Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!

  • 250 Odpowiedzi
  • 52670 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Online tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 19, 2010, 12:01:56 »
Dzięki za info, ale ja podziękuję za wipe :) A temat jest przecież przyklejony ;)
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline lvl18

  • *
  • 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ROKR E1 iTunes & SGS 16GB
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 19, 2010, 12:40:21 »
@Blitzen dokładnie jakbyś opisywał mojego SGS-a  :S
zauważyłem ze razem z aparatem telefon łączy się z GPS (chyba), w ustawieniach aparatu nie ma żadnej opcji żeby to wyłączyć
no i nagrywanie do mp4 wyszło na dobre, jakość wideo jest dużo lepsza

*

Offline Blitzen

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nasty Canasta
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 19, 2010, 12:55:55 »
Żeby wszystko ładnie działało, to przed aktualizowaniem ROMU jak i po należy zrobić wipe'a.

O tym nie wiedziałem... trudno - czeka mnie pracowity weekend  :wink: Tego speedmoda bym zainstalował skoro i tak robię wipe'a, tylko trochę się boję żeby nie uwalić słuchawki. Ale raz SGSowi śmierć, może się uda ;)

*

Offline KartofeLone

  • **
  • 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N560, Galaxy S, Galaxy S III
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 19, 2010, 16:06:26 »
Dzięki za info, ale ja podziękuję za wipe :) A temat jest przecież przyklejony ;)

Dlaczego nie jesteś przekonany do wipe? Kopie zapasową kontaktów, kalendarza i wiadomości można zrobić przez Kies więc nie ma strachu że jakiś program do backupu nie odpali pod Froyo, czy innym ROM'ie. Jedyne co się traci to programy, które można zainstalować ponownie i save'y gier (no tu niestety trzeba będzie grać od nowa ;) )

P.S.
Nareszcie moja praca została doceniona  :ok:

*

Offline frankie12

  • 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 19, 2010, 18:48:23 »
A co c programami płatnymi ? Czy będę je musiał kupować ponownie ?
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2010, 08:49:21 wysłana przez frankie12 »

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 19, 2010, 19:00:13 »
Nie, nie bedziesz musial.

Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 22, 2010, 06:55:46 »
Witam,
Proszę mi wyjaśnić dlaczego jedni mogą już aktualizować telefon przez KIESAa  do FroYo a nie którzy jeszcze nie.
Mam telefon zakupiony z ERY. Przy próbie aktualizacji KIES wykrywa PDA:JFF/PHONE:JF5/CSC:SWC No i znany komunikat "tej wersji nie można aktualizować" KIESa mam 1.5.3.10103_100.

*

Offline darulez

  • *
  • 54
  • i780PDXHL2 WM 6.1
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 22, 2010, 22:52:28 »
Witam,
Proszę mi wyjaśnić dlaczego jedni mogą już aktualizować telefon przez KIESAa  do FroYo a nie którzy jeszcze nie.
Mam telefon zakupiony z ERY. Przy próbie aktualizacji KIES wykrywa PDA:JFF/PHONE:JF5/CSC:SWC No i znany komunikat "tej wersji nie można aktualizować" KIESa mam 1.5.3.10103_100.



u mnie podobnie  bylo z tel. z Ery

PDA:JM2
PHONE JM1
CSC JM1

KIes mowił ze tej wersji nie mozna zaktualizowac.. :O

roota mam , lagfixa nie , z kiesem sie łaczyłe sie bez problemow

Dopiero sciagnalem inna wersje kiesa z tąd
http://www.samsungapps.com/about/onPc.as
 ( wczesniejsza byla ze strony samsung polska )
restart tel  ponowne podlaczenie i jakos poszło gładko
 
teraz
mam
9000xxjpp
nr wersji froyo.XWJPA

i ciesze sie nowym andkiem. a z przejscia jestem zadowolony:
to co mnie uderzylo na dzien dobry to:

-dodano wyszukiwanie w kontaktach,
-drobna zmiana w podstawowej klawiaturze ( dluzej przyiskasz i masz numerek )
-ekran ma jakby troszke inna ostrość
-poprawiony task manager w zakladce RAM dodatkow czyszcznie
-pełna oblsuga flasha w przegladarce
- system reaguje duzo szybciej

Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 23, 2010, 03:22:05 »
Niestety nic nie pomogło dalej ten sam komunikat "tej wersji nie można zaktualizować"

Mam teraz KIESa 1.5.3.10103_102

*

Offline Blitzen

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nasty Canasta
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 23, 2010, 16:18:48 »
U mnie po aktualizacji telefon działał strasznie wolno a dopiero po jakimś czasie się "poukładał" i teraz wyraźnie szybciej reaguje. Oczywiście lagi w dalszym ciągu się zdarzają ale widać, że działa szybciej. Nie miałem jeszcze czasu robić wipe'a ale zobaczymy co będzie po - wydaje się, że system laguje na starych aplikacjach, które niekoniecznie dobrze działają w nowym środowisku.
W kilku przypadkach zauważyłem spowolnienie w stosunku do Eclair - np. na programie obsługi poczty (nie GMAIL). Strasznie wolno się włącza i synchronizuje - wyraźnie wolniej niż na poprzednim systemie.
Parę razy zmienił mi tez samowolnie dzwonek na jakiś swój ale doszliśmy do porozumienia i się uspokoił.
Generalnie dziwne, że niby to komputer i nie powinien mieć humorów a jednak zachowuje się nie jak maszyna... Może to deus ex machina  :E
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2010, 16:22:09 wysłana przez Blitzen »

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 23, 2010, 17:20:27 »
A lagfixa jakiegos masz?

*

Offline Blitzen

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nasty Canasta
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 23, 2010, 18:54:15 »
A lagfixa jakiegos masz?

Nie. Ani roota ani lagfixa ani speedmoda. Trochę się boję takich kombinacji, więc poprzestanę na zwykłym wipe'ie i instalacji wszystkiego z ręki od nowa. Specjalnych wymagań nie mam i jak będzie chodził tak jak teraz bez lagów to będzie OK.

Rozumiem, że jak wyjmę kartę, zrobię backup kontaktów na KIES a potem wpiszę magiczny kod, będę miał czysty system z Froyo i Touchwiz? Trzeba w ogóle kartę wyjmować (i SIMa)? Wipe - kod czyści też APNy? Niby mam program do backupu APNów...

*

Offline lvl18

  • *
  • 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ROKR E1 iTunes & SGS 16GB
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 23, 2010, 21:03:44 »
@Blitzen jak się zdecydujesz na wipe koniecznie daj znać, u mnie niestety jest coraz gorzej, takich lagów nie miałem nawet na Diamondzie o Eclair nie wspomne  :(
czasami zawiesi się na 10s zawibruje raz, po 10s dwa razy i aplikacja sie wysypuje, zupełnie jakby mu brakło RAMu a żadnych innych aplikacji w tle nie ma

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 23, 2010, 21:42:18 »
I wlasnie m.in. dlatego warto zaczekac na oficjalna wersje dla wszystkich SGS-ow, a nie rzucac sie na niedorobki, bo tym jest jak widze to, co znajduje sie obecnie w KIES-ie. Poza tym, faktem niezaprzeczalnym jest, ze po aktualizacji warto wykonac reset. Po aktualizacji Desire do 2.2 chcac nie chcac tez musialem to swego czasu zrobic i nie widze powodu dla ktorego w tym przypadku mialoby byc inaczej.

Odnosnie kopii, zawsze mozecie wykonac ja za pomoca One Lag Fix by Ryan'ZA, o czym pisalem juz kilka razy, a nastepnie po zaktualizowaniu i wykonaniu wipe przywrocic jej czesci wskazane przeze mnie w innym temacie. Szukanie na forum drodzy koledzy, to podstawa, tak samo jak myslenie, bo pisanie kilka lub kilkanascie razy tego samego nie nalezy do rzeczy przyjemnych, a tym samym powoduje zniechecenie innych do pomocy, ktorej przeciez czesto oczekujecie.
Jestem jaki jestem :)

*

Offline Blitzen

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nasty Canasta
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 24, 2010, 09:07:45 »
@Pieka - słusznie prawisz, że szukanie to podstawa. Czasem jednak porady różnych użytkowników nieco się od siebie różnią, więc zachodzi konieczność upewnienia się co do meritum sprawy. Materia jest dość trudna dla osób nie bawiących się na codzień zmianami ROMów, rootowaniem i tego typu procederami  :wink:. Ja mam taką zasadę, że jak umiem pomóc to piszę a jak widzę to samo pytanie po raz 20ty to ignoruję bo to oszczędza czas i nerwy. No ale co kto lubi.

Wracając do tematu:

@lvl18 - spróbuj kilka razy zrobić miękki reset (wyłączyć i włączyć). Mam wrażenie że po każdym resecie SGS coś tam porządkuje więc może to będzie miało jakiś wpływ na szybkość. Po wipe'ie dam znać jak wyniki ale to nieprędko nastąpi bo muszę mieć z pół dnia wolnego na instalki itp. A czas ostatnio to towar deficytowy i "droższy pieniędzy"  :wink:

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 24, 2010, 11:03:47 »
No, to skoro nie masz lagfixa czy tym podobnych usprawnien to co sie dziwic, ze zle Ci system dziala.

Połączone: Listopad 24, 2010, 11:04:57
A udalo sie komus pozbyc brandu ery?

*

Offline Blitzen

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nasty Canasta
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 24, 2010, 12:19:01 »
No, to skoro nie masz lagfixa czy tym podobnych usprawnien to co sie dziwic, ze zle Ci system dziala.

Dziwię się, bo zapowiedzi były szumne - na gołym Froyo SGS miał chodzić jak rakieta. Fakt faktem, że było to jeszcze zanim się okazało, że jednak nie zmienili systemu plików RFS, który wydaje się być głównym hamulcowym...
No ale nie ma się co dziwić tylko łyknąć głębszego dla kurażu i zainstalować speedmoda  :E

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 24, 2010, 14:10:29 »
A udalo sie komus pozbyc brandu ery?

Branding ogranicza się praktycznie tylko do animacji startowej i paru zainstalowanych aplikacji, wszystkiego można się bez problemu pozbyć, a animację podmienić ;)

*

Offline lvl18

  • *
  • 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ROKR E1 iTunes & SGS 16GB
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 24, 2010, 15:24:22 »
@Pieka faktycznie wszystko jest na forum  :mrgreen:
wieczorem zdecydowałem się na połączenie z4root + RyanZA's OCLF mimo że długo opierałem się grzebać w sprzęcie który tyle kosztował i ma gwarancje. nie żałuje, na TW nadal lagował ale po powrocie na LauncherPro praktycznie brak zacięć - tyle w temacie ode mnie
także @Blitzen sprobuj, obejdzie sie bez wipe  :ok:

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 24, 2010, 16:00:09 »
No, to skoro nie masz lagfixa czy tym podobnych usprawnien to co sie dziwic, ze zle Ci system dziala.

Dziwię się, bo zapowiedzi były szumne - na gołym Froyo SGS miał chodzić jak rakieta. Fakt faktem, że było to jeszcze zanim się okazało, że jednak nie zmienili systemu plików RFS, który wydaje się być głównym hamulcowym...
No ale nie ma się co dziwić tylko łyknąć głębszego dla kurażu i zainstalować speedmoda  :E
U mnie po zmianie na FroYo na "czystym" systemie pochodzil moze z 2 minuty. Zaraz potem ponownie odin i przeflashowanie http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=822756 . Po poustawianiu wszystkiego, wlaczeniu tweakow, zrootowaniu i zmianie systemu plikow na ext4 (wszystko z poziomu recovery) system zlapal wiatr w zagle i jest moim zdaniem lepiej niz na JM1. Brandingu i paru innych niepotrzebnych mi aplikacji od samsunga zupelnie sie pozbylem, zmienilem touchwiz na LauncherPro (co i tak bym zrobil z racji, iz posiadam wersje platna) dzieki za podpowiedz na pw.
Poki co testuje, na stabilnosc nie mam powodu narzekac, na tym kernelu tez jest wiecej wolnego RAM.
Mozna nie wlaczac lagfixa przez recovery a zainstalowac One Click Lag Fix jesli ktos do tego przywykl, z jego poziomu mozna takze zrobic roota. OCLF ma lepsze wyniki w quadrancie, jednak jest moim zdaniem minimalnie wolniejszy od lagfixa na ext4.
Czy warto? Na ta chwile wydaje mi sie, ze tak. Nawet podczas instalowania czegos z marketu w tle urzadzenie nie zlapalo delikatnej zadyszki :)

*

Offline conneXion

  • **
  • 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: sgs , akg k420
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 24, 2010, 20:38:20 »
re podpowiesz mi który lagfix będzie najlepszy ? generalnie to używam sgsa i nie narzekam ale jak ma być lepiej to czemu nie spóbować.
Najlepiej taki bez roota.

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 24, 2010, 22:56:03 »
OCLG zdaje sie wymaga roota, uzywalem go na 2.1 i bylo swietnie. Teraz uzywam zaaplikowanego w kernel, wlaczylem z poziomu recovery by wszystko bylo na partycji ext4 i jest jeszcze lepiej i ponoc ten jest bezpieczniejszy. Wiec jesli bedziesz szukac to moze pod tym katem, albo- jesli masz froyo to wrzuc sobie speedmod kernel.

*

Offline conneXion

  • **
  • 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: sgs , akg k420
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 24, 2010, 23:15:51 »
tak tak zapomnialem dodac ze smigam na frojo ...
ale cos sobie przypomnialem , ze do tego sppedmoda podawales w innym watku jakas wersje.
Zaraz zerkne na xda ale prosze o podpowiedz.

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 24, 2010, 23:52:40 »
Ten: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=822756
flashujesz Odinem jako PDA file, potem trzeba dokonac malej konfiguracji- odezwij sie to na PW Ci puszcze.

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 25, 2010, 07:56:00 »
...flashujesz Odinem jako PDA file, potem trzeba dokonac malej konfiguracji- odezwij sie to na PW Ci puszcze.
A nie lepiej zalozyc nowy temat o nazwie np. "Instalacja i konfiguracja SpeedMod-a" i w ten sposob podzielic sie swoja wiedza z innymi? To samo dotyczy Lag Fix-ow, dla ktorych powinien byc osobny watek, w ktorym bedzie mozna pytac o kwestie instalacji, konfiguracja, czy chocby szybkosci i poprawnosci dzialania.

PS Pisanie o wszystkim i o niczym w jednym temacie konczy sie zawsze tak samo - niczego na forum nie mozna znalezc.
Jestem jaki jestem :)

*

Offline KartofeLone

  • **
  • 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N560, Galaxy S, Galaxy S III
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 25, 2010, 12:50:06 »
Popieram kolegę Pieka. Po to jest forum żeby informacje były łatwo dostępne dla wszystkich, a to się wiąże z tym żeby w danym wątku znajdowały się informacje z nim związane.
To jest wątek o aktualizacji do Froyo a nie o lagfixach i modyfikacji kerneli.

*

siwy25leszno

Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 25, 2010, 13:29:49 »
nie ktorzy maja JUZ DAWNOO Froyo a ja nadal nic ;/
PDA: JM2 / PHONE: JM1 / CSC: JM1      a i recovery mi nie dziala itp

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 25, 2010, 15:34:52 »
^ a wgrywales cokolwiek co zawiera recovery? Ono samo sie z powietrza nie bierze :)
Zgadzam sie z Wami co do modow itd. niemniej poki co wtracenia do dyskusji niczemu nie szkodza bo dotycza tego romu. Jesli ktos sie podejmie napisania poradnika- prosze bardzo.

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 25, 2010, 17:32:19 »
nie ktorzy maja JUZ DAWNOO Froyo a ja nadal nic ;/
PDA: JM2 / PHONE: JM1 / CSC: JM1      a i recovery mi nie dziala itp

Wgraj przez odina i po problemie...

*

siwy25leszno

Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 25, 2010, 20:49:15 »
goffy dawnoo  prubowalem i lipa bo mam zablokowany tryb download ... ;/