"Obraz" Androida

  • 16 Odpowiedzi
  • 6993 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

"Obraz" Androida
« dnia: Kwiecień 11, 2011, 08:34:36 »
Czesc,

Stalem sie posiadaczem Galaxy S I9000, Niemiecka siec Vodafone. Chcialbym wgrac Darky ROM.

Czy jest mozliwosc zrobienia "Obrazu", "Migawki", obecnego stanu pamieci telefonu ? Chodzi mi o to zeby miec mozliwosc wrocenia do stanu sprzed zmiany romu, zeby ustawienia pozostaly takie jak sa teraz.
Nie mam zewnetrznej karty pamieci.

Jak ewentualnie inaczej zrobic jakis backup, zeby nie bylo do wykrycia ze ROM byl zmieniany ?

Pozdrowienia

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: "Obraz" Androida
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2011, 10:40:17 »
Zainstaluj ClockWorkMod i z jego pomocą zrób kopię ROMu lub poszukaj sobie w necie (samdroid.com) ROM, który obecnie posiadasz. Potem w razie awarii wgrasz go z pomocą Odina lub CWM.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline mareko

  • **
  • 217
Odp: "Obraz" Androida
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2011, 02:51:40 »
Podbijam temat bo mam dokladnie takie samo pytanie.
Ta podana stronka samdroid.com nie dziala, dodatkowo program ClockWorkMod jest niedostepny w markecie. Czy jest jakis inny sposob, zeby sie zabezpieczyc przed zmiana romu i zgrac sobie aktualny na karte sd ?

Na chwile obecna zgodnie z instrukcja http://densitychanger.blogspot.com/2010/09/how-to-make-and-restore-nandroid-backup.html zainstalowalem ROM Managera i zaflaszowalem ClockworkMod Recovery, po czym zrobilem backup Romu.
Po restarcie i apply update.zip pisze mi :

E: failed to verify whole-file signature
E: signature verification failed
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2011, 03:02:10 wysłana przez mareko »

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: "Obraz" Androida
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2011, 07:42:12 »
Uwierz mi, że wszystkie ROMy są dostępne. Napisz jaki potrzebujesz to Ci dam link i sobie zgrasz na kompa.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline mareko

  • **
  • 217
Odp: "Obraz" Androida
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 01, 2011, 10:24:41 »
Uwierz mi, że wszystkie ROMy są dostępne. Napisz jaki potrzebujesz to Ci dam link i sobie zgrasz na kompa.

ale mi bardziej zalezy na tym, zeby nauczyc sie robic backup tego co mam

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: "Obraz" Androida
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 01, 2011, 10:28:37 »
backup zrobisz przez ROM Managera

*

Offline mareko

  • **
  • 217
Odp: "Obraz" Androida
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 01, 2011, 11:04:12 »
backup zrobisz przez ROM Managera

no ale wlasnie napisalem dwa posty wyzej ze cos mi nie wychodzi i mam te komunikaty.
czy wystarczy tylko zainstalowac rom managera czy trzeba jeszcze cos pokombinowac z odinami i innymi odb przez kabel ?

w rom managerze nie wiem tez do konca jaki model telefonu wybrac bo samsungow galaxy S jest tam chyba z 5 rodzajow, Vibrant, Captivate, Fascinate, i9000 (MTD) no i zwykly i9000

robie tak: zaflaszuj ClockworkModRecovery, potem zrób backup rom i niby sie restartuje i cos tam na zolto wipsuje, klikam reboot i wraca do systemu

jak chce odczytac to naciskam 3 klawisze, wybieram apply update.zip i mam ten komunikat :

E: failed to verify whole-file signature
E: signature verification failed

co robie nie tak ?

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: "Obraz" Androida
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 01, 2011, 12:38:54 »
Masz zwykły i9000. Backup się robi około 1h, więc bateria musi być naładowana. Z tego co widzę to masz wszędzie problemy. Zrób wszystko spokojnie, popróbuj kilka razy a nie od razu post na forum, trochę inwencji, bo inaczej się nie nauczysz.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline mareko

  • **
  • 217
Odp: "Obraz" Androida
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 01, 2011, 17:12:11 »
Masz zwykły i9000. Backup się robi około 1h, więc bateria musi być naładowana. Z tego co widzę to masz wszędzie problemy. Zrób wszystko spokojnie, popróbuj kilka razy a nie od razu post na forum, trochę inwencji, bo inaczej się nie nauczysz.

1h ?  czy aby na pewno tak dlugo ?
probowalem kilka razy i nic,

wyczytalem na innym forum cos takiego :

you cannot simply download ROM Manager from the Market and use it to install ClockworkMod Recovery. Your Epic 4G MUST have a custom kernel already installed on it for ROM Manager to be able to flash Clockwork and/or boot into Clockwork from ROM Manager. Use the procedure below to install a custom kernel so that ROM Manager is able to install Clockwork onto your device.

jak sprawdzic jaki mam kernel i czy to mnie dotyczy ? bo nie wiem gdzie szukac i gdzie zaczac

albo moze inaczej sformuluje pytanie:
czy jest jakis sposob zeby zrobic pelny obraz romu, telefonu - cos takiego jak obraz partycji w PC
zeby w razie niepowodzenia po prostu sobie przywrocic stan sprzed modyfikacji - to jest rzecz ktorej najbardziej potrzebuje i nie moge tego nigdzie znalezc.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2011, 18:44:17 wysłana przez mareko »

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: "Obraz" Androida
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 02, 2011, 07:08:42 »
albo moze inaczej sformuluje pytanie:
czy jest jakis sposob zeby zrobic pelny obraz romu, telefonu - cos takiego jak obraz partycji w PC
zeby w razie niepowodzenia po prostu sobie przywrocic stan sprzed modyfikacji - to jest rzecz ktorej najbardziej potrzebuje i nie moge tego nigdzie znalezc.
odpowiedź padła już wcześniej:
backup zrobisz przez ROM Managera
oczywiście CWM musisz mieć

*

Offline mareko

  • **
  • 217
Odp: \"Obraz\" Androida
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 02, 2011, 10:50:39 »
Wraz z nowym romem wgralem sobie kernel Semaphore 1.8.
Czy on ma wbudowany CWM ? Jak sprawdzic czy mam CWM ?

Bo nie chcialbym wgrywac jakiegos innego kernela tylko po to zeby cofac wersje recovery na 2e zeby potem wgrac CWM. Ten Semaphore wyglada bardzo dobrze.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2011, 11:20:18 wysłana przez mareko »

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: "Obraz" Androida
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 02, 2011, 11:42:14 »
Już powoli się moja cierpliwość kończy. Wejdź w Recovery (jak nie wiesz jak to poszukaj) i u góry będzie pisało lub nie, ClockworkMod Recovery v... Od razu odpowiadam co dalej żebyś nie musiał pytać: reboot i włącza się pda.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline mareko

  • **
  • 217
Odp: "Obraz" Androida
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 02, 2011, 12:00:45 »
ok wgralem kernel CF-root i mialem cwm 3.0
potem chcialem wrocic do semaphore 1.8 i przed flashem nie bylo zoltego okienka w odinie, wyjalem kabelek usb i wlozylem ponownie, okienko sie pojawilo ale flash sie zatrzymal w polowie i zawisl.

teraz przy probie wlaczenia telefonu mam ikonke telefonu i komputera z wykrzyknikiem posrodku.
Co robic ? W tryb download moge wejsc ale odin nie widzi telefonu. Tzn. nie swieci sie zolta ikonka. Po wyjeciu kabla i ponownym podpieci juz sie zaswieca le zaden flash nie dochodzi ... ratunku

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: "Obraz" Androida
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 02, 2011, 12:21:40 »
A baterię wyciągałeś, jak nie to wyciąg na 5 minut. Jak nie idzie po kablu przy download mode to niedobrze.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline mareko

  • **
  • 217
Odp: "Obraz" Androida
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 02, 2011, 12:53:42 »
no wlasnie nie idzie.
probowalem ze windowsa xp , zmianialem sterowniki, odin niby widzi telefon, wchodze w tryb download i po klikniecie flashuj, zatrzymuje sie na 3 lub 4 linice i wisi

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: "Obraz" Androida
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 02, 2011, 23:16:34 »
Napisz dokładnie na jakiej linijce wisi.  Probowales wgrać inny ROM czy ciągle ten sam chcesz wgrac ?

*

Offline mareko

  • **
  • 217
Odp: "Obraz" Androida
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 03, 2011, 00:29:53 »
udalo sie , poszedl na romie 3 plikowym