Prośba o pomoc, czyli pytań kilka zielonego użytkownika

  • 4 Odpowiedzi
  • 3783 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Prośba o pomoc, czyli pytań kilka zielonego użytkownika
« dnia: Listopad 16, 2012, 17:36:28 »
Witam,
Zacznę od wyjaśnienia: Samsung Galaxy S I9000 jest moim pierwszym telefonem z androidem. Nie miałem wcześniej do czynienia z telefonami na tym systemie i nic o nim nie wiem, no poza tym, że jest dobry :)
Mam parę pytań i byłbym wdzięczny za konkretne odpowiedzi. Wiem, że opcja szukaj nie boli ale zanim przebrnąłbym przez całą masę chłamu oraz postów w których nikt nie pisze oczywistych (dla osób znających system) rzeczy, a które są podstawą, szlag by mnie trafił.

Zacznę od tego co mam:
I9000 (telefon z edycji PLUS GSM)
Wersja oprogramowania układowego: 2.3.6
Numer wersji: GINGERBREAD.XWJVX

Co chciałbym się dowiedzieć:

1. Jaka wersja androida jest najnowsza/najlepsza dla tego telefonu-chodzi mi o stabilne i szybkie działanie.

2. Czy po zmianie wersji pozbędę się tych "uszczęśliwiaczy" wgranych przez operatora?

3. Czy ktoś może napisać dla mnie instrukcję w wersji dla początkujących, jak wgrać i gdzie znaleźć nowszą wersję systemu oraz co po kolei robić aby po zakończeniu całego eksperymentu wszystko działało?

Szukałem odpowiedzi na własną rękę po necie, ale niestety ciężko było mi odfiltrować rzeczy ważne od bełkotu, dlatego proszę Was o pomoc.

Dziękuję i pozdrawiam

p.s.
Ewentualnie proszę powiedzieć jak pozbyć się tych wszystkich głupot wgranych przez operatora bez zmieniania systemu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2012, 18:39:12 wysłana przez Dramal »

*

Online tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Prośba o pomoc, czyli pytań kilka zielonego użytkownika
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2012, 18:39:47 »
Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź, tematy przyklejone.

Ad.1 Nie ma czegoś takiego jak wersja najlepsza, każdemu pasuje co innego. ROMów jest kilkaset - patrz wątki o ROMach - jest kilka.
Ad.2 Po wgraniu ROMu pozbędziesz się dodatków operatora.
Ad.3 Jest przypięta instrukcja - czego tam nie rozumiesz?

Połączone: Listopad 16, 2012, 18:44:33
ROMy
http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=665

www.samfirmware.com
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2012, 18:44:33 wysłana przez tomaszkap »
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: Prośba o pomoc, czyli pytań kilka zielonego użytkownika
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2012, 19:51:30 »
Dzięki za szybką odpowiedź :)

Opisy w przyklejonych tematach są konkretne i jasne. Proszę tylko o wyjaśnienie mi następujących pojęć/czynności i opis czemu to służy.

1. ROOTOWANIE ONE CLICK
 

*

Online tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: Prośba o pomoc, czyli pytań kilka zielonego użytkownika
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2012, 20:31:58 »
Dziękuję bardzo :)
Mam nadzieję, że nie uda mi się niczego zepsuć, ale jakby co, to wiem gdzie prosić o poradę :)

Pozdrawiam