Vista 64 vs Galaxy S - poddaje sie

  • 11 Odpowiedzi
  • 2968 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Vista 64 vs Galaxy S - poddaje sie
« dnia: Listopad 17, 2010, 23:18:59 »
Od paru dni bezskutecznie probuje podlaczyc mojego Galaxy S do komputera z 64-ro bitowa Vista. Na Aspire One z XP poszlo bez problemu, na starym kompie z XP(juz go nie mam) rowniez, na tym z Vista za diabla nie moge. Chyba przejrzalem juz caly Internet na ten temat, poinstalowalem stery, reinstalowalem system, robilem wipe, nic nie pomaga, to dziadostwo nie chce sie polaczyc z komputerem. Ma ktos jakis pomysl? Bo ja wymiekam. Co ciekawe- Desire udalo sie polaczyc z moim kompem. Jak nie uda mi sie tego polaczyc to niestety, ale bede musial sie tego chlamu pozbyc bo nie bede przerzucal plikow komputer-netbook-telefon, podstawowa funkcjonalnosc jak podlaczenie do kompa powinna dzialac, a tu zonk. Dodam, ze sterowniki mam zainstalowane, a i predzej zmienie telefon, ktory nie potrafi funkcjonowac jak nalezy niz komputer czy system, bo nie stac mnie na kupowanie nowych systemow tylko dlatego, ze telefon okazuje sie badziewiem, ktore nie potrafi sie polaczyc z kompem.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2010, 23:23:40 wysłana przez re_ »

*

Offline SpoonMan

  • 6
    • http://www.spoonman.eu.org/
  • Sprzęt: Galaxy S
Odp: Vista 64 vs Galaxy S - poddaje sie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 17, 2010, 23:26:08 »
telefon okazuje sie badziewiem, ktore nie potrafi sie polaczyc z kompem.

A nie wpadłeś na taki pomysł że to nie telefon jest badizewiem a system operacyjny pod który próbujesz go podłączyć?

*

slotwik

Odp: Vista 64 vs Galaxy S - poddaje sie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 17, 2010, 23:32:21 »
Od paru dni bezskutecznie probuje podlaczyc mojego Galaxy S do komputera z 64-ro bitowa Vista. Na Aspire One z XP poszlo bez problemu, na starym kompie z XP(juz go nie mam) rowniez, na tym z Vista za diabla nie moge. Chyba przejrzalem juz caly Internet na ten temat, poinstalowalem stery, reinstalowalem system, robilem wipe, nic nie pomaga, to dziadostwo nie chce sie polaczyc z komputerem. Ma ktos jakis pomysl? Bo ja wymiekam. Co ciekawe- Desire udalo sie polaczyc z moim kompem. Jak nie uda mi sie tego polaczyc to niestety, ale bede musial sie tego chlamu pozbyc bo nie bede przerzucal plikow komputer-netbook-telefon, podstawowa funkcjonalnosc jak podlaczenie do kompa powinna dzialac, a tu zonk. Dodam, ze sterowniki mam zainstalowane, a i predzej zmienie telefon, ktory nie potrafi funkcjonowac jak nalezy niz komputer czy system, bo nie stac mnie na kupowanie nowych systemow tylko dlatego, ze telefon okazuje sie badziewiem, ktore nie potrafi sie polaczyc z kompem.

Może to też zależy od tego co masz na telefonie. Na jakimś innym forum jest wątek o tym, ja mam 7 64bit i u mnie problemem jest launcher pro, u kogoś innego nazwy plików dłuższe niż (chyba, nie chcę kłamać) 16 znaków. Poza tym zależy jak chcesz się połączyć: czy do kiesa, czy jako modem czy pamięć zewnętrzna.

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Vista 64 vs Galaxy S - poddaje sie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2010, 23:39:37 »

A nie wpadłeś na taki pomysł że to nie telefon jest badizewiem a system operacyjny pod który próbujesz go podłączyć?
Tylko, ze inne telefony na Andku potrafia dzialac :) To nie ma byc tak, ze mam sobie dopasowywac system, mieszkanie i styl zycia do telefonu, tylko on ma sie dopasowac do mnie. W tym wypadku natrafiam na ogromny zawod wzgledem SGS, tym bardziej, ze to podstawowa funkcjonalnosc urzadzenia i nie powinno miec to znaczenia czy mam XP, Viste czy Seven.
Co do tego co mam na telefonie- wydaje mi sie, ze nie. Urzadzenie probowalem podlaczyc po zrobionym wipe, system byl czysty, karty pamieci nie bylo w srodku. Chce podlaczyc urzadzenie jako pamiec przenosna-co raczej logiczne skoro chce przenosic pliki :) , niestety KIESa nigdy nie udalo mi sie zaisntalowac na zadnym komputerze, tez nie byl mi potrzebny.

*

slotwik

Odp: Vista 64 vs Galaxy S - poddaje sie
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 17, 2010, 23:44:55 »
NIe wiem czy się teraz nie wygłupię ale z podłączeniem jako pamięć przenośną miałem też problem. Rozwiązaniem była ta belka na górze - trzeba było na niej wybrać odpowiednią opcje. :-)

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Vista 64 vs Galaxy S - poddaje sie
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 17, 2010, 23:47:08 »
NIe wiem czy się teraz nie wygłupię ale z podłączeniem jako pamięć przenośną miałem też problem. Rozwiązaniem była ta belka na górze - trzeba było na niej wybrać odpowiednią opcje. :-)
Prosze bez takich zartow.

*

Offline Blitzen

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nasty Canasta
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: Vista 64 vs Galaxy S - poddaje sie
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 18, 2010, 08:55:02 »
Domyślam się, że tak jak ja wypróbowałeś opisane na forach sposoby i triki. U mnie akurat z trybem pamięci masowej nie było kłopotu a nie mogłem się połaczyć przez KIES (co ostatecznie się udało).
Mam 2 rady - może któraś pomoże.

1. Spróbuj popodłączać SGSa do różnych portów USB - czytałem że u kogoś poszło na jednym porcie a na drugim nie widziało w ogóle. Możesz też wypróbować myk z resetowaniem kompa z podłączonym SGSem do USB - też ponoć czasem pomaga.

2. Zainstaluj KIESa na tym kompie. Wiem, że to nie powinno mieć znaczenia ale w przypadku SGSa już we wszystko uwierzę - jeden koleś uzyskał połączenie dopiero po zmianie tapety na defaultową (z Wenecją czy czymś takim - startowa). To już paranoja ale co zrobić... ja już przed podłączaniem spluwam 3 razy za lewe ramię i trzymam się prawą ręką za lewe ucho coby urok odczynić :E. Niedługo sie okaże, że SGSa można podłączyć tylko w czasie pełni księżyca, 13tego w piątek zanim kur zapieje. Co by nie gadał komunikacja z PCtem to najsłabszy punkt SGSa - spaprali to na maksa.

*

Offline KartofeLone

  • **
  • 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N560, Galaxy S, Galaxy S III
Odp: Vista 64 vs Galaxy S - poddaje sie
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 18, 2010, 10:53:06 »
Ja mam Viste 32bit i nie mam żadnych problemów z podłączeniem SGS'a.

Może usuń Kiesa i zainstaluj nowszą, albo starszą wersje i zobacz czy Ci ruszy.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Vista 64 vs Galaxy S - poddaje sie
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 18, 2010, 11:14:14 »
To jest właśnie ciekawe, że niektórym działa a innym nie - Samsung dał ciała. W każdym razie KIES jest kiepski, natomiast jeśli chodzi o pamięć masową to na żadnym systemie nie miałem problemów (W7,XP,Vista). Ja najczęściej używam do kopiowania z PC<->SGS, serwer FTP-klient. re_ nie poddawaj się :)
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Vista 64 vs Galaxy S - poddaje sie
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 18, 2010, 11:56:43 »
Tomek- walcze caly czas :)
A KIES-a nie udalo mi sie nigdy zaisntalowac na zadnym kompie, zawsze instalacja sie wysypywala, czegos jej brakowalo itp. itd. Sprobuje cos z tym KIES-em w takim razie pokombinowac, bo urzadzenie jest dla mnie pod kazdym wzgledem idealne, poza tym dosc sporym problemem :(

*

Offline zigrin

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i9000
Odp: Vista 64 vs Galaxy S - poddaje sie
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 18, 2010, 13:15:49 »
Próbowałeś ściągać kiesa od nowa? Miałem podobne problemy, a winna okazała się uszkodzona instalka KIES.

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Vista 64 vs Galaxy S - poddaje sie
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 21, 2010, 22:19:41 »
Dzis podlaczylem i... samo zadzialalo. Cos zupelnie dla mnie niezrozumialego :)