[SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.

  • 277 Odpowiedzi
  • 123866 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 12, 2011, 12:12:20 »
jeśli telefon wytrzymuje bez ładowania więcej niż dobę, to nie jest smatphone'm :-)

wszystkie zaawansowane telefony takie są
trzeba się przyzwyczaić - nic w tym dziwnego jeśli ogląda się filmy lub serfuje po necie, to bateryjka schodzi

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 12, 2011, 14:24:08 »
Zastanawiam sie nad kupnem SGS2 jako dodatkowy smartfon, ale mam obawy co do GPS.

Jak się on sprawuje w SGS2? Widziałem jakiś filmik na YouTube i nie zachęcało to zbytnio do jego używania - dokładność była na poziomie 25/30 metrów, podczas gdy w N900 potrafi dojść do dwóch, a czasem jednego metra. Czas łapania fixa mnie nie interesuje - chodzi mi o siłę sygnału, żeby GPS nie był tylko zabawką, która gubi sygnał w trudnych warunkach.

Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 12, 2011, 14:48:04 »
Jestem po jakims chyba 5 ladowaniu, w telefonie mam non stop parlingo, uzywany do komunikacji z gg i FB, podlaczone sluchawki BT ale tylko w trybie audio, oczywiscie pelna synchronizacja z gmail. Uzywam tez programu sporty pal, ktory korzysta z gps podczas jazdy na rowerze (polecam bo zapisuje trase i wysyla na konto na serwerze, mozna sobie pozniej przegladac, srednie predkosci odleglosci, kalorie i inne takie), dziennie tak okolo godziny. Jak rano odlaczam od ladowarki tak kolo 6 to wytrzymuje do czasu kiedy sie klade spac kolo polnocy. Oczywiscie rozmawiam rowniez :) Tyle mi wystarcza :)

a jakiego programu używasz do śledzenia trasy na rowerku? endomando? czy jest coś lepszego?

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 12, 2011, 15:09:47 »
Zastanawiam sie nad kupnem SGS2 jako dodatkowy smartfon, ale mam obawy co do GPS.

Jak się on sprawuje w SGS2? Widziałem jakiś filmik na YouTube i nie zachęcało to zbytnio do jego używania - dokładność była na poziomie 25/30 metrów, podczas gdy w N900 potrafi dojść do dwóch, a czasem jednego metra. Czas łapania fixa mnie nie interesuje - chodzi mi o siłę sygnału, żeby GPS nie był tylko zabawką, która gubi sygnał w trudnych warunkach.
Specjalnie dla Ciebie go potestuję pod tym kątem i dam znać ;) Nawigacji na nim za dużo nie używałem, ale ostatnio w Wenecji lokalizowałem przez Google miejsca dookoła i było dość dokładnie...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2011, 15:11:58 wysłana przez vonski »

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 12, 2011, 15:24:46 »
Dzięki :) Nie musisz się z tym spieszyć, bo kupno raczej w przyszłym miesiącu :)

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 12, 2011, 22:03:07 »
Jestem po jakims chyba 5 ladowaniu, w telefonie mam non stop parlingo, uzywany do komunikacji z gg i FB, podlaczone sluchawki BT ale tylko w trybie audio, oczywiscie pelna synchronizacja z gmail. Uzywam tez programu sporty pal, ktory korzysta z gps podczas jazdy na rowerze (polecam bo zapisuje trase i wysyla na konto na serwerze, mozna sobie pozniej przegladac, srednie predkosci odleglosci, kalorie i inne takie), dziennie tak okolo godziny. Jak rano odlaczam od ladowarki tak kolo 6 to wytrzymuje do czasu kiedy sie klade spac kolo polnocy. Oczywiscie rozmawiam rowniez :) Tyle mi wystarcza :)

a jakiego programu używasz do śledzenia trasy na rowerku? endomando? czy jest coś lepszego?

Przeciez napisalem SportyPal w wersji pro. Nie wiem jak dziala endomando, ale moj zapisuje trase po wylaczeniu na serwerze i mozna sobie potem robic rozne zestawienia i ogladac na mapie :) Poza tym oczywiscie liczy predkosc srednia, podaje najwyzsza i najnizsza i ma fajna opcje automatycznego zatrzymywania czasu podczas postoju i wznawiania po ruszeniu. Podaje czas i ilosc zuzytych kalorii. Dlugo mozna wymieniac i jest darmowy :)
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 18, 2011, 20:48:18 »
Witam. Mam sgs2 dopiero parę dni a mam pilną potrzebę. Proszę aby ktoś podał mi czym nagrywacie rozmowy telefoniczne, bo w ustawieniach jakoś nie mogłem znaleźć. We wcześniejszych postach napisano, że jest taka możliwość. To jest dla mnie dosyć pilne. Dzięki

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 18, 2011, 21:15:14 »
Jeśli chcesz nagrywać automatycznie wszystkie rozmowy, to np. Totall Recall z Marketu. Drogi (ponad 20zł) ale działa wyśmienicie i ma miesięczny pełny trial. 

Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 18, 2011, 21:45:52 »
Dzięki za szybką odpowiedz.

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 18, 2011, 22:27:39 »
Jeśli chcesz nagrywać automatycznie wszystkie rozmowy, to np. Totall Recall z Marketu. Drogi (ponad 20zł) ale działa wyśmienicie i ma miesięczny pełny trial.

no nie wiem czy to drogo za wysmienite dzialanie i nagrywanie rozmow
ktore jest potrzebne w niektorych branzach  :)

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 18, 2011, 22:37:16 »
Drogo niedrogo. Na wiele sprzętów są darmowe programy (np. dla WM), więc to zawsze flaszka w plecy ;)

Zastanawiam sie nad kupnem SGS2 jako dodatkowy smartfon, ale mam obawy co do GPS.

Jak się on sprawuje w SGS2? Widziałem jakiś filmik na YouTube i nie zachęcało to zbytnio do jego używania - dokładność była na poziomie 25/30 metrów, podczas gdy w N900 potrafi dojść do dwóch, a czasem jednego metra. Czas łapania fixa mnie nie interesuje - chodzi mi o siłę sygnału, żeby GPS nie był tylko zabawką, która gubi sygnał w trudnych warunkach.
Trochę sobie potestowałem GPS w SGS2 przez ostatnie dni. Używałem iGo i Sygica.
Co do działania samego GPS nie mam zastrzeżeń- działa równo, nie gubi się, nie traci sygnału, nie ma odchyłek, nie zdarzyło mu się też jechać np. równoległą ulica (co uwielbiał robić np; 3G/3GS w iGo).Do tego przy włączonej lokalizacji fixa łapie w rewelacyjnie szybko, niezależnie czy jest to "zimny" start, czy nie.

Minusy:
- grzeje się, i to dość mocno,
- bateria- wiadomo,
- to już nie wina Samsunga: po latach z Automapą cały ten soft nawigacyjny dla Androida to... szkoda gadać. Mam Sygica kupionego w jakiejś promocji i iGo, które dobrze mi działało na iPhonie, więc też się skusiłem. Sygicowi zdarzały się losowe wyłączenia, czasem jeśli podczas nawigacji przychodziła rozmowa, to po jej zakończeniu program był zamknięty i np. nie zapamiętał trasy. iGo działa dobrze.

To tyle tak po krótkich testach.

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 18, 2011, 22:45:19 »
Drogo niedrogo. Na wiele sprzętów są darmowe programy (np. dla WM), więc to zawsze flaszka w plecy ;)

lepsza flaszka w plecy niz kilka set lub kilka tys  :ok:

zawsze sie ktos znajdzie kto chce zrobic w konia czlowieka  :)

*

Offline krissos

  • ****
  • 635
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy II +32GB
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 18, 2011, 22:46:42 »
Jeśli chcesz nagrywać automatycznie wszystkie rozmowy, to np. Totall Recall z Marketu. Drogi (ponad 20zł) ale działa wyśmienicie i ma miesięczny pełny trial.

Działa wyśmienicie bez zestawu BT z nim ma problemy i nie działa wiec jak używasz BT to nie będzie nagrywał
Nie mów mi jak mam żyć bo nie ty za mnie będziesz umierać

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 18, 2011, 22:48:54 »
Drogo niedrogo. Na wiele sprzętów są darmowe programy (np. dla WM), więc to zawsze flaszka w plecy ;)

lepsza flaszka w plecy niz kilka set lub kilka tys  :ok:

zawsze sie ktos znajdzie kto chce zrobic w konia czlowieka  :)
Z tego samego założenia wychodzę  :ok:

Jeśli chcesz nagrywać automatycznie wszystkie rozmowy, to np. Totall Recall z Marketu. Drogi (ponad 20zł) ale działa wyśmienicie i ma miesięczny pełny trial.

Działa wyśmienicie bez zestawu BT z nim ma problemy i nie działa wiec jak używasz BT to nie będzie nagrywał
A mi nagrywa. Mam słuchawkę Samsunga, WEP 300 chyba i działa wszystko jak należy.

*

Offline krissos

  • ****
  • 635
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy II +32GB
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 18, 2011, 23:25:24 »
A mi nagrywa. Mam słuchawkę Samsunga, WEP 300 chyba i działa wszystko jak należy.

Mi na HS3000 Samsung jak mam ustawienia takie jak na nagrywane bez słuchawek to po połączeniu nagrywa mi moje otoczenie i ja nie słyszę rozmówcy a on mnie słyszy.
Napisz mi może jak dasz radę swoje ustawienia albo screnny z ustawień :)
Nie mów mi jak mam żyć bo nie ty za mnie będziesz umierać

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 18, 2011, 23:34:45 »
Ok, jutro wrzucę, bo zostawiłem telefon w biurze.

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 19, 2011, 08:20:15 »
To tyle tak po krótkich testach.

Dziękuje za fatyge :) Chyba sie skusze, bo i tak N900 u mnie zostaje i się nie grzeje ;) A Sygica to akurat znam i wiem, że miewa swoje humory :)

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 19, 2011, 08:50:18 »
... po latach z Automapą cały ten soft nawigacyjny dla Androida to... szkoda gadać...

moze juz niedlugo bedzie i automapa na androida :)
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

*

Offline Komandosik

  • ****
  • 830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem jednym z tych, którzy pamiętaja przyszłość
    • Mój FB :)
  • Sprzęt: I9300
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 19, 2011, 18:46:15 »
Witam, uzyje tego watku aby o cos spytac, w dniu dzisiejszym sprzedalem swojego hd2 w dobrej cenie. poluje na sgs2 i teraz pytanie do ludzi majacych wczesniej hd2 a teraz sgs2.
co jest lepsze a co jest gorsze w tych telefonach?
procek to wiadomo, ilosc miejsca 16gb a 256mb to wielka roznica,
ekran tez podobno lepszy, ale reszta?
czy android wrzucony stockowo do sgs2 nadaje sie do uzytku czy od razu warto zmieniac rom? pozdrawiam ;)
Byłem posiadaczem: 106 telefonów
Ostatni telefon: S2 z NFC i9100P
Aktualnie posiadam: S3 White i9300
W razie chęci kontaktu: https://www.facebook.com/dawid.lubinski

*

Offline titus78

  • ****
  • 665
  • Płeć: Mężczyzna
    • a może tak coś wciągniesz?
  • Sprzęt: SGS II, Galaxy Note
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 19, 2011, 20:38:00 »
powiem tak, odczucia co do działania to niebo a ziemia, chodzi o szybkość i bezproblemowość działania systemu. Ze stockowego romu będziesz zadowolony nawet jak kupisz SGSII z najstarszym romem, w Kiesie czy za pomocą Odina możesz zaktualizować do najnowszej wersji KF2 na 2.3.3 a nawet już przez Odina do 2.3.4 choć pewno na dniach będzie także w Kies. Działające wideorozmowy przez Skype (2.3.4 też przez Talka) czy wspieranie nagrywania rozmów to dodatkowe atuty (o ile potrzebujesz).
Ja też swego czasu sprzedałem z żalem swojego HD2 i zamieniłem na SGSII ale nie mogłem pozwolić mu leżeć i kurzyć się na komodzie i pomyślałem, że trzeba iść z duchem czasu, a ktoś teraz pewno cieszy się z używania naprawdę udanego Leona.
Potrzebna zgoda na reklamowanie stron, serwisów etc.!!!

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #80 dnia: Lipiec 19, 2011, 20:46:30 »
Też się przesiadłem z Leo na Galaxy. Wg mnie jest tak:

HD2>SGS2:
- bateria,
- jakość wykonania (mimo wszystko),
- jakość rozmów, szczególnie przy słabym zasięgu.

SGS2>HD2:
- praktycznie wszystko inne ;) ekran jest nieporównywalny, zupełnie inna klasa, szybkość działania, waga, dopracowanie softu (szczególnie jak się porówna wczesny ciągle soft z pierwszymi ROMami dla Leo), aparat, kamera.

Mi osobiście najbardziej brakuje fizycznych przycisków słuchawek z Leo i smartdialingu z HTC (są protezy typu ZLaunchy, ale to nie to samo).

*

Offline titus78

  • ****
  • 665
  • Płeć: Mężczyzna
    • a może tak coś wciągniesz?
  • Sprzęt: SGS II, Galaxy Note
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 19, 2011, 21:49:27 »
dodałbym jeszcze, że jednak w tych samych warunkach działania HD2 lepiej odbierał sygnał WiFi, co do baterii to zgodzę się z @vonski`m ale w porównaniu bardziej WinMo HD2 do Androida na SGS2, oba na androidach raczej bardzo zbliżony czas. Co do jakości rozmów chyba też niestety plus dla Leona, wystarczyło dograć odpowiednie dobre radio
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2011, 21:52:01 wysłana przez titus78 »
Potrzebna zgoda na reklamowanie stron, serwisów etc.!!!

*

Offline krissos

  • ****
  • 635
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy II +32GB
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 22, 2011, 22:36:30 »
Ok, jutro wrzucę, bo zostawiłem telefon w biurze.

Telefon dalej masz w biurze ?  :E
Nie mów mi jak mam żyć bo nie ty za mnie będziesz umierać

*

Offline Komandosik

  • ****
  • 830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem jednym z tych, którzy pamiętaja przyszłość
    • Mój FB :)
  • Sprzęt: I9300
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 23, 2011, 07:44:36 »
a ja czekam na kuriera z sgsem juz 3dzien... cos mi sie wydaje ze jak przyjedzie to bedzie w pon -.-

swoja droga, podobno sgs ma lepsza bateria od leona ?  przeciez standby jest podobno 28,5 dnia a talk time to 700minut ? hmm... czy zawyzyli to ? swoja droga i tak cowieczór podlaczam fona do ładowarki ^^
Byłem posiadaczem: 106 telefonów
Ostatni telefon: S2 z NFC i9100P
Aktualnie posiadam: S3 White i9300
W razie chęci kontaktu: https://www.facebook.com/dawid.lubinski

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 23, 2011, 23:55:32 »
SGS2 nie ma lepszej baterii od Leona.
krissos: wcielo mi słuchawkę przy przeprowadzce, jak ją odnajdę, to sprawdzę...

*

Offline Shiryu

  • ****
  • 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: g900, SGS2, Wave 3, SGS4
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 24, 2011, 00:06:23 »
SGS2 nie ma lepszej baterii od Leona.
No to będzie bolało po przesiadce z Omnii 2 :(
Urzeknie Was moja historia? :P
Mitsubishi m320->Moto v547->HTC Tornado->Sgh-i600 (+g900)->Omnia 2->SGS2->SGS4

*

Offline andrzejs82

  • **
  • 123
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Ipad 2 3G 16GB , SGS II
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 30, 2011, 22:53:01 »
koledzy jak u was z wyswietlaczem, tzn czy po delikatnym przekrzywieniu ekran robi sie zielonkawy?na android forum jak i na xda ten problem wystepuje bardzo czesto tak samo jak w moim przypadku, zastanawiam sie czy jest to cecha super amoleda plus ktora jest oczywiscie nie do przyjecia czy moze wada prawdopodobnie wynikajaca ze zbyt duzej warstwy oleofobowej
c35i,T28, j5, j7, T68i, G7050 -> nokia 6260 -> nokia n70 -> nokia n95 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> SGS II

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 31, 2011, 12:03:24 »
To jest wada, i podobno uznają to w ramach gwarancji.

*

Offline Komandosik

  • ****
  • 830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem jednym z tych, którzy pamiętaja przyszłość
    • Mój FB :)
  • Sprzęt: I9300
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 31, 2011, 12:57:25 »
sprawdzilem, ja tak nie mam ;) bialutki caly czas :)
Byłem posiadaczem: 106 telefonów
Ostatni telefon: S2 z NFC i9100P
Aktualnie posiadam: S3 White i9300
W razie chęci kontaktu: https://www.facebook.com/dawid.lubinski

*

Offline andrzejs82

  • **
  • 123
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Ipad 2 3G 16GB , SGS II
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 31, 2011, 13:36:49 »
oj nie mam ostatnio szczęścia do wyświetlaczy, najpierw ipad 2 kupiony w dzień premiery z matryca od LG która jest wadliwa ( 4 tyg. czekania na ipada z serwisu ) a teraz nowiutki SGS 2 i zieleniejący ekran, orientuje się ktoś jak wygląda serwis samsunga w naszym kraju, tzn. czy wymieniają na nowy cały telefon czy tylko wyświetlacz co oczywiście pewnie będzie się wiązało z porysowaniem telefonu przez serwis tak jak ma to miejsce np. w HTC ( dwa oddałem i dwa wróciły porysowane )   
c35i,T28, j5, j7, T68i, G7050 -> nokia 6260 -> nokia n70 -> nokia n95 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> SGS II