[Tutorial] Przejście z oficjalnego romu samsunga na custom rom (np. CM 10.1)

  • 7 Odpowiedzi
  • 26528 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline qwerty90

  • **
  • 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG Nexus 4
Witam  :)
Z tego co zauważyłem na forum wiele osób ma problemy z wgraniem custom romu lub custom kernela. Chciałbym wam pokazać, jak w dosyć prosty sposób te czynności wykonać  :wink: A więc do dzieła! :
1. Pierwszą rzeczą którą musimy zrobić to należy
-ściągnąć Odina (za pomocą niego można na przykład wgrać oficjalny rom lub custom kernel), Link - http://www.mediafire.com/?bodo73c4latek6b
-ściągnąć sterowniki (u mnie na windowsie 7 nie trzeba było, odin wykrył bez problemu urządzenie). Link - http://www.mediafire.com/download/28kg42v40vfmr0p/SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones.exe Jeżeli te sterowniki by nie pomogły należy ściągnąć program KIES, który sam powinien ściągnąć sterowniki.
2. Teraz trzeba włączyć Debugowanie USB ( Ustawienia-> Opcje programisty-> przełączamy na opcje programistyczne i zaznaczamy Debugowanie USB) oraz pozwolić na instalowanie aplikacji spoza marketu (Ustawienia-> Bezpieczeństwo-> zaznaczamy Nieznane źródła)
3. Chcąc wgrać cokolwiek przez odina należy wyłączyć telefon i wejść w tryb download mode ( należy przytrzymać przycisk VOL - oraz home, a następnie przycisk power).
Po chwili powinien ukazać się taki obraz jak na obrazku poniżej:



Chcąc przejść do właściwego trybu klikamy przycisk Volume up (continue). I oto jesteśmy w trybie download:



4. Teraz włączamy odina. W celu wgrania custom kernela (ja użyłem tego: http://www.mediafire.com/download/kr65l1ipag0j933/Siyah-s2-v6.0b5.tar ) zaznaczamy okienko pda i klikamy opcję pda, aby wybrać ten plik. Następnie podłączamy telefon w trybie download mode. Przed wgraniem powinno to wyglądać tak:



Teraz klikamy start i czekamy, aż telefon się zrestartuje. Po wgraniu w odinie powinno pokazać się takie coś:



Telefon powinien się normalnie uruchomić. Wgranie kernela dało nam to, że mamy roota oraz CWM.

5. Skoro mamy CWM (podobne do BIOSa z windowsa) możemy teraz wgrać jakiś custom rom. W tym celu ściągamy jakiś rom (w formacie zip)
Ja wgram jeden z najpopularniejszych romów, czyli cyanogenmod 10.1 . Aby go wgrać należy ściągnąć
- ROM- np z tej strony: http://get.cm/?device=i9100 Wybieramy odpowiadającą nam wersję (dla mnie cm-10.1.3-i9100.zip)
-Gappsy - są to aplikacje od google takie jak np. Sklep Google Play (do romów opartych na oficjalnym systemie samsunga nie potrzeba Gappsów)
Po ściągnięciu pliki kopiujemy na kartę
 
6. Teraz musimy wejść do CWM (należy przytrzymać przycisk VOL + oraz home, a następnie przycisk power). I oto jesteśmy w CMW:



7. Czas na wgranie tych plików. Podczas pierwszego wgrywania zawsze najlepiej wykonać Backup (Backup and restore-> Backup). Przed wgraniem należy wykonać te czynności:
-wipe data/factory reset
-wipe cache partition
-advanced-> wipe dalvik cache

Teraz instalujemy system: Install zip from sdcard -> choose zip from sd card-> wybieramy system (w moim przypadku cm-10.1.3-i9100.zip)
Następnie musimy zainstalować gapps: Install zip from sdcard -> choose zip from sd card-> wybieramy plik (w moim przypadku gapps-jb-20130812-signed)

 Po zainstalowaniu klikamy reboot system now

8. Gotowe! Udało się wgrać custom rom!



Myślę, że niektórym to ułatwi sprawę  :)

Poradnik sam wykonałem, nie wyrażam zgody na kopiowanie na inne fora  :)
Wszystkie poniższe czynności wykonujesz na własną odpowiedzialność,
 nie biorę odpowiedzialności za błędy,
 lub jeśli coś pójdzie nie tak jak powinno.


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2013, 18:57:12 wysłana przez qwerty90 »
Htc Tytn II ->-> Magic->HTC TP 2 -> 6300 -> S avila -> xperia x8->x10 -> k550i-> ->Hd2 -> e52 -> SGS -> iphone 3g -> iphone 4 -> Samsung delphi ->ace -> Galaxy Nexus ->Note->One S->Se LWW-> SGS 2->Desire HD->defy->Desire S->S2->HTC One S

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: [Tutorial] Przejście z oficjalnego romu samsunga na custom rom (np. CM 10.1)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2013, 19:03:15 »
Przyklejam chociaż taki wątek już istnieje. Tamten odkleiłem, bo ten jest bardziej przejrzysty.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: [Tutorial] Przejście z oficjalnego romu samsunga na custom rom (np. CM 10.1)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2013, 19:56:48 »
Poradnik sam wykonałem
Pisałeś go o 5tej na ranem? Szacuneczek ;).


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline qwerty90

  • **
  • 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG Nexus 4
Odp: [Tutorial] Przejście z oficjalnego romu samsunga na custom rom (np. CM 10.1)
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 30, 2013, 20:04:09 »
Brakuje tam pm  :grin:
Htc Tytn II ->-> Magic->HTC TP 2 -> 6300 -> S avila -> xperia x8->x10 -> k550i-> ->Hd2 -> e52 -> SGS -> iphone 3g -> iphone 4 -> Samsung delphi ->ace -> Galaxy Nexus ->Note->One S->Se LWW-> SGS 2->Desire HD->defy->Desire S->S2->HTC One S

Odp: [Tutorial] Przejście z oficjalnego romu samsunga na custom rom (np. CM 10.1)
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 12, 2013, 20:59:07 »
Mam pytanie do użytkowników tego romu - działają Wam MMSy? Bo sam rom jest super, szybki, mniej pamięciożerny... Ale niestety nie mogę ani wysyłać, ani odbierać MMSów. Podejrzewam, że problemem może być rozmiar zdjęcia, które chcę wysłać. W oficjalnym rom Samsunga zdjęcia z aparatu były odpowiednio zmniejszane (nawet wyświetlał się taki komunikat).

*

Offline qwerty90

  • **
  • 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG Nexus 4
Odp: [Tutorial] Przejście z oficjalnego romu samsunga na custom rom (np. CM 10.1)
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 12, 2013, 22:18:36 »
Wyczytałem na innym forum, że na CM 10.1 są problemy z  mmsami czyli to raczej wina romu  :)
Htc Tytn II ->-> Magic->HTC TP 2 -> 6300 -> S avila -> xperia x8->x10 -> k550i-> ->Hd2 -> e52 -> SGS -> iphone 3g -> iphone 4 -> Samsung delphi ->ace -> Galaxy Nexus ->Note->One S->Se LWW-> SGS 2->Desire HD->defy->Desire S->S2->HTC One S

Odp: [Tutorial] Przejście z oficjalnego romu samsunga na custom rom (np. CM 10.1)
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 03, 2014, 09:20:29 »
Wyczytałem na innym forum, że na CM 10.1 są problemy z  mmsami czyli to raczej wina romu  :)
Odgrzebuję temat nie działających MMSów, może ktoś będzie zainteresowany - problem został rozwiązany po instalacji nowego romu, tym razem KitKata:
http://www.teamandroid.com/2014/01/02/install-galaxy-s2-i9100-android-442-kitkat-celeriterrom-custom-firmware/

*

cooliguana

Odp: [Tutorial] Przejście z oficjalnego romu samsunga na custom rom (np. CM 10.1)
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2014, 14:26:17 »
I po wszystkim używamy programu TriangleAway aby się pozbyć żółtego trójkąta.