Zapętlony Bootloader + błąd partycji

  • 5 Odpowiedzi
  • 5459 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline olo1990pl

  • 17
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S, Samsung Omnia I
Zapętlony Bootloader + błąd partycji
« dnia: Listopad 13, 2012, 21:59:06 »
Witam,
z góry uprzedzam, że szajsung (SGS) należy do mojego kuzyna (z moim na szczęście nie mam problemów). Ma (miał?) wgranego andka 2.2.1 brandowanego w Erze. Jako, że podłączał telefon przez KIES to kiedyś automatycznie ściągnęło mu aktualizację ROMu, która w końcu źle się wgrała. Z tego też powodu szajsung wylądował w serwisie gdzie wgrali mu ROM normalnie (wtedy jeszcze nie miałem własnego SGS'a więc nie mogłem zbytnio pomóc). I po odebraniu był spokój na dłuższy czas.

Jakiś miesiąc temu z jakiegoś powodu sam z siebie postanowił się zrestartować (z tego co pamiętam mowa była, że był podpięty pod ładowarkę wtedy). Od tego momentu za każdym razem przy restarcie telefon wchodził w pętlę i dopiero po jakichś 15-30 minutach w końcu wczytywał się system. Z tego też powodu poproszony zostałem przez kuzyna, bym mu zmienił ROM na jakiś działający i najlepiej nowszy lepszy.

Pierwsze co zrobiłem to oczywiście sprawdzenie czy na pewno jest zapętlony i czy naładował baterię. Pętla jest, bateria 90% - czyli może być. Kies wywalony, sterowniki oraz odin są i działają. Oficjalny 2.3.6 jednoplikowy obecny na dysku. No to wgrywanie czas zacząć.

2.3.6 wgrany, teraz czas na odpowiednie CWM (by dalej pójść w jakiegoś 4.x.x, albo nieoficjalne Gingery). No i zonk. Pętla obecna. Wejście w recovery (o dziwo wersja 3e) ukazuje błąd:




Ponowne wgranie 2.3.6 bez CMW - to samo.

No to teraz czas na 3 plikowy 2.3.5 (bodajże - ostatni z 3 plikowców) by zrobić repartition. Nie pomogło - ten sam błąd.

Teraz pytanie - co mam dalej robić? Download i Recovery są dostępne.

To, że nie zrobiłem błędów we wgrywaniu jestem pewien (przez kilkadziesiąt zmian ROMów Omnii i własnym SGSie uzyskałem raczej wprawę we flashowaniu).

*

Offline qwerty90

  • **
  • 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG Nexus 4
Odp: Zapętlony Bootloader + błąd partycji
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2012, 22:12:47 »
U mnie kiedyś jak wgrywałem przez odina androida 2.3.6 3-plikowego także wyskakiwał błąd w recovery (tylko nie pamiętam, czy dokładnie taki sam jak w twoim przypadku). U mnie pomagało za każdym razem wejście do recovery i wykonanie factory reset.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2012, 22:14:40 wysłana przez qwerty90 »
Htc Tytn II ->-> Magic->HTC TP 2 -> 6300 -> S avila -> xperia x8->x10 -> k550i-> ->Hd2 -> e52 -> SGS -> iphone 3g -> iphone 4 -> Samsung delphi ->ace -> Galaxy Nexus ->Note->One S->Se LWW-> SGS 2->Desire HD->defy->Desire S->S2->HTC One S

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Zapętlony Bootloader + błąd partycji
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2012, 11:51:11 »
Wgrywasz z kartą SD w środku czy bez? Może to ma jakiś wpływ chociaż nigdy nie zauważyłem różnicy. U mnie się tak zapętlało jak wgrywałem przez Recovery, przez Odina nigdy. Na pewno wgrywasz ROM dla SGSa a nie Captivy? Ja sam tak kiedyś się pomyliłem.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: Zapętlony Bootloader + błąd partycji
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2012, 12:08:11 »
Za jakąś godzinkę się załaduje romik JVS  :wink: http://www.4shared.com/folder/xjFg77X2/SGS.html
Jest i odin i cf root do kompletu  :)

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Zapętlony Bootloader + błąd partycji
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 14, 2012, 17:18:20 »
Nie chcę straszyć, ale podobnie miałem w S2 -> uwalona płyta główna (przynajmniej ją wymienili i od tego czasu (odpukać) problemów brak)

*

Offline olo1990pl

  • 17
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S, Samsung Omnia I
Odp: Zapętlony Bootloader + błąd partycji
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 15, 2012, 01:00:48 »
Karta SD leżała na biurku w czasie wgrywania - nigdy nie robię tego z wsadzonymi kartami SIM i SD.

ROM na pewno był z I9000 - na siostrzanym forum był w spisie oficjalnych ROMów. I przechodząc na swojej z 2.3.7 (jakiś nightly CM7) na Żelkę (X-BEAN 3.0 - BTW polecam) też wgrywałem 2.3.5 z tego linka [udało mi się zapętlić wtedy na kroku 4.0.2 (?? jakiś Nightly CM9) -> 4.1.2 - bo jakiś pajac napisał w wątku, że lepiej przejść z Ice Cream na Jelly Bean (potem doczytałem, że się właśnie wtedy pieprzy i lepiej jest z Piernika)].



« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2012, 01:48:58 wysłana przez olo1990pl »