Zmiana Orange Rom na niebrandowany.

  • 15 Odpowiedzi
  • 6463 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zmiana Orange Rom na niebrandowany.
« dnia: Kwiecień 14, 2011, 13:07:00 »
Witam,
Od wczoraj jestem posiadaczem Galaxy S i moje pytanie jest następujące czy warto zmieniać rom Orange na inny najlepiej niebrandowany?

Wersja oprogramowania układowego:
2.2.1

Wersja pasma podstawowego:
I9000BVJP4

Wersja jądra:
2.6.32.9

Numer wersji:
FROYO.BVJS4

dzięki za pomoc.

*

Online tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Zmiana Orange Rom na niebrandowany.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2011, 13:35:33 »
Warto żeby zobaczyć jak może SGS działać szybciej, lepiej. Ale jak zmieniać to tylko na brandowany (Darky`s,Cyanogen etc.) Ja na Twoim miejscu najpierw bym trochę poużywał bez zmiany, oswoił się z Andkiem, ze sprzętem.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: Zmiana Orange Rom na niebrandowany.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 14, 2011, 15:22:56 »
Mam jeszcze pytanko czy muszę coś specjalnego robić aby wgrać inny rom? Jakieś specjalne czynności? Aktualizowałem już romy w Omnia 2, Wave - ale nie w Galaxy.

*

Offline damianpiwowarski

  • Ekspert Android
  • *****
  • 1115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dawniej "Damianoo".
    • www.mojdroid.pl
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: Zmiana Orange Rom na niebrandowany.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 14, 2011, 15:44:07 »
Mam jeszcze pytanko czy muszę coś specjalnego robić aby wgrać inny rom? Jakieś specjalne czynności? Aktualizowałem już romy w Omnia 2, Wave - ale nie w Galaxy.

Tak. Najpierw ROOT, poźniej recovery a na końcu wgrywanie dowolnego softu.

Cytuj
le jak zmieniać to tylko na brandowany (Darky`s,Cyanogen etc.)

Tylko jeżeli lubisz bajery. Jeżeli chcesz czysty soft to polecam RomKitchen. Zdecydowanie najszybsze ROMy

*

Offline khak

  • *****
  • 768
Odp: Zmiana Orange Rom na niebrandowany.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 16, 2011, 11:16:07 »
Ja mam SGSa z Playa. Po wgraniu aktualizacji  z KIES czyli do 2.2.1 telefon dostawał lagów w działaniu. Zamraża ekran na minute lub mniej, potem sie odblokowuje. Po wgraniu czystych romow z ODINA (bez rotowania) to samo.
Pewnie trafilem wadliwy egzemplarz, ale zwróc na to uwage u siebie, jak Ci działa na brandowanym z Orange. Rowniez pobawilbym sie na oryginalnym, choc by po to zeby wylapac ewentualne mankamenty po upgrade.

*

Offline damianpiwowarski

  • Ekspert Android
  • *****
  • 1115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dawniej "Damianoo".
    • www.mojdroid.pl
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: Zmiana Orange Rom na niebrandowany.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 16, 2011, 13:33:08 »
Ja mam SGSa z Playa. Po wgraniu aktualizacji  z KIES czyli do 2.2.1 telefon dostawał lagów w działaniu. Zamraża ekran na minute lub mniej, potem sie odblokowuje. Po wgraniu czystych romow z ODINA (bez rotowania) to samo.
Pewnie trafilem wadliwy egzemplarz, ale zwróc na to uwage u siebie, jak Ci działa na brandowanym z Orange. Rowniez pobawilbym sie na oryginalnym, choc by po to zeby wylapac ewentualne mankamenty po upgrade.

Nie, to wina czystych softów. Oryginał tak ma i nic nie zrobisz.

*

Offline khak

  • *****
  • 768
Odp: Zmiana Orange Rom na niebrandowany.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 16, 2011, 16:49:44 »
Może i tak byc. Więc rootowanie nieuniknione  ?

*

Offline damianpiwowarski

  • Ekspert Android
  • *****
  • 1115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dawniej "Damianoo".
    • www.mojdroid.pl
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: Zmiana Orange Rom na niebrandowany.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 16, 2011, 18:05:21 »
Cóż... Taki urok tego modelu :-) Jak bardzo bardzo bardzo bardzo bardzo bardzo bardzo nie chcesz tego robić, to zrób temporary root i nieco podkręć SGSa. Może uda mu się "ruszyć" do przodu

*

Offline bobas007

  • ***
  • 435
  • Sprzęt: i780 - WM6, SGS BVJS4
Odp: Zmiana Orange Rom na niebrandowany.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 28, 2011, 17:44:57 »
Tak. Najpierw ROOT, poźniej recovery a na końcu wgrywanie dowolnego softu.
Rozumiem, że powyższe jest potrzebne, by zrobić kopię katalogu EFS? Problem w tym, że nigdzie nie mogę znaleźć metody na roota dla systemów brandowanych przez Orange . Np. dla takiego JS4. Wszelkie (sensowne) opisy dotyczące zabawy z Androidem na Galaxy S zaczynaja się od magicznej konieczności backupu katalogu EFS. Do tego potrzebny jest równie magiczny root, który wykonać należy metodą kompatybilną z wersją zainstalowaną na urządzeniu. I tu podstawowy problem: jest do JS2, JS3, JS8... A JS4 gdzie?  :mysli: W efekcie powyższe: "Najpierw ROOT, poźniej..." staje się dość enigmatyczne.

PS: Wyleję trochę prywatnego żalu... Większość użytkowników oblatanych w niuansach Androidowych pda, a opisujących metody wgrywania nowych softów, używa tak głębokich skrótów myślowych, że takich ignorantów jak ja oblatuje strach, że poważnie i nieodwracalnie coś uszkodzą. Szkoda, że nikt nie pokusił się o napisanie tutoriala totalnego, a uwzględniającego np. takie niuanse jak specyfika Galaxy S z Orange.

*

Offline hubi93

  • ***
  • 431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC ONE X
Odp: Zmiana Orange Rom na niebrandowany.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 28, 2011, 19:13:36 »
PS: Wyleję trochę prywatnego żalu... Większość użytkowników oblatanych w niuansach Androidowych pda, a opisujących metody wgrywania nowych softów, używa tak głębokich skrótów myślowych, że takich ignorantów jak ja oblatuje strach, że poważnie i nieodwracalnie coś uszkodzą. Szkoda, że nikt nie pokusił się o napisanie tutoriala totalnego, a uwzględniającego np. takie niuanse jak specyfika Galaxy S z Orange.

Tutaj muszę powiedzieć, że masz dużo racji, też pamiętam te czasy jak na pdaclubie w dziale HTC Kaiser wyglądało FAQ. Dokładne z wyjaśnieniem każdego pojęcia, nie wspominając już specyfikacji telefonu... Szczerze powiem, że tego mi troche brakuje tutaj w dziale SGSa, gdyz pomimo tego, że się przesiadłem na niego z Milestone która również była na androidzie i była jak dla mnie banalna jeśli chodzi o wgrywanie wszelkich rzeczy, to tutaj jest dla mnie czarna magia... Używam już kilka dni samsunga i znam przewagę custom romów nad zwykłymi lecz cały czas nie bardzo wiem jak wgrać rom od Darky'ego gdyż sciągnąłem go w pliku .zip i nie wiem co dalej z nim zrobic, jak wgrać go poprzez Odina. O czym pamietac zeby nie uwalic telefonu... W faqu nie wiele takich informacji:/

*

Offline mygalax

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG SWIFT 3d . Galaxy S 8gb
Odp: Zmiana Orange Rom na niebrandowany.
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 02, 2011, 12:46:07 »
Darky'ego,criskleo,doc itp wgrywasz przez recovery własnie plik zip musi być musisz mieć odblokowany tel na download mode i recovery a o tym na forum w 3 poście jak się nie mylę.to bardzo proste tylko wystarczy trochę poczytać :)

*

Offline hubi93

  • ***
  • 431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC ONE X
Odp: Zmiana Orange Rom na niebrandowany.
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 04, 2011, 10:04:09 »
a roota musze miec?

*

Offline mygalax

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG SWIFT 3d . Galaxy S 8gb
Odp: Zmiana Orange Rom na niebrandowany.
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 04, 2011, 10:50:02 »
no raczej tak bardzo dużo aplikacji wymaga roota bez niego ani rusz.root trwa około minuty wiec nie ma na co czekać :)

*

Offline hubi93

  • ***
  • 431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC ONE X
Odp: Zmiana Orange Rom na niebrandowany.
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 04, 2011, 15:37:56 »
wiem do czego słuzy root, ale na milestone nie był wymagany przed wgraniem nandroida z custom romem, a tu ktos pisał ze przed wgraniem romu poprzez funkcje update w recovery jest wymagany root, dlatego pytam.

*

Offline slako35

  • *
  • 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS I9000
Odp: Zmiana Orange Rom na niebrandowany.
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 04, 2011, 16:23:14 »
root nie jest wymagany do wgrania customa, potrzebujesz tylko CWM. A najłatwiej to wrzucić przez Odina jakiś kernel speedmoda, i masz wtedy i CWM i roota oraz Recovery 2e.

*

Offline mygalax

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG SWIFT 3d . Galaxy S 8gb
Odp: Zmiana Orange Rom na niebrandowany.
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 04, 2011, 16:38:06 »
tak jak slako35 napisal bez roota nie bedziesz mial całego cwm i lipa odin speedmod lub fugumod także cf-root powodzonka