienia ; ) Jesli bateria jest dobrze naladowana i jest to aktualizacja OTA, to mozna ja smialo zrobic).

Mozna takze wgrac sobie samemu nowy ROM, chocby i oficjalny, choc teraz mozesz juz tak naprawde dowolny.
Tylko pamietaj: przed wgraniem ROMu zrob backup wszystkich danych (polecam nie tylko Kiesa, ale przede wszystkim program z Google Play, ktory nazywa sie Titanium Backup - dzieki nim zrobisz backup programow).
Jesli bedziesz wgrywal ROMy (na poczatek polecam oficjalne), to zeby nie robic sobie problemow trzymaj sie ROMow "jednoplikowych" (tj. jeden plik .tar po rozpakowaniu - jesli sa TRZY pliki .tar, to jest to ROM trzyplikowy/wieloplikowy). Jednoplikowe nie usuwaja prawie zadnych danych, trzyplikowe - robia czystke : P
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2012, 13:16:52 wysłana przez soulscythe »

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: jak wgrać rSAP do Galaxy S3
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 01, 2012, 14:56:02 »
A teraz ładnie zredaguj to wszystko co napisałeś, upchnij w jakiś tutorial a my z tego zrobimy FAQ i podepniemy :)

*

Offline soulscythe

  • ***
  • 379
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 2, iPhone 4 (32 GB)
Odp: jak wgrać rSAP do Galaxy S3
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 01, 2012, 15:15:27 »
Heh, OK, dzieki : D

W oddzielnym temacie, poscie czy edycji ktoregos tutaj? A moze na PW?

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: jak wgrać rSAP do Galaxy S3
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 01, 2012, 15:16:44 »
Jak już Ci wygodnie :) Najlepiej osobny wątek. Może się z tego jakies większe FAQ zrobi

Odp: jak wgrać rSAP do Galaxy S3
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 05, 2012, 15:42:55 »
Witam
Ja mam problem innego typu a mianowicie. Zrobiłem roota i chce zainstalowac jakaś aplikacje bądź gre z pliku *.apk. W ustawieniach mam zaznaczoną opcje instalowania aplikacji z nieznanych źródeł ale przy okienku gdzie mam do wyboru instaluj lub anuluj to pole instaluj nie działa, nie podświetla się ani nic, mogę tylko nacisnąć anuluj. Wcześniej miałem wszystko ok nawet przed zrobieniem roota ale coś pewnie przestawiłem i nie wiem co. P

Proszę o pomoc :)
Pozdrawiam