Problem - "nie zarejestrowano w sieci"

  • 12 Odpowiedzi
  • 44725 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem - "nie zarejestrowano w sieci"
« dnia: Maj 01, 2011, 18:21:13 »
Na początek powiem, co zrobił użytkownik telefonu :)

1. Odpalił telefon z karta SIM - wszystko działało bez problemu. Wykonał kilka rozmów itd.
2. Po jakimś czasie stwierdził, że chciałby dorzucić do kontaktów kilka wpisów, które były na karcie SIM (reszta kontaktów była zaimportowana przez Kies'a)
3. Przerzucił brakujące kontakty z SIM do książki adresowej i zaczęły się dziwne problemy - jak wchodził na edycję kontaktu "Kowalski", to pojawiał się zupełnie inny kontakt. Jak chciał jakiś kontakt usunąć to pisało, że się nie da. Pojawiły się jakieś "dziwne" puste wpisy.
4. Zdenerwował się i:
- zrobił przywrócenie do ustawień fabrycznych, oraz zrobił formatowanie wewnętrznej karty pamięci
5. Odpalił telefon, zaimportował jeszcze raz kontakty przez Kies'a - wszystko wyglądało ok, ale...
- Telefon się nie loguje do sieci, zamiast kresek zasięgu jest "zakaz wjazdu" :)
- Jak próbuje zadzwonić, to ma komunikat "nie zarejestrowano w sieci"
- jak wchodzi do ustawień sieci, to telefon szuka, szuka i nie znajduje żadnej sieci
- karta nie ma PIN'u

Karta SIM działa, bo po włożeniu do innego telefonu zadzwonił do mnie po pomoc :)
Na razie próbuje coś zaradzić "zdalnie", ale nic nie pomaga. Próbowałem jeszcze raz zrobić przywrócenie do default, wrzucić telefon w "offiline" a potem znów w "online".
Nie wiem, czy przypadkiem to formatowanie SD coś nie pomieszało, ale byłoby to (dla mnie) dziwne.
Telefon rozpakowany 2 dni temu, nic nie było grzebane w sofcie, żadnego nowego ROM'u itd.
Kupiony w sklepie, więc nie jest brandowany.
Wszystko inne działa ok - wifi,BT itd.
Co można jeszcze zrobić, jak przeprowadzić jakąś diagnostykę, żeby stwierdzić co mu może być.
Do ręki dostanę go dopiero w środę, ale może to jakaś duperelka w ustawieniach i będzie wszystko ok.

Philips nino 200 > Eten M500 > HTC Kaiser > Samsung Galaxy S

*

Offline galaxys26

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: galaxy s ,,Criskelo Rom v40 - 2.3.3 :)''
Odp: Problem - "nie zarejestrowano w sieci"
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 01, 2011, 20:10:48 »
na moje ustawienia nie pomoga  sfleszuj tylko MODEM  i musi byc dobrze :)
nie ma to jak wygaszacz  starego telewizora :)  piernik wiadomo 2.3.3  obecnie criskelo v40 ;p

Odp: Problem - "nie zarejestrowano w sieci"
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 02, 2011, 12:42:53 »
No to fajnie.
Ciekawe, że można z poziomu telefonu popsuć ROM :) nie używając żadnych zewnętrznych programów, tylko to, co jest w samym telefonie wrzucone.
Philips nino 200 > Eten M500 > HTC Kaiser > Samsung Galaxy S

*

Offline mygalax

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG SWIFT 3d . Galaxy S 8gb
Odp: Problem - "nie zarejestrowano w sieci"
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 02, 2011, 12:49:12 »
no dokladnie twój kolega zrobił pewnie factory reset i to wystarczyło żeby ROM nawalił

*

Offline gaika

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem - "nie zarejestrowano w sieci"
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 02, 2011, 17:27:51 »
Miałem dokładnie tak samo, tylko szybciej bo po 40min. I nic nie robiłem, tylko włożyłem do etui a po wyjęciu był  reset i koniec:).
Oddałem do serwisu i wymienili płytę główną.
TyTN II
ROM: 3.29.464.0 PLK
radio: 1.65.17.56
25.83.40.02H

Odp: Problem - \"nie zarejestrowano w sieci\"
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 02, 2011, 17:41:03 »
no dokladnie twój kolega zrobił pewnie factory reset i to wystarczyło żeby ROM nawalił
To nienajlepiej świadczy o tym modelu - uszkodzić zapisy w ROM podczas 'factory reset'. To chyba nie jest specjalny "ficzer" Samsunga :)
No nic - w środę będe się doktoryzował z flashowania. Dzięki za pomoc.

Połączone: [time]Maj 04, 2011, 10:54:45[/time]
No i kiszka :(
Zrobiłem flashowanie modemu i nic nie pomogło.
Jak szperam po XDA to tam piszą, że to jest "known problem" i że trzeba odpowiedni plik CSC wgrać. Problem jest tylko taki, że w tych paczkach na samfirmware, albo tutejszych są tylko pliki PDA  i MODEM.
W tej chwili telefon ma firmware:

PDA - I9000XWJM8
Modem - I9000XXJM4
CSC - I9000OXXJM1 (XEO)

No i skąd mam wziąć dokładnie ten plik CSC, który potrzebuję wgrać? Nie chcę kombinować z innym, bo cuda mogą się dziać po upgrade.

To ja dalej z frontu :)

Stwierdziłem, że wrzucę nowszy ROM: JM9
Zaciągnąłem odpowiednią paczkę, odpaliłem ODIN'a - zrobiłem wszystko wg instrukcji ze stronki.
system przeformatował partycję, zrobił reset i bardzo szybko się odpalił.
ODIN pisze, że jest ok:
<ID:0/006> Added!!
<ID:0/006> Odin v.3 engine (ID:6)..
<ID:0/006> File analysis..
<ID:0/006> Enter CS for MD5..
<ID:0/006> Leave CS..
<ID:0/006> Enter CS for MD5..
<ID:0/006> Leave CS..
<ID:0/006> Enter CS for MD5..
<ID:0/006> Leave CS..
<ID:0/006> Set PIT file..
<ID:0/006> DO NOT TURN OFF TARGET!!
<ID:0/006> Get PIT for mapping..
<ID:0/006> Firmware update start..
<ID:0/006> zImage
<ID:0/006> dbdata.rfs
<ID:0/006> factoryfs.rfs
<ID:0/006> param.lfs
<ID:0/006> modem.bin
<ID:0/006> cache.rfs
<ID:0/006> Removed!!
<ID:0/006> Completed..
<OSM> All threads completed. (succeed 1 / failed 0)

u góry mam PASS, ale coś to za szybko poszło.
Sprawdzam "phone info":
JM9, czyli ok.
Niestety nadal nie mogę korzystać z telefonu - ciągle jest niezarejestrowany w sieci.
Jakieś pomysły co dalej, czy oddawać do serwisu i niech się oni męczą?


13:50 - walka trwa :)

CSC było na KOR, ustawiłem na XEO - nie pomogło
W trybie serwisowym (*#*#197328640#*#*) ciekawostka - pokazuje, że widzi 25 stacji bazowych :) Ale za chiny nie podłączy sie do sieci.
Po zmianie na XEO telefon się zresetował, po starcie pokazał okienko: "usługi SIM: ERA / Heyah" - wybrałem ERA, bo taka mam kartę i dalej nic.
Pomysłów już brakuje.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2011, 13:54:27 wysłana przez lovelypl »
Philips nino 200 > Eten M500 > HTC Kaiser > Samsung Galaxy S

*

Offline mygalax

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG SWIFT 3d . Galaxy S 8gb
Odp: Problem - "nie zarejestrowano w sieci"
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2011, 19:10:06 »
zrób ostatnia próbe wrzuć inny ROM lub sfleszuj inny modem ja nie miałem wogóle zasięgu bo coś było z modemem.jaki masz rom 2.2.1 czy inny ?

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8900
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Problem - "nie zarejestrowano w sieci"
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2011, 19:35:27 »
mygalax, siwy26leszno,galaxys26 to jedna i ta sama osoba - przestań spamować! tamte konta masz zbanowane więc się pilnuj.  Już mu raz to napisałeś i wystarczy.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline mygalax

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG SWIFT 3d . Galaxy S 8gb
Odp: Problem - "nie zarejestrowano w sieci"
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 04, 2011, 20:50:13 »
OK tomaszkap nie denerwuj się PRZEPROSIŁEM was i mam nadzieję ze mnie po raz kolejny nie zbanujecie :) nie spamuje tylko odpowiadam jak coś wiem

Odp: Problem - \"nie zarejestrowano w sieci\"
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 04, 2011, 21:44:09 »
Kombinowałem z kilkoma ROM'ami - nic nie pomogło. W końcu dałem do serwisu - nie mam czasu bawić się kolejny dzień z czymś, co może być uszkodzeniem płyty.
Jak kupię swojego, to będe miał przynajmniej wprawę we flashowaniu :)

Połączone: Maj 06, 2011, 17:26:41
No i telefon wrócił z serwisu.
Jednak wgrali inny ROM - ale jaki :)

PDA: I9000XWJS8
MODEM: I9000XXJPY
CSC: I9000OXXJS5
Build info: 2011.03

Na razie działa - zobaczymy jak się nim pobawię :)
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2011, 17:26:41 wysłana przez lovelypl »
Philips nino 200 > Eten M500 > HTC Kaiser > Samsung Galaxy S

Odp: Problem - "nie zarejestrowano w sieci"
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 11, 2011, 12:14:32 »
I po sprawie :)
Jak się szefowi spodobał telefon, to zaraz musiałem zakupić kolejny taki sam dla kolejnego szefa ;)
I tutaj suprajs - telefon kupiony tydzień później, a przyszedł już z takim ROM'em jaki wgrali w serwisie do tego pierwszego.
Philips nino 200 > Eten M500 > HTC Kaiser > Samsung Galaxy S

Odp: Problem - "nie zarejestrowano w sieci"
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 06, 2012, 11:46:13 »
Witam.
Kupiłem nowego S3 w T-mobilu. Dwa tygodnie hulał jak rakieta no i się ..... Po odebraniu rozmowy minęła jakaś chwila i ja chciałem sam skorzystać z S3 a tu wyskakuje komunikat "nie zarejestrowano w sieci". Sprawdziłem kartę sim, baterię czy się nie obluzowały - tylko jak? Co dziwne ikonka połączenia z siecią wskazywała zasięg. Próba wyszukania operatora pomimo wskazania że jest połączony spełzła na niczym Nie znalazł sieci T-mobile. Po jakimś czasie ni stąd ni zowąd telefon działa. Myślę może to jakaś awaria na przekaźniku. Po pewnym czasie znowu ten sam komunikat. No to już klapa. Zadzwoniłem do serwisu zaproponowano mi zmianę sima do innej komórki i sprawdzenie czy działa. Działała. Zaproponowano mi przywrócenie ustawień fabrycznych. Zrobiłem. Chodził może godzinę może dwie. Trudno powiedzieć nie dzwoniłem przez dwie godziny. Znowu chcę się połączyć i ponownie ten sam komunikat. Wg mnie problem jest z softem tak jak by nie przekazywał do sieci poprawnego numeru lub nie wysyłał go wcale. Dziwi mnie fakt, iż ikonka cały czas wskazuje zalogowanie do sieci. Czytałem na forum, że pojawia się ikonka o braku połączenia z siecią czerwone kółko, u mnie czegoś takiego nie było. Mimo to nie działa. Pozostałe funkcje telefonu śmigają, przez wi-fi można wszystko zrobić. Oddałem s3 do serwisu. Zobaczymy kiedy i co zrobią. Gdyby nie ten przykry incydent z smartfonem byłbym bardzo z niego zadowolony.

*

Offline hubi93

  • ***
  • 431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC ONE X
Odp: Problem - "nie zarejestrowano w sieci"
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 06, 2012, 13:34:40 »
co to  s3? SGSIII? jesli tak to pomyliłes dział...