czystka

  • 14 Odpowiedzi
  • 19179 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline iznenadjenje

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS 2
czystka
« dnia: Czerwiec 14, 2013, 15:24:51 »
Jezeli chcialbym przywrocic moja sii do stanu jak prosto z pudelka, wystarczy ze wgram odinem czystego androida? Co z tw?

*

Offline Gregs

  • **
  • 135
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS2, SGS3, SGS4
Odp: czystka
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2013, 18:51:35 »
To zależy czy masz roota, czy nabity jest licznik custom flashowań (w razie potrzeby trzeba go wyzerować i usunąć żółty trójkąt). Wgranie czystego ROM-u Samsunga nie załatwia sprawy, bo ROM-y 1 plikowe jakby nakładają się na poprzedni soft. Jeżeli już, to trzeba wgrać 3 plikowy ROM GB. Po wgraniu 3 plikowego ROM-u za pomocą kodu Samsunga (*#272*IMEI#) zmieniamy region CSC na XEO. Dla pewności przed wgraniem i po wgraniu ROM-u 3 plikowego robimy przywracanie ustawień fabrycznych z opcją formatowania pamięci USB (z poziomu stockowego menu telefonu). Po tak wyczyszczonym telefonie można wgrać wybrany soft i telefon jest jak z fabryki

*

Offline iznenadjenje

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS 2
Odp: czystka
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2013, 21:02:32 »
a gdybym chcial zostawic roota, a jedynie wgrac zwyklego androida od samsunga z tw, sII, z tego co wiem ma oficjalnie 4.1.1 (a i nawet 4.2 ma wyjsc)

*

Offline Gregs

  • **
  • 135
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS2, SGS3, SGS4
Odp: czystka
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 15, 2013, 17:58:17 »
Jeżeli masz roota i chcesz wgrać oficjalny ROM Samsunga i zachować roota, to musisz wykorzystać Mobile Odina (najlepiej pro) i zapisany ROM na karcie pamięci instalujesz Mobile Odinem z zachowaniem roota i Mobile Odina (jest w nim taka opcja do zaznaczenia).

*

Offline iznenadjenje

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS 2
Odp: czystka
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 16, 2013, 16:14:37 »
moge pozniej sformatowac spokojnie karte?

# moze ktos mi pomoc poszukac oficjalnego romu samsunga?

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2013, 17:26:44 wysłana przez iznenadjenje »

*

Offline cesare

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7
Odp: czystka
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 16, 2013, 17:23:02 »
-=- Pożegnanie z firmą HTC-=-

*

Offline iznenadjenje

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS 2
Odp: czystka
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 16, 2013, 17:27:58 »
no wlasnie wgralem ten rom ktory znalazles, bo mialem go na dysku ale telefon zamarl troche, nie wlacza sie jest jedynie model bez trojkata (mialem wczensiej),
i logo samsunga ktore sobie mryga. Jeszcze raz sprobowac wgrac to odinem?

#dzieki za szybka odpowiedz, zaraz dam znac czy sie udalo.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2013, 17:35:56 wysłana przez iznenadjenje »

*

Offline cesare

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7
Odp: czystka
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 16, 2013, 17:34:14 »
[...]
nabij tym w pierwszej kolejnosci,
http://hotfile.com/dl/145794821/d1be1d6/I9100XXKI3.zip.html
a pozniej wrzuc ten najnowszy
-=- Pożegnanie z firmą HTC-=-

*

Offline iznenadjenje

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS 2
Odp: czystka
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 16, 2013, 18:16:33 »
jeszcze jakby ktos mi wytlumaczyl o co chodzi z tą zmianą cse na xeo o ktorej mowil gregs, po co sie to robi?

*

Offline cesare

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7
Odp: czystka
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 16, 2013, 18:33:09 »
region
no a jakie masz teraz CSC ??
-=- Pożegnanie z firmą HTC-=-

*

Offline iznenadjenje

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS 2
Odp: czystka
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 16, 2013, 18:54:31 »
dobra wyszstko dziala, dziekuje pieknie.

#kurde dalej mi sie resetuje, jak wyzerowac licznik ?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2013, 21:48:36 wysłana przez iznenadjenje »

*

Offline iznenadjenje

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS 2
Odp: czystka
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 18, 2013, 14:02:58 »
Jednak potrzebuje jeszcze waszej pomocy, myslalem ze to zalatwi sprawe, jednak sie mylilem. Generalnie chodzi o samoczynne restarty. Chociaz nie jestem do konca pewny czy wina nie lezy po stronie baterii i wystarczy ja wymienic. Objawia sie to tak ze w niektorych momentach moj i9100 sam sie wylacza. I tak bawi sie ze mna ja wlacze mija kilka chwil i znow wylaczony. Woła ze 10% baterii mi zostalo mimo ze przed wylaczeniem spokojnie w granicach np 90%~ stał. Ja wiem ze włączania i wyłączanie ssie baterie i to niezle, ale chyba nie tak. Poki co proboje wszystkiego. Nie chcialbym kupic baterii jesli to nie ona jest przyczyna.(w sumie zapasowa zawsze sie przyda :) )

*

Offline Gregs

  • **
  • 135
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS2, SGS3, SGS4
Odp: czystka
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 18, 2013, 17:05:51 »
U mnie podobnie się dzieje. Wystarczy wejść w recovery lub download mode i nic nie robiąc ponownie zrestartować telefon a znika mi ok. 30-40% baterii. Zauważyłem, ze bateria jest lekko wypukła (spuchnięta). Powinna być płaska, sprawiająca wrażenie nawet lekko wklęsłej. Już zamówiłem baterię i pod koniec tygodnia zmienię (stara ma 18 miesięcy).

*

Offline iznenadjenje

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS 2
Odp: czystka
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 19, 2013, 23:19:26 »
własnie cięzko mi powiedziec czy moja spuchla bo nie mam z czym porownac a nie przygladalem jej sie za bardzo wczesniej...
No nic, sam zrobie chyba podobnie. Kupowac oryginalna, sa jakies wieksze baterie?, tylko takie ktore sa tych samych wymiarow.


# na allegro sa jakies baterie andida o pojemnosci 2000 mAh, o takich samych wymiarach. Czy te baterie sa bezpieczne, krzysta ktos?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2013, 23:24:30 wysłana przez iznenadjenje »

*

Offline Gregs

  • **
  • 135
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS2, SGS3, SGS4
Odp: czystka
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 20, 2013, 17:34:26 »
Miałem baterię Andida i nie polecam. Oszczędność ok 20-30 zł, a kłopotów sporo. Na opakowaniu była podana większa pojemność od oryginalnej, a w rzeczywistości trzymała ok. 20 mniej od oryginalnej. Czasem na pasku wskaźnik nie pokazywał stopnia naładowania baterii (pomagało wyjęcie i włożenie jej ponownie).
 Najlepiej kupić oryginalną z pewnego źródła (np. z serwisu Samsunga. Wezmą 10 zł więcej, ale z pochodzeniem baterii i gwarancją nie będzie problemu. Jak pisałem powierzchnia baterii powinna być idealnie płaska, jak jest choćby trochę wypukła, to może świadczyć o jej zużyciu.