Usuwanie niepotrzebnych aplikacji

  • 10 Odpowiedzi
  • 13741 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline gomez.pl

  • ***
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S (root), LEO
Usuwanie niepotrzebnych aplikacji
« dnia: Listopad 29, 2010, 19:03:20 »
witam

od 2ch dni jestem szczęśliwym posiadaczem SGS (przesiadka z Topaza)
powiedzcie mi bo znaleźć nie mogę, jak usunąć/odinstalować niepotrzebne aplikacje ?? mam na myśli Sims 3, Monopoly, aldiko, layar, talk,

w menu --> aplikacje --> zarządzanie nic nie mam :/
HTC HD2: Dorimanx
Samsung Galaxy S: Cyanogen Mod v9 stable

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Usuwanie niepotrzebnych aplikacji
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2010, 19:31:08 »
Potrzebujesz dwoch aplikacji. SGStools z Marketu (za jego pomoca mozesz wywalic czesc niepotrzebnych samsungowych aplikacji) oraz root explorera. W SGStools musisz zaaplikowac skrypt zamontowania systemu jako R/W i wowczas wlaczasz root explorera, mountujesz rowniez jako R/W i wchodzisz w system/apps i usuwasz co chcesz, pamietajac by usunac plik .apk i plik .odex o ile program takowy posiada. Milego czyszczenia systemu. Od siebie powiem, ze nie polecam Ci instalowac upgradeow z programu SGStools poza rozszerzeniem mozliwosci przegladarki systemowej- czytalem, ze inne potrafia dzialac niestabilnie a w szczegolnosci galeria 3D z bonusami. Po zakonczonym sukcesem kasowanku aplikujesz skrypt by system byl R/O i cieszysz sie z pozbyca sie smieci.

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Usuwanie niepotrzebnych aplikacji
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2010, 20:06:52 »
re_, a co daje zmiana na R/W? Ja wszystko usuwałem bez tej zmiany, SGSTools też nigdy nie instalowałem... Aplikacje usunęły się bez problemu, system też się nie wysypał.

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Usuwanie niepotrzebnych aplikacji
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 29, 2010, 20:14:55 »
Niekiedy po prostu zwyczajnie zrootowany system nie chce wspolpracowac z root explorerem. Nie jest to czesty przypadek, jednak zdaza sie, a jak zaobserwowalem to kolega gomez.pl jest nowy w swiecie Androida i na wszelki wypadek opisalem droge dluzsza a pewna w 100%. A zmiana na R/W to zmiana na odczyt/zapis pozwalajaca podmieniac pliczki systemowe w przeciwienstwie do ustawienia tylko odczyt.

*

slotwik

Odp: Usuwanie niepotrzebnych aplikacji
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 29, 2010, 20:24:45 »
Najprościej jest zainstalować Launcher Pro, jest tam opcja ukrywania aplikacji nie mówiąc o innych zaletach tego programu, na sgs jest tyle pamięci na aplikacje że usunięcie trzech małych pliczków nie przyspiesza i nie zwalnia dużo miejsca a jeśli ktoś nie jest "zaawansowany" to chyba najłatwiej je ukryć.
PS: nie wiem czy na innych launcherach nie ma tej opcji

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Usuwanie niepotrzebnych aplikacji
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 29, 2010, 20:41:23 »
I tak i nie. Zainstalowane aplikacje w romie zajmuja miejsce i np. w FroYo od Ery bez usuniecia smiecia nie bylo miejsca na podmiane systemowej bateryjki na kolowa.

*

slotwik

Odp: Usuwanie niepotrzebnych aplikacji
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 29, 2010, 20:44:08 »
I tak i nie. Zainstalowane aplikacje w romie zajmuja miejsce i np. w FroYo od Ery bez usuniecia smiecia nie bylo miejsca na podmiane systemowej bateryjki na kolowa.
O tym nie wiedziałem. Mam xwjpa + jakiś csc jp7 (chyba) i jeszcze mi miejsca nie zabrakło. Ale widocznie era miesza.

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Usuwanie niepotrzebnych aplikacji
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 29, 2010, 22:12:54 »
Mi rowniez miejsca nie zabraklo. Chodzi tu o co innego- o miejsce na partycji systemowej.

*

Offline D7jarek

  • 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: samsung galaxy
Odp: Usuwanie niepotrzebnych aplikacji
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 19, 2011, 19:59:47 »

Ja swoje zbędne aplikacje w galaxy usunąłem przy pomocy root explorera,Wszystko poszło pieknie ,ale jest jeden mały mankament.Mianowicie na pulpicie telefonu w miejscach usunietych aplikacji powstału "dziury po nich" w miejsce starych usunietych aplikacji nie mozna przenies innych. Co moze byc powodem ???

*

Offline PopaY

  • *****
  • 1373
  • Płeć: Mężczyzna
  • Abstynent głupoty ;)
  • Sprzęt: Wystarczający by zadowolić każdą kobietę ;D
Odp: Usuwanie niepotrzebnych aplikacji
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 20, 2011, 17:32:33 »
Złap te "miejsca". Powinny dać się usunąć.
What we do in life echoes in eternity...

*

Offline D7jarek

  • 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: samsung galaxy
Odp: Usuwanie niepotrzebnych aplikacji
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 20, 2011, 20:13:42 »
Po wgraniu innych aplikacji zjęły one miejsca po starych, tych usunietych :)