Spowolnione działanie Galaxy S.

  • 11 Odpowiedzi
  • 3852 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Spowolnione działanie Galaxy S.
« dnia: Listopad 08, 2010, 22:05:10 »
Proszę o informację, jaka może być przyczyna problemu określonego w temacie, mianowicie od jakiegoś czasu telefon działa wolniej aniżeli w czasie kiedy zacząłem go używać (od września b.r). Problem pojawia się m.in przy otwieraniu wiadomości, kiedy muszę odczekać kilkanaście sekund na otwarcie, połączeń ostatnio wybieranych, czyli przy podstawowych, najbardziej prozaicznych czynnościach. Czy istnieje możliwość skanu systemu w poszukiwaniu wirusów, czy też powody mogą być inne?

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Spowolnione działanie Galaxy S.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2010, 22:06:47 »
[gmod]Tylko czemu dublujesz posty? Poczytaj Regulamin, za to warn się należy[/gmod]
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Spowolnione działanie Galaxy S.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2010, 18:37:24 »
Jesli masz antywirusa to go wywal. To dopiero jest spowalniacz. Na Androida wirusow praktycznie nie ma, jesli jzu to programy kradnace dane, ale tego antywirem nie wykryjesz. Masz po prostu zasmiecone urzadzenie, duzo uslug w tle, polecalbym Ci zrobic wipe i zainstalowac JM1 + lagfix a bedzie hulac jak marzenie.

*

Offline themo

  • 42
Odp: Spowolnione działanie Galaxy S.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2010, 22:40:29 »
...Masz po prostu zasmiecone urzadzenie, duzo uslug w tle, polecalbym Ci zrobic wipe i zainstalowac JM1 + lagfix ...
chyba mam podobnie :| prosze o (wy)tlumaczenie  :mysli:

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Spowolnione działanie Galaxy S.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 09, 2010, 23:51:36 »
Poinstalowane jakies smieci, zly rom, brak lagfixa.

*

Soovek

Odp: Spowolnione działanie Galaxy S.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 10, 2010, 10:10:12 »
A lagfixa da się zainstalować bez ROOTa ?

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Spowolnione działanie Galaxy S.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 10, 2010, 10:34:56 »
Nie da sie, ale to nie problem, poniewaz aplikacja zawiera wszystko w sobie, a wszystko sprowadza sie tylko do klikania.
Jestem jaki jestem :)

*

Offline KartofeLone

  • **
  • 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N560, Galaxy S, Galaxy S III
Odp: Spowolnione działanie Galaxy S.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 10, 2010, 16:57:17 »
Oczywiście, że da się zainstalować lagfixa bez roota: http://project-voodoo.org/

Odp: Spowolnione działanie Galaxy S.
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 11, 2010, 09:54:32 »
Jesli masz antywirusa to go wywal. To dopiero jest spowalniacz. Na Androida wirusow praktycznie nie ma, jesli jzu to programy kradnace dane, ale tego antywirem nie wykryjesz. Masz po prostu zasmiecone urzadzenie, duzo uslug w tle, polecalbym Ci zrobic wipe i zainstalowac JM1 + lagfix a bedzie hulac jak marzenie.

Bardzo dziękuję za pomoc, Szanowny Kolego, czy mógłbyś mi pomóc jak zainstalować wymienione przez Ciebie aplikacje, co to znaczy "zrobić wipe"? Gdzie mógłbym znależć i zainstalować JM1 + lagfix? Na marginesie, proszę także o brak irytacji, gdyż nie znam się na tym w ogóle, a chciałbym, jak każdy z Nas, aby Galaxy był czystą przyjemnością.
 :)

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Spowolnione działanie Galaxy S.
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 11, 2010, 10:37:10 »
Jak zrobić root masz przecież w przyklejonym temacie, odrobina dobrej woli i znajdziesz wszystko.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline KartofeLone

  • **
  • 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N560, Galaxy S, Galaxy S III
Odp: Spowolnione działanie Galaxy S.
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 11, 2010, 11:05:01 »
Zrobić wipe tzn. wyczyścić całkowicie SGS'a do takiego stanu jakim był gdy go wyciągnąłeś z pudełka. Możesz tego dokonać wpisując taki kod:
* 2767 * 3855 #
Pomyśl zanim podasz ten kod. Ten kod jest używany do hard resetu czyli usunięcie wszystkich plików i ustawień, w tym pamięci wewnętrznej. To będzie także ponowna instalacja oprogramowania telefonu.

Jeśli nie wiesz co to ROM, i co to jest JM1 to nie radze się brać za zmianę firmware'u, bo z wolno działającego SGS'a możesz zrobić nie działającego SGS'a.

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Spowolnione działanie Galaxy S.
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 11, 2010, 18:58:00 »
Pomijajac to, co zostalo tu przytoczone: ROM JM1 znajdziesz w watku z romami na tym forum. Zmieniasz rom wg opisu, nastepnie robisz roota i w markecie szukasz one click lag fix, instalujesz, wlaczasz i uzywasz. Jednak jesli nie ogarniasz tematu to lepiej sobie odpusc bo jeszcze ukatrupisz urzadzenie.