przesiadka na S2 - pytania początkującego - upgrade, stable mod CM9...

  • 1 Odpowiedzi
  • 2178 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline alien6

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S2 I9100
Hej

Przesiadłem się właśnie na Samsung Galaxy S2 z HTC HD2. Jako, że tam używałem sprawdzonego Hyperdroida z Cyanogenmod (7) postanowiłem spróbować tego samego (ale w wersji 9) na S2... W związku z tym parę pytań.. pytałem już na forach CM, ale nikt nie spieszy się z odpowiedzią

- najpierw wykonałem upgrade do 4.0.4
- potem czytając instrukcję http://wiki.cyanogenmod.org/wiki/Samsung_Galaxy_S_II:_Full_Update_Guide, spróbowałem wersji stable 9.1 (myślę, że 9.0 dotyczy 4.0.3 - choć nigdzie o tym informacji nie znalazłem)
- mając doświadczenia na stockowej wesji 4.0.4 zacząłem testować CM9...

w związku z tym parę pytań :
- gdzie podziały się ustawienia jakości zdjęć, rozdzielczości video w kamerze ? są one uboższe niż w samsungowym 4.0.4, tam jest do wyboru jakość jpga, oraz conajmniej 6 rozdzielczości video (po cichu marzę u ustawieniach bitrate w video - jak ktoś wie gdzie i jak to proszę o info)
- w CM7 miałem w "Call settings" - Internet call settings - czy to specyficzne do CM7 a może do Hyperdroida z HD2 ? Nie widzę telefonii internetowej w CM9...
- domyślnie karta pamięci jest podmieniona z pamięcią wbudowaną - tzn. /mnt/sdcard i /mnt/emmc są zamienione - troche czasu zajęło mi odwrócenie sytuacji - i oczywiście zero oficjalnych opisów dlaczego tak jest zrobione i jak to odrócić...
- czy w związku z powyższym próbować nightly builds ? czy mają one więcej ficzerów? jak ze stabilnością tych wersji ?

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: przesiadka na S2 - pytania początkującego - upgrade, stable mod CM9...
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2012, 10:36:16 »
Z CM zrezygnowałem już na rzecz AOKP, ale odpowiem na parę pytań:
- aparat jest okrojony, ten z samsunga wymaga frameworka samsunga którego CM nie posiada
- internet call settings gdzieś widziałem, musisz poszukać
- z kartą już tak jest, a JB jest jeszcze inaczej ;) nie spotkałem jednak jeszcze apki której by to przeszkadzało i wszystko działa jak należy
- nightly możesz próbować, ale radzę śledzić temat na np. xda jak one wypadają. Są robione przez bota, więc nie przetestowane do końca i coś może nie działać