Samsung Galaxy S - Tweaki, usprawnienia, boostery.

  • 4 Odpowiedzi
  • 16284 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kafar55

  • **
  • 187
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 8GB
Samsung Galaxy S - Tweaki, usprawnienia, boostery.
« dnia: Marzec 06, 2013, 11:33:44 »
Witam.
Mam do was drodzy forumowicze pytanie.
Chciałbym wyciągnąć co tylko się da z mojego SGS'a.
Zainstalowałem HellyBean, wyrzuciłem podstawowy Launcher, wgrałem Nova, zasobożerna klawiatura androida również poszła do kosza, zastąpiła ją mulitling. Wszelkie niepotrzebne dodatki (które nie są mi potrzebne również zostały usunięte).
Podkręciłem procesor do 1,3Ghz (na 1,4Ghz też dawał rade, ale pracował niestabilnie.)
Wyłączone wszelkie niepotrzebne dodatki, typu dźwięk przy dotknięciu itp.
Zwiększyłem pamięć cache.
Szukałem na internecie co jeszcze można zrobić aby telefon pracował szybciej, jednak większość poradników które znalazłem były dla tych mniej zaawansowanych użytkowników i zawierają się w nim porady typu: "wyłącz live wallpapers" albo "ogranicz liczbę widgetów" co zdaje mi się oczywiste.
Dlatego piszę z zapytaniem do was, czy znacie jeszcze jakieś metody, tweaki, boostery które pomogą w jak najszybszej pracy telefonu?
Aktualny wynik przy 1,3Ghz (SmartassV2, No-op) Antutu Benchmark to 4451pkt.
Próbowałem Ram Manager Pro jednak co do niego miałem mieszane uczucia, może ktoś bardziej zaawansowany się wypowie czy warto?
Zdaje sobie sprawę że Galaxy S (jak i również inne telefony) mają pewną granicę, ale za każdą radę, link, bądź sugestie będę wdzięczny.
Pozdrawiam!  :D
 
Hp Ipaq h1940 -> E-ten Glofish X500 -> HTC Kaiser -> HTC Touch Diamond -> HTC Rhodium -> SE Ck13i -> iPhone 3G 16GB -> Nokia 5530 -> HTC HD2 -> SE Neo V -> HTC Mozart -> HTC HD2 -> Nokia n8 -> Samsung Galaxy S -> ZTE Grand X In -> HTC Desire -> S Galaxy S

*

Online tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Samsung Galaxy S - Tweaki, usprawnienia, boostery.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2013, 12:21:58 »
Ale o co tak naprawdę Ci chodzi? Chcesz mieć jak najwyższy wynik w benchmarku? Przecież to sztuka dla sztuki. Jak wszystko pracuje sprawnie i szybko to co potrzebujesz? Pamiętaj, że lepsze jest wrogiem dobrego.

Połączone: Marzec 06, 2013, 12:24:17
Poza tym już ktoś ostatnio też tak chciał zrobić i dostał radę żeby procek podkręcić.

http://pdaclub.pl/forum/galaxy-s-(gt-i9000)/jak-wyciagnac-max-mozliwosci-z-sgs/

W czym SGS nie wyrabia?
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2013, 12:24:17 wysłana przez tomaszkap »
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline hubi93

  • ***
  • 431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC ONE X
Odp: Samsung Galaxy S - Tweaki, usprawnienia, boostery.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2013, 20:18:58 »
Znam jeden dobry sposób jak podkrecić SGSa. Sprzedac go i kupić SGS III lub ostatecznie II... Na pewno poczujesz roznice, gwarantuje.

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: Samsung Galaxy S - Tweaki, usprawnienia, boostery.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2013, 20:30:16 »
Aktualny wynik przy 1,3Ghz (SmartassV2, No-op) Antutu Benchmark to 4451pkt.
Próbowałem Ram Manager Pro jednak co do niego miałem mieszane uczucia, może ktoś bardziej zaawansowany się wypowie czy warto?

To zależy czy używasz go z głową, ustaw na szybsze działanie mi od wczoraj dolphin browser siedział w ramie aż go dziś po południu włączyłem a tu strony załadowane  :mrgreen:

*

Offline kafar55

  • **
  • 187
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 8GB
Odp: Samsung Galaxy S - Tweaki, usprawnienia, boostery.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 06, 2013, 22:11:18 »
Aktualny wynik przy 1,3Ghz (SmartassV2, No-op) Antutu Benchmark to 4451pkt.
Próbowałem Ram Manager Pro jednak co do niego miałem mieszane uczucia, może ktoś bardziej zaawansowany się wypowie czy warto?

To zależy czy używasz go z głową, ustaw na szybsze działanie mi od wczoraj dolphin browser siedział w ramie aż go dziś po południu włączyłem a tu strony załadowane  :mrgreen:

Dziekuje za wypowiedz, bo to chyba jedyna sensowna odpowiedz na moje zapytanie...
Hubi, ameryki to Ty nie odkryles, tylko po co sie wypowiadasz w taki sposob? Posty nabijasz? Gdybym mial wolna gotowke to bym kupil S2 i nie byloby pytan na forum.
Tomaszkap dzieki, czytam forum bardzo duzo, i ten watek rowniez czytalem. Chodzilo mi bardziej o jakies tweaki typu VM Heap Size, edycja bulid.prop itp. Dlatego pytam tu na forum... Nie chce uzyskac jak najwiecej pkt. W benchmarkach, podalem wynik tylko po to aby miec jakis punkt odniesienia.
Wykasowalem wszelkie dodatki systemu (dzwonki ktorych nie uzywam, live wallpapers itp.) Zainstalowalem Ram Manager Pro i aktualnie wynik Antutu to ok. 4850pkt.
Jesli macie jeszcze jakies sugestie to bardzo prosze, smialo, bede wdzieczny.
Pozdrawiam!
Hp Ipaq h1940 -> E-ten Glofish X500 -> HTC Kaiser -> HTC Touch Diamond -> HTC Rhodium -> SE Ck13i -> iPhone 3G 16GB -> Nokia 5530 -> HTC HD2 -> SE Neo V -> HTC Mozart -> HTC HD2 -> Nokia n8 -> Samsung Galaxy S -> ZTE Grand X In -> HTC Desire -> S Galaxy S