Stock JB i chore zużycie baterii

  • 40 Odpowiedzi
  • 20292 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline pawjas21

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i900 OMNIA / HTC HD2 PL / SGS 2
Stock JB i chore zużycie baterii
« dnia: Marzec 01, 2013, 08:00:18 »
Witam, jakis czas temu zainstalowałem przez OTA JB i zaczynam tego żałować. System strasznie pożera baterię. Przez 3 godziny bezczynności zjadł 40%. Podejrzewam, że wszystko przez proces multimedia który wg. systemowego wykresu zużycia baterii, zużywa mi jej aż 80 - 90%. Robiłem wipe już 2 razy i nic nie pomaga. Rom stock, aplikacje tez na razie stockowe więc wykluczam że to przez aplikacje. Na ICS było ok. Jest na to jakieś rozwiązanie?

*

Offline Mishuggah

  • **
  • 108
  • Płeć: Mężczyzna
  • wino... kobiety... i śpiew
    • Mish@Facebook
  • Sprzęt: LG Nexus 5 (Android M rooted)
Odp: Stock JB i chore zużycie baterii
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2013, 08:26:14 »
Tak! Zrób roota, zainstaluj jakąś aplikację z opcją "start up manager", następnie poustawiaj co ma się uruchamiać wraz z uruchomieniem telefonu, najlepiej powywalaj wszystko to, czego nie potrzebujesz (jeśli nie wiesz do czego coś służy, lepiej zostaw)... bardzo dużym problemem na JB w stosunku do ICS jest synchronizacja danych (konto Google, Facebook, itd. itp.). Tam działała ładnie, tutaj co chwila się wzbudza nie pozwalając na przejście do trybu "deep sleep". Proponuję więc mieć wyłączoną synchronizację (może dziwnie działać Gmail) i włączać, gdy telefon jest podłączony do ładowarki. Wyłącz także lokalizację Google. Wczoraj telefon w pracy leżał na biurku używany od czasu do czasu i przez 8 h zeszło może 25 %
wino... kobiety... i śpiew

*

Offline Visitor

  • **
  • 172
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA I, MDA Compact IV, HTC HD2, Galaxy S4
Odp: Stock JB i chore zużycie baterii
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2013, 10:15:41 »
U mnie było podobnie, tzn. na ICS telefon wytrzymywał mi do wieczora z 15 - 20% baterii, a pierwszy dzień z JB o 17 się wyłączył z powodu rozładowanej baterii.

Wyłączyłem smart stay i sieć 3G i się poprawiło, znaczy telefon dawał radę wytrzymać do wieczora. Później włączyłem 3G i też jest OK.

Do dnia dzisiejszego nie wiem czy winne całej sytuacji jest smart stay (teraz nie używam), system, czy może to przez moje częstsze korzystanie z telefonu po aktualizacji systemu (nowe opcje! :) ), ale nie chciałem rezygnować z synchronizacji i jakoś sie udało.

Pozdrawiam,
Marcin.

*

Offline pawjas21

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i900 OMNIA / HTC HD2 PL / SGS 2
Odp: Stock JB i chore zużycie baterii
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2013, 10:43:05 »
W menu ustawienia/bateria pierwszy proces u mnie to multimedia, który pożera mi 80-90% baterii. Też tak macie? Dla porównania ekran (który powinien byc najbardziej bateriożerny) ma 24%. W necie jest dużo osób które maja podobny problem, nie tylko z shs2 ale i z innymitelefonami pod JB.

*

Offline mamutek

  • **
  • 102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SE P990i -> HTC TP2 -> SGS II
Odp: Stock JB i chore zużycie baterii
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2013, 12:08:37 »
pisalem o tym w watku o jb, ale napisze i tu
przechodzilem z 4.0.3 lpq na 4.1.2 ms1. na ics batka maks jeden dzien mojego uzywania i to niecaly przewaznie (okolo 19 w domu usialem juz telefon podlaczac pod ladowarke). przejscie jak ja to mowie "po bozemu". najpierw wipe na ics, format usb, ponowny wipe i jb przez odina. potem root. obecnie 3 dni ja jb i moge powiedziec ze batka trzyma troche lepiej niz na ics (wlaczone synchro 2 skrzynek gmail, smart stay, lokalizacja - u mnie to sa standardy). przy moim uzytkowaniu teraz baterie podlaczam dopiero kolo 23-polnocy jak sie klade spac. a zestaw apek mam dokladnie ten sam co na ics.
wiec co moge doradzic... wipe - format - wipe i instalka przez odina
dlaczego tak? na 4.0.3 przechodzilem z 2.3.5 tez odinem. ale nie bylo wipe 2.3.5. dopiero instalacja 4.0.3 miala wipe. efektem czego byly drobne bledy i niedogodnosci, ktore innych userow icsa dziwily. zapewne pozostalosci 2.3.5 swoje robily (byc moze nie tyle z samego systemu co z configow progsow tam poinstalowanych).

*

Offline bielki

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro (PROven ROM PLK 4.3 Titanium)
Odp: Stock JB i chore zużycie baterii
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2013, 13:20:07 »
Witam,

u mnie problemem było zarówno szybkie zużycie baterii (około 1% na minutę) oraz grzanie straszne telefonu, oczywiście wszystkiemu winny był tajemniczy proces "Multimedia"

Byłem już bliski wycofania się z tej wersji, ale po dwóch dniach walki z ładowarką i szukania na xda itp, rozwiązanie znalazłem w markecie

Wczoraj zrobiłem sobie root`przez CWM recovery

a potem usunąłem problem z grzaniem i szybkim zużyciem baterii za pomocą programu:
Rescan Media - również z marketu

Problem baterii jak ręką odjął,
bo w moim przypadku wyłączenie synchronizacji itp. nic nie pomagało.

Nie mam pewności czy root jest do tego niezbędny, ale ja zrobiłem w takiej kolejności wiec podaje co u mnie zadziałało.

[gmod]Nie dubluj postów! Ten z wątku o JB od Samsunga usunąłem. Następnym razem będzie warn.[/gmod]
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2013, 10:00:14 wysłana przez revanmj »

*

Offline krzkowalski

  • 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: sgs2
Odp: Stock JB i chore zużycie baterii
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 03, 2013, 15:14:06 »
Krótkie pytanie.
Ile godzin Wam wytrzymuje wyświetlacz. Proszę dopisać przy okazji czy jest maksymalnie przygaszony czy ustawiony na auto.
U mnie na ICS było na auto około 5-6 godzin.
Na JB Max 3 godziny - myślałem, że po tygodniu jakoś to się ułoży ale nic z tego.
Teraz po wykorzystaniu porady o wyjęciu baterii jest lepiej i trzyma baterię 5 godzin z kawałkiem (mowa o wyświetlaczu a nie czuwaniu) - dopiero pierwszy cykl ładowania zobaczę jak będzie później.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Stock JB i chore zużycie baterii
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 03, 2013, 15:33:59 »
Mi na powiększonej baterii wyświetlacz wytrzymuje ok.3-4h. Ustawione mam na auto.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline orzo

  • *****
  • 1042
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Stock JB i chore zużycie baterii
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 03, 2013, 17:24:54 »
takie podawanie danych mija się z celem. bo jest zdecydowana różnica kiedy uzywamy wyświetlacza. można użyć do przez 3 minuty, a można przez 6 godzin. to wszystko zależy od momenty jego włączenia podczas cyklu baterii. bo co z tego, że podam Ci, że działa mi 6 godzin, jak jest to od momentu odłączenia ładowarki do momentu rozładowania, albo podam Ci 3 minuty, gdzie przez cały czas był wyłączony i włączony na ostatnim procencie baterii.
Mio P560 -> Toshiba G900 , iPod touch 2g -> Samsung Galaxy S2

Odp: Stock JB i chore zużycie baterii
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 03, 2013, 18:10:50 »
Rzeczywiście JB znacznie szybciej zżera baterię.

*

Offline krzkowalski

  • 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: sgs2
Odp: Stock JB i chore zużycie baterii
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 03, 2013, 18:17:21 »
takie podawanie danych mija się z celem. bo jest zdecydowana różnica kiedy uzywamy wyświetlacza. można użyć do przez 3 minuty, a można przez 6 godzin. to wszystko zależy od momenty jego włączenia podczas cyklu baterii. bo co z tego, że podam Ci, że działa mi 6 godzin, jak jest to od momentu odłączenia ładowarki do momentu rozładowania, albo podam Ci 3 minuty, gdzie przez cały czas był wyłączony i włączony na ostatnim procencie baterii.

Może coś niejasno napisałem.
Interesuje mnie ile na jednym całym cyklu naładowania baterii pokazuje Użytkownikowi czas użycia ekranu.
 Żeby komuś pokazało trzy minuty to musiałby telefon leżeć cały tydzień bez użycia.
Wystarczy odczytać z menu zakładka bateria, a następnie ekran i tam jest podsumowanie ile pracował ekran. Nie interesuje mnie ile dni wytrzymuje bateria u Osób u których, ekran wyświetla się w tym okresie przez 3 minuty tylko u Osób, które np.korzystają z przeglądania internetu i ładują telefon codziennie lub co drugi dzień.


Połączone: [time]Marzec 03, 2013, 18:25:23[/time]
Mi na powiększonej baterii wyświetlacz wytrzymuje ok.3-4h. Ustawione mam na auto.

Dzięki za odpowiedź [tomaszkap].
Jeszcze jedno pytanie do Ciebie. Czy na ICS wyświetlacz nie pracował znacznie dłużej, bo u mnie prawie dwa razy dłużej niż na JB.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2013, 18:27:37 wysłana przez krzkowalski »

*

Offline orzo

  • *****
  • 1042
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Stock JB i chore zużycie baterii
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 03, 2013, 18:33:47 »
rozumiem o co Ci chodzi, ale wydaje mi się to bardzo niewymierne. wszystko zależy od sposobu korzystania z telefonu, jednak jeśli Ci się to do czegoś przyda to aktualnie mam 4h50min (16% baterii, 2000mAh). wyświetlacz mniej więcej połowę czasu na auto i połowę na minimum (gdy jestem w domu mam zawsze na minimum)
Mio P560 -> Toshiba G900 , iPod touch 2g -> Samsung Galaxy S2

*

Offline andrus75

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Z2 Play
Odp: Stock JB i chore zużycie baterii
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 03, 2013, 19:15:39 »
Daj mu z trzy cykle niech się ułoży. Na moje oko może trzymać odrobinę gorzej niż na ics. Wgrywalem wedle wszystkich wskazówek z factory reset, z przywróceniem csc na xeo. Pzdr.

*

Offline mamutek

  • **
  • 102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SE P990i -> HTC TP2 -> SGS II
Odp: Stock JB i chore zużycie baterii
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 04, 2013, 19:39:29 »
na okolo 9,5h dzialania na baterii pokazuje mi 46% wyswietlacza (niespelna 2h dzialania). ale moje wyniki sa malo miarodajne. na ics koniec koncow bateria trzymala mi krocej troche niz teraz na jb. jak zawsze jestem jakims dziwnym wyjatkiem :D

Odp: Stock JB i chore zużycie baterii
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 11, 2013, 22:21:59 »
Jestem świeżo po instalacji JB. Też zauważyłem, że pożera szybciej baterie. Czy ma sen obecnie robić wipe a później root, aby bateria trzymała dłużej?
Czy te czynności wykasują mi zainstalowanie aplikacje (nie dawno zakupiłem w sklepiku - szkoda trochę kaski)

A można przeprowadzić jakoś te czynności aby nie wywaliło mi zainstalowanych aplikacji.

*

Offline orzo

  • *****
  • 1042
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Stock JB i chore zużycie baterii
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 11, 2013, 22:31:09 »
to co kupiłeś w sklepie zostaje na zawsze na Twoim koncie i po wipie zwyczajnie klikasz zainstaluj i po krzyku. ; ) wyczyści Ci jedynie dane aplikacji. Wipe z definicji polega na formacie, więc by uniknąć 'wywalenia' aplikacji.. nie rób wipea  :E
Mio P560 -> Toshiba G900 , iPod touch 2g -> Samsung Galaxy S2

Odp: Stock JB i chore zużycie baterii
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 11, 2013, 22:33:43 »
czy wystarczy sam root (kombinacja trzech klawiszy i wybieram root?) piszę o root bo moze pozostałości po starym androidzie troszeczkę robią niepotrzebnego chaosu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2013, 22:41:59 wysłana przez arturrogo »

*

Offline maniek9611

  • **
  • 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Iphone SE
Odp: Stock JB i chore zużycie baterii
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 12, 2013, 06:21:32 »
Jeżeli nie zrobisz wipa to nie możesz się dziwić, że bateria tak Ci ucieka. Mi tak samo uciekała, przez noc traciłem około 30%. Po kilku dniach nerwów wreszcie zrobiłem i problem zniknął. Ja w każdym bądź razie polecam :)

Odp: Stock JB i chore zużycie baterii
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 12, 2013, 08:52:07 »
Jaki rodzaj wipe zrobić ? (bo są chyba 2), zastanawiam się czy jeżeli wgrywałem za pomocą Mobil Odin , czy tam nie bylł właśnie wipe   hym??

*

Offline Arapaho

  • **
  • 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • IF GOD MADE MOTORCYCLES, DEVIL WOULD MAKE THE VMAX
  • Sprzęt: Samsung Galaxy SII + Galaxy Note 10.1 + NR560BF
Odp: Stock JB i chore zużycie baterii
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 12, 2013, 14:21:27 »
Widać niema reguły. Wgrałem JB poprzez Kiesa, nic dodatkowo nie zrobiłem a bateria trzyma mi lepiej. Żadnego wipe-a ani roota, a jest zdecydowanie lepiej niż na ICS.
BYŁO: Compaq ipaq 3650, 3950, Mio A201, Asus A636, Asus P535, HTC Diamond, Samsung GALAXY SII, jest Samsung ACE4 + Galaxy Note 10.1 + GALAXY S 10.5 oraz NR560BF

*

Offline zpmax

  • 32
Odp: Stock JB i chore zużycie baterii
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 12, 2013, 17:02:09 »
Mi tez wcinało bateryjkę więc zrobiłem wipe, przy okazji pozbyłem się wielu zbędnych widgetów, które w rzeczywistości nie były mi potrzebne.
Dodatkowo wrzuciłem sobie DS Battery Sever, który wyłącza wi-fi i dane pakietowe po wygaszeniu ekranu, dało to spore oszczędności szczególnie w pracy gdzie mam problemy z zasięgiem. Teraz po powrocie do domu mam 60% bateri (raz nawet jak spokojny dzień był i mało się dzwoniło to zostało mi 80%), a nie jak dotychczas 30 i mniej.
 

Odp: Stock JB i chore zużycie baterii
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 12, 2013, 19:43:44 »
czy wystarczy zrobić wipe battery?

*

Offline maniek9611

  • **
  • 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Iphone SE
Odp: Stock JB i chore zużycie baterii
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 13, 2013, 06:39:26 »
Jak robić full to full, moim zdaniem to nie wystarczy :O

*

Offline andrus75

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Z2 Play
Odp: Stock JB i chore zużycie baterii
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 13, 2013, 08:55:58 »
Nie ma co walczyć. Ja wracałem w swoim do xeo wgrywając trzyplikowy rom, potem wgrałęm JB robiąc factory reset przed i po wgraniu i przez noc po kilku cyklach ubywa 1% baterii (bez trybu oszczędności). Oczywiści bez wifi i pakietów danych żeby było jasne. W użytkowaniu trzyma około dwóch dni (raczej nie więcej). Z tym że wifi wtedy kiedy potrzebuję i pakiety danych raczej rzadko bo przez większość dnia jestem w zasięgu wifi. Przy przeglądaniu internetu po wifi lubi szamać baterię bo zjada tak około 1% na 4 minuty (więcej osób już o tym pisalo w internecie). Powiem tak, jak dla mnie nie jest źle. Przy grach można wyciąć baterię pewnie w ciągu kilku godzin ale to już zależy jak kto używa sprzętu. Pzdr

*

Offline biceps33

  • ***
  • 341
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy SII
Odp: Stock JB i chore zużycie baterii
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 13, 2013, 23:19:54 »
U mnie też nie jest najlepiej.

JB wgrany przez Odina na ICS'a - po kilku ładowaniach (w tym naładowaniu do pełna na wyłączonym telefonie) sytuacja stała się znośna. Nie mniej jednak okazało się że przez 8 godzin bezczynności w nocy (wifi, dane pakietowe, gps etc. off) zjada 19% :/

W dniu wczorajszym zrobiłem factory reset z poziomu ustawień, naładowałem do pełna na wyłączonym telefonie no i niestety - w nocy nadal polknął 19%.

Co doradzicie? zrobić factory, wgrać odinem jeszcze raz i zaraz po tym znów ustawienia fabryczne?

*

Offline Mishuggah

  • **
  • 108
  • Płeć: Mężczyzna
  • wino... kobiety... i śpiew
    • Mish@Facebook
  • Sprzęt: LG Nexus 5 (Android M rooted)
Odp: Stock JB i chore zużycie baterii
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 14, 2013, 08:18:56 »
Sprawdź, czy telefon przechodzi Tobie w stan uśpienia.
wino... kobiety... i śpiew

*

Offline biceps33

  • ***
  • 341
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy SII
Odp: Stock JB i chore zużycie baterii
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 23, 2013, 10:29:56 »
Wydaje mi się, że przechodzi.

Od ostatniego razu:

- kupiłem i zainstalowałem nową baterię,
- zrobiłem pełny wipe telefonu (przez recovery mode),
- od nowa wgrałem oficjalnego JB przez odina,
- zrobiłem ponowny pełny wipe (również recovery mode),
- skonfigurowałem telefon,
- naładowałem do pełna na wyłączonym tel w celu kalibracji elektroniki obsługującej baterię.

Przez noc, przy wyłączonym WiFi i pakietowej transmisji nadal zjada 18%.
Przed odłożeniem telefonu na noc, wyłączyłem go i włączyłem w celu zresetoowania statystyk baterii i rano wygląda to tak:

- urządzenie bezczynne 33%
- czuwanie sieci 29%
- ekran 14%
- serwer multimediów 9%
- multimedia 9%
- jądro systemu 2%
- system android 2%
- BeautifulWidgets 2%

Program TrustGo Security (wyłączona ochrona) pokazuje natomiast takie zużycie baterii:

- pobrane 55,7%  (  :mysli: :S )
- DSMLawmo 15,3%
- BeautifulWidgets 7,5 %
- Wiadomości 4,3 %
- SwiftKey 2,6%
- Interf. sys. 2,6
- TouchWiz 2,0%
- User Dictionary 1,4%
- Gmail 1,3%
- Galeria 1%

+ jeszcze kilka pozycji poniżej 1%

Ręce opadają. Macie jeszcze jakieś pomysły? Może ROM 3-plikowy?
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2013, 10:31:54 wysłana przez biceps33 »

*

Offline orzo

  • *****
  • 1042
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Stock JB i chore zużycie baterii
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 23, 2013, 12:03:50 »
imho to jednak nie przechodzi, ale sprawdź to jakimś normalnym programem (BetterBatteryStat, czy coś w tym stylu), bo ten systemowy to można między bajki wsadzić.
Mio P560 -> Toshiba G900 , iPod touch 2g -> Samsung Galaxy S2

*

Offline biceps33

  • ***
  • 341
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy SII
Odp: Stock JB i chore zużycie baterii
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 25, 2013, 18:14:11 »
Telefon odpięty od ładowarki dzisiaj rano. W tej chwili 57% naładowania baterii. Statystyka użycia procesora z BetterBatteryStat:

Since 11h 10 min

Deep Sleep - 8h 5 min

200 MHz - 1h 5 min

500 MHz - 33 min

800 MHz - 17,5 min

1 GHz - 2 min

1,2 GHZ - 16 min

WiFi On + Wifi Running 10 h 2 min

Screen On 1h 9 min

Phone On 23 min

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Mam też dane z Battery Stat Plus:

Ekran  49%

Połączenia głosowe - 13%

Wiadomości 9,5%

Android OS 5,66%

System idle 5,40%

Cell standby 5,13%

DSMLawmo 4,03%

Media Server 1,14%

Mapy 0,87%   

itd.

*

Offline orzo

  • *****
  • 1042
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Stock JB i chore zużycie baterii
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 26, 2013, 17:53:36 »
ok, sysko jasne. nie ma nadmiernej ilości wakelocków, wiec jest dobrze. pewnie masz włączone google now i lokalizację dla usług google, prawda?  :)
Mio P560 -> Toshiba G900 , iPod touch 2g -> Samsung Galaxy S2