Brak dostępu do Internetu, mimo "doskonałego" połączenia WiFi

  • 12 Odpowiedzi
  • 53959 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline cham

  • 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Smasung Galaxy S3, HTC HD2, Axim x51v
Przeszukałem już kilka for, w tym xda-developers, dedykowanych samsungowi, polskich i angielskich....
Nigdzie definitywnej diagnozy, ani tym bardziej rozwiązania problemu.

Otóż: mój S3 łączy się bez problemów z WiFi z routerem standardu 800.11n z UPC, z routerem 800.11g D-Linka. Natomiast, nie mogę wejść do sieci używając Edimaxa BR-6204Wg (też 800.11g).

W Edimaxie wgrałem najnowszy firmaware. Działają z nim 4 laptopy, palmtop Dell Axim, telefon Sony Ericsson w995, HTC HD2 (zarówno z WinMo 6.5 , jak i w Androidzie ICS 4.04). Wcześniej nie mógł sie z nim połączyć Galaxy Note kolegi.

Mój S3 się łączy z routerem. Ma nadany IP, wyświetla komunikat, że połaczenie jest doskonałe, siedzę 20 cm od routera.
Po wpisaniu IP routera - mogę wejśc do panelu administracyjnego WWW Edimaxa, widzę na nim, że wśród aktywnych klientów WiFi jest MAC adres Galaxy S3. Jednak do Internetu nie można przejść. Nie działa ani przeglądarka, ani WhatsApp, ani GoogleMaps, ani Facebook, ani Skype.....

Sprawdziłem kilka razy hasło do WiFi. Sprawdziłem filtrowanie MAC adresów.
Wg niektórych "rozwiązań: w sieci podawano StaticIP - ustawiłem opcję w Edimaxie, przpisałem IP, nadane IP widać w ustawieniach S3, ale dalej do sieci nie wpuszcza.
Inne "porady" mówiły, żeny wpisać kod *#0011# (już go znam na pamięć) i wyłaczyć "WIFI Power Safe Mode". Też nie pomogło.
Próbowałem ręcznie wpisywać serwery DNS (googlowe, NASK-u, Root DNS).

W Edimaxie zmieniałem kanały, włączałem i wyłączałem filtrowanie MAC adresów, to samo robiłem z opcją WAP pre-shared key, przestawiałem parę innych opcji.... na nic.

Laptopy z Edimaxem działają - mogę przecież wysłać ten wpis, a Galaxy S3 nie widzi sieci.
Przyszedł kolega z Samsungiem Galaxy Advance i.... mamy to samo!

Czy to problem SAMSUNGÓW? czy po prostu pary Samsung:Edimax?

Może ktoś już rozwiązał problem?

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Odp: Brak dostępu do Internetu, mimo "doskonałego" połączenia WiFi
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2012, 21:21:53 »
Próbowałeś wyłączyć hasło i połączyć się na otwartej sieci?
Ponoć SGS3 ma problem z szyfrowaniem i niektórymi routerami.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Brak dostępu do Internetu, mimo "doskonałego" połączenia WiFi
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 21, 2012, 22:03:28 »
Mi się wydaje, że to właśnie nie lubiąca się para Edimax- Samsung.
Ja mam jakiś badziewny router Pirelli od Netii i też mam z nim jaja- czasem znikają DNSy i trzeba je ręcznie wklepywać itp. Każdy telefon działa normalnie, a na Samsungach kwiatki...

*

Offline soulscythe

  • ***
  • 379
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 2, iPhone 4 (32 GB)
Odp: Brak dostępu do Internetu, mimo "doskonałego" połączenia WiFi
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 21, 2012, 22:45:36 »
Moze to nic nie da, ale wchodzac w opcje WiFi danego punktu poprzez "modify network" wpisywales w "network prefix length" cyfre 24? Domyslnie jest... niewpisana - i poprzez to ni chuchu nie ma netu, nawet cala reszta jest dobrze wpisana (u mnie jest statyczne IP, totez wpisuje i DNSy i brame takze). Ale takiej maski podsieci od ICS w gore juz nie ma i wbrew pozorom wyszarzona wartosc "24" nie jest wypelniana, trzeba wpisac/zatwierdzic ja manualnie. Inaczej sa dziwne komunikaty, a tez NIKT nie potrafil zdiagnozowac tematu w necie, dopoki sam sie o to nie potknalem. Oops.

Jesli nie masz statycznego IP, sprobuj na chwile ustawic na routerze.

BTW, kanaly i zabepieczenia przestawiales, ale z zabezpieczen sprobowales wszystkich opcji? WEP, WPA, WPA2 chocby, zeby tylko te 3 odpalic. Fakt faktem powinno dzialac i bez tego...

*

Offline cham

  • 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Smasung Galaxy S3, HTC HD2, Axim x51v
Odp: Brak dostępu do Internetu, mimo \"doskonałego\" połączenia WiFi
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 21, 2012, 23:10:35 »
Próbowałeś wyłączyć hasło i połączyć się na otwartej sieci?
Ponoć SGS3 ma problem z szyfrowaniem i niektórymi routerami.

Próbowałem... właśnie to miałem na myśli pisząc, że włączałem i wyłączałem WAP pre-shared key.

Połączone: Sierpień 21, 2012, 23:16:00
Moze to nic nie da, ale wchodzac w opcje WiFi danego punktu poprzez "modify network" wpisywales w "network prefix length" cyfre 24? Domyslnie jest... niewpisana - i poprzez to ni chuchu nie ma netu, nawet cala reszta jest dobrze wpisana (u mnie jest statyczne IP, totez wpisuje i DNSy i brame takze). Ale takiej maski podsieci od ICS w gore juz nie ma i wbrew pozorom wyszarzona wartosc "24" nie jest wypelniana, trzeba wpisac/zatwierdzic ja manualnie.

Wpisywałem.... U mnie było nawet tak, że nie mogłem zamknąć strony ustawień, bo długość prefixu miało, jak piszesz "wyszarzone" 24 i nie dawało się pójść daalej. Dopiero jak wpisałem "24" mogłem zaakceptować zmiany.
Ale to NIC NIE DAŁO.

Jesli nie masz statycznego IP, sprobuj na chwile ustawic na routerze.
BTW, kanaly i zabepieczenia przestawiales, ale z zabezpieczen sprobowales wszystkich opcji? WEP, WPA, WPA2 chocby, zeby tylko te 3 odpalic. Fakt faktem powinno dzialac i bez tego...

Qurcze, przeczytałeś co napisałem? Ustawiałem statyczne IP na serwewrze, włączałem i wyłączałem szyfrowanie. NIC nie pomagało.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2012, 23:16:00 wysłana przez cham »

*

Offline soulscythe

  • ***
  • 379
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 2, iPhone 4 (32 GB)
Odp: Brak dostępu do Internetu, mimo "doskonałego" połączenia WiFi
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 22, 2012, 13:02:50 »
Przeczytalem, a jakze, moze troche za szybko i przeoczylem..

Co do prefixu, u mnie mozna bylo zostawic wyszarzone i efekt byl taki, ze dostawalem komunikat "avoided poor Internet connection" - a nikt tego nie potrafil zdiagnozowac.

Jeszcze jedno, co przyszlo mi do glowy - sprawdzales logi routera? Moze tam cos znajdziesz..

*

Offline unperson

  • **
  • 193
  • Płeć: Mężczyzna
  • Confidence this not product - This a process
  • Sprzęt: Galaxy S4 + zawsze fajny romik ;-)
Odp: Brak dostępu do Internetu, mimo "doskonałego" połączenia WiFi
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 02, 2012, 10:22:24 »
miałem kiedyś taki problem na tanim routerze, który nie radził sobie z siłą hasła, musiałem z WPA2 zmienić na WEP i mobilny sprzęt zaczął się w końcu  łączyć, obecnie mam Netgeara WNR3500L i najnowsze Tomato - śmiga po full`u aż miło - polecam
... Nothing is stronger from destination ...

*

Offline soulscythe

  • ***
  • 379
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 2, iPhone 4 (32 GB)
Odp: Brak dostępu do Internetu, mimo "doskonałego" połączenia WiFi
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 03, 2012, 06:14:37 »
Kolega napisal przeciez, ze przelaczal ustawienia bezpieczenstwa ;)

*

Offline morris27

  • 4
  • Sprzęt: Był Samsung Galaxy S jest Samsung Galaxy S3
Odp: Brak dostępu do Internetu, mimo "doskonałego" połączenia WiFi
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 12, 2012, 22:07:43 »
Używam dokładnie tego routera Edimaxa i nie mam żadnego problemu z WiFi na Galaxy S3. Nie było też problemów na SGS i Wave... Hmmm...

Odp: Brak dostępu do Internetu, mimo "doskonałego" połączenia WiFi
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 01, 2012, 10:11:54 »
Miałem taki sam problem z tym telefonem ale z routerem D-link DIR-655. Problem został rozwiązany przez wpisanie adresów IP w routerze przypisanych dla każdego urządzenia i konfigurację ręczną w Samsungu. Po wpisaniu w smartphonie danych IP; bramy i maski wszystko zaczęło pracować doskonale.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Brak dostępu do Internetu, mimo "doskonałego" połączenia WiFi
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 01, 2012, 10:33:55 »
Miałem taki sam problem z tym telefonem ale z routerem D-link DIR-655. Problem został rozwiązany przez wpisanie adresów IP w routerze przypisanych dla każdego urządzenia i konfigurację ręczną w Samsungu. Po wpisaniu w smartphonie danych IP; bramy i maski wszystko zaczęło pracować doskonale.
To są ustawienia dla jednej sieci WiFi, czy dla intefejsu Wifi (czyli dotykają również innych sieci)?


Pozdrawiam,
Ł.O.

Odp: Brak dostępu do Internetu, mimo "doskonałego" połączenia WiFi
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 09, 2012, 19:55:44 »
Podczas konfigurowania połączenia z zabezpieczoną siecią uruchomiłem ręczną konfigurację i wpisałem ustawienia tylko dla połączenia do tej konkretnej sieci. Oczywiście dotyczy to konfiguracji w GSIII
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2012, 20:00:08 wysłana przez pc4max »

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Brak dostępu do Internetu, mimo "doskonałego" połączenia WiFi
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 27, 2012, 12:19:52 »
A kanał sieci WiFi? Nie każdy odbiornik trawi kanał 12 (11 max).
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E