Nowy SGS2, jaki rom by tu wgrać?

  • 44 Odpowiedzi
  • 19304 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Nowy SGS2, jaki rom by tu wgrać?
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 20, 2012, 12:52:40 »
A nie próbowałem, zaraz sprawdzę.
Darmowe chodzą bez problemu...

EDIT:
Faktycznie nie działa.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2012, 12:56:11 wysłana przez vonski »

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Nowy SGS2, jaki rom by tu wgrać?
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 20, 2012, 13:02:40 »
jest na to rada ;)
usunąć Market updater
zainstalować tą wersję Marketu (przez CWM) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1209938
i jeszcze wyczyścić dane marketu
kupowanie wraca ale po kolejnym restarcie (przynajmniej u mnie) wraca stary market

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Nowy SGS2, jaki rom by tu wgrać?
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 20, 2012, 13:19:44 »
Siema,
Jednak coś u mnie jest nie tak z SGS2. Testowałem parę (chyba coś pod 10) różnych romów i jedynie Sensation nie powoduje restartów. Na innych niestety co jakiś czas takowe się zdarzają. Nie ma znaczenia build, sprawdzałem checkrom v4 i v6 i to samo. Nawet bez instalacji żadnych apek restarty. Zmiana kernela też nic nie pomogła. Obecnie wgrałem oficjalny KI3, zmieniłem PC na XEO i aktualizacja Kiesem do KI4. Efekt taki że wszystko śmiga bez problemu od dwóch dni, kernela nie zmieniałem, po prostu czysty stock, bez roota. Zastanawiam się o co może chodzić, na gwarancji co prawda mogę oddać, ale co powiem? Restartuje się jak wgram custom rom? Raczej to nie przejdzie ;) Macie może jakiś pomysł o co może chodzić?

Dodam jeszcze że mimo wgrywania łącznie parunastu romów i kerneli, licznik custom romów wskazuje 1. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale licznik nabija się przez wgrywanie przez CWM oraz kernela, a nie odinem. Wszystkie romy instalowałem właśnie przez CWM, jedynie CFroota wrzucałem przez odina, no i stocka (stock nie nabija licznika).

Pozdrawiam

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Nowy SGS2, jaki rom by tu wgrać?
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 20, 2012, 13:57:36 »
jest na to rada ;)
usunąć Market updater
zainstalować tą wersję Marketu (przez CWM) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1209938
i jeszcze wyczyścić dane marketu
kupowanie wraca ale po kolejnym restarcie (przynajmniej u mnie) wraca stary market
No mnie to jakoś nie boli specjalnie. Zawsze można kupić przez www, a ja i tak używam na codzień Note i na nim kupuję. A wtedy na SGS2 mam już tylko pobranie i działa.

*

Offline krissos

  • ****
  • 635
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy II +32GB
Odp: Nowy SGS2, jaki rom by tu wgrać?
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 20, 2012, 14:39:31 »
U mnie też faktycznie jest problem z marketem. On jest tylko na SensatioN? Nie wiem jak na omega bo nie sprawdzałem jak go miałem.
Nie mów mi jak mam żyć bo nie ty za mnie będziesz umierać

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Nowy SGS2, jaki rom by tu wgrać?
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 20, 2012, 15:10:55 »
To zdaje się bolączka SensatioN...

*

Offline krissos

  • ****
  • 635
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy II +32GB
Odp: Nowy SGS2, jaki rom by tu wgrać?
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 24, 2012, 13:33:04 »
Po paru dniach użytkowania stwierdzę że ten SensatioN nie jest wcale taki rewelacyjny Bateria słabiej wytrzymuje (co jest dla mnie ważne) mam problem z kartą i market nie działa itd. Więc wracam na omege lub hyperdroid (zrobimy losowanie który :)
Nie mów mi jak mam żyć bo nie ty za mnie będziesz umierać

*

Offline cervandes

  • **
  • 165
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.vw-passat.pl
  • Sprzęt: SGS2, E2370
Odp: Nowy SGS2, jaki rom by tu wgrać?
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 24, 2012, 17:03:11 »
ja bardzo polubiłem checkrom, aktualnie V6. Aplikację się z markietu pobiera Kitchen PRO i wszystkie mody można wrzucać przez kilka kliknięć w telefonie - od kerneli przez themesy po mody. Więc bez zbędnego kombinowania (wystarczy wgrać rom) mam CRT off, DLN, root... Świetna sprawa.

A wizualnie - odelżony z gównianych widgetów Touchwiz. Wszystkie social pierdoły wycięte, widgetów masa też. Romik lekki jak piórko.
Każdy pierwszy raz buduje nas samych

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Nowy SGS2, jaki rom by tu wgrać?
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 24, 2012, 23:28:11 »
Siema,
Jednak coś u mnie jest nie tak z SGS2. Testowałem parę (chyba coś pod 10) różnych romów i jedynie Sensation nie powoduje restartów. Na innych niestety co jakiś czas takowe się zdarzają. Nie ma znaczenia build, sprawdzałem checkrom v4 i v6 i to samo. Nawet bez instalacji żadnych apek restarty. Zmiana kernela też nic nie pomogła. Obecnie wgrałem oficjalny KI3, zmieniłem PC na XEO i aktualizacja Kiesem do KI4. Efekt taki że wszystko śmiga bez problemu od dwóch dni, kernela nie zmieniałem, po prostu czysty stock, bez roota. Zastanawiam się o co może chodzić, na gwarancji co prawda mogę oddać, ale co powiem? Restartuje się jak wgram custom rom? Raczej to nie przejdzie ;) Macie może jakiś pomysł o co może chodzić?

Dodam jeszcze że mimo wgrywania łącznie parunastu romów i kerneli, licznik custom romów wskazuje 1. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale licznik nabija się przez wgrywanie przez CWM oraz kernela, a nie odinem. Wszystkie romy instalowałem właśnie przez CWM, jedynie CFroota wrzucałem przez odina, no i stocka (stock nie nabija licznika).

Pozdrawiam

No i wczoraj zaczął co chwilę się restartować, wgrałem stocka, podziałał trochę, po czym restart i nie wstał. Żaden 3 plikowy nie wchodzi (tzn. w odin niby wszystko ok, ale nie przechodzi przez pierwsze logo), więc czekam na jiga i do serwisu. Jakiś pechowy egzemplarz trafiłem, stawiam na walnięta pamięć, przy okazji może wyświetlacz mi wymienią bo na tym mam poświatę...

Odp: Nowy SGS2, jaki rom by tu wgrać?
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 26, 2012, 01:02:26 »
Ja polecam Omega 10.4 a za chwilę v11. Omega ICS nie jest stabilna

*

Offline robix1999

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • KRK
  • Sprzęt: Kaiser,TG01,LE0, SGS2, SGSIII, SGS4 Exynos Octa
Odp: Nowy SGS2, jaki rom by tu wgrać?
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 26, 2012, 09:27:33 »
Ja polecam Omega 10.4 a za chwilę v11. Omega ICS nie jest stabilna
jest dokładnie tak jak pisze przedmówca - żadnych lagów, restartów, wszystko działa -a bateria trzyma przyzwoicie
ICSa instalują ci co nie wiedzą ile generuje problemów i użytkownicy którzy w nic nie grają bo część gier nie działa

a co gorsza postęp z ICS od Samsunga jest taki wolny, że spodziewam się informacji że wyjdzie w kwietniu albo maju
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2012, 09:30:06 wysłana przez robix1999 »
____________________________________________
ROM :   ≈≈≈  Crash ROM 10 ≈≈≈

*

Offline krissos

  • ****
  • 635
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy II +32GB
Odp: Nowy SGS2, jaki rom by tu wgrać?
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 08, 2012, 09:32:02 »
Na tą chwile mogę Wam polecić rom ANDROID: 4.0.3 / MIUI: 2.4.6  http://miuipolska.pl/download/ jest to najstabilniejszy rom używam go sam od jakiegoś czasu i jestem zadowolony nie ma problemu bateria dobrze wytrzymuje, AM działa i ma wyjątkowy wygląd, nie wszystko na jedno kopyto jak większość Polecam  :ok:
Nie mów mi jak mam żyć bo nie ty za mnie będziesz umierać

*

Offline orzo

  • *****
  • 1042
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowy SGS2, jaki rom by tu wgrać?
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 08, 2012, 23:33:41 »
miui ma to do siebie, że działa idealnie, ale pewnego wspaniałego dnia robi crash procesu com.android (albo coś podobnie nazwanego) i wszystkich aplikacji. kończy się to nieużywalnym telefonem aż do momentu przeflashowania.
Mio P560 -> Toshiba G900 , iPod touch 2g -> Samsung Galaxy S2

*

Offline krissos

  • ****
  • 635
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy II +32GB
Odp: Nowy SGS2, jaki rom by tu wgrać?
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 10, 2012, 10:50:28 »
Cm i miui mialy to do tego. Ale miui jako pierwsze juz nie jest na bazie cm tylko samsungowego romu. Dlatego wszystko pieknie działa

Używam już od ponad 2tygodni robiłem aktualizacje bez wipe i na razie problemu nie ma (mam nadzieje że nie będzie)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2012, 15:33:58 wysłana przez krissos »
Nie mów mi jak mam żyć bo nie ty za mnie będziesz umierać

Odp: Nowy SGS2, jaki rom by tu wgrać?
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 10, 2012, 12:15:23 »
witam kupiłem tego samsunga i miał rom  3 i dalej nie pamietam.Postanowiłem zaktualizować rom z funkcji telefonu po pobraniu aktualizacji rom już sie nazywa 4.0.3.Wszystko ładnie wygląda ale telefon przestał nagrywać mi rozmowy próbowałem przeinstalować program i nic.Program próbuje zapisać rozmowe ale wszystkie pliki mają 0kb .Jest jakieś rozwiązanie na ten problem proszę o pomoc


[gmod]Kolego: zacznij w końcu czytać i używać wyszukiwarki, a nie pytać o to, co było pisane wiele razy. A o nagrywaniu jest ten wątek, gdzie jest też sposób na nagrywanie na 4.0. Następnym razem poleci warn za lenistwo.[/gmod]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2012, 12:25:05 wysłana przez vonski »