Wolno działa, w trakcie rozmowy zawiesza się, wina sprzętowa?

  • 1 Odpowiedzi
  • 2719 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kaamien

  • ***
  • 314
  • Sprzęt: TyTN, Diamond, Milestone
Witam,

Jako że nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, pozwolę je sobie zadać.

Otóż mam Galaxy S (i9000) z oryginalnym ROMem 2.3.4 (nie wiem dokładnie jaka wersja/kompilacja). Nagle pewnego dnia zaczął się mocno grzać w górnej części - nawet przy wyłączonym WiFi, GPS, 3G - oraz zaczął trochę spowalniać. Nic nie było z nim robione, jakby uszkodził się samoczynnie. Przy próbie wykonania telefonu, co prawda słyszę rozmówcę, ale przestają reagować przyciski, a ekran wygasza się tylko do górnej belki. Wygląda to tak, że widzę tylko pasek statusu, reszta ekranu jest czarna. Cały ekran jest nieaktywny (nie można ściągnąć belki statusu z góry, mimo że jest widoczna). Po prostu następuje totalna zwiecha, mimo iż rozmowa trwa. Tylko odłączenie zasilania np. wyjęcie baterii pomaga.

Zrobiłem oczywiście twardy reset, nie pomogło. Zrootowałem go, wgrałem recovery, później CM7, niestety przy próbie pierwszego flasha telefon padł. Ale podniosłem go przez Download mode. Wgrałem CM7 za drugim razem poprawnie (w identyczny sposób, tylko tym razem się udało, jak to możliwe?). Niestety na CM7 efekt taki sam, grzeje się, a przy rozmowie zwiecha. Wgrałem jakiś inny ROM z ICS, to samo. Wrzuciłem inne dwa inne radia na telefon, nowy kernel, to samo. Na koniec wgrałem oryginalnego stockowego 2.3.6 i tak zostało. Objaw nie ustąpił, czyli jest niezależny od ROMu, wersji radia, kernela itd. Zaznaczam, że telefon od czasu jak to się stało, włącza mi się chyba z 5-6 minut, niezależnie jaki ROM wgrałem (na oryginalnym jest gorzej, na CM ciut lepiej, ale i tak porażka).

Co radzicie mi zrobić? W czym może być przyczyna? Pewnie tylko serwis pomoże, ale chciałbym się upewnić co do waszego zdania.

*

Offline kaamien

  • ***
  • 314
  • Sprzęt: TyTN, Diamond, Milestone
Odp: Wolno działa, w trakcie rozmowy zawiesza się, wina sprzętowa?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2012, 17:42:40 »
No i wyjaśniło się. Galaxy nałapał wody od góry (prawdopodobnie podczas rozmowy podczas złej pogody) i mimo że wydawał się suchy, to jednak wilgoć dostała się do środka. Natomiast grzał się od zwarcia, które spowodowane było wilgocią właśnie. Przyczyna, uszkodzone złącze HR i anteny (?), ogólnie płyta główna. Serwis wymieni mi złącze HR i anteny oraz wyczyści płytę. Będzie działać. Cena ok. 100zł. Temat uważam za zamknięty.