Scalanie kontaktow

  • 13 Odpowiedzi
  • 10010 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jawamdame

  • 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo
Scalanie kontaktow
« dnia: Lipiec 08, 2010, 15:52:30 »
Chce sobie kupic Galaxy...ale nurtuje mnie powazny problem - do tej pory uzywalem motoroli milestone i zaobserwowalem nieprzyjemna rzecz..... jesli masz w ksiazce np dwuch damianow kowalskich to telefon scali ich w jeden kontakt z dwoma nr telefonu tak ze nie wiesz ktory jest do kogo.....scali tez adresy itp mimo ze sa rozne..... telefon nie potrafil tez wyszukac kontakt po polu nazwa firmy..... czy ten sam problem wystepuje w galaxy? jest to ten sam system ale nie jestem pewny czy to wada androida czy telefonu

*

Offline jawamdame

  • 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo
Wielka prosba o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2010, 16:41:50 »
Chodzi mi o scalanie kontaktow ktore niestety zdyskwalifikowalo moja poprzednia komorke, czy ktos z Was moze sprawdzic czy jak doda sie do ksiazki telefonicznej 2x Damiana Kowalskiego ale z roznymi nr telefonu i adresami to kontakt zostanie scalony w jeden tak ze nie da sie odroznic ktory nr jest do kogo? chce kupic sobie Galaxy ale nie wiem czy to przypadlosc androida czy telefonu (milestone)... jesli tak jest android jest nie dla mnie :( posiadam ok 700 kontaktow czesto imiona badz tak jak w tym przypadku imie i nazwisko jest takie same.... nie moge zastanawiac sie czy mam juz kogos z takim samym imieniem..... jesli moglby ktos tez sprawdzic czy telefon potrafi wyszukac kontakt po polu nazwa firmy..... milestone tez mial z tym problem :( bardzo prosze o pomoc


[admin]warn - dublowanie wątków, regulamin - temat, brak poprawy mimo ostrzeżenia (marcinl)[/admin]
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2010, 07:12:24 wysłana przez marcinl »

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Wielka prosba o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2010, 20:56:37 »
zmień tytuł tematu, inaczej poleci w kosz...
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline jawamdame

  • 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo
Odp: Wielka prosba o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2010, 14:33:00 »
Jak nie zmienie nazwy moze ktos sie zlituje zajrzy w post i sprawdzi... zlozylem juz jeden z poprawna nazwa i nikomu nawet nie chce sie zajrzec w tel i odpisac :( tyle ludzi ma ten telefonik a nikt nie chce pomoc :( myslalem ze do tego sa takie fora ale widocznie sie myle :(

*

szeset

Odp: Wielka prosba o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 11, 2010, 14:37:28 »
Jak nie zmienie nazwy moze ktos sie zlituje zajrzy w post i sprawdzi... zlozylem juz jeden z poprawna nazwa i nikomu nawet nie chce sie zajrzec w tel i odpisac :( tyle ludzi ma ten telefonik a nikt nie chce pomoc :( myslalem ze do tego sa takie fora ale widocznie sie myle :(
Popatrz kto najwięcej tworzy na forum w temacie tego fona i dopadnij go na PW  :E

*

Offline jawamdame

  • 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo
Odp: Wielka prosba o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 11, 2010, 14:38:24 »
Jak mozna nazywac smartfonem cos co nie radzi sobie nawet z tak przyziemna funkcja jak kontakty, ilu z nas ma w telefonie dwie Anie czy trzy Kasie..... motorola milestone polaczy ci wszystkie te kontakty w jeden tak ze nie bedziesz wiedzial do kogo dzwonisz.....czy to wina motoroli? czy Androida?  - sobotni wieczor "jak masz na imie? - kasia - milo mi a dasz mi swoj nr ? - ok zapisz sobie +48......... - oj sorki a jak masz na nazwisko bo widzisz w telefonie mam juz jedna kasie....." taki telefon to dla mnie porazka!!!

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: Wielka prosba o pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 11, 2010, 14:54:38 »
Nie wiem, jak w urządzeniach z "czystym" androidem (czyli Vanillią), ale w urządzeniach od HTC (interfejs SenseUI) scalanie kontaktów po prostu można włączyć i wyłączyć. Łączenie jest wprawdzie w androidzie 2.1 z Sense automatyczne (w 1.5 dało się to wyłączyć, niestety opcji tej teraz już nie ma), ale potem do woli można kontakty scalać ze sobą i rozdzielać.
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

Offline jawamdame

  • 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo
Odp: Wielka prosba o pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 11, 2010, 15:05:32 »
przeszukalem cala motorole nie udalo sie tego wylaczyc :( sprzedalem ja zniesmaczony, nie potrafila nawet wyszukac kontaktu po nazwie firmy :( nie smiem juz nazwac tego telefonu smartfonem - widac android jest tylko zabawka dla dzieciakow ktorzy sciagaja sobie gry i dzwonki na telefon.... jak ktos chce powaznie zaczac uzywac tego telefonu to odradze stanowczo :(  brak zadan i notatek to kolejna wada...... jak w kalendarzu zapisac cos co mam do zrobienia a co nie jest wyznaczone na okreslona godzine? mam na to np caly tydzien? gdzie zanotowac sobie np stan licznika z mieszkania? owszem mozna sciagnac zewnetrzna aplikacje ale nie zsynchronizuje mi sie ona z kontem google.....podziekuje juz chyba tej firmie.....nawet stara poczciwa nokia E51 radzila sobie z takimi rzeczami lepiej

*

Offline fotokolo

  • 38
  • Sprzęt: galaxy s
Odp: Wielka prosba o pomoc
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 11, 2010, 20:03:55 »
Jak mozna nazywac smartfonem cos co nie radzi sobie nawet z tak przyziemna funkcja jak kontakty, ilu z nas ma w telefonie dwie Anie czy trzy Kasie..... motorola milestone polaczy ci wszystkie te kontakty w jeden tak ze nie bedziesz wiedzial do kogo dzwonisz.....czy to wina motoroli? czy Androida?  - sobotni wieczor "jak masz na imie? - kasia - milo mi a dasz mi swoj nr ? - ok zapisz sobie +48......... - oj sorki a jak masz na nazwisko bo widzisz w telefonie mam juz jedna kasie....." taki telefon to dla mnie porazka!!!

A co Ty kojarzysz ludzi po numerach telefonow a nie po nazwisku?
ja osobiscie wole miec kazda Ania osobno, a nie wszystkie Anie w jednym,
mozesz sobie stworzyc grupe kontaktow w androidzie i tam dodac
wszystkie anie a nawet franie.
Regulamin: Zamieszczone w podpisie elementy nie mogą zawierać treści politycznych, religijnych oraz ideologicznych, ani być linkami do innych serwisów, takich jak tesco, poniewaz admini toleruja jedynie auchan.

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: Wielka prosba o pomoc
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 11, 2010, 20:26:21 »
Szczerze mówiąc, gdyby mi telefon pozwolił wprowadzić do swojej książki adresowej kilka kontaktów o takich samych nazwach (np. "Kasia") różniących się tylko numerem telefonu, to któregoś dnia obudziłbym się z ręką w nocniku. Bo za cholerę nie wiedziałbym, do kogo w danej chwili dzwonię, lub wysyłam wiadomość. Taka sytuacja jest z mojego punktu widzenia niedopuszczalna, więc zwyczaj androida dotyczący grupowania kontaktów jest dla mnie bez znaczenia, a nawet jest mi na rękę - zmusza do zachowywania porządku w kontaktach.
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

Offline jawamdame

  • 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo
Odp: Wielka prosba o pomoc
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 11, 2010, 22:36:01 »
Ania jest moze zlym przykladem ale ja mam np 2x damiana kowalskiego jeden jest z firmy A drugi z firmy B i rozpoznaje ich po nazwie firmy w tym momencie gdy kontakt sie scali nie mam juz takiej mozliwosci cowiecej motorola uniemozliwiala wyszukanie mi danej osoby po nazwie firmy

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Wielka prosba o pomoc
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 11, 2010, 22:40:48 »
Ja to robię w max prosty sposób, po prostu w nazwie piszę coś charakterystycznego np. Damian Kow.-Auchuan a drugi Damian Kow. Tesco. Łatwo rozróżnić i nawet znaleźć chociaż rzeczywiście nie ma opcji szukania innej niż po imionach, nazwiskach.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: Wielka prosba o pomoc
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 11, 2010, 23:25:20 »
po prostu w nazwie piszę coś charakterystycznego np. Damian Kow.-Auchuan a drugi Damian Kow. Tesco.
Dokladnie. Trzeba sobie jakos radzic i znajdowac rozwiazania, a nie siedziec i narzekac. Co to za problem dopisac cos do nazwy.
Pozdrawiam,
  DonAndress

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Scalanie kontaktow
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 12, 2010, 07:15:33 »
Jak nie zmienie nazwy moze ktos sie zlituje zajrzy w post i sprawdzi... zlozylem juz jeden z poprawna nazwa i nikomu nawet nie
jak, nie zmienisz dostaniesz warna, znaczy już dostałeś
do tego przyznajesz się do dubla
porady co do przedmiotu wątku już dostałeś to teraz przypomnij sobie regulamin forum
i jeśli Moderator pisze jakąś uwagę, lepiej się do niej zastosować