Po wgraniu nowego romu brak dźwięku podłączania baterii/USB.

  • 8 Odpowiedzi
  • 3697 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline radek007

  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung SGS I9000 5.5 Dark Knight ROM
Po wgraniu nowego romu brak dźwięku podłączania baterii/USB.
« dnia: Kwiecień 30, 2012, 00:08:12 »
Witam wszystkich,
Jak w temacie po potraktowaniu SGS-a nowym romem ICS Dark knight 5.5 brak dźwięku podłączenia USB/ładowarki  i naładowania baterii. Myślę że było to w zamyśle twórcy tego romu bo tego pliku po prostu nie ma. Stworzyłem swój własny plik z rozszerzeniem ogg. i  wkleiłem do system/media/audio/ui. Dalej nic. Czy potrzeba dodać/zmodifikować jakiś dodatkowy plik w innym miejscu systemu. Czy posiada ktoś oryginalne pliki dźwiękowe podłączania i naładowania baterii.
Pozdrawiam
Radek
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2012, 17:07:47 wysłana przez radek007 »

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Po wgraniu nowego romu brak dźwięku podłączania baterii/USB.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 30, 2012, 10:24:52 »
Sprawa raczej nie będzie taka prosta. Kiedyś szukałem jak WYŁĄCZYĆ ten dźwięk i wibrację, oprócz usunięcia pliku ogg trzeba było też zmodyfikować plik systemUI. Z włączeniem pewnie będzie podobnie, będzie trzeba dodać jakąś linijkę. Jak chcesz oryginalne pliki, ściągnij nie modyfikowany rom bazę na jakiej jest Dark Night i wyciągnij oryginalne pliki ogg i systemUI. Z i9000 może jednak być problem, gdyż nie ma oficjalnego ICSa i musiałbyś dotrzeć do romu który został przeportowany. A jak jest oparty na CM9 to raczej pozamiatane, bez modyfikacji na własną rękę się nie obejdzie gdyż w CM nigdy nie było tych dźwięków (i bardzo dobrze, mnie tylko irytowały ;) ).

W tym programiku można też ponoć ustawić dźwięk naładowania batki (tylko koleś pisał w poście że warto kupić wersję Pro, więc może tylko w niej jest taka opcja).

https://play.google.com/store/apps/details?id=ccc71.bmw
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2012, 10:26:50 wysłana przez goofy3 »

*

Offline radek007

  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung SGS I9000 5.5 Dark Knight ROM
Odp: Po wgraniu nowego romu brak dźwięku podłączania baterii/USB.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 30, 2012, 20:44:05 »
Dzięki za odpowiedź , miałeś rację ROM którego obecnie używam jest oparty na CM9. Pamiętasz może w jakim katalogu znajdował się ten drugi plik konfiguracyjny który trzeba zmodyfikować? W katalogu system/media/audio/ui, znajdują się tylko pliki dźwiękowe z rozszerzeniem ogg.
Pozdrawiam
Radek

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Po wgraniu nowego romu brak dźwięku podłączania baterii/USB.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 30, 2012, 22:15:50 »
system/app, ale nie pamiętam co było trzeba zmienić, chyba już gotowy plik wrzucałem...  Spytaj może na xda.

*

Offline radek007

  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung SGS I9000 5.5 Dark Knight ROM
Odp: Po wgraniu nowego romu brak dźwięku podłączania baterii/USB.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 01, 2012, 11:03:58 »
W system app jest tylko aplikacja system/ui apk. Raczej nie jestem chętny do jej usuwania :S Na XDA są tak bardzo zajęci że tak małostkowe sprawy jak sygnał podłączenia ich nie interesują, ja pytałem ktoś inny też, zero odzewu. Mimo wszystko dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Radek 
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2012, 11:05:39 wysłana przez radek007 »

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Po wgraniu nowego romu brak dźwięku podłączania baterii/USB.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 01, 2012, 11:14:07 »
To właśnie o ten plik chodzi :) Jak znajdę to wrzucę linka, tylko jak pisałem to było do wyłączenia, nie włączenia dźwięku. W sumie to zbytnio się nie dziwie na brak odzewu, przeważnie dąży się do usunięcia tego dźwięku a nie jego przywrócenia ;)

Tutaj masz temat o i9100, ta sama metoda co była w i9000, może to w czymś Ci pomoże http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1070506

*

Offline radek007

  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung SGS I9000 5.5 Dark Knight ROM
Odp: Po wgraniu nowego romu brak dźwięku podłączania baterii/USB.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 03, 2012, 13:25:29 »
Chyba wiem jakiego pliku brakuje, jest to SystemUI.odex. Czy byłbyś tak uprzejmy i wyeksportował go ze swojego fona?

Pozdrawiam
Radek

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Po wgraniu nowego romu brak dźwięku podłączania baterii/USB.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 03, 2012, 14:37:34 »
Też mam CM9 więc odpada.  Ściągnij jakiś oficjalny rom i rozpakuj. Ale coś mi się wydaje że zakończy się to uwaleniem romu :(

*

Offline radek007

  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung SGS I9000 5.5 Dark Knight ROM
Odp: Po wgraniu nowego romu brak dźwięku podłączania baterii/USB.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 03, 2012, 17:32:45 »
Już wszystko wiadomo, wszystkie CM mody są tzw deodexowane, czyli aplikacje wgrane w systemie są scalone jako jeden plik. W przypadku oryginalnego romu występują dwa pliki np SystemUI.apk i SystemUI.odex.Wklejenie oryginalnego pliku nic daje, przynajmniej mi się nie udało:( Najprawdopodobniej trzeba by było zmodyfikować oba pliki pod kątem custom romu, tak więc chyba nici z sygnału podłączenia baterii.

Pozdrawiam

Radek