Ekran SG S II po zrootowaniu i wymianie softu gaśnie i zapala się samoczynnie

  • 21 Odpowiedzi
  • 30882 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline intesp

  • *
  • 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S4
Witam. Miesiąc temu zaktualizowałem online SG S II do Androida 2.3.5 GingerBread XXKI4. Po aktualizacji telefon sam się restartował, nie można było wykonać żadnej operacji. Po zrobieniu HR zaczął działać poprawnie. Następnie zrootowałem go i a potem wgrałem oryginalnego Kernela XXKI4 (może kolejność miała znaczenie?). Zainstalowałem również DroidWall'a, AdFree. Ekran telefonu co jakiś czas samoczynnie zapala się po czym po dwóch sekundach gaśnie (tak jakby jakieś oprogramowanie próbowało połączyć się z siecią) ale jak Internet jest włączony to też zapala się i gaśnie. Zdarzy się to z 5 x pod rząd (zapala, gaśnie, zapala, gaśnie) w odstępach 15 sek. i na jakiś czas przestaje. Od czego powinienem zacząć poszukiwania przyczyny ?

*

Offline orzo

  • *****
  • 1042
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ekran SG S II po zrootowaniu i wymianie softu gaśnie i zapala się samoczynnie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2011, 20:00:32 »
imho to od  wgrania nowego romu.
Mio P560 -> Toshiba G900 , iPod touch 2g -> Samsung Galaxy S2

*

Offline intesp

  • *
  • 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S4
Odp: Ekran SG S II po zrootowaniu i wymianie softu gaśnie i zapala się samoczynnie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2011, 20:16:07 »
imho to od  wgrania nowego romu.


w takim razie muszę znów wgrać ROM od nowa ??

*

Offline orzo

  • *****
  • 1042
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ekran SG S II po zrootowaniu i wymianie softu gaśnie i zapala się samoczynnie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2011, 16:18:02 »
nowy, ewentualnie spróbuj z inną wersją.
Mio P560 -> Toshiba G900 , iPod touch 2g -> Samsung Galaxy S2

*

Offline intesp

  • *
  • 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S4
Odp: Ekran SG S II po zrootowaniu i wymianie softu gaśnie i zapala się samoczynnie
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 12, 2011, 19:20:40 »
nowy, ewentualnie spróbuj z inną wersją.

Dzięki za podpowiedź. Tylko taka moja dygresja...przez dobre 2 tyg. telefon działał bez zarzutu póki go nie zrootowałem lub/i nie zainstalowałem jakiegoś oprogramowania (teraz już nie wiem co to może być za program). Więc pytanie brzmi czy koniecznie muszę wgrywać ROM od nowa ?

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Ekran SG S II po zrootowaniu i wymianie softu gaśnie i zapala się samoczynnie
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 14, 2011, 22:06:59 »
Sam root na pewno nic nie popsuł, jak już to jakiś soft. Ja sobie wczoraj podobnie zrobiłem "dobrze" na Note instalując ADW Launchera bez usuwania Launcher Ex i telefon działa jak na replay'u...

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Ekran SG S II po zrootowaniu i wymianie softu gaśnie i zapala się samoczynnie
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 14, 2011, 22:22:39 »
ale można usunąć każdego launchera przecież  :wink:

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Ekran SG S II po zrootowaniu i wymianie softu gaśnie i zapala się samoczynnie
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 14, 2011, 22:56:29 »
Oczywiście. Ale po usunięcie dalej się tnie, a się nic nie cięło...

*

Offline intesp

  • *
  • 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S4
Odp: Ekran SG S II po zrootowaniu i wymianie softu gaśnie i zapala się samoczynnie
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 15, 2011, 21:43:44 »
Witam ponownie.... nie wiem co to jest ale jest strasznie wkurzające, czuję się jakbym miał szpiegowskie oprogramowanie w telefonie (chociaż przeleciałem telefon nawet VooDoo CarrierIQ). Na razie nie chce mi się wgrywać nowego softa może przy czasie poeksperymentuję z programami i spróbuję trochę poodinstalowywać. Włącza się i wyłącza jakby był żywy ten Android :D

*

Offline KILOS

  • *
  • 92
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GALAXY S II
Odp: Ekran SG S II po zrootowaniu i wymianie softu gaśnie i zapala się samoczynnie
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 16, 2011, 16:05:27 »
mam identyczne objawy...wlacza sie ekaran i wylacza i tak na okraglo...juz sam nie wiem co to moze byc...
Chciałbym iść do nieba,ale w piekle więcej znajomych...

*

Offline zpmax

  • 32
Odp: Ekran SG S II po zrootowaniu i wymianie softu gaśnie i zapala się samoczynnie
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 17, 2011, 12:45:08 »
U Mnie bylo podobnie, wlaczal sie ekran bez powodu. Zupelnie losowo bez zadnej regularnosci.
Zaczolem usuwac programy, po kolei od najnowszych.
Wszystko ustapilo po usunieciu programu Fake-Call.
Swoja droga to odpowiadal on rowniez za reklamy w powiadomieniach.
Podejrzewam, ze inne programy od tego dostawcy moga powodowac to samo.
I jeszcze jedno, wydaje Mi sie, ze u Mnie ekran zapalal sie tylko gdy nie mial dostepu da neta

*

Offline intesp

  • *
  • 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S4
Odp: Ekran SG S II po zrootowaniu i wymianie softu gaśnie i zapala się samoczynnie
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 20, 2011, 08:54:00 »
Witam ponownie. Panowie (j.w.) a macie soft brandowy czy jakiś gotowany ?? Coś czuję, że faktycznie te systemy są szykowane pod totalną inwigilację i jest to objawem próby wysyłania wszelkich danych z telefonu. U mnie ekran miga niezależnie czy jest włączony czy wyłączony Internet, ale mam zamontowanego droidwalla i może on nie pozwala się połączyć programowi z netem. Zacznę odinstalowywać po kolei wszystkie aplikacje zobaczę, która to.

*

Offline Cracoviaczek

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung GT-i9100 Galaxy SII
Odp: Ekran SG S II po zrootowaniu i wymianie softu gaśnie i zapala się samoczynnie
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 20, 2011, 15:50:18 »
Mam telefon zakupiony w Orange. Przez pierwsze dwa dni nie zaobserwowałem żadnych dziwnych "odruchów" w telefonie ale potem pojawiło mi się to co poprzednikom, czyli podświetlenie ekranu i zaraz wygaśnięcie. Więc za poradą przedmówców zacząłem odinstalowywać programy, które sam ściągnąłem i instalowałem. I po usunięciu jednego z nich (animowana tapeta Barcelony) problem zniknął. Tak więc chyba wina nie leży po stronie softu tylko niektóre programy serwują nam taki dziwolągi...

*

Offline intesp

  • *
  • 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S4
Odp: Ekran SG S II po zrootowaniu i wymianie softu gaśnie i zapala się samoczynnie
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 22, 2011, 09:59:39 »
w takim razie wniosek z tego taki, że wielu programistów Androida próbuje ładować do swoich programów jakieś szpiegowskie skrypty...trzeba uważać.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Ekran SG S II po zrootowaniu i wymianie softu gaśnie i zapala się samoczynnie
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 22, 2011, 11:23:48 »
niewielu
i zalezy co nazywasz "szpiegowskimi skryptami" sa tacy dla których sam gmail to jedna wielka afera szpiegowska...  :-?

*

Offline boobass

  • **
  • 177
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 2
Odp: Ekran SG S II po zrootowaniu i wymianie softu gaśnie i zapala się samoczynnie
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 23, 2011, 17:15:10 »
mam to samo u siebie. Bez żadnej reguły mi się włącza i zaraz gaśnie. Teraz odinstalowałem wszystkie nie potrzebne programiki tylu tetris i jakieś tam inne - nie potrzebne mi to :) Zobaczymy co będzie teraz.

*

Offline intesp

  • *
  • 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S4
Odp: Ekran SG S II po zrootowaniu i wymianie softu gaśnie i zapala się samoczynnie
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 26, 2011, 23:48:36 »
niewielu
i zalezy co nazywasz "szpiegowskimi skryptami" sa tacy dla których sam gmail to jedna wielka afera szpiegowska...  :-?

uważam, że programiści Androida mają za zadanie pisać programy z możliwością wyciągania jak największej ilości danych z telefonów użytkowników... jesteśmy szpiegowani w każdym momencie. Poziom inwigilacji jest już i tak na bardzo wysokim poziomie. Wiem bezpośrednio od biegłego informatyka sądowego...Nie chodzi mi o sianie paniki ani pisania spiskowych teorii dziejów, ale to co napisałem wyżej staje się niezaprzeczalnym faktem

*

Offline cesare

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7
Odp: Ekran SG S II po zrootowaniu i wymianie softu gaśnie i zapala się samoczynnie
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 27, 2011, 12:10:38 »
[...]
 Wiem bezpośrednio od biegłego informatyka sądowego...
ja natomiast wiem od bieglego wartownika z agencji ochrony ze mozna sie w 100% uchronic przed skutkami programow, przed programami  o ktorych tu wspomniales
-=- Pożegnanie z firmą HTC-=-

*

Offline intesp

  • *
  • 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S4
Odp: Ekran SG S II po zrootowaniu i wymianie softu gaśnie i zapala się samoczynnie
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 27, 2011, 22:34:41 »
[...]
 Wiem bezpośrednio od biegłego informatyka sądowego...
ja natomiast wiem od bieglego wartownika z agencji ochrony ze mozna sie w 100% uchronic przed skutkami programow, przed programami  o ktorych tu wspomniales


nikt tego nie kwestionuję...mówię tylko, że to są pułapki pozakładane na zwykłych zjadaczy chleba...ja np. na Androidzie się nie znam wiele lat człowiek pracował na Windowsie...

*

Offline boobass

  • **
  • 177
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 2
Odp: Ekran SG S II po zrootowaniu i wymianie softu gaśnie i zapala się samoczynnie
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 28, 2011, 09:59:19 »
Od czasu odinstalowania kilku programików - jakiś śmieci nie mam tego problemu. Prawdę mówiąc nie pamiętam co to były za programy. Był tam programik do "zabijania procesów" i wydaje mi się, że to on mógł to robić, ale nie daję gwarancji.

*

Offline intesp

  • *
  • 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S4
Odp: Ekran SG S II po zrootowaniu i wymianie softu gaśnie i zapala się samoczynnie
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 30, 2011, 20:48:10 »
Od czasu odinstalowania kilku programików - jakiś śmieci nie mam tego problemu. Prawdę mówiąc nie pamiętam co to były za programy. Był tam programik do "zabijania procesów" i wydaje mi się, że to on mógł to robić, ale nie daję gwarancji.

ok sprawdzę całkiem dobry trop :)

Witam. mam tem sam problem w swim GALAXY S2 co Wy, tak mi sie wydaje choć nie mam pewnoiści. telefon przygasa i sie zapala. jak go wyłączę na dłużej to nawet kilka godzin bedzie działał bez problemu, ale potem znów to samo. przegrałem system i dalej sie dziej to samo. Obawiam sie ze to nie wina softa tylko sprzetu, ekran przygasa również jak odpala sie telefon czy jak wcisne power+wolume up+home, a Wyadaje mi sie ze jeżeli to soft to przynajmniej wtedy nie powinno migać.