Co daje flashowanie GS2

  • 4 Odpowiedzi
  • 2353 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Co daje flashowanie GS2
« dnia: Wrzesień 14, 2012, 21:26:21 »
jakie są + i -  flashowania/rotowania gs2 ??
czy bd mi wtedy chodzily gry platne pobrane z neta za darmo i zaistalowane ?
co sie zmnieni ?
duze jest ryzyko ze sie nie uda ?
Jak wykonać Root w Galaxy S2 - poradnik jak rootować SGS2
czy w taki sposob wszystko sie uda ??
prosze o odpowiedz :) BARDZO PROSIL BYM O KONTAKT NA GG 39003840 :)
Licze na wasza pomoc
dzieki wielkie :)

*

Online tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Co daje flashowanie GS2
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2012, 21:37:06 »
Gry płatne jak nazwa wskazuje się kupuje, nie ma to nic wspolnego z ROMem. Flashowanie jest bezpieczne, ale jest zawsze ryzyko, należy przestrzegać zasad. A robi się po to żeby sprzęt chodził lepiej. Filmik pokazuje rootowanie a nie zmianę ROMu. Co konkretnie chcesz zrobić?
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: Co daje flashowanie GS2
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2012, 15:46:37 »
Jakie są plusy root'owanego urządzenia?
Nie będzie to z pewnością profesjonalny opis, ale kilka refleksji na ten temat w oparciu o własne doświadczenia.
1. Bezustannie pojawiają się nowe ROM,y zwykle są doskonalsze od starszych - bez root'a większość z nich jest niedostępna.
Przy czym zdarza się ze po wgraniu nowego ROM'u dochodzisz do wniosku, że to jednak nie to i wówczas pojawia się konieczność bezbolesnego powrotu do wersji poprzedniej, lekarstwo na to opisuję w punkcie 3.
2. Wiele aplikacji umożliwia korzystanie z wszystkich swoich funkcji (często tych najbardziej użytecznych) na urządzeniu z root'em.
3. Na podstawie moich doświadczeń należy zakładać, ze prędzej lub później coś złego się stanie czy to z systemem, czy z poszczególnymi aplikacjami, czy też samym urządzeniem. W takich sytuacjach najbardziej bolesne konsekwencje wynikają z utraty danych, a także ustawień poszczególnych aplikacji. Widać widmo takiej klęski skłoniło mądrych ludzi do stworzenia oprogramowania pozwalającego wykonać PEŁNY backup urządzeń. Ilustracja na załączonym filmie, widać jak łatwo przywrócić aplikację lub tylko dane aplikacji. CMW Manager pozwala wykonać kompletną kopię systemu: kernel, ROM, aplikacje i ich ustawienia, konta. Jednym słowem wszystko jest zapisane w bezpiecznej kopii (na karcie, dysku komputera, płycie DVD czy na czym tam jeszcze. Program Titanium wykonuje kopie aplikacji łącznie z danymi wg zaplanowanego harmonogramu. Dzięki temu śpię spokojnie. W najgorszym wypadku, nawet jeśli telefon wpadnie pod walec drogowy (zakładam być może zbyt optymistycznie, że ja nie wpadnę pod walec) jestem w stanie przywrócić jego obraz, oczywiście bez kupna nowego telefonu się nie obejdzie.
4. Myślę, że nie wymieniłem wszystkich zalet posiadania root'a. Ale jedna rzecz jeszcze na szybko mi się przypomniała: likwidacja irytujących reklam w niektórych aplikacjach przy pomocy np. AdAway - działa perfekcyjnie, ale tylko z root'em.
Dość często tez jest tak że aktualizacja z Google Play pogarsza działanie jakieś aplikacji - wtedy Titanium przywracanie i po kłopocie.

do czego potrzebny
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2012, 16:01:34 wysłana przez srogi2 »

*

Offline robix1999

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • KRK
  • Sprzęt: Kaiser,TG01,LE0, SGS2, SGSIII, SGS4 Exynos Octa
Odp: Co daje flashowanie GS2
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2012, 23:10:58 »
rootowanie nie jest takie bezpieczne i w 4.0.4 grozi ucegleniem - i do tego może unieważnić gwarancję
____________________________________________
ROM :   ≈≈≈  Crash ROM 10 ≈≈≈

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Co daje flashowanie GS2
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 16, 2012, 01:39:34 »
rootowanie nie jest takie bezpieczne i w 4.0.4 grozi ucegleniem - i do tego może unieważnić gwarancję

Nie root, tylko wipe i to na konkretnym FW, nie wszystkich 4.0.4

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1756242