Problem z podłączeniem USB (Kies)

  • 84 Odpowiedzi
  • 199736 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Problem z podłączeniem USB (Kies)
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 10, 2010, 10:07:07 »
Nie chciałbym po raz kolejny usuwać swoje dane przez przywrócenie ustawień fabrycznych.
Czy ktoś się orientuje czy sprawę rozwiąże/może rozwiązać Froyo(kiedy wejdzie do Polski?) lub jakaś aktualizacja Kies'a ?


Czy ktoś już zna odpowiedzi na te pytania?
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2010, 21:39:17 wysłana przez adzik1 »

*

Offline Wonito

  • **
  • 221
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S3
Odp: Problem z podłączeniem USB (Kies)
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 15, 2010, 15:15:36 »
Jeśli chodzi Tobie o mój problem (bezproblemowe podłączanie jako pamięć masowa, przy wyborze KIES cały czas "proszę czekać", na sgs włącza i wyłącza się MTP application), to niestety nie mam rozwiązania :( Pomaga przywrócenie danych fabrycznych, ale jakim kosztem... Stawiam na to że jakaś aplikacja powoduje ten problem, niestety nie doszedłem jeszcze do tego jaka.

No mam to samo  :S
Ciekawe czy jest aplikacja która czyści tylko programy zaintalowane ?

*

Offline studentk

  • ****
  • 505
  • Sprzęt: Motorola Defy, Samsung SGS, iPad
Odp: Problem z podłączeniem USB (Kies)
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 17, 2010, 17:24:08 »
Po 2 miesiącah walki dzisiaj .... zwyciężyłem :)))) Kies widzi SGS :)))))))

Po wielu tygodniach poszukiwań znalazłem rozwiązanie, należy wyciągnąc kartę microSD, a następnie zformatować pamięć wewnętrzną. Na tej pamięci wbudowanej robią sie błędy które powodują brak możliwości połaczenia SGS z komputerem.

Odp: Problem z podłączeniem USB (Kies)
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 18, 2010, 13:11:19 »
Też miałem problem z podłączeniem do Kies - długie łączenie się, próbowanie po kilka razy itd. - ale udało mi się go w końcu rozwiązać. Oto mój sposób, który w moim przypadku działa za każdym razem:

1. Na co dzień używam Launchera Pro, więc wiadomo, przed podłączeniem trzeba wrócić do Touch Wiz.
2. Nie odpalam Kies, tylko podłączam do kompa telefon z ustawionym USB na tryb Kies. Na telefonie pokazuje się ekran MTP Application, po chwili na komputerze wyrywane jest Portable device - można przeglądać zawartość pamięci telefonu i karty.
3. Teraz odpalam Kies i telefon jest bez problemu wykrywany.

Jeśli coś nie idzie, dobrze jest zresetować telefon przed operacją.
Mam stockowy rom z Play, w środku zawsze karta, sposób działa z baterią naładowaną w 100%. Dajcie znać, czy u was coś to pomoże.

Odp: Problem z podłączeniem USB (Kies)
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 18, 2010, 22:18:03 »
Zaraz oszaleję z tym KIESEM  :( Próbowałem chyba już wszystkiego
Teraz próbowałem przywrócić ustawienia fabryczne i.... NIC !!
Jak ktoś ma pewny sprawdzony sposób proszę o pomoc!!!

Odp: Problem z podłączeniem USB (Kies)
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 21, 2010, 03:43:42 »
U mnie niestety sprawdzonym sposobem okazał się format obu pamięci, przywrócenie ustawień fabrycznych, a następnie w Kies naprawa sterowników. Nie pomógł niestety sposób z wyszukaniem plików z długi rozszerzeniem. Wtedy komupter wreszcie "zobaczył" Samsunga i mogłem zainstalować Froyo, jak będzie dalej zobaczymy....

Odp: Problem z podłączeniem USB (Kies)
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 24, 2010, 08:58:17 »
Skończyło się moje szczęście - od kilku dni mam nowy problem z USB: jak podłączam kabel, to komputer od razu otwiera dyski - bez włączania połączenia USB (na górnej belce w telefonie). Przez to nie mogę się połączyć z trybem Kies, bo telefon zawsze łączy się jako pamięć masowa. Spotkał się ktoś z czymś takim? Coraz częściej myślę o ciśnięciu tym sprzętem o ścianę.

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Problem z podłączeniem USB (Kies)
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 24, 2010, 11:25:58 »
Sprawdz, czy w fonie nie masz ustawionej domyslnie pracy urzadzenia jako pamieci masowej.
Jestem jaki jestem :)

Odp: Problem z podłączeniem USB (Kies)
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 24, 2010, 11:40:19 »
Nie, mam ustawiony tryb Kies, ale jest on jakby blokowany, bo komp wykrywa nośniki. MTP Application nie wychodzi poza Inicjowanie i ekran co chwilę mryga, jakby się coś resetowało. Stało się to zupełnie nagle. Czy jeszcze gdzieś można ustawić USB poza Ustawienia/O telefonie/Ustawienia USB?

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Problem z podłączeniem USB (Kies)
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 24, 2010, 11:42:42 »
Nie przypominam sobie aby jeszcze gdzies byla taka mozliwosc. Dla pewnosci zmien na tryb pytajacy, a nastepnie zrestartuj oba urzadzenia.
Jestem jaki jestem :)

Odp: Problem z podłączeniem USB (Kies)
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 25, 2010, 12:32:57 »
Nic z tego. Cyba czeka mnie wipe, ale to dopiero jak będzie oficjalne Froyo dla Playa.

*

Offline gomez.pl

  • ***
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S (root), LEO
Odp: Problem z podłączeniem USB (Kies)
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 29, 2010, 10:42:03 »
gerenalnie Kies ma problem z x64bit systemem typu win7 i vita na xp łączy się super.
u siebie za pierwszym razem udało mi się połączyć na w7 x64 jednak wyskakuje komunikat o błędzie usb co nie przeszkadza systemowi wykryć telefon i zainstalować sterowniki...
HTC HD2: Dorimanx
Samsung Galaxy S: Cyanogen Mod v9 stable

Odp: Problem z podłączeniem USB (Kies)
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 30, 2010, 15:16:26 »
Mi się na XP nie łączy. Szkoda gadać.

*

Offline yaro97

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Omnia DXHL1
Odp: Problem z podłączeniem USB (Kies)
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 30, 2010, 15:29:52 »
Mi się na XP nie łączy. Szkoda gadać.
Mi też się nie łączył, ale wczoraj bez karty pamięci mi się połączył, więc może jest to wina kart pamięci.

Odp: Problem z podłączeniem USB (Kies)
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 30, 2010, 17:01:38 »
Miałem taki sam problem jak Ty. Wystarczy wyjąć micro sd i podłączyć ponownie galaxy s. Myślę, że telefon będzie też działał po formacie micro sd. Sam tego jeszcze nie robiłem. Tak czy owak wyjęcie micro sd rozwiązało problem.

Pozdrawiam

Od wczoraj mam problem z moim Galaxy, opiszę o co chodzi.
Dołączony kabelek USB jest dość sztywny, ale do tej pory jak podłączyłem telefon do komputera po USB, opcja Kies, to był on widziany w programie Samsung Kies oraz jako urządzenie przenośne i można było na niego i z niego kopiować pliki.
Wczoraj jednak telefon zaczął zachowywać się dziwnie. Wkładam kabel USB i na telefonie pojawia się czarny ekran z logo końcówki USB, u góry jest napis MTP Application a pod logo animowane kropki i napis "Inicjowanie ...".
Niestety ekran za chwilę przygasza, tzn. u góry widać tylko linię statusu (zasięg sieci, stan baterii,) i pojawia się ponownie to co wyżej, czyli logo końcówki USB i napis MTP Application oraz animowane kropki i napis "Inicjowanie ..." - i tak w kółko.
Oczywiście brak jest dostępu do pamięci telefonu.

To samo mam w domu na laptopie z systemem Win 7 Prem 64bit PL, jak i w pracy na stacjonarnym z Win XP Pro PL.
Dodam tylko, że bateria po kablu USB jest ładowana.

Macie jakieś pomysły?

Edit:
Dodam, że w programie Samsung Kies ciągle wyświetlana jest informacja:
"Podłączanie urządzenia...
Proszę czekać".

Połączone: Lipiec 13, 2010, 16:53:16
Napisałem do Samsunga maila i czekam na odpowiedź.

Ustawiłem Galaxy S w tryb debugowania USB i uruchomiłem Android Commandera i teraz bez problemu mogłem skopiować zrobione zdjęcia i filmy telefonem.

Ciekawe w czym jest problem?

*

Offline daniol

  • **
  • 132
  • Sprzęt: samsung i9000
Odp: Problem z podłączeniem USB (Kies)
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 30, 2010, 20:29:03 »
dzis komp pod win7 zobaczyl i9000 tyle meczenia a wystarczylo odinstalowac LauncherPro
ktos wie jak zrobic zeby widzial galaxys z zainstalowanym LauncherPro
nokia 7650>eten X800>samsung i900> samsung i9000 8GB+16GB
2.2.1 i9000XXJPY Darky'S 7.7

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Problem z podłączeniem USB (Kies)
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 30, 2010, 21:04:12 »
Nie da sie, poniewaz czescia skladowa umozliwiajaca polacznie jest wlasnie TouchWiz. Pisano juz o tym...
Jestem jaki jestem :)

*

Offline daniol

  • **
  • 132
  • Sprzęt: samsung i9000
Odp: Problem z podłączeniem USB (Kies)
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 01, 2010, 18:51:48 »
czyli albo LauncherPro albo kies to smutne powinnem sie przez to upic na smutno
nokia 7650>eten X800>samsung i900> samsung i9000 8GB+16GB
2.2.1 i9000XXJPY Darky'S 7.7

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Problem z podłączeniem USB (Kies)
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 01, 2010, 20:09:12 »
Jestem pewny, ze spokojnie znajdziesz bardziej godny powod do upicia sie, skoro taka potrzebe czujesz ;)
Wracajac do tematu, jest jakis switcher opisywany juz na forum, ktory pozwala dowolnie zmieniac launchery.

Edit: http://pdaclub.pl/forum/oprogramowanie-android/launcherpro-pod-przyciskiem-home-w-trybie-samochodowym/msg1356538/#msg1356538:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2010, 20:14:21 wysłana przez Pieka »
Jestem jaki jestem :)

*

Offline krissos

  • ****
  • 635
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy II +32GB
Odp: Problem z podłączeniem USB (Kies)
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 01, 2010, 23:48:16 »
gerenalnie Kies ma problem z x64bit systemem typu win7 i vita na xp łączy się super.
u siebie za pierwszym razem udało mi się połączyć na w7 x64 jednak wyskakuje komunikat o błędzie usb co nie przeszkadza systemowi wykryć telefon i zainstalować sterowniki...

A jaki masz rom bo ja z połączeniem nie miałem problemu ani nie mam na żadnym romie co do tej pory zainstalowałem z xda Też ma win7 64
Nie mów mi jak mam żyć bo nie ty za mnie będziesz umierać

Odp: Problem z podłączeniem USB (Kies)
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 02, 2010, 13:38:58 »
U mnie problem ustąpił. Okazało się, że to wina WinAmpa - ma on w Ustawieniach standardowo zaznaczone "Włącz automontowanie",  które sprawia, że karty są widziane przez komputer od razu po podłączeniu kabla. Wystarczy wyłączyć tę opcję i wszystko wraca do normy. Łączę się z Kies, ale Froyo jak nie było, tak nie ma. Może zrobią prezent na Mikołaja.

*

Offline alexjaslo

  • ***
  • 355
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S i poczciwa Łomnia
Odp: Problem z podłączeniem USB (Kies)
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 02, 2010, 16:52:22 »
Tu jest "instrukcja" jaką dostałem z serwisu Samsunga, które programy są wymagane do prawidłowego działania Kiesa.
U mnie dały NIC.
Czyli Kies łączy sie z SGSem u góry jest ikona że jest podłaczony ale na dole po kliku na np. kalendarz, Kies twierdzi że fon jest niepodłączony.
Normalnie czary z mleka. :-?

Pozdro

Odp: Problem z podłączeniem USB (Kies)
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 25, 2011, 09:31:30 »
Witam
Podczas instalowania programu Kies_2.0.2.11071_128 ( na windows xp sp3) wyskakuje komunikt "Brak polaczenia z internetem. Sprawdz polaczenie z internetem i sprobuj  ponownie"
Oczywiscie ten komunikat jest niedozeczny gdyz jak widac mam neta piszac na tym forum :)
Wie ktos o co chodzi????????

*

Offline themo

  • 42
Odp: Problem z podłączeniem USB (Kies)
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 13, 2011, 04:59:30 »
Z KIESem same problemy, pochrzanił mi w sterownikach i teraz żaden urządzenia SDHC podłączane pod USB mi nie działają :(
Tez mialem ten problem z podstawową wersja czytać oficjalna wersją... problem z dzwonieniem i wysyłaniem wiadomości - przychodziły do ludzi chińskie znaki... wydaje misie ze to nie problem z kies tylko z romem  - wsadz nowy i bedzie okej... wiadomo to nie za dobre rozwiazanie ale dziala  w 100%
.... tak mi dzialalo.  pozdro

Odp: Problem z podłączeniem USB (Kies)
« Odpowiedź #84 dnia: Październik 15, 2012, 22:36:02 »
Z zagranicznego forum, dla ludzi z rozstrojem nerwowym z powodu Kies'a po USB:


1. Odłącz kabel USB

2. Na klawiaturze telefonu wybierz kolejno    *#7284#
Po naciśnięciu ostatniego # odpali się aplikacja PhoneUtil.
Wybierz USB -> Modem, a potem USB -> PDA mode.
Właściwy tryb to PDA.
Nawet jeśli mode PDA jest zafajkowane, przełącz na Modem i ponownie na PDA.

3. Podłącz kabel USB.

Teraz Kies powinien odnaleźć Twój telefon....
U mnie skutecznie pomogło (SGSII nieaktualizowany od nowości, zaktualizowany Kies i WIN7)

Pozdrawiam - Robert